Skocz do zawartości
IGNORED

skąd ciągać bezstratną muzykę, flac, mpc


dominion

Rekomendowane odpowiedzi

...jakie były wyroki w temacie lub czy w ogóle były...

...być moze kopiowanie płyt podchodzić pod jeszcze inny paragraf...

 

Przypomne:

 

Rozumowanie per analogiam – zastosowanie do sytuacji nieregulowanych przez przepisy przepisów regulujących podobne sytuacje.

...

W polskim prawie nie działa zasada precedensu.

 

Jeszcze to:

 

Metoda prowspólnotowa – w oparciu o treść prawa Unii Europejskiej

Metoda porównawcza – na podstawie porównania podobnych przepisów z innych krajów

 

I na koniec:

 

Wykładnia prawa dalece wykracza poza znajomość treści pojedynczego przepisu. Także możesz sobie chłopcze ściągać ale tylko dopóki właściciel praw autorskich o swoje sienie upomni.

 

Ogolnie rzecz biorac jezeli nie placac stales sie posiadaczem czegos, czego posiadaczem mozna stac sie tylko placac, to kwestia tylko i wylacznie aby ten komu nie zaplaciles znalezl odpowiednio kumatego prawnika abys poniosl nalezna Ci kare. I nie jest problemem brak przepisu wprost regulujacego sytuacje. Inna sprawa czy to ma sens i czy sie oplaca.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik szymon1977 dnia 03.09.2017 - 01:38 napisał

Rozumowanie per analogiam – zastosowanie do sytuacji nieregulowanych przez przepisy przepisów regulujących podobne sytuacje.

...

W polskim prawie nie działa zasada precedensu.

 

Jeszcze to:

 

Oczywistosć, ze tu nie USA i nie działa zasada precedensu ale wyrok w sprawie może być brany pod uwage jako argument czyli: jeśli sąd uniwinnił Kowalskiego za czyn X, to oczywiście nie znaczy że inny sąd uniewinni Nowaka za taki sam czyn, ale jednoczesnie ten drugi sędzia może wziąc pod uwage argumentacje orzeczenia w poprzednim wyroku. Dlatego istotne jest to czy kiedykolwiek jakiś sąd wydal wyrok w takiej sprawie w PL bo inny sąd/oskarzenie/obrona mogą sie powolywac na taki wyrok, a może raczej na argumentacje tego wyroku w podobnej/takiej samej sprawie.

 

Jeszcze to:

 

Użytkownik szymon1977 dnia 03.09.2017 - 01:38 napisał

Metoda prowspólnotowa – w oparciu o treść prawa Unii Europejskiej

Metoda porównawcza – na podstawie porównania podobnych przepisów z innych krajów

 

 

Czy sądy w polsce prowadząc sprawy opierają sie na przepisach UE czy PL ? Moze sie myle - to mnie poprawcie - ale jednak caly czas zyjemy w Polsce i kazdego obowiazuje prawo polskie (nie eropejsie, nie brytyjskie) i tak sędziego nie interesuje co jest zapisane w UK, DE czy gdziekolwiek indziej w UE. To obowiazkiem politykow jest dostosowanie prawa PL zeby bylo zgodne z prawem UE, a sądy w PL stosuja sie do tak odpowiednio dostosowanego prawa PL. Jesli prawo PL jest niezgodne z prawem UE to wtedy PL dostaje kary ale to sie dzieje juz zupełnie na innej plaszczyznie.

 

I na koniec:

 

Użytkownik szymon1977 dnia 03.09.2017 - 01:38 napisał

Wykładnia prawa dalece wykracza poza znajomość treści pojedynczego przepisu.

 

Jeśli masz na myśli jakies konkrety poza ustawą dotyczącą ochrony praw autorskich to prosze podaj konret. Jak dla mnie prawa autorskie to uszczegółowiony przypadek "mienia" i jest do tego cała ustawa wiec nie wiem co jeszcze do tego chcesz odniesc.

 

Ja podalem Ci link do strony policji, moze juz nie najnowszy, sprzed kilku lat ale jest tam konkretne stanowisko i konkretny komentarz instytucji, która teoretycznie wie za co ściga ludzi i stawia przed sądem. Wiec jesli mozesz odwdziecz się źródlem na równi poważnym, a nie Twoimi prywatnymi wymyslonymi teoriami bo na chwile obecna to brzmi tak - jesli w UK jezdzą po lewej stronie to w PL tez lepiej jezdzic po lewej stronie bo jak bedzie wypadek to sąd wezmie pod uwage to, ze w UK jezdza po lewej stronie (metoda porównawcza).

 

Także możesz sobie chłopcze ściągać ale tylko dopóki właściciel praw autorskich o swoje sienie upomni.

 

Akurat "ściągam" z TIDAL'a wiec mnie to ryra. Ale tak jak pisalem wczesniej powinienes rozgraniczyc kwestie prawne od kwesti etyki. Myśle, ze predzej czy później sie to zmieni i nie bedzie można pobierac na własny użytek ale to jest juz inna sprawa - przyszłości (chyba, ze tak juz jest, cos sie zmienilo w tej kwestii ale to dobrze by bylo znać konkrety, a narazie w tej dyskusji brak).

 

Ogolnie rzecz biorac jezeli nie placac stales sie posiadaczem czegos, czego posiadaczem mozna stac sie tylko placac, to kwestia tylko i wylacznie aby ten komu nie zaplaciles znalezl odpowiednio kumatego prawnika abys poniosl nalezna Ci kare. I nie jest problemem brak przepisu wprost regulujacego sytuacje. Inna sprawa czy to ma sens i czy sie oplaca.

 

Ogólnie rzecz biorąc to nie jest "czegoś", bo to nie jest rzecz, tylko utwór czyli szczególne coś. Prawo do kożystania z tego szczególnego czegoś jest opisane w ustawie dotyczącej tego konkretnego czegos :) I tu akurat na moją wiedze ma zastosowanie użytek osobisty. Zauważ, ze to prawo do użytku osobistego nie dotyczy wszystkich utworów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez decybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz moj poprzedni post bo stworzyles kolejny post rozmijajacy sie z rzeczywistoscia. Ja Ci opisalem rzeczywistosc - Ty zrewanzowales sie bujaniem w oblokach.

 

Moze sie myle...

Mylisz sie w 90%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz moj poprzedni post bo stworzyles kolejny post rozmijajacy sie z rzeczywistoscia. Ja Ci opisalem rzeczywistosc - Ty zrewanzowales sie bujaniem w oblokach.

 

Mylisz sie w 90%.

 

Duża czesc Twojego ostatniego posta to jak pewnie pamietasz byla odpowiedz na moj post. Tamta odpowiedz postanowilem olać bo juz mi sie nie chcialo. Teraz znowu powtarzasz to samo cytujac własną wypowiedz nie dodając konkretów.

 

Zarzucasz ze rozmijam sie z rzeczywistością. Mowie Ci po raz kolejny, OK, podaj konkret bo poki co to Ty sie rozmijasz się z rzeczywistością. Twierdzisz, ze w Polsce sąd bedzie metodą porównawczą sprawdzał jak to działa w niemczech jednocześnie deprecjonując powoływanie się na inne wyroki sądów w PL - bo nie działa precedens ?

 

Masz jakies konkrety czy stać Cie tylko na "nie masz racji bo nie" ? Oświeć mnie w tym 90% - chce być mądrzejszy !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez decybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz znowu powtarzasz to samo cytujac własną wypowiedz nie dodając konkretów.

Od mojego poprzedniego postu nie zmianilo sie ani prawo, ani zasady jego wykladni. Nie widze potrzeby cokolwiwk dodawac skoro Ty sie z tym samym rozmijasz. Nakreslilem Ci kilka podstawowych zasad postepowania w sytuacjach nieokreslonych wprost prawem. Po prostu je zastosuj.

 

Ps. Przykro mi ale nie mam na to czasu, aby uczyc Cie tu zasad wykladni prawa, ani tym bardziej ich wlasciwego zrozumienia. Przyjmij na klate, ze one istnieja a Ty sie znimi rozmijasz.

 

PS. Powolywanie sie na prawo innych krajow nie ma nic wspolnego z precedensem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mojego poprzedniego postu nie zmianilo sie ani prawo, ani zasady jego wykladni. Nie widze potrzeby cokolwiwk dodawac skoro Ty sie z tym samym rozmijasz.

 

Jak juz wspominalem (co oczywiscie nie ma znaczenia) mialem kiedys na studiach taki przedmiot "Prawo autorskie", prowadzil to jakiś dotkor wiec w teorii się na prawie zna, a na pewno bardziej niż ja i z tego co widze Ty. Pół roku chop nam przerabial jakies "casusy" (jesli dobrze pamietam nazwe) i tlumaczyl co i jak. Do tego dalem tu linka do strony z policji, ktora generalnie przedstawia sprawe dokladnie tak jak tamten Pan. Oczywiscie minelo kilka lat od tego czasu, nie interesowalem sie tematem, moze sie cos zmienilo ale osobiscie nie znalazlem informacji o zmianie interpretacji oprócz wymysłów podobnych do Twoich. Moze to nie są wymysly, wystarczy podac jakies sensowne zrodlo, bo wybacz ale jednak doktor prawa i policja jest w tej sprawie bardziej wiarygodna niż osoba na forum nie przytaczajaca konkretnych źródel swoich teorii.

 

Nakreslilem Ci kilka podstawowych zasad postepowania w sytuacjach nieokreslonych wprost prawem. Po prostu je zastosuj.

 

Ok. Co prawda nie odnisles sie po raz kolejny do sensownosci proponowanej np "metody porownawczej" wzgledem innych panst uznajac wyroki w pl za nieistotne ale dobra to powiedz mi o jakie sytucje nieokreslone wprost prawem Tobie chodzi (bo moze czegoś jednak nie rozumiem w Twoich wypowiedziach) ? i wzgledem czego to porównujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez decybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Improwizujesz w sprawach, ktore wykraczaja nie tylko poza wspomniany przez Ciebie artykul Policji, ale i poza to, co z wykladow doktora udalo Ci sie zapamietac. Ja Ci tylko daje znac, ze zasady wykladni prawa istnieja i miejsca na Twoje improwizacje nie ma. A jak chcesz poszerzyc wiedze to nie w tym watku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Improwizujesz w sprawach, ktore wykraczaja nie tylko poza wspomniany przez Ciebie artykul Policji, ale i poza to, co z wykladow doktora udalo Ci sie zapamietac. Ja Ci tylko daje znac, ze zasady wykladni prawa istnieja i miejsca na Twoje improwizacje nie ma. A jak chcesz poszerzyc wiedze to nie w tym watku.

 

Tylko to właśnie Ty improwizujesz :)

Scenariusz: znajduje w sieci link http z albumem artysty X, nic nie place, pobieram, slucham, trzymam na dysku

Pytanie: łamię prawo PL ? Od razu podaj paragraf :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez decybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu, mieliśmy w gronie znajomych młą dyskusję dotyczącą praw autorskich. Był w tym gronie bunczuczny i bardzo ambitny prawnik ze sporej kancelarii. Powiedział jednoznacznie, posiadanie na własny użytek nawet nielegalnego zassanego pliku, nie skutkuje żadnymi reperkusjami. Nawet sprawy z powództwa cywilnego mają miejsce niezmiernie rzadko.

 

Inna sprawa ma miejsce w przypadku udostępniania tychże klików.

 

Jak na razie żadne metody "porównawcze" i inne nie mają zastosowania. Dopóki PL nie zmieni jednoznacznie przepisów, nic nie można zrobić. A skoro prawo nie dział wstecz, można zassać wszystko.

 

Nawet jak zmienią się przepisy to nadal będą nie dostosowane do zmieniających się możliwości technologicznych. Przekierowanie portów, proxy, chmury. A jak ktoś potrafi, ciężko nie potrafić, ustawić VPN to nie ma żadnych śladów nawet przestępczej działalności, no chyba że wpadnie w ręce władz komputer z kluczem szyfrującym i to też da się obejść.

 

To wszystko co napisałem nie zmienia faktu, że ściąganie plików jest nie fajne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..improwizujesz :)

Twoj wlasny brak wiedzy o istnieniu czegos to raczej slaby argument na potwierdzenie tego czegos nieistnienia. Kilka slow sugerujacych, ze jednak to cos istnieje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pytanie: łamię prawo PL ? Od razu podaj paragraf :)

Byc moze lamiesz prawo nawet jesli nie ma paragrafu.

"Rozumowanie per analogiam – zastosowanie do sytuacji nieregulowanych przez przepisy – przepisów regulujących podobne sytuacje"

 

...posiadanie na własny użytek nawet nielegalnego zassanego pliku, nie skutkuje żadnymi reperkusjami. Nawet sprawy z powództwa cywilnego mają miejsce niezmiernie rzadko.

To, ze bilans zyskow i strat przemawia za przymykaniem oka na proceder nie oznacza, ze staje sie on legalny.

 

Dopóki PL nie zmieni jednoznacznie przepisów, nic nie można zrobić.

Mozna:

"Prowspólnotowa – w oparciu o treść prawa Unii Europejskiej (wykładnia prowspólnotowa)

Porównawcza – na podstawie porównania podobnych przepisów z innych krajów"

 

Nawet jak zmienią się przepisy to nadal będą nie dostosowane do zmieniających się możliwości technologicznych.

Nie ma to znaczenia:

"Rozumowanie per analogiam – zastosowanie do sytuacji nieregulowanych przez przepisy – przepisów regulujących podobne sytuacje"

 

...można zassać wszystko.

Dopoki nikt Ci winy nie udowodni nalezy Cie uznac za niewinnego. To nie znaczy, ze jest dozwolone robienie czegos, co jest zabronione.

 

...że ściąganie plików jest nie fajne.

Ogolnie rzecz biorac normy prawne to zapisane normy spoleczne, kulturowe, obyczajowe... W skrajnym przypadku mozna zostac ukaranym za lamanie tychze norm nawet jesli nigdzie nie zostaly one zapisane.

 

Jakiś czas temu, mieliśmy w gronie znajomych młą dyskusję dotyczącą praw autorskich. Był w tym gronie bunczuczny i bardzo ambitny prawnik ze sporej kancelarii.

Prawnik byc moze bunczuczny i ambitny. Ale skoro wyciagnal wnioski na podstawie tylko doslownego odczytania tresci przepisow to raczej malo w temacie zorientowany.

 

"Przyczyny powodujące konieczność stosowania wykładni:

 

- błędy językowe powstałe przy formułowaniu przepisów;

- zmiany społeczno-gospodarcze lub polityczne;

- zbyt ogólny charakter normy prawnej."

 

Nie chce Was tu niczego uczyc, ani nawet do tego namawiac. Chcialbym tylko abyscie sie zorientowali, ze Wydawane przez Was osady wobec zlozonosci zagadnienia sa po prostu dosc smieszne.

 

Interpretacja prawa to fascynujacy i baaardzo skomplikowany temat. Juz sam fakt, ze cos takiego jak interpretacja prawa ustnieje podwaza wartosc wnioskow wyciaganych na podst. doslownej tresci przepisow.

 

Ps. "Wnioskowanie reductio ad absurdum – sprowadzenie do absurdu; zaniechanie rozumowania w przypadku uzyskania nonsensownych wniosków" Legalne sciaganie z sieci plikow za darmo tylko dlatego, ze zlodziej je zamiescil gdzies indziej, niz zadajacy oplaty wlasciciel praw autorski to absurd w czystej postaci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawo pracy i bhp na studiach i samo jego recytowanie to za mało by je zrozumieć, zinterpretować odpowiednio i cokolwiek na jego podstawie udowodnić, bo na jeden paragraf za masz pięć przeciw w innej ustawie/regulacji. Ale wy się będzie kłócić ile się da...

 

Do tego powołuje się zawsze na decyzję sądów wyższej instancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej roznicy poziomow wiedzy nie moze byc mowy o dyskusji - jest proba uzmyslowienia laikom, ze zastosowanie prawa w praktyce dalece wykracza poza stwierdzenie, ze "brak przepisu zabraniajacego pobierania mp3 z torrentow". Ale jak posiadana przez kogos wiedze nazywa sie "improwizacja" tylko dlatego, ze samemu tejze wiedzy sie nie posiada?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej roznicy poziomow wiedzy nie moze byc mowy o dyskusji - jest proba uzmyslowienia laikom

Alleluja, dziękuję za to zdanie. Mam nadzieję, że jako laik ze znikomym poziomem wiedzy, nie będziesz forsował swojej niewiedzy w wątkach sensu stricto technicznych, gdzie:

Rozumowanie per analogiam

nie ma zastosowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT. Ja w watku technicznym poszerzam wiedze, Wam polecam to zrobic w tym. Nie musicie stac sie od razu specjalistami - wystarczy jak zdacie sobie sprawe, ze prawo to o wiele wiecej niz doslowna tresc przepisow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Was tu niczego uczyc, ani nawet do tego namawiac. Chcialbym tylko abyscie sie zorientowali, ze Wydawane przez Was osady wobec zlozonosci zagadnienia sa po prostu dosc smieszne.

 

Interpretacja prawa to fascynujacy i baaardzo skomplikowany temat. Juz sam fakt, ze cos takiego jak interpretacja prawa ustnieje podwaza wartosc wnioskow wyciaganych na podst. doslownej tresci przepisow.

 

Ależ naucz mnie prosze. Przytoczyłeś wiele teoretycznych aspektow ale jak to sie ma do praktyki ? Czy te Twoje metody zostały kiedykolwiek zastosowane i ktoś został na ich podstawie ukarany za pobranie pliku audio/video ? Ja nie twierdze, ze znam sie na prawie. Mialem dwa razy stycznosc z interpretacja. Jednym z nich bylo półroczne "szkolenie" z praw autorskich i moze pan doktor nie mial racji, nie wiem ale zakladam ze sie troche zna. Dlaczego zakladasz/cie, ze tam bylo tylko "doslowne" interpretowanie paragrafów tej ustawy ?

 

Przy takiej roznicy poziomow wiedzy nie moze byc mowy o dyskusji - jest proba uzmyslowienia laikom, ze zastosowanie prawa w praktyce dalece wykracza poza stwierdzenie, ze "brak przepisu zabraniajacego pobierania mp3 z torrentow". Ale jak posiadana przez kogos wiedze nazywa sie "improwizacja" tylko dlatego, ze samemu tejze wiedzy sie nie posiada?

 

Tylko jaki poziom Ty reprezentujesz ? Czy torrenty to jakas nowość ? Ogolnie od czasu kiedy o tym "dyskutowalismy" na uczelni niewiele sie zmienilo. Torrenty juz chyba byly tylko znacznie mniej znane, ale na czasie byl emule, jeszcze wczesniej była kaaza czy duzo wczesniej Napster. Ogolnie sytuacja pod tym wzgledem sie nie zmienila. Sieci p2p w PL to nie wynalazek ostatnich 2 lat tylko juz prawie 2 dekad. W moim przykladzie podalem zwykły link http, zeby byla jasność, ze pobierajac treść nic nie udostępniam.

 

s. "Wnioskowanie reductio ad absurdum – sprowadzenie do absurdu; zaniechanie rozumowania w przypadku uzyskania nonsensownych wniosków" Legalne sciaganie z sieci plikow za darmo tylko dlatego, ze zlodziej je zamiescil gdzies indziej, niz zadajacy oplaty wlasciciel praw autorski to absurd w czystej postaci.

 

No dorzuciłes kolejne teoretyzowanie. To teraz jako specjalista wytłumacz mi na przykład jak mam rozróżnić, które matieriały na Youtube są legalne, a które nie? YT jako serwis streamingowy to inna forma "nielegalnego" pobierania albumów/utworów danego artysty. Kazdy użytkownik przy rejestracji zatwierdza, ze bedzie umieszczal materiały, do których ma prawa autorskie, a te nielegalne są usuwane przez serwis YT. Teraz jako uzytkownik "konsument treści" slucham sobie album, a wiec przez porownanie do analogicznej sytuacji z plikami mp3 robie to naruszając prawo tak ? A skąd mam wiedziec, ze ktos to wczesniej ukradl jesli kazdy deklaruje, ze posiada prawa autorskie do tego co udostepnia? (niektórzy np Run The Jewels w YT wydaja swoje albumy zupełnie legalnie - co swego czasu zrobilo na mnie ogromne, pozytywne wrażenie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT. Ja w watku technicznym poszerzam wiedze, Wam polecam to zrobic w tym. Nie musicie stac sie od razu specjalistami - wystarczy jak zdacie sobie sprawe, ze prawo to o wiele wiecej niz doslowna tresc przepisow.

Rozumiem, że wypowiadasz się tutaj jako praktykujący prawnik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek cytacik z Wikipedii wyjaśniający mam nadzieję, dlaczego nie jest problemem brak dostosowania przepisów do nowpowstałych rechnologii:

 

"Interpretacja tekstu prawnego

Litera prawa pisanego może być interpretowana w różny sposób, i często prawo de facto zmienia się z czasem, pomimo iż formalnie cały czas ma się do czynienia z tym samym tekstem prawa. Ewolucję taką widać na przykład w przypadku Konstytucji USA, w której wiele zapisów było reinterpretowanych w sposób, który uczynił ich odmiennym od znaczenia jakie miały one w chwili powstania – pomimo iż nie została zmieniona ich treść. Koncepcja dynamicznej (zmieniającej się w czasie) interpretacji prawa znajduje szerokie uznanie w szybko zmieniających się współcześnie realiach."

 

-----

 

Przytoczyłeś wiele teoretycznych aspektow ale jak to sie ma do praktyki ?

W praktyce z powodu braku przepisów wprost określających sytuację, dochodzenie swoich praw przez posiadacza praw autorskich nie byłoby proste. Myślę, że trzeba by oprzeć się w dużej mierze na przepisach dotyczących paserstwa programu komputerowego, które jest przez przepisy regulowane. Dodatkowo niska wartość kradzionego "przedmiotu" spowodowałaby zakwalifikowanie czynu jako wykroczenie a nie przestępstwo. Z powodu niskiej szkodliwości społecznej i braku możliwości udowodnienia świadomości posiadania kradzionych plików i zakwalifikowania czynu jako paserstwo nieumyśle, zakończyłaby się co najwyżej "pogrożeniem palcem przez sędziego". A i notowania autora muzyki u fanów by w górę nie poszło.

 

Czy te Twoje metody...

Te metody nie są moje :-)

 

...zostały kiedykolwiek zastosowane i ktoś został na ich podstawie ukarany za pobranie pliku audio/video ?

Nie, i zapewne nigdy nie zostaną w praktyce zastosowane. Ale nie popadajmy w skrajność, posiadanie kradzionego samochodem nigdy nie stanie się czynem legalnym tylko dlatego, że znalazłeś taki sposób, że Cię nikt nie złapie.

 

-----

 

Rozumiem, że wypowiadasz się tutaj jako praktykujący prawnik?

"Więc, mam wyższe wykształcenie, chociaż studiów nie skończyłem, jak prezydent Kwaśniewski." Nie, nie jestem prawnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie w internetach. Np. Qobuz ma czesto gęsto promocje nawet na fajne wydawnictwa. Inni pewnie tez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajęcie kompa za pobranie filmu po wniosku cywilnym od producenta policja egzekwował na kilku tysiącach pobieraczy

było tak u nas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym wrócić do pytania autora, chciałbym znaleźć taki serwer z którego legalnie ściągnę na stałe a nie że do śmierci będę musiał robić jakieś opłaty za swoje ulubione kawałki, chcę na zasadzie zapłacić i cześć, mogą być serwery rosyjskie chińskie, nie ważne byle by było legalnie co proponujecie i żebym nie wydał majątku.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Chciałbym wrócić do pytania autora, chciałbym znaleźć taki serwer z którego legalnie ściągnę na stałe a nie że do śmierci będę musiał robić jakieś opłaty za swoje ulubione kawałki, chcę na zasadzie zapłacić i cześć, mogą być serwery rosyjskie chińskie, nie ważne byle by było legalnie co proponujecie i żebym nie wydał majątku.?
Kupić CD, zripować do FLAC, sprzedać CD. W pełni legalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2019 o 11:32, Pawel2 napisał:

Chciałbym wrócić do pytania autora, chciałbym znaleźć taki serwer z którego legalnie ściągnę na stałe a nie że do śmierci będę musiał robić jakieś opłaty za swoje ulubione kawałki, chcę na zasadzie zapłacić i cześć, mogą być serwery rosyjskie chińskie, nie ważne byle by było legalnie co proponujecie i żebym nie wydał majątku.?

Przecież są sklepy internetowe sprzedające legalnie pliki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wsm.serpent.pl/sklep/wyniki.php?typ=7&wyk_nazwa=&alb_nazwa=&utw_nazwa=&wyt_nazwa=&alb_rok=&id_nosnika=27&nastanie=N&x=48&y=1

https://www.nativedsd.com/

https://bandcamp.com/

https://store.acousticsounds.com/index.cfm?store=SuperHiRez

https://www.highresaudio.com/en/new-releases

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Piotrek za chęci, sprawdziłem te serwisy pod katem rzadkich kawałków disco z lat 80 i 90 i słabo to wypada, nie pozostaje chyba nic innego jak T... D... S...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.