Skocz do zawartości
IGNORED

skąd ciągać bezstratną muzykę, flac, mpc


dominion

Rekomendowane odpowiedzi

Że wam się chce tak pisać... Tak samo po rozwodzie żona mająca gdzieś na starym kompie zgrane płyty męża jest przestępca, bo po rozwodzie nic ich już nie łączy. To jest paranoja panowie. Pomyliliscie fora :)

 

Tak samo koledzy, którzy przestają być kolegami... Teraz trzeba wykazać się zdolnością zapamiętywania bo utwór "a" był od Kazika, z którym już nie utrzymuje znajomości a "b" od Czesia, z którym wciąż na piwo chodzę w sumie Czesiu też ma utwór "a", tylko muszę go skasować od Kazika i zgrać jeszcze raz od Czesia. A Pan Władza już nie może się doczekać wyegzekwoeania takiej procedury.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj - trzymajmy się ram dyskusji - mówimy o sytuacji być może dozwolonej prawem (bądź totalnie ulotnej dla tego prawa) ale wątpliwej od strony etycznej. I tu nie ma wyjścia, pozostaje właśnie indywidualna ocena danej sytuacji.

 

Niezupełnie. Czysto indywidualna ocena prowadzi do relatywizmu, a jego skrajnym przejawem może być tzw. moralność Kalego.

Dobry uczynek, to jak Kali zabrać komuś pliki. Zły, jeśli ktoś zabierze pliki Kalemu.

 

Żeby ocena moralna stała się normą, potrzebne jest jednak pewne porozumienie ponadjednostkowe - zbudowane wokół wartości uznawanych mniej lub bardziej powszechnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to co robimy teraz na forum to są czysto indywidualne oceny (oczywiście przefiltrowane przez jakieś doświadczenia życiowe,rozmowy z ludzmi itp) dlatego wprowadzając jakiś wyższy element abstrakcji ponad to mam wrażenie dyskusji o niczym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Przypomne bo niektórzy znów nie rozumieją sytuacji. Jeśli twórca nieudostepnil bezpłatnie swojego utworu, ściąganie na lewo jest okradaniem twórcy i żadne kiepskie prawo tego nie usprawiedliwia. Jeśli niektórzy uważają że polskie prawo zamienia kradzież w coś legalnego to gratuluję poziomu etycznego. Ale nie od dziś wiadomo że Polak to złodziej a tutaj na tym forum widać to wybitnie nawet niektórzy się tym chwalą. Pozdrawiam kupujących muzyke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomne bo niektórzy znów nie rozumieją sytuacji.

A ja mysle, ze doskonale rozumieja. Po prostu sumienie ich gryzie i staraja sie tak przeinaczyc fakty aby wywolac publiczna akceptacje. Zenada!

 

Najzabawniejszy urgument? Jak kradne to artysta nic nie traci, bo gdybym nie ukradl to i tak bym nie kupil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 

A ja mysle, ze doskonale rozumieja. Po prostu sumienie ich gryzie i staraja sie tak przeinaczyc fakty aby wywolac publiczna akceptacje. Zenada!

 

Najzabawniejszy urgument? Jak kradne to artysta nic nie traci, bo gdybym nie ukradl to i tak bym nie kupil.

 

Szymek, tak z ciekawości, ile masz płyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś 600-700 płyt CD obecnie. UWAGA jednego pirata, którego dostałem od sąsiada w prezencie.

 

UWAGA... 95% moich płyt CD to płyty stare z lat 80, albo kupione używane, więc artysta na tych zakupach nie zarabia. Często natomiast place za nie bajonskie sumy.

 

Plików do słuchania w domu mam zero. Mam dokładnie 3 piosenki Led zeppelin i 6 Armina mp3 na telefonie do biegania sciagnietych z netu za free (nielegalnie). Te piosenki mam też na jakiś 40 płytach w różnych wersjach, ale prościej było ściągnąć z netu niż zgrywac na lapka a później na telefon.

 

Możecie mnie śmiało zaraportowac na policję... Pewnie jak następnym razem przylece do PL to na lotnisku już mnie złapią :) przecież jestem przestępca.

 

Pamiętam jak z 15-10lat temu tych co "uciekli" od wojska zagranicę mieli zatrzymywać i pod sąd... Bardziej im się prawo opłacało zmienić niż takie bzdury egzekwować. Zaskutkowalo to tym, że teraz zamiast uciekać młodzi się pchają do wojska, bo to pewna i dobra praca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest w dużej części wina producentów i dystrybucji.

 

1. CD kosztuje normalnie od 50zł w górę (chyba że się na jakąś promocję trafi). To niemały pieniądz za godzinkę muzyki. W konsekwencji, chociaż głodowo nie zarabiam, nie kupuję płyt w normalnych półkowych cenach. Jeśli gdzieś trafię po 10-20zł to owszem. No, jak coś dobrego to jeszcze 30 wycisnę. Ale więcej mi wąż w kieszeni nie pozwala. Ja rozumiem że po drodze siedzi jeszcze sklep, dystrybutor itp itd, Tylko, że jak dla mnie, to stroną przy kupnie płyty jest wykonawca, który wkłada w płytę swój intelekt i producent, który dla wykonawcy wszystko organizuje. Reszta to harpie które próbują na pośrednictwem wyciągnąć kasę za nic. Przypomina mi to sytuację w obrocie mieszkaniami, gdzie jedynym wkładem pośredników jest to, że przejmują totalnie rynek ogłoszeń. I jeszcze chcą za to grubą kasę.

 

2. Dużo muzyki nie jest dostępne do kupienia w plikach. I to jest kolejna niezrozumiała dla mnie rzecz. Plik sprzedajesz bezpośrednio przez stronę, masz obrót bezgotówkowy, praktycznie bezobsługowy, nie ma po drodze pośredników. Ale tych plików nie ma do kupienia, a na dokładkę jeśli są, to nie wiadomo dlaczego kosztują tyle co CD. Na dokładkę, jeśli chcę coś kupić bez wychodzenia z domu, to muszę płacić dodatkowo 15zł za kuriera. No paranoja szczególnie, że pierwsze co robię po zdjęciu folii z cd, to ripuję go do plików, żeby słuchać, a płyta wędruje do szuflady.

 

A efekt? Podoba mi się jakiś wykonawca. I zamiast w dwa kliknięcia słuchać sobie go w domu za te 20zł, z czego odliczając koszty, 90% może pójść rzeczywiście do kieszeni twórcy, wolę pogrzebać po jakimś chomiku czy innym i ściągnąć plik. Trwa to 5x krócej i wygodniej niż robienie zakupu CD w sklepie internetowym. A jeśli chcę cd kupić w sklepie, to jeszcze muszę stracić godzinę na wyjście do sklepu, przegrzebanie się przez półki itp.

 

I biorąc pod uwagę powyższe, weźcie mi jeszcze opowiadajcie, że producenci i w konsekwencji ich ofiary, czyli twórcy, nie strzelają sobie sami w stopę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz strasznie ciężko...przekonałeś mnie.

Niezły bełkot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I biorąc pod uwagę powyższe, weźcie mi jeszcze opowiadajcie, że producenci i w konsekwencji ich ofiary, czyli twórcy, nie strzelają sobie sami w stopę.

 

Wytłumacz mi w takim razie, skąd się biorą frajerzy, którzy godzą się z tymi wszystkimi potwornymi niedogodnościami, i płacą te 50+ zł za płytę, zamiast szukać gryzoni.

 

Jak sądzisz, czym się kierują?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK standardowa cena za płytę to £5,99..często dwie za £10... Są tańsze i droższe, ale większość tyle kosztuje. To ceny z hmv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

że producenci i w konsekwencji ich ofiary, czyli twórcy,

 

 

Jak na razie to twórcy są ofiarami złodziei którzy od czasu boomu internetowego nielegalnie udostępniają i kradną ich muzykę na skalę masową. Wystarczy porównać jak spada sprzedaż płyt od 2000 roku. To nie kwestia producentów krwiopijców ani strasznie wysokich cen. To wynik zwyczajnego zlodziejstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to twórcy są ofiarami złodziei którzy od czasu boomu internetowego nielegalnie udostępniają i kradną ich muzykę na skalę masową. Wystarczy porównać jak spada sprzedaż płyt od 2000 roku. To nie kwestia producentów krwiopijców ani strasznie wysokich cen. To wynik zwyczajnego zlodziejstwa

 

Trzeba też koniecznie dodać, że generacja się zmienia - milleniasi trochę inaczej widzą audio hi-end/fi niż pokolenie lat siedemdziesiątych i sierśćdziesiątych... ? Inne bodżce!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko się zmienia... Pomyślcie 20 lat temu skarżyć pracodawcę o to, że na terenie firmy potknales się o własną nogę i zlamales rękę... Teraz tego typu sprawy to normalka byle by kasę wyciągnąć. Moralności w tym zero ale jakoś trzeba zarabiać. Przecież mi by było wstyd coś takiego robić. Nawet jak złodziej wlamie się na Twoja posesję, do firmy czy gdziekolwiek to jak np spadnie podczas tego z dachu to Cię może zaskarżyć i wygrać sprawę. I kończysz płacąc zlodziejowi za to, że nie udało mu się nic ukraść.

 

Na świecie są paradoksalne przepisy prawne a ludzie o honorze i moralności dawno zapomnieli. Ci rządzący w szczególności.

 

Kradzież muzyki to kropla w morzu... Jaki jest problem zamknąć/zbanowac serwery... Żaden, a jednak nikt tego nie robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba niektórzy nie odróżniaja legalności w prawie polskim od etyki. Pobieranie utworów muzycznych na wlasny użytek jest w Polsce całkowicie legalne, nielegalne jest udostępnianie, natomiast czy jest to etyczne to już zupełnie inna sprawa i możnaby na ten temat dyskutować w nieskonczoność. Temat taki sam jak aborcja, prawnie w pewnych przypadkach legalna, a co chwile dyskusje w jedna i druga strone na ten temat jednak cały czas sie nie kończą. Ciekawe jest dla mnie to, ze np NewbieOpera "ma prawników", ktorzy twierdza ze zmiana pliku to juz nowy utwor. Szczerze wg. mnie to jest bzdura i chcialbym zobaczyc jakis wyrok sądu na ten temat (jesli masz to poprosze, jesli nie to zmien prawnikow). To jest najzwyklejsza kopia utworu, niezalezna od formatu, czy to mp3 czy flac czy zwykla kaseta magnetofonowa czy CD - to jest po prostu kopia. Tak samo jak ksero ksiażki to kopia tej ksiażki, a nie utwor zależny. Nie wiem na jakich zasadach mialoby to byc uznane za utwor zalezny - wygląda na totalną bzdure. Idac dalej jesli przepisze ksiażke recznie to bedzie to utwor zależny ? - nie, to bedzie kopia tego utworu. Czy ksiązki wydukowane na innym papierze to utwory zalezne ? - nie to nadal są kopie tego samego utworu.

 

Podobnie jest w muzyce, prawem autorskim objęty jest konkretny tytuł danego autora, a to czy on jest dystrybuowany na taśmie, cd, czy pliku mp3 nie ma znaczenia, to nadal ten sam utwor. Najlepszym przykladem utworu zależnego w przypadku muzyki jest po prostu cover czyli interpretacja danego utworu przez innego wykonawce. Natomias nagranie danego utworu na taśme magnetofonową nie wiem jakim cudem mialoby byc traktowane jako utwor zalezny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez decybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najzwyklejsza kopia utworu, niezalezna od formatu, czy to mp3 czy flac czy zwykla kaseta magnetofonowa czy CD - to jest po prostu kopia. Tak samo jak ksero ksiażki to kopia tej ksiażki, a nie utwor zależny.

 

Wydaje mi się, że kompletnie nie zrozumiałeś tego co napisał Newbie.

 

Chodzi o to, że jeżeli wytwórnia w porozumieniu z hdtracks wypuszcza np. konkretną edycję (przykładowo remastering symfonii Beethovena z 2010 roku) płyty w formacie np. flac - to sprzedaży podlega ten konkretny plik, ten konkretny remastering i nie jest tak, że samodzielne zripowanie dowolnej płyty z tym utworem do flac daje dokładnie ten sam "przedmiot umowy". Nie. To są zupełnie inne pliki, a to one podlegają sprzedaży.

 

Jeżeli japońska wytwórnia sprzedaje remaster płyty (np. w formacie xrcd24) to prawu autorskiemu podlega nie tylko ten utwór ale również konkretna edycja, konkretny remaster. To nie jest tak jak piszesz "tylko kopia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie utworów muzycznych na wlasny użytek jest w Polsce całkowicie legalne...

Paserstwo - chlopcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kompletnie nie zrozumiałeś tego co napisał Newbie.

 

Chodzi o to, że jeżeli wytwórnia w porozumieniu z hdtracks wypuszcza np. konkretną edycję (przykładowo remastering symfonii Beethovena z 2010 roku) płyty w formacie np. flac - to sprzedaży podlega ten konkretny plik, ten konkretny remastering i nie jest tak, że samodzielne zripowanie dowolnej płyty z tym utworem do flac daje dokładnie ten sam "przedmiot umowy". Nie. To są zupełnie inne pliki, a to one podlegają sprzedaży.

 

Jeżeli japońska wytwórnia sprzedaje remaster płyty (np. w formacie xrcd24) to prawu autorskiemu podlega nie tylko ten utwór ale również konkretna edycja, konkretny remaster. To nie jest tak jak piszesz "tylko kopia".

 

No jesli o to chodziło to mozecie miec racje, tzn. mając zakupiony album XXX nie kupuje się z automatu praw do ich wszystkich edycji, wznowien/masteringow - chociaz gdybym byl twórcą (nie wydawnictwem) to nie mialbym problemu z tym, ze ktos slucha remaster'a zakupionej przed laty płyty.

 

Paserstwo - chlopcze.

 

Masz jakies konkrety ? Spedzilem ostatnie kilkadziesiat minut i nic konkretnego nie znalazlem. Chodzi mi o wyroki sądów, interpretacje sądów ? Dawno temu mialem taki przedmiot pt. "Prawa autorskie" i wiem, ze od tamtego czasu samo prawo sie nie zmienilo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- Kotku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez decybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda prowspólnotowa – w oparciu o treść prawa Unii Europejskiej

Metoda porównawcza – na podstawie porównania podobnych przepisów z innych krajów

Rozumowanie per analogiam – zastosowanie do sytuacji nieregulowanych przez przepisy przepisów regulujących podobne sytuacje.

 

Wykładnia prawa dalece wykracza poza znajomość treści pojedynczego przepisu. Także możesz sobie chłopcze ściągać ale tylko dopóki właściciel praw autorskich o swoje sienie upomni.

 

PS. W polskim prawie nie działa zasada precedensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia ma kasetę utworów przegranych z radia... Pewnie kryminał za to murowany...?

 

To jest z UK... Parodia, tzw prawo dla prawa bo regulować tego nie sposób.

 

Dziwne jest to, że na każdym dekoderze można tworzyć kopie filmu puszczanego w tv...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Zobaczcie też jak takie prawo przyczynia się do zabijania cd i promocji plików/tidal/Spotify itd gdzie płacisz za dostęp i możesz puszczać muzę gdzie chcesz nawet z multiroomu czy jakkolwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd się biorą frajerzy, którzy godzą się z tymi wszystkimi potwornymi niedogodnościami,

Czy ja piszę że frajerzy? Dla mnie to spora kwota i niewygodna forma zakupu i tyle. Takich jak ja jest niemało. I tym sposobem producenci zabierają sobie sami rynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Piszę o może ktoś przeczyta i pójdzie po rozum do tej zabetonowanej głowy.

 

Po prostu zaczynam coraz bardziej olewać tych "głównych wykonawców" i coraz częściej szukam muzyki alternatywnej, która wykorzystuje właśnie swoje kanały dystrybucji. Płacę kartą czy szybkim przelewem, czy smsem, ściągam i mam.

 

I wiecie co? Mam sporą satysfakcję, bo gros z tego co płacę idzie do muzyka.

A nie do jakichś np Sony music pseudoPolska z pięknym biurowcem na Poleczki, który raz, że utrudnia mi życie (zakup utworu) a dwa, że zgarnia większość kasy na swoje konto. Nie dając mi w zamian nic ciekawego.

 

A to co trafiam alternatywnego okazuje się całkiem fajną muzyką. Co ciekawsze, nierzadko nagraną ze sporą starannością.

Ostatnio trafiłem np na Floex :) polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że wam się chce tak pisać... Tak samo po rozwodzie żona mająca gdzieś na starym kompie zgrane płyty męża jest przestępca, bo po rozwodzie nic ich już nie łączy. To jest paranoja panowie. Pomyliliscie fora :)

 

Tak samo koledzy, którzy przestają być kolegami... Teraz trzeba wykazać się zdolnością zapamiętywania bo utwór "a" był od Kazika, z którym już nie utrzymuje znajomości a "b" od Czesia, z którym wciąż na piwo chodzę w sumie Czesiu też ma utwór "a", tylko muszę go skasować od Kazika i zgrać jeszcze raz od Czesia. A Pan Władza już nie może się doczekać wyegzekwoeania takiej procedury.

 

Przecież masz dozwolony użytek. Nie możesz zarabiać ani udostępniać czyjejs wartości intelektualnej bez zgody. Ale korzystać możesz.

 

W UK standardowa cena za płytę to £5,99..często dwie za £10... Są tańsze i droższe, ale większość tyle kosztuje. To ceny z hmv.

 

To poniżej godziny pracy zwykłego pracownika. Całkiem uczciwa cena. U nas to bliżej do dniowki jak godziny więc dlatego u nas większość nie kupuje. Prawo rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież masz dozwolony użytek. Nie możesz zarabiać ani udostępniać czyjejs wartości intelektualnej bez zgody. Ale korzystać możesz.

 

 

 

To poniżej godziny pracy zwykłego pracownika. Całkiem uczciwa cena. U nas to bliżej do dniowki jak godziny więc dlatego u nas większość nie kupuje. Prawo rynku.

 

Przeczytaj mój link z postu wyżej. To jest z bbc więc pewnego źródła. Według tego nie możesz nawet skopiować płyty i jedna mieć w samochodzie (oryginał) a druga w domu (kopie). Parodia, bo streamujac płacisz grosze za abonament i możesz słuchać wszystkiego wszedzie...płyty na kompa nie wolno nawet zgrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przeczytaj mój link z postu wyżej. To jest z bbc więc pewnego źródła. Według tego nie możesz nawet skopiować płyty i jedna mieć w samochodzie (oryginał) a druga w domu (kopie). Parodia, bo streamujac płacisz grosze za abonament i możesz słuchać wszystkiego wszedzie...płyty na kompa nie wolno nawet zgrać.

 

Jak to jest z kopiowaniem płyt nie wiem wiem tylko ze muzykę czy film możesz posłuchać/obejrzeć w ramach dozwolonego użytku jeśli sciagnales to bo "było dostępne w sieci" najlepiej sprawdzić albo zapytać się prawnika jak coś nie jest jasne albo poszukać jakie były wyroki w temacie lub czy w ogóle były bo być moze kopiowanie płyt podchodzić pod jeszcze inny paragraf (np usuwanie zabezpieczeń uniemożliwiających kopiowanie a to już niedozwolone jest). Wtedy musisz ściągnąć kopię z sieci bez zabezpieczeń i sobie skopiować na płytę. W każdym razie trzeba znaleźć problem i dostosować rozwiązanie.

W każdym razie w sądzie nie przejdzie kara za skorzystanie z pliku z muzyką jeśli ni3 było udostępniania i był tylko u Ciebie tylko do słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.