Skocz do zawartości
IGNORED

Preamp do McIntosha 252.


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

Elberoth, 8 Sty 2007, 18:25

 

>PS. Właśnie sprawdziłem dane 252 - input impedance 10k Ohm. Czyli raczej będzie ciężko (chyba że

>Accu ma jakąś superniska impedancję wyjściową) :-(

 

Wlasnie chcialem napisac, ze koncowki mocy Mac'a maja niska impedancje wejsciowa i przez to nie sa szczegolnie latwe do wysterowania przez zrodlo. Wyjscie Accu DP 65 ma jednak 50 Ohm i jest w stanie oddac calkiem sporo pradu, dlatego moze nie byc najgorzej.

 

Pozdr.

 

PS.: Jesli nie sluchasz BAT'a to moze bylbys chetny wypozyczyc ;-) lub, co bardziej prawdopodobne, rozwazyc sprzedaz w polowie roku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci taki shit ?

 

Naprawdę - różnica pomiędzy BATem a Placette jest tak ogromna, że jak ktoś raz posłucha, nie będzie chciał na BATa spojrzeć.

 

To jaby dać właścicielowi Lanosa przejechać się Audi RS4 i powiedziec że może sobie wybrac ten, który mu sie bardziej podoba. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wybrał by Lanosa (pomijam wątek finansowy).

 

Różnica jest po prostu KOLOSALNA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ach, jakie cudne podstawki pod kable :-D W curling mozna grac :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

 

patrzac na Twoj sprzet, widze ze masz wszystkie klocki zbalansowane. A placette zbalansowany nie jest... Rozumiem, ze teraz laczysz placette interkonektami RCA? Czy po zmianie z XLR-ow, ktore miales w Bat nie zmienila sie dynamika dzwieku i jego ogolna glosnosc na nieco nizsza? Moze to jest przyczyna lepszego dzwieku -- ze na XLR-ach gralo ze zbyt duzym napieciem....?

 

Tak tylko sie zastanawiam, bo zazwyczaj sprzet na XLR (pod warunkiem ze to sa prawdziwie zbalansowane

urzadzenia) gra lepiej.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

"To jaby dać właścicielowi Lanosa przejechać się Audi RS4 i powiedziec że może sobie wybrac ten, który mu sie bardziej podoba. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wybrał by Lanosa (pomijam wątek finansowy). "

 

To fatalne prównanie,podobnie jak Subaru WRC te auta nie nadają się do jazdy na naszych drogach.

No, chyba ,że jest się zaszczepionym przeciwko chorobie wibracyjnej, a jak kto lubi wypić to problemy po parudniowej jezdzie z utrzymaniem kielicha straszne !

:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba, która jeździła obiema generacjami RS4 (B5 i B7) śmiem twierdzić, że nie jest to prawda.

 

Gdyby mnie było stać, kupiłbym sobie RS4 właśnie do jazdy na codzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo szukam nawet kompletnego silnika ze skrzyną od RS4 B7 (420KM) celem zrobienia swapa - jak by ktoś miał jakieś info, to niech da znać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba, ktora jezdzila RS4, wybieram...Saab'a 95 Aero...spartanski, ale...mily i sluzbowy :-) niestety to se ne wrati :-)

 

-> Elberoth

 

Coz, nie ma wiec rady, jak bede mniej zarobiony, spodziewaj sie mojej inwazji z butelka dobrego Hennesy :-) na odsluch porownawczy shitu i placette. Szczegoly umowi z Toba moj rzecznik ds. kontaktow spolecznych ;-))

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problemo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ale mam kłopot ;-)

W domu stoją trzy preampy ; AVM Evolution - V4, prekit Audio Nota i McIntosh C 41.

McIntosh C41 ;

Stosunkowo mało szczegółowy ,lekko przyciemniony !!! Przestrzenność ?? C41 gra praktycznie dźwiękiem w jednej linii - na twarz ! Z przepięknym dynamicznym basem ,jak z armaty i w ogóle jest go dużo ,jest wszechobecny i to mi się podoba bo mi go brakowało w B&W 804. Srednica muzykalna z lampową barwą ,ale z lekką mgiełką no i ogólnie potężny soczysty dźwięk, taki z rozmachem, bardzo wciągający. Góra oszczędna i lekko wycofana, ale na płytach gdzie jest dobrej jakości to C 41 to pokazuje. I co ważne dźwięk się zdecydowanie otwiera po odkręceniu głośności. Ogólnie duża klasa i funkcjonalność bo jest wszystko, regulacja barwy - można dodać, odjąć góry i basu ;-) Nie zbalansowany choć ma XLR.

Prekit Audio Nota;

Dość dynamiczny ,choć nie taki jak Mac, z ładnym wypełnionym basem - takim z fakturą ,ale nie ma takich tąpnięć i wystrzałów jak w Macu, średnica bajka bije wszystkie preampy jakie do tej pory słyszałem, muzykalna,barwna ,aż do bólu. Z mojej końcówki 2 x 250W zrobił lampę. Przestrzenny ,szczegółowy,choć nie tak potężny dźwięk jak w Maku - bardziej kameralny.Góra skopana i to największy zarzut. Ogólnie do małych składów do jazzu, tam wypadnie najlepiej. Możliwość wymiany kondensatorów - Jupiterów na bardzo drogie Audio Note (ok.220$ szt.) - srebrne i ponoć znaczna poprawa góry ,szczegółowości i dynamiki ??? Preamp przy McIntoshu dość purystyczny ,ale ładnie wykonany w stylu surowym Angielskim, ma pilota i podstawowe funkcje - 4 wyjścia RCA.

AVM Evolution V4 ;

Pięknie wykonany ,solidna Niemiecka robota z dużym ,czytelnym wyświetlaczem, posiada praktycznie wszystko ,włącznie z regulacją plus, minus 6decybeli natężenia głośności poszczególnych wyjść,

w pełni zbalansowany ( XLR ),jednym słowem wszystkiego pełno z wyjściem na słuchawki włącznie, choć nie ma wyjścia gramofonowego jak Mac i regulacji barwy.

Najbardziej szczegółowy i analityczny z całej trójki. Dźwięk na nim wypada dość sucho, sterylnie w porównaniu do poprzedników choć można by powiedzieć neutralnie, bardzo chce być obiektywny.

Nie koloryzuje, nie podbarwia jak pozostali, wszystko w normie i po równo - bas,średnica i najlepsza góra z całej trójki. Uniknął tak charakterystycznej dla preampów tranzystorowych ostrości !! Dynamiczny ,wydaje się być bardzo obiektywny - trochę w stylu M.L.

 

Konkluzja trzy pre mniej więcej na tym samym poziomie i co tu zrobić - mam czas do niedzieli włącznie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to się mówi - albo rybka albo pipka...

niestety zawsze tak jest, że nie można mieć wszystkiego w jednym - można za to mieć np. 3 preampy ;-)

weź tego, który najbardziej wciąga i jest najbardziej uniwersalny w stosunku do odtwarzanej muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po tym występie pre Mac`a nabrał ochoty na odsłuch modelu C46 :)

, a nastęnie jak już bym posłucham dorzuciłbym mu z ciekawości końcówkę 402 w miejce 252 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja bym po tym występie pre Mac`a nabrał ochoty na odsłuch modelu C46 :)

 

A po odsluchu C46 przerzucic sie na C2200... i tak juz lepiej zostawic ;)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull

A może pasywny preampik liniowy Air Tight ATL 10A.

Napisz do Lacrimosy ,diluje wyrobami tej firmy.

No i tak pięknie wygląda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten AirTight. Aczkolwiek watpliwe aby był lepszy od Placette, a ne pewno jest duzo droższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknych klocków nie brakuje i to wcale nie drogich ,gorzej z graniem ;-)

A ja sie męczę z wyborem, i ciągle nie mogę się zdecydować ;-)

Choć powoli szala sie przechyla ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 21 Sty 2007, 12:57

 

 

Przeczytaj móje wpisy gdzie porównywałem pre M.Levinsona, Krella, Rowlanda i C41.Poszukaj tematu nr 10779 : "Audio Note M1" i moich wpisów z 2marca, godz.22:18, i 10marca,godz.13:11, idź do strony 4 moich wpisów. Ja na twoim miejscu wybrałbym produkt grający dźwiękiem zbliżonym do dźwięku ML, ale pre najbardziej uniwersalnym jest oczywiście C41 i do tego z niezłym phono MM.

 

pozdrawiam

 

Polichlorkowinylowy kochanek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lplover=> przeczytałem , masz podobne obserwacje co ja ;-)

Skłaniam się do MACA ,troszkę mi przyciął górę i szczegóły ,ale gra barwniejszym ,pełniejszym dźwiękiem od AVMa - ten z kolei fajnie by wypadł z lampą ;-) AVM chce być neutralny ,ale MAC jest tak sprytnie zrobiony - podbarwia, ale robi to tak ,że chce się słuchać. Z drugiej strony nie lubię strat nawet tak minimalnych ,ale jednak w szczegółowości no i ta góra lekko uboższa.

Wprawdzie B&W 804 mają sporo góry i były opinie ,że nawet za dużo, to może ten MAC C41 jest lekarstwem, no i ten jego dynamiczny głęboki bas ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 21 Sty 2007, 15:50

 

>Skłaniam się do MACA ,troszkę mi przyciął górę i szczegóły ...

 

Trochę się dziwię temu co napisałeś, bo ja mam momentami góry i szczegółów wręcz za dużo(te skrzypienia krzeseł muzyków doprowadzają mnie do pasji) i wprawdzie bardzo rzadko ale czasami tę górę muszę ściąć. Być może to też wina srebrnych siltechów, które raczej przeznaczone są do lamp, a może to też wina nieprofesjonalnej adaptacji pomieszczenia, gdzie wszystkie ściany są obłożone obrazami, a część z nich ma nawet szybę, pozostałe z tyłu są wypełnione sprasowaną wełną mineralną. Doskonale gra C41 gdy soprany i bas jest ustawiony na "O", neutralność dźwięku wtedy jest ogromna i mniej nienaturalnych podbarwień.

Postaraj się wysłuchać pre Levinsona, to da Ci pełniejszy obraz, chociaż z B@W 804 może być zbyt ostro, ale za to dostaniesz bardzo szybki, krótki, zwarty, sprężysty męski bas, chociaż może być trochę za kostycznie w pozostałych elementach toru dźwiękowego.

Cierpliwości życzę, testuj dalej.

 

Polichlorkowinylowy kochanek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.