Skocz do zawartości
IGNORED

MF A5 czy Amplifikator G....


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam zagwozdkę dośc prostą w tej chwili - cztery do wyboru:

AmplG - nówka, gwarancja, 8000zł

MF A300 - używka, kupiona w Polsce itd., 4300zł

MF A5 - nówka, TopHifi, 8000zł

Krell Kav400xi - używka, wersja europejska, stan podobno "mint", niestety bez oryginalnych papierów i opakowania, bez gwarancji, 6500zł

...a dluższa rozmowa w TopHiFi nakierowywała mnie też (biorąc pod uwagę moje B&W 7NT) na Jolidę 1501RC...

 

kurcze - żeby to wszystko miec na weekend w domu i posłuchac...

 

ludzie - co tu wybrać, żeby nie przesadzić ;-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością zapraszam. Tylko już widzę, jak po posłuchaniu Amplif.G kupujesz ode mnie mojego 2003 ;-((((

Zaraz do nich dzwonię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bardziej by mnie interesowało czy różnice między wersją S a wersją G są warte extra tych kilku tysięcy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A5 mnie nie powalił w stos. do ceny, poza tym "made in china", co sugeruje zawyzoną marżę. Słuchałem przy zakupie kolumn, ale nie było mnie stać.

Krell 400xi bez papierów i "pochodzenia" za pół ceny nowego to nie dla mnie, ale strasznie jestem ciekaw, jak bardzo zajebiście gra (dla 805 to chyba jednak za mocny piec...). Nie słuchałem, bo cenowo nieosiągalny, więc po co się irytować :-)

Jolidy tez byłbym ciekaw, ale mam wrażenie, że panowie w tophifi uprawiają troszkę nachalny marketing tejże, co budzi moje podejrzenia. Może się uprzedzam, a posłuchać nie kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> cloudior

HM, a mi polecano takie zestawienie. Na tym forum, nie w sklepie. I nie ktoś, kto sprzedawał itp. Słuchałeś, czy tak, tylko, piszesz? Pytam, bo ja NIE słuchałem. I jaki Krell z jakimi B&W?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dwukrotnie. Raz z B&W 804s, drugi raz z B&W 803s (modelu Krell'a nie pamiętam dokładnie, ale były to integry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gora(brzmienie talerzy/dźwiecznosc/blask) były jak dla mnie sporo lepsze na Rahdeko...wiec jeżeli klasyczna kopulka zabrzmi slabiej od Lowthera, to będę mocno zdziwiony.

Ostatnio często bywam, mam nadzieję, ze nie tym razem :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->adamgdańsk,

 

Z kwotą 8kz nie ma co się ograniczać do MF czy Amplifikatora. Z rynku wtórnego jeśli dopuszczasz taki zakup, możesz nabyć znacznie lepszy wzmacniacz od tych, które są przedmiotem Twoich dewagacji :-)

IMO do tego co posiadasz (Meridian G08 + B&W) przydałby się piecyk celujący w cieplejszą stronę brzmienia albo piecyk bardzo neutralny, przejrzysty, gdzie w pełni naturalne brzmienie możesz ocieplić - popsuć :-) stosownym kabelkiem.

Pozdr.

Profil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revert, 9 Sty 2007, 19:23

 

>A gdzie go ( Amplifikatora Gold ) słuchaleś i z jakimi kolumami zildjian?

 

 

Nigdzie nie twierdziłem,że słuchałem Ampli G. Znam jedynie 1szego z 2000r - bardzo dobry, słuchałem również następną wersję,umownie nazwaną bodaj 2003. I tyla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mógłbyś się zainteresować:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (ale zdecydowanie cena do negocjacji)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorrki, że tak się miotam, ale skoro Krell nie gra z B&W (a mi akurat żyletowatość B&W pasuje), a AmplG gra podobnie jak Krell (tak???) to z mojej listy pozostaje MFA5, który też był przez kogoś dyksredytowany, że niby nie taki fajny, więc... metodą eliminacji w katagorii cena/jakość/brzmienie wygrywa przy tych cenach A300? ;-)))) a może Jolida wręcz? ;-))))

 

ciekawe - słyszałem, że ten AmplG nawet lampowato brzmi.... lukson - musimy to sprawdzić ! ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> adamgdansk

 

Dokładnie, nie ma jak sprawdzić samemu. Dzwoniłem do Albatrosa - cicho siedzieli, bo czekają też na małego Accuphase'a, chcieli dać możliwość posłuchania obu naraz. Miło. Ale uzgodniłem, że dzis zabieram Amplifikatora. Zobaczymy tą "lampowatość" - ciekaw jestem coraz bardziej. A, wstępnie wygrzany - grał od wczoraj non-stop :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jeśli szukać po niskich modelach uznanych firm, to do MF5 (nie znam dźwięku) i Krella 400 (nic nadzwyczajnego) dodałbym Electrocompanieta ECI3 (dobry). Stajemy tu jednak przed dylematem tak starym, jak samo zjawisko pozycjonowania cenowego - czy lepszy jest niski model drogiej firmy, czy wysoki tańszej. Innymi słowy, nie da się wykluczyć, że Amplifikator będzie lepszy od tej utytułowanej konkurencji. Niedługo sam zamierzam posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta lampka Cary z allegro. Jak to gra panowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdansk>>>

 

Pisałem już w innym wątku ...

Poszukaj ukraińskiego OMAK-a (łatwiej - tym bardziej, że podobno jedziesz na wschód). A i w Polsce kilkadziesiąt tych skrzynek wylądowało...

 

Za przeproszeniem.

Niektórym "miastowym" (bez urazy)- jak nie napiszą na pierwszej stronie Hi-Fi lub nie ogłoszą w Dzienniku Telewizyjnym, że coś jest DOBRE... to łopatą nie nakładziesz...

 

Wydaje się, że do B&W jak znalazł...

 

W razie czego - służę odsłuchem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Profil

jestes tak pewien ze te uzywki za 8 tys zagraja wiele lepiej niz Amplifikator Gold, ale przyznasz że nie ssłuchaleś go to skąd wiesz..cały temat polega na tym jak już uprzednio pisałem ze owy Amplifikator zawyża poziom w klasie 8 tys - ma też jedną zaletę - jest nowy na gwaracji i ma swietną rozdzielczosc i super detalicznosc bez strat na wykopie...a skoro siwetnie wysterowuje bardzo trudne Sonus Faber Amati Homage....to już coś znaczy..

Nie bał sie podczas odsłuchu też koncertowej metaliki..wiec zanim oplujesz posluchaj - tylko powiedz gdzie i kiedy słuchales...inna sprawa ..slyszalem na tym forum ze ml32h to też syf i w ogole uzywki są bardzo tanie..niemniej jednak jak sam szukalem to wolalem kupic nowego po tym jak zobaczylem ..jakie modyfikacje zazwyczaj przechodzily uzywki....proponuje nie wierzyc w cuda i bajki za 50% ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym tylko nadmienić, że odbył się wczoraj odsłuch AmplaG w 3city u Luksona (wciąż ukłony dla żony za tolerancję ;-))))

 

ja przytargałem swojego Meridiana G08, kable Transparent Musicwave, sieciówkę XLO i interkonekt Abiogenesis Audionovy...

 

zestaw Meridian, AmplG, Abiogenesis, Bedrock i 805ki zabrzmiał bardzo przekonywująco, ze świetną stereofonią, choć brakiem głębokiego, targającego brzuszysko basu - słuchało się z dużą przyjemnością...w miarę jednak spozywania "trunków" lekie mulenie Abiogenesisa zaczęło dokuczać (a na początku tak ładnie stonowało te 805ki, aż uszy podziękowały) ;-)))

 

no cóż - AmplG jest miodzio...ale ja biorę second hand A300... bo 50% taniej ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy zrobimy odsłuch porównawczy. Teoretycznie, w.g. danych, obaj zawodnicy "chodzą" w tej samej wadze, porównanie może być ciekawe, zwłaszcza, że do dyspozycji będa i podłogówki Adama i moje monitorki, i adamowy, duużo lepszy na pewno od mojego, pokój. No i Meridian, który gra naprawdę b. przyjemnie - z jednej strony "miły" dźwięk, bas jak trzeba itd., z drugiej - żadnego mulenia (zwanego też "ocieplaniem i lekkim rozmywaniem najniższych składowych basu" itp. ;-)). No chyba, że pod koniec słuchania z Abiogenesisem, troszkę. Ale wtedy wymiana na Wireworlda Polaris i było ok. Poza tym to pewnie wpływ % na percepcję wysokich tonów :-))))

 

Z tym Meridianem to powiem tak: dźwięk mi baardzo przypadł do gustu. Ale gdybym miał kupować nowy klocek, to nie wiem, czy różnica w stos. do mojego Ushera CD-1 jest warta ok. 9000PLN.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między AmpliS a AmpliG ? Wiem że S ma tylko jeden transformator. Jakie jeszcze są różnice między tymi wzmakami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wityam kiedyś posiadałem model 2003 - w stosunku do golda jedyne podobieństowpolega tlyko na ogólnym wizualnym podobieństwie i nazwie... poza tym to całkowicie odmienne konstrukcje . Gold pracuje na motoroli i ma calkiem odmienny od 2003 scheat ideowy. Poza tym Gold w stosunku do 2003 wydziela o wiele mniej ciepła..ogólnie widać że to dojrzała konstrukcja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.