Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie cd lampowe z wejściami XLR?


Robert6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Proszę o poradę znawców tematu.Szukam żródła do swojego zestawu(Baltlab Epoca2,Vienna acoustic Haydn Grand).Chciałbym wykorzystać wejścia xlr we wzmacniaczu.Zależy mi na brzmieniu ciepłym,muzykalnym,dlatego myślę o cd lampowym z wejściami zbalansowanymi.Wzmacniacz jest neutralny więc żródło musi dodać trochę''klimatu''.Muzyki slucham najczęściej nocą i jest to smooth jazz(V.Tolstoy,K.Bremnes,T.Gustavsen,U.Wakenius-ogólnie skandynawskie klimaty)i klasyka-szczególnie muzyka dawna,małe składy.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dźwięk daje McIntosh MCD7009 - MCD7010 (to ten sam model, tylko cena inna, bo napęd w międzyczasie zdrożał o 500 USD). Konstrukcja w pełni zbalansowana. VRDS. Zbudowany jak czołg. Nie ma lamp, ale dźwięk jest niezwykle plastyczny i muzykalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lampa" w potocznym rozumieniu kojarzy się z mułem i dociepleniem. CEC jest naturalny, neutralny i pozbawiony wyostrzeń... Bezpieczniej byłoby napisać, że nie gra jak (stereotypowy) tranzystor ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.Dużo dobrego słyszałem o tym CECu.W najnowszym numerze Audio-video ukazał się test najnowszego CECa z najtańszej serii-3300R.Czy brzmieniowo bardzo odbiega od 51?A w jakiej cenie można kupić tego McIntosha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera Reference 2.2 - ma lampowe wyjście na XLRach i gra z niego zdecydowanie lepiej niż na RCA. Ponieważ sprzedaję taki odtwarzacz, więc więcej nic tu nie wpisuję. Jak chcesz posłuchać odezwij się na priva. Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Piotrze.Wszystkim pozostalum forumowiczom również dziękuję za podpowiedzi.Zwróciłem uwagę,że Opera consonance2.2 wzorniczo pasuje do Baltlaba Epoca2(mniej więcej).Jeśli tylko brzmienie będzie mi odpowiadac to znalazłem swój odtwarzacz.Jeśli nie,to zawsze zostaje CEC lub MHZS.Poinformuję o swoich wrażeniach z odsłuchów.Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze prawdziwiwego od poczatku do konca zbalansowanego CDP z wyjsciem analogowym na lampach jeszcze nie zrobiono, bo i po co, ale moge sie mylic? ewentualnie poprosze o przyklady? natomiast jest duzo prawdziwych pelnych XLRow w odtwarzaczach opartych na polprzewodnikach i tutaj w swojej cenie ja polecam CECa 51XR, klasa maszyna, w odpowiednio dobranym systemie moze zagrac wspaniale i Baltlab jak najbardziej pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez, wydaje sie podobnie jak ABs, odtwarzacze hybrydowe z WYJSCIEM XLR,

to jakies pseudo-wynalazki (jak Vincent S6 Mk II) !

Natomiast o zrodlach z takim - WEJSCIEM (jak piszesz), nie slyszalem wogole ! :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka, 13 Sty 2007, 13:35

 

>Jerzyku, ale ten lepszy CEC kosztuje chyba niewiele ponad 5?

 

Piotrze, to prawda - ale ponieważ Robert pisał o odtwarzaczu z wyjściem lampowym, dlatego zasugerowałem Operę. Ja wybrałbym osobiście CECa, ale to kwestia osobistych preferencji, słuchanej muzyki i także w pewnej mierze budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie i analogowo grający muzykę MBL1531 jest niby zbalansowany, ma przetwornik zbalansowany, sygnał z przetrownika jest sumowany na opampach i potem jeszcze raz symetryzowany na 4szt AD797... PO CO? sumowanie tego sygnału skutecznie obniza szumy i zniekształcenia... do czego zmierzam? do tego że niekniecznie właśnie trzeba mieść ściśle zbalansowana konstrukcje żeby grało pieknie, oczywiście to troche zdroższa zabawka ale warta tego szmalu wg mnie oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzyku

 

Ja też bym wolał CEC, zwłaszcza że to super CD do kupienia w dwóch ratach. Sam bym o nim myślał, gdyby nie to, że on zdecydowanie preferuje XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.