Skocz do zawartości
IGNORED

Smar do windy ramiena gramofonu.


Asmod

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopię temat bo ostatnio szukałem oleju do podobnego zastosowania. Oleje silikonowe o bardzo wysokiej lepkości (100,000 cSt/CPS) używane są w modelach samochodów RC w przekładniach. Do kupienia w sklepach modelarskich. 50ml = 20PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silicone Damping Fluid For Tonearm Cueing Mechanisms, Damping Troughs and Monopivots

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr,

yen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yen, 2 Wrz 2009, 18:37

 

>Silicone Damping Fluid For Tonearm Cueing Mechanisms, Damping Troughs and Monopivots

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>Pozdr,

>yen

 

Ceny mają tam rozsądne - sam zastanawiałem się czy tam nie kupić, ale ostatecznie do mojego unipivota 10ml wydało się trochę za mało ;-) Stąd moje poszukiwania w PL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam, że olej silikonowy ze sklepu modelarskiego o lepkości 100,000 cSt zdaje egzamin. Kupiłem niedawno przez internet z przesyłką ok 30zł za 60ml. W moim Thorensie 165 brakowało zupełnie smaru, regulacja opadania sterowana była do tej pory ręcznie z efektem czestego wystrzału ramienia podczas podnoszenia. Po zastosowaniu w/w smaru ramię opada bardzo wolno super delikatnie a podczas podnoszenia równie wolno wraca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam,Jestem raczej z wątku"obok" czyli magnetofonu szpulowego.Ostatnio jednak wpadł mi w rączki Fonomaster 76,który wymaga nieco nakładu pracy.Także przy windzie.Pęknięty pierścień wyciek owego mazidła i... skok trzpienia podnoszącego ramię.Pierścień wstępnie skleiłem,mazidło dzięki powyższym wpisom już już dopasuję,nie znam niestety prawidłowego skoku bolca.U mnie jest max. 2mm to chyba za mało.Jak to poprawic i ile powinno byc?Czy po uzupełnieniu smaru problem zniknie?W ogóle czy ta winda się rozbiera(dwa otwory od spodu)czy smar uzupełniamy od góry po przez dwie śrubeczki.Proszę o pomoc bo do tej pory miałem Bernarda,i problem był mi obcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem olej silkonowy do przekładni w sklepie modelarskim. Niestety największa dostępna lepkość to 70 000.

Pytanie brzmi czym usunąć resztki starego smarowidła ewentualnie resztki tego oleju gdybym jednak uznał że się nie nadaje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem olej silkonowy do przekładni w sklepie modelarskim. Niestety największa dostępna lepkość to 70 000.

Pytanie brzmi czym usunąć resztki starego smarowidła ewentualnie resztki tego oleju gdybym jednak uznał że się nie nadaje ?

 

W moim gramofonie sprawdza się ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , może warto sprawdzić tym bardziej, że cena nie jest oszałamiająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Panowie posiadam nie sprawną windę od Fonomastera 76(słabo się podnosi-około 2mm i opada skokami)myślę że jest to wina braku smarowidła.Zastosowane przeze mnie środki zawiodły...Na Wrocław jest jeden sklep który dysponuje smarami do modeli rc,ale nie mają takiej gęstości.Więc chętnie skorzystam z adresu podanego powyżej(dzięki)A może ma ktoś odstąpic naparsteczek tej mikstury?Mam jeszcze pytanie techniczne:czy ta winda się rozbiera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję smar do windy w Sme. jeszcze jej nie rozbierałem więc nie wiem jaki konkretnie jest potrzebny. I ponawiam pytanie czym usunąć resztki starego smaru, ewentualnie nowego gdyby ten się nie sprawdził. Jak rozumiem te smary są olejami silikonowymi o dużej lepkości - czym je rozpuszczać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tłumienia windy nie potrzeba żadnych kosmicznych smarów. W ramieniu Micro Seiki użyłem ŁT 45Z i opada tak jak trzeba powoli.

No fajnie,ja próbowałem smaru litowego,ale efekt (tak mi się wydaje)nie jest zadawalający...Opada zbyt szybko...Gdzie kupiłeś ten maziaj bo ja nie mogę go zlokalizowac,wszędzie tylko Łt42...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie,ja próbowałem smaru litowego,ale efekt (tak mi się wydaje)nie jest zadawalający...Opada zbyt szybko...Gdzie kupiłeś ten maziaj bo ja nie mogę go zlokalizowac,wszędzie tylko Łt42...

Źle odczytałem symbol, to jest smar ŁT-4S2. Mój smar ma ze 30 lat, ale widzę że dalej jest produkowany. Trzeba tego wepchnąć ile się zmieści, później poruszać windą i jeszcze doładować smaru. U mnie opada tak jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle odczytałem symbol, to jest smar ŁT-4S2. Mój smar ma ze 30 lat, ale widzę że dalej jest produkowany. Trzeba tego wepchnąć ile się zmieści, później poruszać windą i jeszcze doładować smaru. U mnie opada tak jak trzeba.

 

Możliwości zastosowania smaru zamiast bardzo lepkiego oleju są ograniczone tylko do niektórych konstrukcji windy. Zastosowanie smaru np. w moim gramofonie spowodowało, że winda się nie opuszczała pod ciężarem ramienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że winda jest taka sama jak w wersji II.

Ściągnij sobie service manual do wersji II :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tam jest dość dokładny opis z rysuneczkiem jak rozebrać wyczyścić i nasmarować windę.

Polecają olej silikonowy o lepkości 1.000.000 c/s.

Gdzie taki można dostać ?

Wie ktoś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Posiadam gramofon Scout VPI i chciałbym naoliwić/nasmarować jego windę. Nie wiem jak się do naoliwiania tej windy zabrać(czy trzeba ją rozbierać, czy nie). Nie ma nic o tym ani w instrukcji obsługi, ani na vinylengine.com. Jeżeli ktoś już to robił w tym modelu, to chętnie skorzystam z jego rady (w tym również informacji o zastosowanym oleju/smarze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Sorki że tak z innej beczki trochę ale ostatnio nabyłem swój pierwszy gramofon i odważnik na końcu ramienia mi się rusza/giba czy tak powinno być bo sprzedający twierdzi że ten model tak ma ale zbytnio nie chce mi się w to wierzyć że odważnik odpowiedzialny za ustawianie ramienia ma się ruszać jak na sprężynie a nie być sztywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ponawiam pytanie zadane w temacie "Klub Miłośników Technics 1210 i jego odpowiedników (Reloop,Audio-Technica)". Chyba mało kto odwiedza ten klub, dlatego pozwoliłem sobie powtórzyć posta.

Poniżej zamieszczam zdjęcie znalezione w internecie, które przedstawia ten mechanizm podnoszenia ramienia. Po wykręceniu śrubki tej półokrągłej "belki" windy i jej wyjęciu odkryte zostały dwa miejsca, które zaznaczyłem na fotce czerwonym pisakiem. Czy tam gdzieś wcisnąć ten smar, czy może trzeba rozbierac wszystko, żeby go zaaplikować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Postanowilem odswiezyc stary watek...

 

wszystkie lepkosci oleju silikonowego (lacznie z 1.000.000 cps) sa dostepne tutaj (pomimo, ze nie sa wymienione na stronie sprzedawcy) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w polskim gramiaku sprawdzilo sie idealnie 500.000 cps.....

sadze, ze rozne windy potrzebuja roznej lepkosci..... trzeba dobrac .. albo znalezc lepkosc w instrukcji obslugi....

 

w kazdym razie za 25 pln otrzymujemy dawke smaru wystarczajaca na 100 lat... :-)

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

potwierdzam olej silikonowy ze sklepów modelarskich załatwia sprawę, czysto i dokładnie. Do Unitry wystarczy 80000 cst. 100 000 cst do ciężkich wkładek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.