Skocz do zawartości
IGNORED

Vincent


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

słuchałem Vincenta 233 (z dedykowanym CD, nie pamiętam symbolu) +kolumny nahpierw AE, potem B&W - jak dla mnie brzmienie efektowne, ale jeakies takie "podrasowane" i zimne.

Podkreslam że moja ocena jest mocno subiektywna.

Sprzet dobry do dynamicznego łojenia w rocku i soundtrackach z filmów akcji, gdzie najważniejszy jest wykop i dynamika, ale wszelka "akustyka" brzmi sztucznie, z ograniczonymi barwami - to mi właśnie najbardziej przeszkadzało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komplet Vincenta (SV-233 i CD-S3) od roku. Krótko - jestem BARDZO zadowolony. Potwierdzam opinię, że wzmacniacz przebija wszystko czego miałem okazję słuchać w tej grupie cenowej - i nie tylko. Odtwarzacz jest nie gorszy. Nie jestem fanatykiem kupowania kompletów jednej firmy. Odtwarzacz wybierałem odsłuchując bezpośrednio z wyjścia przez wzmacniacz słuchawkowy Creek OBH11 SE i Sennheisery HD600. Ostatecznie na placu boju pozostał Vincent CD-S3 i Creek CD53 za prawie dwa razy wyższą cenę. Ponieważ dźwięk obu był w mojej ocenie bardzo dobry - wybrałem tańszego Vincenta.

Nie zgodzę się, że to sprzęt do "rockowego łojenia". Sam słucham dużo akustyki i wokalu, świetnie sprawdza się też w symfonice. Myślę, że kluczowy jest tu dobór kolumn - po prostu muszą być wysokiej klasy. W domu na razie słucham na monitorach Paradigm Reference Studio 20 ale po przeprowadzce będę chciał kupić kolumny podłogowe - i tu raczej poruszałbym się w cenie od 10 kzł w górę.

Jeżeli chodzi o namiary na dystrybutora to mnie też nie udało się namierzyć jego strony. Strona dystrybutora niemieckiego to www.vincent-tac.de

W Warszawie Vincenta można kupić w HiFi Club (www.hificlub.com.pl)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam SV-233 i CD S-3 Vincenta połączone VdH The Second XLR oraz The Wind-głośnikowe. Głośniki Dynaudio Audience 72. (chciałem 82, ale mam za mały pokój) Kupiłem Vincenty od człowieka, który sprowadzał je z NIemiec, gdy w Polsce jeszcze ich nie było, wobec tego odsłuch miałem dopiero po kupnie.Resztę dokupowałem po odsłuchach, posiłkując się rownież wskazówkami od handlarza. Powiedział on jakie głośniki i kable zastosowali ci, którym wcześniej Vincenty dostarczył.Ja jestem bardzo zadowolony ze swojej konfiguracji. Wysokie tony szczegółowe i łagodne jak baranki, środek byłby lepszy na Audience 82. Bas jest wspaniały. Twardy, krótki i bardzo niski.Uderzenia perkusisty z płyty Chucka Mangione "Children of Sanchez" są odbierane jak uderzenia kijem po głowie - to lubię. Nie znaczy to,ze taki jest charakter brzmienia zestawu. Ta płyta tak ma brzmieć. Na niskich i średnich poziomach głośności brzmienie jest ciepłe, lampowe. Słychać każdy szczegół, dźwięki są wypełnione masą -świetnie brzmią wokale i instrumenty.Dość peanów. Poprzednio miałem dość kiepski zestaw i pewnie dlatego ten mi się podoba. Co do konfiguracji - mój handlarz mówił jeszcze o JMlabach, ewentualnie B&W od CdM 9 NT wzwyż. Kable głośnikowe - VdH The Revolution. Zdaje się, widziałem na Allegro wzmacniacz SV-233 za 2300. Cena bardzo okazyjna .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo obszerny test SV-233 znajdziesz na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem raz, krótko i nie pamiętam modelu. włączony po NADC340 z kolumnami Vienna Acoustic Bach prezentował poziom trzykrotnie wyższy, a kosztował z 5800. sam mam ochotę przyjrzeć mu się dokładniej. kolega ma VA Mozarty i do nich własnie Vincenta za w/w kwotę i twierdzi, że zrezygnował z Coplanda na rzecz Vincenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość do Hubi od Tytus

(Konto usunięte)

Może się pan orientuja gdzie w Warszawie mozna posłuchać tych wzmacniaczy? W dostępnych cennikach widziałem tylko model za 3900 i to był chyba najwyzszy co za model za 5800? Właśnie w takiej cenie wzmacniacza szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merle jest najlepiej zorientowany w Warszawie. ja słuchałem w Poznaniu w sklepie Modit na Dąbrowskiego. modelu nie pamiętam. też w przyszłości chciałbym poważnie posłuchać tego wzmaka i może kupić. będę wdzięczny za relacje z odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam integrę vincenta sv-233 (2 razy 200 W na 8 ohm, 2 razy 280W na 4 ohm - do 40 W klasa A). Bardzo duża wydajność prądowa - napędził bez problemu Infinity Reference 6 Kappa (impedancja spada nawet do 2 ohm). Obecnie gra z Dynaudio Audience 82. Fantastyczna dynamika, głęboki bas, czysta średnica, krystaliczna góra. Oczywiście nie jest to wzmak za 20 kzł, ale w swojej cenie bije moim zdaniem konkurencje na głowę bez dwóch zdań. Wyposażenie minimalistyczne, ale ma jedno wejście na XLR-ach i jest w pełni konstrukcją zbalansowaną. Chińczycy nie żałowali na elektronice. Tranzystory i op-ampy pierwsza liga. Gorzej z pilotem - trochę syfiasty i w praktyce trudno jest za jego pomocą ustawić pożądany poziom dźwięku. Myślę, że moja ocena jest raczej obiektywna, gdyż to nie jedyny klocek, który mam w chałupie, a do niedawna preferowałem tylko lampy. Miałem także monobloki vincenta sp-996 (125 W na 8 ohm), dobre ale już nie takie, jak ww. integra (trzeba jednak powiedzieć, iż cena sp-996 w Niemczech to ok. po przeliczeniu 1300 PLN za sztukę, a SV-233 to ok. 2900 PLN, ww. ceny zawierają ichni VAT, który można sobie odliczyć na granicy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 33 lat później...

Czy miał ktos do czynienia z Vincentem SV 236 jest to bardzo piekna hybryda.

Mialem okazje posluchac V 233 i odnioslem wrazenie ze gra za agresywnie za mocno z przydupem, srednica nie byla cieplutka gral na ProAc studio 125.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem czy nie jestem przyzwyczajony zbytnio do brzmienia NADow i innych angielskich wynalazkow, czy wzmacniacz byl niewygrzany, ale sluchalem tych integr Vincenta i mnie nie zachwycily. Dzwiek byl owszem bardzo poprawny, ale jakis taki, zimny, twardy, suchy, bez "duszy"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A długo słuchałeś? Mógł być nie tylko niewygrzany ale i nierozgrzany. SV-233 to kawał grzejnika i mija tak z pół godziny zanim się dobrze nagrzeje.

Jak dla mnie 233 potrafi zabrzmieć "mniamuśnie" ale potrafi i przyłożyć - zależy od płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem SV-233 dwa razy. Z SF Concerto grał bardzo dobrze, z KEF Q7 marnie. W obu przypadkach był rozgrzany. Wygląda i zbudowany jest bardzo solidnie, ale o precyzyjnym ustawianiu głosnosci z pilota należy raczej zapomnieć, chyba że w ramach tuningu można by zmniejszyć szybkość obracania się potencjometru. Ciekawe czy Chińczycy utrzymują powtarzalność parametrów, bo tradycję w zapewnieniu jakości to oni mają krótką... Ale w końcu kupujesz jedną sztukę a nie tysiąc, więc jeśli gra dobrze to nie ma się czym za bardzo przejmować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne toto, ciekawe po ile chodzą takie używane.. przyznam, że byłbym zainteresowany odsłuchem - może ktoś ma i chciałby się pochwalić? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Zbig powiedziałeś: "Ciekawe czy Chińczycy utrzymują powtarzalność parametrów, bo tradycję w zapewnieniu jakości to oni mają krótką...".

Otóż niestety chcę Ci wyjaśnić, iż jeszcze wtedy, gdy nasi przodkowie żyli w wydłubanych ziemiankach okrywając się niewyprawionymi skórami, to w Chinach kwitła w najlepsze wysoko rozwinięta cywilizacja, tworząc zarówno dzieła sztuki, jak też skomplikowane urządzenia techniczne. Te ostatnie 50-lat chińskiego komunizmu nie jest w stanie zniszczyć tradycji i etosu pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 lat komunizmu jest w stanie zniszczyć wszystko, a wzmaków za czasów dynastii Mingh nie robili, no chyba że Konfucjusz coś wykombinował o czym nie wiem :-)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lolo. Jeśli masz rację to tylko żałować biednych angoli, bo prawie cała ich produkcja audio przeniosła się do żółtków. Ponadto wywal swój komputer na śmietnik, bo płyta główna, karta graficzna, twardziel i inne podzespoły masz właśnie produkowane przez chińczyków, a przecież Konfucjusz tego nie wymyślił.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, przed chwilą komputer na chińskich podzespołach zawiesił mi się..., ale restauracje mają dobre, podają potrawy sporządzone na podst. przepisów opartych na 50 letniej tradycji !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gołębie zawsze mieli. To chyba prawda że je masowo łapią i podają jako kaczki czy kurczaki w tych swoich barkach, bo w tym roku zaobserwowałem znaczące zmniejszenie się populacji gołebi na korzyśc kawek, które jak wszystkie krukowate są podobno łykowate i niesmaczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.