Skocz do zawartości
IGNORED

integry tranzystorowe Mcintosh


Staszek_s

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy ktos ma jakies doswiadczenia z, np. McIntosh-em MA6450? dużo czytałem o końcówkach mocy, integrach - ale lampowych. Jak wg Was można ocenic brzmienie tranzystorowych wzmacniaczy tej firmy? Ceny na rynku wtórnym od 7 tys. pln...

pozdrawiam Staszek

P.S. Uprzedzając ewentualne "zyczliwie krytykujące" wpisy: o tej konkretnej - 6450 - integrze wyszukiwarka nic nie znalazła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak integra to MA6800/6850 lub MA6900. Te pierwsze można kupić w Niemczech za ok 2300 - 2500 Euro. Oba modele mają autoformery - patent McIntosh'a i ich znak rozpoznawczy. MA6450 ich nie ma, co wyraźnie słychać - różnica co najmniej jednej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doman, 25 Sty 2007, 10:05

 

>Mialem 6500 - wytrzymalem z nia 3 miesiace i sprzedalem - moim zdaniem szkoda pieniedzy.

>Michal

 

Mozesz przyblizyc dlaczego - bardzo mnie interesuje Twoja opinia o 6500. No i na czym teraz grasz i jezeli lepsze to dlaczego :-)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Maki zaczynaja sie od dzielonych zestawow

Glowne wady to

1. spowolniony bas ze slaba kontrola

2. srednica ladna i ciepla sprawdza sie na wokalach, male sklady akustyczny jazz. Niestety ginie duza ilosc informacji - jako kabli glosnikowych uzywalem Siltecha LS100 ktory nie jest zamulaczem w zadnym wypadki. Z innymi kablami np LFD Spirolink byla zupelna porazka.

3. Mak sie wygrzewa - u mnie trwalo to ok 2 godzin - wtedy dzwiek zaczyna sie otwierac. Jest to dosc irytujace szczegolnie, ze to tranzystor.

4. Brak mikrodynamiki - gra sciana dzwieku

 

Zalety

1. To jest MCintosh

2. Fajnie wyglada - kwestia gustu jedni lubia inni nie

3. raczej nie ma klopotu ze sprzedaniem na rynku wtornym - ja swojego sprzedalem za 8500pln, byl jeszcze na gwarancji mial 8 miesiecy.

 

Obecnie slucham na zbalansowanej koncowce - chyba wiadomo jakiej:), ale planuje ja wymienic pod koniec kwietnia na cos innego.

Pozdrawiam,

Michal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek_s:

 

Sprawdź proszę mój wątek o VA Mozart Grand - po przesłuchaniu ok. 20 różnych wzmacniaczy jestem blisko zakupu Maca 6500, nawet pomimo jego wad, o których wspomina Doman. Bas spróbuję trochę podleczyć Meridianem G06 lub 508.20. Tak naprawdę - jak już się rozgrzeje, to bas gra - ale nie wysuwa się na pierwszy plan (niektórzy tak wolą). Mam dość niewyciszony pokój - być może trochę wzmacnia to, co u Domana było słabe.

 

Jeśli lubisz nieduże składy i naturalne wokale, to warto go posłuchać :) Mnie oczarowała średnica.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Genesis:

rozmawiałem telefonicznie z jednym z właścicieli-użytkowników maka i wg niego autoformery to po prostu układy zabezpieczające, nie mające wpływu na dźwięk...

Mógłbys sprecyzować mi znaczenie tych autoformerów?

pzdr Staszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź eksperta:

From an engineers point of view on this, the explanation would be that autoformers present a better impedance match between the output transistors and loudspeakers. Autoformers also allow the output transistors to develop their maximum power independent of the speaker load, whether 2, 4 or 8 ohm whereas the direct-coupled amp must double its power into decreasing load such as 2 ohms vs 4 ohms and will be limited in current and can only deliver half the power into 8 ohms vs 4ohms. In terms of a thermal load, a direct coupled amp will usually run much hotter into a low impedance such as 2 ohms where the better impedance match of an autoformer will allow the amp to run much cooler, heat is the enemy of any electronic component shortening its life. Autoformers also protect the loudspeakers from DC (direct current which kills speakers) in case of output transistor failure better, providing ground for DC before it gets a chance to damage your speakers. The Autoformers used by McIntosh are hand wound and have a wide enough bandwith as to not affect the sonics of the amps. Drawbacks? Increased weight and cost.

 

From an audiophiles point of view, the camp is split, there are plenty of skeptics who say the autoformers are the enemy of truly deep bass and ultimate resolution. Those that have actually spent some time living with McIntosh amps and other brands such as myself disagree for the most part. I love the house sound of autoformer McIntosh amps, they have a gorgeous midrange, extended but natural sounding highs and a tuneful, musical bass and plenty of resolution. They don't sound grainy or etched, they don't have the overly hyped up top end that leads you to believe the amp is very resolving but causes fatigue in the long run. If the autoformer does affect the sound, it is in a very positive way, the amps sound very smooth yet dynamic and musical at the same time. I've had my share of amps come through my house as well as my friends systems, autoformer McIntosh amps do not give up on anything compared to others but they do tend to sound the most natural and musical with any genre of music in the long run.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis:

 

dzięki za rzucenie światła na kwestię autoformerów. Jak napisałem, chyba niedługo kupię właśnie Maca 6500 - nie słyszałem 6900, ale z wpisu experta wnioskuję, że relatywnie słaby bas w 6500 raczej się nie poprawi w modelu z autoformerami?

 

Czy porównywałeś bezpośrednio 6500 i 6900? Co w brzmieniu się poprawia po zmianie na 6900 (zakładam, że nic się nie pogarsza :))?

 

 

Doman:

 

Z jakim CD grał Twój Mac 6500?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem MA6500 - słuchałem go jedynie. Miałem MA6850 przez prawie rok. Oba są dobre, ale moim zdaniem różnica jest całkiem znaczna, i to nie tylko w basie. 6850 miał więcej 'oddechu', bardziej wypełnioną średnicę, no i oczywiście więcej mocy, której nigdy nie jest za dużo. Powyższe spostrzeżenia były też potwierdzone w długich recenzjach w HFM. To trochę jak Saab 9-3 a 9-5. Grał najpierw z YBA CD3 Delta, a potem z MCD7010 Mac'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Miałem 6850 przez ok.3 lata . Dużo lepszy dźwięk - o klasę był z wyjścia z końcowki mocy z pominięciem preaampu. Mój opis 6850 jest na forum w "opiniach" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.