Skocz do zawartości
IGNORED

sieciówki


maleo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz do Arka

(Konto usunięte)

Czy na tym zestawie da się słuchać również rocka bo słyszałem, że Pro-Ac'ki nie nadają się do mocniejszej muzyki.

 

Ktoś porównywał zestawienie Creek 5350 + Pro-Ac (nie pamiętam modelu) z Gryphonem + Virgo i wg niego, biorąc pod uwagę cenę, Creek z Pro-Ac'kami wypadł bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słucham różnej muzyki, rocka także, i dla mnie Creek5350 z Tabletkami zagrał tą muzyke dobrze

Ale jeśli najważneijszy jest dla Ciebie czad i wgniatanie w fotel, to lepiej wypadnie Vincent 233 - ale dzwiek jest wtedy bardzo cięzki i masywny, tylko dla miłośników takiego grania (słuchałem na kolumnach AE i B&W)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również słucham różnej muzy - wcześniej mając do dyspozycji jamnika i głośniki komputerowe słuchałem głównie rocka, pop, dance, techno. Teraz dopiero można docenić dobrą muzykę. Zależy mi na przestrzeni, powietrzu, dobrej dynamice ale bez przesady, szerokiej scenie. Może bardziej wolałbym aby dźwięk był przede wszystkim przyjemny w odbiorze niż maksymalnie naturalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma doświadczenia z sieciówkami?

kupować gotowce czy może taniej zrobić samemu?

jakie sa i gdzie dobre przewody ekranowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sieciówkę Heliona (modelu nie pamiętam) do kondycjonera, zamiast zwykłego kabla komputerowego. sieciówka jest porządnie zrobiona, ma ileś tam żył i jest solidnie ekranowana. nie robiłem odsłuchów porównawczych, bo to dla mnie kompletna bzdura - i tak pewnie nic bym nie usłyszał. ważne, aby sieciówka była ekranowana, tak, aby przydźwięk z sieci 50Hz nie "wchodził" w kable głośnikowe, jeśli są w pobliżu. nic takiego nie stwierdziłem, a sieciówka kosztowała 130zł. ja jestem zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam sieciówki Heliona w całym swoim systemie,Primare A30.5,Rotel RSP 1066,Pioneer DVD737 oraz od gniazdka do kondycjonera Helion 1750XP i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony, nie mam jakiegokolwiek przydźwięku sieciowego a dźwięk jest po prostu bardzo czysty.

Po zastosowaniu ekranowanych sieciówek zauważyłem głównie dogrzanie średnicy oraz "więcej powietrza" w dźwięku.Jednak dobre kabelki głośnikowe i interkonekty dają moim zdaniem więcej niż sieciówki, dlatego jeśli reszta systemu jest ok-to można zabrać się za wymianę sieciówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość merle

(Konto usunięte)

Jesli chodzi o samodzielne zrobienie dobrej sieciowki, to glownym klopotem jest niedostatek na rynku ekranowanych przewodow z metra. Trzeba wiedziec gdzie szukac, ja np. nie wiem. Zreszta niedawno byla na ten temat dyskusja. Ja sam mam Neela 7 - trzy zyle wte, 3 wewte, i jedna na ziemie. Ekran jak sie patrzy. Jedyna w pewnym sensie wada wynika z jego solidnej budowy - jest juz dosyc sztywny. Podlaczony do lekkiego klocka moze go przestawiac na polce. Ogolnie wydaje mi sie, ze jesli ktos potrzebuje sieciowki standardowej dlugosci, nie ma co kombinowac samemu, bo polskie kable sa porzadne, i jednoczesnie niesamowicie tanie. Jednoczesnie deklaruje, ze chocbym nie wiem jak sie wytezal, nie jestem w stanie stwierdzic ze system z moim kablem brzmi gorzej niz z sieciowka Nordosta albo Siltecha za X kilozlotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie mam system ktory gra tak jak mi sie podoba ,wiec mysle o jakimś kondycjonerze ,no i sieciowkach...a co tak pięknie gra?NAD541,PRIMARE20mkII i dynaudio 52 audience...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 33 lat później...
Gość xlukas do Hubi

(Konto usunięte)

czesc, jezeli to nie klopot to poprosze :

 

9/98 test Cambridge Audio A500

7-8/99 test Yamaha AX-496

2/97 test NAD C350

7-8/98 test ROTEL RA931 MkII

 

jesli Ci sie nie chce to sie nie pogniewam, pozdrowka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

fajne:)

 

Pewno że robic samemu. My w stodole z bratem i ojcem same robim elektryke. Jak było Zochy wesele to dla orkiestry tez my druty łączyli. Nie kupuj tylko rup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.