Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do NAD M3+M5


aptekamen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem zestawu NAD M3+M5

Obecnie gra on z kolumnami B&W 602S3.

Zaczynam poszukiwania kolumn dla takiego zestawienia,dlatego będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Całość ma grać spójnym,szczegółwym,ale nienatarczywym dzwiękiem,z mocnym,energicznym basem.

Zestaw będzie służył do słuchania popu,rocka progresywnego,lekkiego jazzu,muzyki celtyckiej.

Pułap cenowy 20000pln.

Obecne moje typy to B&W 804S i AP Tempo-Scorpio-Virgo3.

Pomożecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdz sie na strone www Stereophile - tam jest jeszcze ciepla recenzja (obszerna) Twojego sprzetu a takze sporo wskazowek co do doboru kolumn.

 

W skrocie wnioski sa takie:

 

kolumny powinny byc latwe do napedzenia i o nie za niskiej impedancji. Generalnie opinia o nowym NAD jest w moich oczach dosc ambiwalentna, ze sie tak delikatnie wyraze. Porownanie startuje od nawiazan do NAD 3020 z lat chyba 80-tych (budzet o mocy cos kolo 20W) a wnioski ostateczne sa dosc chlodne. Dobor wlasciwy kolumn i okablowania wydaje sie sprawa kluczowa.

W tescie gosc podlaczal do 2 par kolumn za okolo 40 tys. dolarow i M3 polegl (znaczy sie gralo ale marnie). Sugestia byla, zeby traktowac ten wzmacniacz jako przeszacowany co do wydolnosci pradowej i nie natezac go bo nie pokaze swych mozliwosci.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko TOTEM Mani 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aptekamen

Totem Mani 2 ugotują Twojego Nada na miękko. Tu potrzeba naprawdę ogromnej mocy, żeby je poprowadzić. NAD to co prawa silny wzmacniacz, ale chyba za słabosilny do Mani 2. Ale jeśli będziesz zainteresowany tym modelem Totemów, to napisz do mnie na PW.

 

wo-lo-dia

A Ty słuchałeś tych Mani 2 z tym NAD-em?

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aptekaman,

 

kiedyś miałem kolumny ELAC 209.2 i słuchałem (dość dokładnie) ich zestawienia z NAD M3. Grało naprawdę dobrze. Jako źródło występował Audionet ARTv2. Brzmienie było dynamiczne, mocne, ale dość miękkie i dzięki temu muzykalne. Zależy jaki dźwięk lubisz.

 

W każdym razie Elac 209.2 i M3 to było dla mnie udane połączenie.

Możesz spróbować "lepszych" i "droższych" elac-ów... np 607...etc...

 

Ososobiście nie zgadzam się z oceną jaką wystawiło Stereophile tym urządzeniom (nowym NAD-om).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wa-lo-dia, 14 Lut 2007, 16:42

 

>Z tym NAD-em nie miałem styczności ale chyba faktycznie przydałaby się tu jakaś końcóweczka,lub

>może bardziej spawara.

>Pozdr.

 

 

Wiesz, sory, jestem podziębiony i chyba nie łąpię sensu twojej wypowiedzi.

 

Aptekaman pyta o kolumny do NAD M3 a Ty:

 

1. nie miałeś styczności z M3

2. piszesz o końcówce mocy??????????

 

Gdybyś mógł mi to wyklarować byłbym wdzięczny i Aptekaman chyba też ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stempur chyba ma racje.

 

Totem Mani-II slyna z bardzo duzego zapotrzebowania na prad. Znamionowo 4 omy oraz niska skutecznosc. W opinii panow z Audio Forte integra SimAudio I-7 napinala sie do granic, zeby je wysterowac. Ta sama integra raczej dobrze wysterowywala moje Contour 3.0, ktore do najlatwiejszych obciazen rowniez nie naleza. Mani II "latwoscia" wysterowania dorownuja pewnie Thiel'om CS 2.3 czy CS2.4. Podobno na prawde dobrze graja dopiero z SimAudio W-5...nie sluchalem tych Mani II dluzej wiec nie do konca moge sie miarodajnie wypowiadac na temat ich dzwieku.

 

Jesli chodzi o Totem'a, to na razie doskonale wrazenie zrobil na mnie model Forest. Chyba troche latwiejszy do poprowadzenia niz Mani II. Nie wydawal sie trudny w ustawieniu. Kolumny graly dynamicznie, bardzo dokladnie, przejrzyscie i nieklinicznie. To co odroznia je od innych Totemow (Staff, Model 1) to dosc naturalny bas. Jak na moj gust to jedyne ze sluchanych przeze mnie dluzej Totemow, z ktorych nie bylo wyraznie slychac, ze w pewnym momencie graja "rura" :-) Przestrzen bardziej monitorowa niz podlogowa. Wydaje mi sie, ze gorny pulap wielkosci pomieszczenia dla nich to 30-35 m2, dolny wydaje sie, ze jakies 20m2. Generalnie, na prawde dobry glosnik - warto posluchac.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Totem też biorę pod rozwagę,szczególnie Model 1 s ,które Stempur tak chwali.

Mam już pewno spaczony słuch kolumnami B&W,a z tego co czytam Totemy grają podobnie,jednak bez takiej zapiaszczonej góry.Generalnie szukam takiego brzmienia jak B&W,tylko bez lśniącej brzytwy w górnych rejestrach.

Co do opini o NAD M3,to sądzę ,że będą ambiwalentne,bo NAD tym sprzętem pcha się do innej klasy,i odcina się od budżetówki,a w tej klasie patrzy się na nowych z góry.

Zastanawia mnie czy opinie byłyby takie same gdyby usunąć znaczek NAD i przykleić np.Krell,Accuphase,lub McIntosh?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aptekamen >

 

Moim zdaniem M3 gra dokładnie tak jak opisują w Hi-Fi i Muzyka, gdzie w bezpośrednim porównaniu wypadł najlepiej

wśród bardzo doborowej stawki wzmacniaczy.

 

Natomiast recenzja napisna w Stereophile na podstawie odsłuchów M3 ( cena 2800 $ ) z kolumnami Wilson Audio MAXX2 za $46,000 i Peak Consult El Diablos $70,000, oraz porównywanie M3 do potężnych monobloków Musical Fidelity KW świadczy tylko o tym, że człowiek który to pisał zupełnie nie orientuje się w temacie.

Chyba rzeczywiście jest prawdą, że amerykanie traktują poważnie sprzęt z Europy jedynie jeżeli jest w cenie budżetowej,

natomiast wszelkie próby wejścia przez europejski sprzet na poziom Hi-End są przez nich odrzucane.

 

Wracając do M3 warto podkreslić, że M3 to w rzeczywistosci połączenie przedwzmacniacza i końcówki mocy. Pisanie , że M3 ma słabą wydajnośc prądową jest moim zdaniem kolejnym przykładem niezrozumienia tematu przez recenzentów. Rzeczywiście z własnym przedwzmacniaczem bas M3 nie jest super szybki, natomiast charakter basu zmienia się radykalnie po podłączeniu zewnętrznego przedwzmacniacza. Bowiem M3 to w rzeczywistości bardzo przejrzysta i mocna końcówa plus przedwzmacniacz o naturalnym, nasyconym ale lekko ocieplonym i spowolnionym w zakresie basu brzmieniu ( na temat wpływu przedwzmacniaczy na brzmienie było sporo na forum ). Odpowiednio dobierając przedwzmacniacz do M3 można osiągnąć kapitalne barwy ( przedwzmacniacz lampowy ) lub swietną kontrolę w całym zakresie ( dobry przedwzmacniacz tranzystorowy ). ALe cały czas trzeba pamiętac, że M3 to jednak nie elektrownia taka jak kW.

 

Do M3 proponujesz kolumny B&W 804S i AP Tempo-Scorpio-Virgo3.

W sprawie głośników AP nie będę sie wypowiadać ........ Natomiast jeżeli odpowiada Ci estetyka dźwięku B&W to moze warto spróbować ? Jakość wysokich w modelu 804 jest wyraźnie lepsza niż w 602 więc bedzie troszkę mniej natarczywie.

Ja jednak ( grałem kilka lat na głosnikach B&W ) polecałbym do M3 coś bardziej naturalnego na średnicy i mniej metalowego na wysokich niż B&W. Piszesz, że "całość ma grać spójnym,szczegółwym,ale nienatarczywym dzwiękiem,z mocnym,energicznym basem". Wypisz, wymaluj Dali Helicon 400 - tylko , że potrzebują minimum z 30m2 powierzchni ( nie napisałeś jaki masz metraż ). Ale przed zakupem koniecznie posłuchaj, bo Helicony mają swój specyficzny charakter brzmienia wynikający prawdopodobnie z niezbyt liniowej charakterystyki przenoszenia.

Warto posłuchać Phonar Credo 100, oparte na głośnikach Scan Speak dają szczegółowy, kulturalny dźwięk o specyficznym "skanspikowo-papierowym" charakterze który moim zdaniem można polubić.

Inne doskonałe kolumny o "spójnym,szczegółwym,ale nienatarczywym dzwięku" to podłogowe Dynaudio z najnowszej serii Contour. Niestety przed zakupem odsłuch konieczny bo bas w Dynkach jest silny ale niezbyt szybki i troszkę gumowy, za to wysokie i kultura dźwięku są na najwyższym poziomie. Niestety z droższymi Dynkami jest problem bo dystrybutor sprowadził do Polski chyba tylko po jednym egzemplarzu każdego modelu i trudno ich posłuchać.

Temat kolumn w cenie do 20000zł bardzo mnie interesuje, więc ciekaw jestem dalszych opinii.

 

pozdr.

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aptekamen=> z całym szacunkiem dla Ciebie i NAD'a ale nawet Master Series to nie jest poziom Krell'a, Accu lub Mac'a. Masters to ZNAKOMITY sprzęt, wydajny, swietnie brzmiący i wykonany jakby miał przetrwać wieki w ofercie Krell'a lub Accu znajdziesz znacznie lepsze brzemienie. Wprawdzie za większe pieniądze, ale jednak lepsze. A co do wyboru kolumn to uważam, że w interesującym Cie przedziale cenowym warto sprawdzić Focal Electra 1027Be. Mam te kolumy i moge je polecić z czystym sumieniem. Jeżeli masz pomieszczenie do ok 30m2, to w połączeniu z raczej muzykalnym i lekko ocieplonym brzmieniem NAD Mastres efekt powinien być bardzo dobry.

Nie wiem, czy wizyta np w Audio Stylu w Katowicach wchodzi w Twoim przypadku w rachubę, ale myślę że warto z kilku powodów:

1. Mają tam "na stałe" NAD Masters.

2. Jest duży wybór kolumn w interesującym Cie przedziale (m.in. Electra 1027Be, Dali Helicon 400, Elac 208, Thiel CS2.4, Wilson Benesch Courve, Sonus Faber, jakies Usher'y i jeszcze kilka innych fajnych rzeczy).

3. Sam tam kupiłem swój sprzęt stereo i jestem zadowolony również z obsługi.

4. Pracownicy mają anielską cielrpliwość do "trudnych" klientów :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aptekaman

 

Żeby Ci nie ułatwiać dodam jeszcze jedną kolumnę, która może dobrze zagrać zarówno w kilkunastu jak i 30 m2. Amphion Xenon. Do posłuchania w RCM w Katowicach. Możesz to połączyć z wizytą w Audio Stylu, ale musisz mieć swoje klocki. Moim zdaniem ten głośnik można spokojnie postawić obok Virgo 3, a kosztuje 13,2 kzł.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadix, 14 Lut 2007, 20:13

 

 

>Ja jednak ( grałem kilka lat na głosnikach B&W ) polecałbym do M3 coś bardziej naturalnego na

>średnicy i mniej metalowego na wysokich niż B&W. Piszesz, że "całość ma grać spójnym,szczegółwym,ale

>nienatarczywym dzwiękiem,z mocnym,energicznym basem". Wypisz, wymaluj Dali Helicon 400 - tylko , że

>potrzebują minimum z 30m2 powierzchni ( nie napisałeś jaki masz metraż ). Ale przed zakupem

>koniecznie posłuchaj, bo Helicony mają swój specyficzny charakter brzmienia wynikający

>prawdopodobnie z niezbyt liniowej charakterystyki przenoszenia.

 

Tu mam pytanie do Ciebie, Arkadix - czy moglbys dokladniej napisac co masz na mysli bo jako ze graja u mnie wlasnie owe Helicony 400 ciekaw jestem co ludzie sadza. A propos - badania w tescie w polskim pisemku 'Audio' by Pan Kisiel nie wykazaly 'niezbyt liniowej charakterystyki przenoszenia'. ??

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadix, 14 Lut 2007, 20:13

>Chyba rzeczywiście jest prawdą, że amerykanie traktują poważnie sprzęt z Europy jedynie jeżeli jest

>w cenie budżetowej,

>natomiast wszelkie próby wejścia przez europejski sprzet na poziom Hi-End są przez nich odrzucane.

>

 

Jak zwykle rzeczowo i fachowo.

Ale kolego, NAD od dawna nie jest już europejski ale kanadyjski. Szkoda, bo serwis jest żenujący !!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aptekamen=> sugerowałbym pozostać przy kablach RCA. Do swojego stereo, gdzie teraz "grają" Acoustic Zen RCA, szukam wprawdzie kabli XLR ale tylko jako narzędzia do modyfikacji brzmienia (dla gorszych realizacji CD). Kable RCA pozostaną, XLR jedynie je uzupełnią. Proponuję jednak "zaszaleć" z kablami i wybrać cos z wysokiej półki, zarówno głośnikowe jak i interconnects. Nie chcę podawać konkretnych typów, bo o tym zadecydują kolumny które wybierzesz. Masz bardzo fajny wzmacniacz i player, prawdopodobnie wybierzesz niezłe kolumny, kable zatem powinny być erste klasse. Zresztę w przypadku kabli wypożyczenie do odsłuchu w domu stanowi chyba najmniejszy problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso=> zgadzam się z p. Kisielem z Audio i (chyba???) z Tobą. Dali Helicon 400 to kolumny z charakterem, na pewno nie mają liniowej charakterystyki (przynajmniej tak mi podpowaidły moje własne uszy) ale też na pewno znajdą swoich miłośników. Chyba wszystko zależy od sprzętu towarzyszącego. Dla mnie miały "za dużo wszystkiego" a w szczególnosci za dużo agresywnych wysokich tonów i wyższej średnicy. Za to wykonanie i wygląd top class.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian =>

 

"NAD od dawna nie jest już europejski ale kanadyjski."

Angielskie korzenie, skandynawski projektant, chińskie wykonanie, siedziba firmy w Kanadzie ..... to jest spojrzenie ekonomiczne, ale audiofile patrzą na świat za pomocą stereotypów - w świecie audiofilskim skrót NAD zawsze będzie się kojarzył z angielską firmą która wyprodukowała najbardziej znany budżetowy wzmacniacz w historii audio, obecnie ta firma próbuje wejść w świat hi-endu i to samo stereotypowe myślenie powoduje, że niektórym miłośnikom hi-endu to się nie podoba.

 

soso =>

 

"badania w tescie w polskim pisemku 'Audio' by Pan Kisiel nie wykazaly 'niezbyt liniowej charakterystyki przenoszenia'."

 

To może czytałeś inne Audio niż ja ;-)

Około siedem decybeli różnicy pomiedzy częstotliwością 3 kHz i 13kHz , to dość kiepski wynik jak na kolumny za prawie 20000zł. Być może za 10 lat mój słuch będzie się kończył na 12kHz i wtedy nierównomierności przy 13kHz będą mi obojętne , ale jeszcze mam słuch całkiem dobry i łatwo słyszę , że coś z tymi wysokimi jest nie tak.

Do tego prawie pięc decybeli róznicy pomiedzy 80Hz i 250Hz ...... te nierówność jest również dobrze słyszalna.

Mimo tych nierówności brzmienie Heliconów postrzegam jako spójne, bardzo przyjemne i muzyklane. Uwypuklony bas dodaje brzmieniu energii, wysokie mimo silnej nierówności nie brzmią agresywnie, średnica brzmi dość naturalnie - tu właśnie kluczowym jest odpowiedni dobór wzmacniacza. M3 brzmi neutralnie i nie agresywnie dlatego uważam , że w połączeniu z Heliconem 400 może dać naprawdę świetny efekt. Przy połączeniu ze wzmacniaczem o kliniczno-analitycznym charakterze zapewne usłyszymy to co napisł navy1 - agresywność górnej średnicy i wysokich.

 

pozdr.

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navy 1 i Arkadix,

 

Co jak co ale 'za duzo wysokich tonow' i 'agresywne' to nie Helicon 400! Wlasnie raczej brakuje mi ostrosci w gorze pasma. No ale moze to za sprawa Audio Analogue? Ostatnio dostalem dobra cenowo oferte na Pathos Classic One MKIII i moze sie przymierze. Tu wysokich tonow jest sporo mimo, ze to hybryda.

 

pzdrw

 

soso

 

PS

 

Kiedys w jakims sklepie slyszalem Helicony 400 z najdrozszym wzm Denona (za CDP robil chyba jakis Cayin) i to faktycznie byla totalna porazka - bardzo ostro w gorze pasma. Ale to nie jest typowe brzmienie slodkich Heliconow! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Właśnie jestem po pierwszym odsłuchu.

Dzięki uprzejmości Panów z AudioForte miałem u siebie w domu Totem Model I/SI.

Małe kolumnienki,ślicznie wykonana stolarka w kolorze mahoniu.

Pierwsze wrażenie po wyjęciu z kartonu,to jakie one małe,w porównaniu z moimi B&W 602S3.

Postawiłem je obok siebie,i pomyślałem jak takie maleństwa muszą się napinać aby grać dużym dzwiękiem.

Zapodałem do odtwarzacza płytkę Morcheeba i słucham.

Dzwięk przyklejony do kolumn,mało przestrzenny,na lini kolumn.Wysokie tony ostre,ale mniej szczegółowe niż w B&W.

Bas bardzo słaby,prawie go brak.Brzmi jakby ktoś uderzał w dziecięcy bębenek.

Bardzo podobała mi się średnica,taka miękka,miła,soczysta.Wokale jak żywe,bliskie,namacalne.

Wniosek-kolumny za małe do moich 25m2,lub nie dogadują się z NAD M3.Przede wszystkim brakowało mi w nich basu,choć Totemy prężyły się jak mogły.

Zastrzeżenia mam też do ostrej górki,chyba bardziej ostrej niż w B&W 602S3.Bowersy mam już kilka lat,i szukam czegoś ciut łagodniejszego,ale szczegółowego.

Myślę ,że moje poszukiwania pójdą w kierunku małych podłogówek np B&W 804 ,Ap New Tempo.

Szukam dalej....

Proszę,podzielcie się ze mną wrażeniami jak grają powyższe kolumny,lub inne wasze typy w podobnych pieniądzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze do poprzedniego wpisu,że Totem Model I/SI nie mają maskownic,co przy małym dziecku może być minusem,i że podrożały tzn.kosztują już 9900,0pln.

Jeszcze raz pragnę podziękować Panom z AudioForte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aptekamen, jesli masz akurat tego wzmaka - NAD M3 - to przed ostatecznym wyborem posluchaj sobie koniecznie Electry 1027 Be. To synergiczne zestawienie, mialem mozliwosc posluchania i gralo to co najmniej baardzo sensownie. Propnuje nie zrazac sie cena (19,9), po negocjacjach z trimexem mozliwa jest duuza obnizka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aptekaman

 

Czytałem 2 x pod rząd część odsłuchową recenzji HiFiWorld n/t Yamaha Sovao czy coś podobnego.Goście nie widzą konkurencji w cenie ok. 2000 funtów. Gdyby nie "areał" mego "salonu" zainteresowałbym się na pewno. I niech nie zwiedzie Cię marka Yamahy. To fachowcy i wielkie pieniądze na badania w dziedinie audio. Pewnie w Top HiFi już mają. Uwaga - piecyk musi pociągnąć 4 ohmy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

Pomocną opinie wydał peperoni a ja idąc za ciosem proponuję dokładnie to samo czyli Elac 209.2 poczytaj na forum co te maleństwa 30kg szt potrafią.Dodatkowym atutem w tej chwili jest cena u mnie w tej chwili do wzięcia za 7900zł para w wiśni z dokumentami PL (gwar.5lat)

 

pozdrawiam Kmicic 202

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aptekamen

System złożony z nowych NADów jest swietny, szczególnie wzmacniacz jest neutralny przejrzysty i dynamiczny.

Co do kolumn to polecam oczywiście coś z Sonusa Fabera...:).

A z zaproponowanych modeli kolumn zdecydowanie AP Virgo 3 - to niezwykle wyrafinowana konstrukcja, wspaniale grająca i wbrew obiegowym opiniom o trudnościach w aplikacji z elektronika, świetnie sie spisuje z masa dobrych urządzeń. Natomiast faktem jest że czym lepszej jakości elektronika tym lepsze będzie brzmienie. Głośnik jest absolutnie wyrafinowany i to jedna z najbardziej przemyslanych i dopracowanych kolumn za stosunkowo uczciwe pieniadze. Po przesiadce na nie z B&W bedziesz w szoku.

Co do droższych modeli B&W to pomimo, że je cenie to nigdy nie słyszałem by grały fenomenalnie choć zawsze bardzo przyzwoicie.

Totem - ma cos w sobie ta firma, chociaz Mani 2 kosztuja ok. 17 tys. plus super standy - min. 2tys - słuchałem ich trzykrotnie w róznych zestawieniach i grały dobrze ale bez magii - no i ta cena jednak mocno przewalona.

Elac - bez obrazy dla ich posiadaczy - szkoda zawracac sobie nimi głowy i uszu.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich. To mój pierwszy wpis na forum. Navy1 co poleciłbyś do Elektry 1027 Be: Nad-a M3 czy Accuphase 213? Wiem że sam masz model Acc 408 ale dla mnie to trochę niestety drogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aptekamen

Co do Krelli Acuphasów itd. to powiem ci tak. Mam jakże sławnego Maca 6900 - jak włączony wygląda niewiarygodnie pieknie, można patrzec na niego godzinami. Kupiłem go bo sie w nim zakochałem. Gra bardzo dobrze ale tej klasy brzmienie da Electrocompaniet ECI5, Plinius 9200, a nawet nie wiem czy nie twój Nad M3 - naprawde dobry.

Acuphase ma integre za 10 tys która gra delikatnie mówiąc słabo. O integrach Krella i CDkach mam jedno zdanie - żenada.

Masz racje gdyby z tych Nadów usunąc trzy literki i zastapic je nazwami w/w byłyby to zapewne urządzenia deklasujace konkurencje( a w Stereophilu to już na pewno ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na XLR będzie lepiej bo M3 jest dual mono. Co do kolumn polecam AP Virgo II i będzie tak jak chcesz. Powierzchnia 25m kw jest akurat w ich przypadku. Kolumny do wyboru i koloru na hifi.pl i w dobrych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.