Skocz do zawartości
IGNORED

GŁOŚNIKI KOMPUTEROWE.....


Maciek19882
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o zakupie do okazjonalnego słuchania internetowego radia Swiss Jazz takich monitorów jak Yamaha HS 5 czy Fostex PM 0.04D,czy nie będzie to przerostem,niestety typowe zestawy za 200-300zł do komputerów jakoś mnie nie przekonują...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu trzeba uwazac i wlasnie tansze mniej analityczne zestawy moga zabrzmiec wyjatkowo lepiej niz te drozsze na ktorych wyrazniej slychac wszelkie kompresje i niedociagniecia, do foobara i flac - Fostex, do radia, hmmm... trzeba posluchac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobilem lekcje z poprzedniej strony. Szkoda ze Tezet nie masz okazji posluchac Simple Audio Listen. Mysle ze to wlasnie one by zostaly zamiast KEF. Graja mniej analitycznie niz B&W, maja obszerniejsze dolne pasmo, podobna srednice, mniej meczaca gore. Plus wieksza funkcjonalnosc, do tego potrafia zagrac zdecydowanie glosniej. Dizajn podobny. ;)

 

Jednak z swieca ich szukac na rynku wtornym, nikt nie chce sprzedac, nie dziwie kupic taki dzwiek za 1/4 orginalnej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, kiedyś czytałem cały wątek i pamiętam, że je polecałeś :) Nie da się posłuchać każdego sprzętu, musi zostać trochę czasu na muzykę ;)

 

Im dłużej słucham jajek tym bardziej upewniam się w przekonaniu, że to dobry wybór dla mnie. Nic mi w nich nie brakuje do takiego słuchania podczas pracy przy komputerze. A wygląd? Pewnie się przyzwyczaję :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego jak Marshall Stanmore czyli wszystko w jednym pudełku,wystarczy podpiąć zaśilanie oraz kabelek mini-jack lub BT, wiadomo że ma to swoje ograniczenia,zaletą będzie mniejsza ilość kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego jak Marshall Stanmore czyli wszystko w jednym pudełku,wystarczy podpiąć zaśilanie oraz kabelek mini-jack lub BT, wiadomo że ma to swoje ograniczenia,zaletą będzie mniejsza ilość kabli.

 

ale ze co? do komputera? czy na impreze chipchopowa przy bloku? :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

A coś takiego jak Marshall Stanmore czyli wszystko w jednym pudełku,wystarczy podpiąć zaśilanie oraz kabelek mini-jack lub BT, wiadomo że ma to swoje ograniczenia,zaletą będzie mniejsza ilość kabli.

Słuchałem Marshalla ale model Woburn on jest zasilany z sieci niestety ale gra bardzo dobrze basisko ma takie że spokojnie daje rade w 30m2 a i reszta pasma na wysokim poziomie jest ogólnie super piecyk warto posłuchać .

 

Fajna jest też Aiwa Exos-9 podobno wymiata ale nie słyszałem jeszcze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym slyszeli?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich

W "salonie blokowym" 18m2 mam aktualnie komputer(integra jako źródło) podłączony do monitora i TV. Obecnie używam głośników genius 5.1 6000- niestety coś się zaczyna psuć i czasami głośniki same przełączają źródło z DVD na AUX2.

Głośników używam głównie do filmów, seriali, muzyka i granie jest na dalszym planie (używam słuchawek)

Już wcześniej rozglądałem się za jakimś audio i byłem nastawiony na dobre stereo i amplituner. Problem jest jednak z miejscem- nie mam tego jak sensownie rozmieścić. Kolumny od zestawu 5.1 zajmują jednak mniej miejsca niż duże 2.0. Chciałem wymienić na 5.1 ale jedyne sensowne to creative 906 i edifier S760D. problem w tym że subwoofery tych zestawów to całkiem spore meble a na to nie mam miejsca. Subwoofer z geniusa mam pod biurkiem i większego już tam nie zmieszczę.

W związku z tym zacząłem rozglądać się za najlepszymi możliwie 2.0. Problem jednak w tym, że głośniki stałyby na szafce RTV po bokach lub pod spodem TV a tam miejsca mam po ok 18 cm z każdej strony i tu pojawia się problem bo wypatrzyłem edifier 2730db tu szerokość 22 cm więc musiałbym podnieśc TV żeby po 4 cm schowały się pod TV co nie będzie chyba najlepiej wyglądało. Musiałbym chyba wybrać nieco niższe lub węższe głośniki i tu wybór pada na edifier 1700bt. Które zmieszczą się pod/ z boku TV LCD48". Jednak budżet mam sporo większy wszak myślałem o edifier S760 za 2300 a skończę na głośnikach za 600zł , które mogą okazać się za małe, słabe.

 

Reasumując pozostają mi głośniki R1700 lub coś podobnego lub większe np. R2730db ale musiałbym "cudować" podnieść Tv albo 1 kolumna na podłodze a druga na szafce albo kupić dłuższą szafke RTV. Lub szukać zestawu 5.1 z mniejszym subwooferem lub jakieś wąskie głośniki 2,0. Odsłuch z sofy 3-3,5 mb

 

Rozważam:

r1700

2730db (może wejdą po bokach TV)

solo 7c ale nie mogę ich odsunącbardzo od ściany (może wejdą po bokach TV)

z906

soundbar

jakieś 2.1 (s330d )

 

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Zakup tylko w Polsce w jakieś sieciówce, morelach, komputronikach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj KEF Egg i zapomnisz o edifierach :)

 

a jesli 5.1 to Sony HT-IS100 beda idealne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poglądowy przekaz dźwiękowy z Kef Egg (prezentacji na YouTube najlepiej słuchać na słuchawkach):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez suluben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zestaw nad + wharfedale bylby pewnie lepszy, ale chyba cena bylaby wyzsza niz 1000 zl

 

Poglądowy przekaz dźwiękowy z Kef Egg (prezentacji na YouTube najlepiej słuchać na słuchawkach):

 

Youtube nie daje absolutnie zadnego pogladu w tej sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi z tym 1000 zł. Budżet mam ok 2300 a jezeli zaszłaby potrzeba mogę go zwiększyć pytanie tylko czy do 18m2 pokoju w którym jest mega mało miejsca i cieżko coś ustawić jest sens pakować coś za 4k stąd powyższe propozycje które są tańsze.

 

Koniec końców interesuje mnie możliwie najlepsze nagłośnienie z naciskiem na filmy, seriale 70%, muzyka 20% gry 10% żródło PC szerokośc głośników max 20cmw budżecie ok 2300 zł z możliwością zwiększenia które da możłiwie najlepszy efekt w 18 m2

 

Warfedale na razie są faworytem bo są dośc wąskie 17,4 cm o ile dobrze patzryłem i można je postawić w miarę blisko ściany. Ale jak to zagra w filmach tego nie wiem bo dośc mało opini jest poza tym że najlepsze kolumny 2014 poniżej 1000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slimbarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy do 18m2 pokoju w którym jest mega mało miejsca i cieżko coś ustawić jest sens pakować coś za 4k stąd powyższe propozycje które są tańsze.

Jeśli nie masz miejsca żeby odpowiednio ustawić głośniki to nie ma sensu pakować w to kasy .

Ja bym kupił Edifier R2600 jak nie wejdą to tv wyżej o te kilka cm i po kłopocie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanie do was kto mógł by naprawić mi yamahe AX-570 chodzi mi o input selektor ,potencjometr?

Chyba tematy pomyliłeś :D Pytaj gdzieś w DIY może tak ktoś pomoże .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczów,

Przeszukuję różne fora w poszukiwaniu głośników.

Docelowo komputerowe, bo chodzi o takie z wbudowanym wzmacniaczem, bez oddzielnego subwoofera.

Potrzebuję czegoś małego, przyzwoicie grającego, co może stać na biurku/szafce i nie będzie zajmowało dużo miejsca. Mały przenośny głośnik już mam (Voombox Outdoor), ale szukam czegoś pod stacjonarne zasilanie, mocniejszego, w liczbie mnogiej.

Głównie podpięte pod mały telewizor (32", optyk pod FiiO taishan D03k i dalej do głośników), ale także czasem bezprzewodowo z laptopem i smartfonem - miałem zamiar dokupić w razie potrzeby odbiornik bluetooth do głośników, gdyby nie posiadały wbudowanego. Mam DAC usb, ale używam tylko do kompa i słuchawek: USB-jack 3,5; komp i telefon będą więc grać z wbudowanych podzespołów, tylko bezprzewodowo. Ewentualnie liniowo podłącze czasem Xduoo.

Początkowo rozważałem prostą konstrukcję w stylu Creative T20 II, w poszukiwaniu czegoś lepszego natrafiłem na FOSTEX PM 0.3d.

I na tym w zasadzie bym poprzestał, bo cena jest już w zasadzie ostatnią akceptowalną, ale przecież są jeszcze droższe konstrukcje, z wbudowanymi przetwornikami, łącznością bezprzewodową, interface'm i bajerami. Pytanie tylko, czy warto do tych bajerów dopłacać, czy z rozszerzonym zastosowaniem idzie w parze lepsza jakość dźwięku? Mógłbym zwiększyć budżet, jeśli otrzymał bym uniwersalne urządzenie do niewielkiego mieszkania gdzie wykluczone jest budowanie standardowego zestawu źródła, wzmacniacza i kolumn, gdzie wszystko musi być portable i łączyć się bezprzewodowo.

Więc Fostex pm 0.3d + odbiornik bluetooth, a może coś innego?

Dzięki za wskazówki, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najmniejsze monitory świata próbujące grać dużym dźwiękiem, a nie być tylko pierdziawkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rekordowo w stosunku do rozmiarów obudowy długi tunel bass-reflex....

 

Niestety drogie bydlaki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drogie bydlaki

Faktycznie cena kosmos . Taniej kupisz HK go + play a one chyba mu do kostek nie dorastają co prawda to głośnik przenośny a nie komputerowy ale robi robotę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najmniejsze monitory świata próbujące grać dużym dźwiękiem, a nie być tylko pierdziawkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rekordowo w stosunku do rozmiarów obudowy długi tunel bass-reflex....

... i tak wygląda dobrze zrobiona recenzja głośników (obecność porządnych pomiarów).

 

ps. jak na 3" woofer, to zejście mają rewelacyjne ... ale nie ma róży bez kolców (powyżej 80dB SPL już jest kompresja, a i THD przy normalnych głośnościach za niskie nie będą). Nie mnie jednak, do cichego słuchania kosmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ja nie mam potrzeby posiadania stacjonarnych głośników do kompa. Głośnik musi podążać za moim laptopem. :)

Kupiłem więcJVC XTreme i to był strzał w dziesiątkę. Zarówno brzmienie jak i walory użytkowe w pełni mnie satysfakcjonują.

 

Youtube nie daje absolutnie zadnego pogladu w tej sprawie.

Daje. Jest zero basu. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o słuchawki JVC Xtreme czy jednak o głośnik mobilny JBL Xtreme?

 

Głośnik, ma się rozumieć. nawet nie wiedziałem, że są tak nazywające się słuchawki. :)

Do precyzji i delikatności jajek JVC ma lata świetlne ale ten basssssssss... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

W dniu dzisiejszym kupiłem KEF Egg i muszę przyznać, że jestem w lekkim szoku. Spodziewałem się ograniczeń w basie i takie są, ale głośniki jako całość grają bardzo dobrze. Pilotem można sterować regulacją głośności i zmieniać piosenki (korzystam ze Spotify) - zapłaciłem 1600 z polską gwarancję, ale póki co jest OK.

 

Najlepsze jest to, że zmieniłem je z takiego zestawu:

 

post-66504-0-15959600-1510155208_thumb.jpg

 

Essence One MKII Muses - > Atoll AM100SE - > B&W 685 S2.

 

Teraz miejsce czarnych Bose zajmują KEF-y. Pewnie wiele osób zastanawia się po co? Poprzedni zestaw grał świetnie, ale mam pokój 11 m2, i większość czasu spędzam przy biurku, więc (po latach hehe) doszedłem do wniosku, że potrzebuję czegoś biurkowego. Gotówka również się przyda, ale ważnym powodem zmiany jest też to, że zestaw się w małym pokoju marnował. Gdyby pokój był ok. 20 m2 to ok, ale tak to co innego.

 

Dźwięk z KEF-ów spodobał mi się niemal od razu, a jak zacznę się do niego przyzwyczajać, to już w ogóle :).

 

Malutki minus to to, że przy braku dźwięku słychać delikatny szum z głośników (nie ma znaczenia z którego wejścia korzystam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki minus to to, że przy braku dźwięku słychać delikatny szum z głośników (nie ma znaczenia z którego wejścia korzystam).

Ciekawe, czy w innych aktywnych KEF też jest taki poziom szumów własnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy w innych aktywnych KEF też jest taki poziom szumów własnych.

 

Nie, nie ma zadnych slyszalnych szumow wlasnych. Zalezy jeszcze z jakiego wejscia korzystamy. Prawdopodobnie na USB bedzie leciutko slyszalny szum przy niskich poziomach, u mnie graja z zewnetrznym DAC na wejsciu optycznym i jest bosko, zadnych szumow, mega dynamika, polecam koledze sm1980 wyprobowanie takiego ustawienia wtedy na wejsciu mozna dac wysoki sygnal a KEFy sciszyc i jest idealnie. Przy polaczeniu USB zyskuje sie dodatkowe mozliwosci np. przelaczanie utworow pilotem ale wtedy glosnosc jest zsynchronizowana z glosnoscia ustawiona na wyjsciu z kompa. Popieram ocene sm1980 - zreszta od dawna juz o tym tutaj pisze - KEF EGG - NAJLEPSZE GLOSNIKI BIURKOWE W TEJ CENIE!!! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.