Skocz do zawartości
IGNORED

GŁOŚNIKI KOMPUTEROWE.....


Maciek19882
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sm1980

(Konto usunięte)

@SZROT: Nie słyszysz szumu nawet z bliższej odległości i przy zdjętych maskownicach? Jak pisałem, po optyku jest to samo. W sumie to mi to tak bardzo nie przeszkadza (szum jest delikatny), ale nie da się tego nie zauważyć/usłyszeć w cichym pomieszczeniu (oczywiście mowa o szumie przy wyłączonej muzyce).

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no faktycznie jak przylozylem ucho do glosnika na 1 cm to slychac leciutki szum. Takie znikome efekty tez sie licza? :))) Bo juz przy 10 cm nie slychac zupelnie nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no faktycznie jak przylozylem ucho do glosnika na 1 cm to slychac leciutki szum. Takie znikome efekty tez sie licza? :))) Bo juz przy 10 cm nie slychac zupelnie nic.

Jak w cichym pomieszczeniu (północ w spokojnej mieścinie i te klimaty) z 10 cm nic nie słychać, to można powiedzieć, że szumów nie ma.

 

Odniosłem jednak wrażenie, że w przypadku sm1980 szum jest słyszalny, z odległości kilkudziesięciu cm, kiedy nic nie gra, a w pokoju wspomniana cisza.

 

A co się dzieje gdy odłączysz kabel optyczny i włączysz wejście AUX (bez kabelka). Też nie ma żadnego szumu? Oczywiście sprawdzane w cichym pomieszczeniu, bez żadnych tv, wentylatorów, itd.

Sądzę, że najlepiej zrobić test na połączeniu optycznym, by wyeliminować wpływ zewn. DAC, czy choćby aby wyeliminować przenoszenie śmieci z zasilania monitora podłączonego do PC, po masie - u mnie takie cuda się działy, wiec wolę separację galwaniczną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum z 10 cm nie jest slyszalny przy roznych ustawieniach, szumow wlasnych praktycznie nie ma w KEF Egg. A jestem na to wyczulony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Testowałem na połączeniu optycznym i USB. Nawet gdy włączę głośniki i jako wejście ustawię AUX (do głośników podłączone jest tylko zasilanie i drugi głośnik), to na tym wejściu też jest szum. Testowałem to samo, gdy żadne urządzenie nie jest w tym czasie włączone (na tej samej linii od skrzynki z bezpiecznikami). Napisałem do sklepu - przekazali to pytanie do przedstawiciela.

 

Zresztą, w tym samym miejscu miałem podłączone głośniki komputerowe Bose i tam była cisza zupełna.

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie na zielonym, czyli AUX i na max glosnosci, szumy sa wieksze, nie jakies zdecydowanie duze ale z 10 cm je lekko slychac, za to na optyku i usb przy 10 cm cisza. Na szczescie nie korzystam z AUX no i przy max glosnosci roznica miedzy szumem a sygnalem jest juz konkretna.

 

Najlepsza jakosc: optyk, wyjscie z kompa z zewnetrznego DAC ok. 90%, na usb - srednio, jestesmy uzaleznieni od glosnosci z Windows :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w moich jajkach również na zielonym jest szum, nie słuchałem nigdy na AUX więc nie zauważyłem tej przypadłości, na pozostałych cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Wróciłem do KEF Egg - inny model i szum (gdy nie gra muzyka) dalej słychać w bardzo cichym pokoju z kilkudziesięciu cm (nie jest głośny ale delikatnie wyczuwalny). Testowałem na biurku Audioengine A5+ (fajny dźwięk, ale nie podobały mi się wysokie tony), KEF X300A (świetnie grają, ale na biurko to one raczej się nie nadają - byłyby jednak głównym faworytem, gdybym szukał czegoś na podstawki, bo za 2200 można dostać świetne kolumny, wzmacniacz + DAC) i testowałem Q Media BT3 (najtańsze, całkiem przyjemnie granie, ale tu z kolei nie podobał mi się bas), więc wróciłem do jajek i z nimi zostanę.

 

Co ciekawe, szumu nie było w identycznej konfiguracji, z identycznym połączeniem do prądu i połączeniem przez USB w KEF X300A (był wyczuwalny jedynie z bardzo bliska - trzeba było przyłożyć praktycznie ucho do głośnika). Nie wiem czemu u Was szum nie występuje (a może go nie słyszycie?).

 

Z jajek korzystam przez kabel optyczny i poza szumem nie mam do nich zastrzeżeń. W przyszłości może dodam subwoofer, a może i nie :). Z czasem może szum przycichnie, a może przestanę go słyszeć / zwracać na niego uwagę?

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam podlaczone optykiem i szumu nie ma, a raczej jest ledwo slyszalny gdy przyloze ucho do oslony, moze to wina zrodla? Jesli masz mozliwosc, pozycz od kogos zewnetrzna karte dzwiekowa na usb z wyjsciem cyfrowym i sprawdz czy dalej szum bedzie wystepowal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Ja nie korzystam z maskownic... Z założonymi faktycznie jest nieco ciszej. Nie widzę sensu testowania innego źródła, skoro inne modele w dokładnie tej samej konfiguracji nie wykazywały czegoś takiego, a dodatkowo - nie ważne czy źródło jest podłączone czy nie - jest to samo (nawet jeśli wszystko jest powyłączane, to jest to samo).

 

Wiele osób może mieć włączone wentylatory w komputerze/laptopie oraz przez szumy z otoczenia tego nie słyszeć, ale w wyciszonym pomieszczeniu jest to słyszalne (ja korzystam w kompie z bardzo cichych wentylatorów). Z modelem X300A w identycznej konfiguracji była cisza...

 

Tak czy inaczej to jedyny minusik dla tych kolumn, bo słabego a raczej cichego basu (z wiadomych przyczyn) nie liczę, ale każdy kto kupuje takie kolumny liczy się z ich ograniczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Miałem zamiar kupić BOSE Companion 20. Są estetyczne, robią dźwiękiem dobre pierwsze wrażenie ale po posłuchaniu w Saturnie stwierdziłem, że raczej nie zniosę zbyt długo tego napompowanego sztucznie basu i matowych wysokich . Wybrałem KEF Egg ryzykując w ciemno i ..jest super! Jakoś "poważne" kolumny tej firmy nigdy mnie nie powaliły , ale jajka przy komputerze to strzał w dziesiątkę. Cena spora, ale koaksjale z odległości metra to jest to ! Przy okazji ma się z głowy problem DAC-a. Trudno mi wyobrazić sobie lepsze głośniki do odsłuchu przy komputerze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koaksjale z odległości metra to jest to !

Koncentryki to spokojnie można słuchać z dużo mniejszych odległości - to jest przewaga koncentryków nad zwykłymi głośnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Cena spora, ale koaksjale z odległości metra to jest to ! Przy okazji ma się z głowy problem DAC-a. Trudno mi wyobrazić sobie lepsze głośniki do odsłuchu przy komputerze.

Nie bardzo rozumiem o czym koaksjalnym piszesz? Nie wiem jak u Was, ale u mnie KEF Egg przy połączeniu USB wyłącza się czasami przy uruchomieniu Steama albo podłączeniu pada do Xboxa :).

 

Normalnie bym się chyba zgodził, ale do nie za głośnego słuchania muzyki przy komputerze znalazłem Edifier R1600Tiii. W sieci pojawia się wiele pozytywnych recenzji i komentarzy, więc pojawiają się opinie, że są one opłacane, itd. itp. (nie wiem, może to i prawda). Na pewno nie jest to jakość dźwięku Egg (chociaż są też plusy jeśli chodzi o bas), ale biorąc pod uwagę to, że można je dostać za 1/5 ceny jajek, to moim zdanie wydawanie tak dużych pieniędzy na te drugie mija się z celem, bo różnica w cenie absolutnie nie przekłada się na taką różnicę w dźwięku. Co innego, gdyby nowe jajka (z polską gwarancją) kosztowały 800-1000 zł.

 

Wszystkim poszukiwaczom komputerowych głośników radzę wziąć pod uwagę tą tanią chińszczyznę, a jeśli się nie spodoba, to zainwestować w "bezpieczny" jeśli chodzi o jakość dźwięku choć niezbyt opłacalny zakup KEF Egg (należy jednak pamiętać o delikatnym szumie wydobywającym się z KEF Egg - sprawdzone na dwóch modelach u mnie w domu (z innymi modelami aktywnymi w tej samej konfiguracji cisza) i innym modelu w sklepie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Nie bardzo rozumiem o czym koaksjalnym piszesz?<br />

Głosnik koaksjalny to taki w którym osie wszystkich przetworników się pokrywają. Czyli w tym przypadku, po ludzku głośnik wysokotonowy jest wbudowany w centrum głośnika nisko-sredniotonowego . a nie wyżej albo niżej, albo z boku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od kilku tygodni szukam sprzętu do podpięcia do komputera. nie do produkcji tylko do zwykłego słuchania muzyki. Około 10 godzin dziennie siedzę przy biurku i nadszedł czas by umilić sobie ten czas i przesiąść się z głośników komputerowych na coś lepszego.

Po bokach biurka mam miejsce na monitory na standach (miałbym do nich około 120 cm), istnieje też możliwość postawienia ich na biurku obok monitora komputerowego (wtedy bliżej byłoby do trójkąta równobocznego), szukam zatem czegoś bliskiego pola. Pomieszczenie ma około 12 m2, za biurkiem okno, po prawej i z tyłu goła ściana, po lewej regał z książkami na całą ścianę.

 

Źródłem byłby Squeezebox oraz komputer - tutaj by trzeba jeszcze pomyśleć interfejsie - myślę o Scarlet 2i2 2gen.

Początkowo myślałem o wzmacniaczu i kolumnach pasywnych, po przeczytaniu tony wątków i odsłuchaniu KEFów LS50 w salonie skłaniam się teraz bardziej ku monitorom aktywnym.

 

W tej chwili najbardziej skłaniam się ku Focal Alpha 65. Wstępnie myślałem też np. o Tannoy Reveal 802 ale nie wiem, czy 8’ woofer to nie za dużo na mój metraż.

Dużo pozytywnego czytałem też o Adam F5, czy Adam A3X.

Jestem jednak otwarty na propozycje.

 

Niestety w okolicy nie ma żadnego sklepu, który miałby takowe kolumny na stanie - nawet jest w Gdyni jeden handlujący takim sprzętem ale ściąga tylko pod konkretne zamówienie.

Może znacie w okolicy Trójmiasta jakieś sklepy, w których można by było odsłuchać przynajmniej dwóch zestawów i wyrobić sobie zdanie?

 

Jeśli nie da się odsłuchać, to myślałem o kupnie dwóch zestawów + Scarlet, odsłuchaniu tego w domu i odesłaniu gorszego ale z tego co widzę, to sklepy nie są szczególnie zainteresowane takim rozwiązaniem, mimo, że na stronach piszą, że ze zwrotami nie ma problemu.

 

Muzyka to głównie Możdżer, Archive, Pink Floyd, Coma, Lao Che, Maja Klescz, trochę klasyki, muzyki filmowej (Hans Zimmer, Vangelis) i muzyki klezmerskiej (polecam Etnos Ensamble ;-).

Chciałbym by brzmienie było możliwie pełne, dużo środka, niskie zejście. Nie lubię świszczących sopranów i zbyt sterylnego brzmienia. Czyli generalnie cieplej, nie musi być studyjnie i wiernie – wiem, że to nie jest za bardzo zbieżne z koncepcją monitora studyjnego ;-)) ale brak mi lepszych pomysłów. Słucham głównie przy pracy a więc cicho i zależy mi na tym, by przy tym cichym graniu brzmienie było możliwie pełne i dobre.

 

Podsumowując - czy moglibyście polecić jakiś sklep stacjonarny (odsłuch) lub internetowy (wysyłka i zwrot) i czy macie konkurentów dla Focal Alpha 65, które mogłyby się lepiej wpasować w mój gust i pomieszczenie?

 

Pozdrawiam

Dmoch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - czy moglibyście polecić jakiś sklep stacjonarny (odsłuch) lub internetowy (wysyłka i zwrot) i czy macie konkurentów dla Focal Alpha 65, które mogłyby się lepiej wpasować w mój gust i pomieszczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W tym sklepie masz 30 dni na test i nie robią problemów (sam testowałem tak parę monitorów). Wybór też jest poza zasięgiem wielu naszych sklepów. Obsługa miła, profesjonalna i polskojęzyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W tym sklepie masz 30 dni na test i nie robią problemów (sam testowałem tak parę monitorów). Wybór też jest poza zasięgiem wielu naszych sklepów. Obsługa miła, profesjonalna i polskojęzyczna.

 

Dzięki za sklep - wybór faktycznie niesamowity, ceny też akceptowalne.

A jak ze zwrotem, oni mogą zamówić kuriera na mój koszt, czy trzeba samemu załatwiać? Kurier do Niemiec to pewnie spora kwota przy braku specjalnej umowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Ale w Polsce też zamawiając przez Internet masz możliwość odesłania towaru (za kilkanaście złotych) i sklepy nie mają prawa odmówić przyjęcia zwrotu (chyba, że towar wróci do nich zmasakrowany). Focale 65 można u nas kupić taniej o blisko 500 zł, więc warto wcześniej się rozejrzeć czy faktycznie jest lepiej tam kupić. Duże masz to biurko? Bo akurat ten model jest spory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze zwrotem, oni mogą zamówić kuriera na mój koszt, czy trzeba samemu załatwiać?

Kuriera oni zamawiają po wypełnieniu formularza zwrotu.

 

Ale w Polsce też zamawiając przez Internet masz możliwość odesłania towaru (za kilkanaście złotych) i sklepy nie mają prawa odmówić przyjęcia zwrotu (chyba, że towar wróci do nich zmasakrowany). Focale 65 można u nas kupić taniej o blisko 500 zł, więc warto wcześniej się rozejrzeć czy faktycznie jest lepiej tam kupić. Duże masz to biurko? Bo akurat ten model jest spory...

Teoretycznie tak ale. Nie zawsze jest tak gładko, jak by się chciało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Polsce też zamawiając przez Internet masz możliwość odesłania towaru (za kilkanaście złotych) i sklepy nie mają prawa odmówić przyjęcia zwrotu (chyba, że towar wróci do nich zmasakrowany).

 

Tak wiem o tym. Jednak gdy w jednym ze sklepów szczerze poinformowałem o swoim zamiarze powiedzieli, że mają prawo odmówić takiej transakcji, gdy z góry zakładam zwrot... Ot taka polska rzeczywistość ;-)

 

Biurko 180 x 60 cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dmoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tym. Jednak gdy w jednym ze sklepów szczerze poinformowałem o swoim zamiarze powiedzieli, że mają prawo odmówić takiej transakcji, gdy z góry zakładam zwrot... Ot taka polska rzeczywistość ;-)

Ja miałem trochę gorszą sytuację bo kupiłem w polskim sklepie monitory "nowe, raz wyjęte z pudełka do prezentacji", które okazały się demonstracyjnymi jeżdżącymi po Polsce od jakiegoś czasu o czym świadczyły ślady na obudowie. Sporo musiałem się na gimnastykować by odzyskać pieniądze. Nie twierdzę że wszystkie sklepy tak robią. Ale warto wspomnieć sprzedawcy o ewentualnym zwrocie gdyby okazało się że zakupiony na odległość sprzęt nam nie spasuje. Takie zapytanie od razy zweryfikuje podejście danego sprzedawcy do ewentualnych zwrotów.

Z polskich sklepów polecam Czak Musik. Ceny mają takie sobie ale raczej nie robią problemów, gdy zaznaczysz że sprzęt chcesz wypróbować w swoich warunkach. Przynajmniej ja nie miałem takich problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o towar zakupiony na odległość poza siedzibą firmy (mowa oczywiście przez internet) masz prawo zwrócić bez żadnego ale, nawet jak przyjdzie uszkodzony, zwłaszcza niezgadzający się z opisem. Tak samo jest z umowami, które proponują nam przez telefon i internet. Mamy na to ogólnie 2 tygodnie.

Jeżeli towar kupimy w sklepie to nie mamy prawa do zwrotu, chyba, że towar jest niesprawny, czyli tak zwana rękojmia. Wielu sprzedawców proponuje przy takim wymianę na inny towar lub bon podarunkowy.

Znowu co innego jest, gdy zamówimy lub kupimy jakąś rzecz z odbiorem w salonie, wtedy bez problemu możemy taki towar zwrócić. Najlepszy sposób na, żeby obejrzeć przed zakupem, wypróbować i oddać jak nam nie pasuje lub nie brać po prostu tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie wygląda w teorii. Niestety rzeczywistość wygląda czasem inaczej i można trafić na sprzedawce, któremu wydaje się prawo zwrotu towaru kupionego na odległość to jego dobra wola. Dlatego ja jak nie jestem pewny zakupu uprzedzam sprzedawcę o ewentualnym zwrocie. Przepisy przepisami, ale czasem szkoda nerwów, przykrych niespodzianek i zamrożonych pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

@Przemysław_51508: Ile razy miałeś problemy ze zwrotem? Ile razy chciałeś coś zwracać? Ja przy wyborze kolumn kupowałem w różnych sklepach (modele nie były dostępne w jednym sklepie) i nigdy nie było problemu ze zwrotem. Kilka sklepów czekało do ostatniego dnia ze zwrotem kasy (przypadkiem lub celowo), kilka zwracało niemal od razu, ale wszystkie bez żadnego ale (np. Nautilus2). Mówienie przed zakupem, że w razie co zwrócę, jak dla mnie mija się z celem i jest zupełnie niepotrzebne.

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem. Parę razy gdy zapytałem, przed zakupem czy w razie "w" nie będzie problemu ze zwrotem, dowiedziałem się że sklep to nie wypożyczalnia.

Sklepy mają różne przejścia z nieuczciwymi klientami i rozumiem czasem ich postępowanie.

Co nie zmienia faktu że pomimo tego że klient ma prawo, czasem zdarza się że trudno je wyegzekwować.

Sprzedaż na odległość to spory plus dla sprzedawcy, który nie musi mieć wszystkiego na miejscu, ale i utrudnienia jak prawo zwrotu. Sklep musi później bujać się z macanym sprzętem. Jak się handluje sprzętem niekoniecznie pierwszej potrzeby, na następnego klienta trzeba trochę poczekać.

Dlatego moim zdaniem nie zaszkodzi wypytać się o to jak sprzedawca zareaguje na naszą rezygnację z zakupu. Ja nie lubię niedomówień, i bezsensownego udowadniania że nie jestem wielbłądem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy zakupu poczyniony - na razie nabyłem kolumny Focal Alpha 65 w sklepie Pasja. Przyszły następnego dnia. Niestety kupiony gdzie indziej interfejs okazał się być duchem (ktoś sprzedał i nie ściągnął ze stanu) więc musiałem kupić gdzie indziej i czekam.

Na razie kolumny podpiąłem przez zwykły mini jack + 2xRCA bezpośrednio do komputera. No cóż, szału póki co nie ma. Nie wiem, na ile to kwestia braku interfejsu/połączenia a na ile tak po prostu będzie.

Na tą chwilę dźwięk jak dla mnie jest trochę za bardzo suchy i bezduszny. Może monitory studyjne tak po prostu mają.

No i szumi ale to pewnie przejdzie po podłączeniu do interfejsu.

 

Już widzę, że nie obejdzie się bez standów. Jeśli faktycznie głośnik wysokotonowy ma być na wysokości uszu to stojaki będą musiały mieć 90 cm wysokości - chyba trochę sporo.

Macie może jakieś sprawdzone modele standów?

 

Czy macie może pomysły na jakieś inne kolumny do porównania, które może miałyby cieplejsze brzmienie?

Może Tannoy Reveal 802 (mam Tannoy M1 już ze 20 lat i lubię je bardzo).

 

Jutro powinien przyjść Scarlet 2i2 - zobaczymy, czy będzie dużo lepiej ;-).

 

Pozdrawiam

Dmoch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może pomysły na jakieś inne kolumny do porównania, które może miałyby cieplejsze brzmienie?

 

Focal i Presonus sa fajne, ale sluchac na nich dla przyjemnosci muzyki ciezkawo, sa mega studyjne :))) Proponuje posluchaj Fostex PX-5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozglądam się za monitorami pasywnymi wysokiej skuteczności najlepiej bliskiego pola o mocy okolo 100w rms i impedancji 4ohm.

 

Nie ma to być sprzęt realizatorski czy studyjny. Zależy mi na ładnej górze (na poziomie SS illuminatorów) i fajnym wykopie z dołu.

 

Ja wiem, że jedyne co sie poleca to aktywne kolumny ale na razie chce spróbować w ten sposób.

 

Wzmak który ma to napędzać to rs-amp na TA2022 ma to dzialac mniej wiecej z metra od sluchacza.

 

Budżet obojetne w granicach rozsądku moze to byc projekt DIY gotowy i uzywany albo do złożenia przeze mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozglądam się za jakimiś budżetowymi głośniczkami komputerowymi 2.0 lub 2.1. Moją uwagę przykuły Microlab FC330, co o nich sądzicie? Jeśli nie te, co innego by się sprawdziło? Fajnie by było, żeby był jakiś bass i cena do maksymalnie 300zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.