Jump to content
Maciek19882

GŁOŚNIKI KOMPUTEROWE.....

Recommended Posts

15 minut temu, Froju napisał:

Jeżeli tak to podaj, proszę, trochę z tych wielu przykładów, bo właśnie tego szukam:-)

http://www.aktimate.com.au/blue.html

15 minut temu, Piotrek111 napisał:

Dobry system powinien też wyciągać pozytywne aspekty nawet z tak słabej jakości jak mp3. 

To chyba nie jest kwestia przekonan tylko faktow. Mysle ze czytajac to i inne fora znajdziesz mnostwo przykladow potwierdzajacych ze jest dokladnie odwrotnie niz piszesz, a raczej niewiele takich ktore zakladalyby cos przeciwnego.

Edited by SZROT
  • Like 1

W dniu 1.02.2019 o 13:20, SZROT napisał:

To raczej nie jest "wiele":-(

Dodatkowo (chyba?) nie do posłuchania/kupienia w Polsce?

Nubert też nie ale oni przynajmniej przyjmują zwroty w ciągu 30 dni bez pytania "dlaczego?".

To australijska manufaktura, a model Blue - wygląda na to, że już nie produkują.

Pod linkiem znajduję takie dane.

obraz.thumb.png.a70d9514b6c78133498700a8735fdcf0.png

Inna moc na wysokie i resztę mogłaby wskazywać na "prawdziwą" aktywność, to znaczy osobne wzmacniacze dla wysokich i reszty oraz podział pasma przed wzmacniaczami.

Podobną wskazówkę zawiera zdanie z minitestu

Ktoś ma bliższe informacje na ten temat?

Edited by Less
  • Like 1

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

W dniu 1.02.2019 o 12:25, Froju napisał:

Wychodząc poza tytuł wątku to Nubert X-4000 może być prawie kompletnym zestawem do umieszczenia na podstawkach i nagłośnienia średniego pokoju.

Dodajesz malinę na wejściu cyfrowym. Przyczepiasz ją na plecy jednego głośnika i masz estetyczny zestaw hifi.

W tej funkcji cena robi się atrakcyjniejsza. Zwłaszcza, że podobno gra zacnie. Podobno - bo nie słyszałem:-(

Tutaj bezpośrednie porównanie starszej i nowszej generacji, NuPro A-300 vs. x-4000, jak ktoś zna niemiecki.

• Thanks 1

Dzisiaj,  dzięki uprzejmości firmy Conner (Łódź,  ul Sterlinga 27/29) obejrzałem,  opukałem i trochę posłuchałem kolumn Edifier S 3000 Pro i jestem pod wielkim wrażeniem, tak wykonania,  jak i brzmienia rzeczonych kolumn,  po prostu majstersztyk! Wysokie tony bardzo transparentne,  bas niski i mięsisty,  aż wierzyć się nie chce,  że tak potrafią zabrzmiec dwudrozne monitory aktywne przez bluethoof i ze zwykłego wyjścia audio w komputerze. 

Niestety nie miałem możliwości posłuchać w/w kolumn z plików Hi-res , ani po przez dobre źródło(dopiero jak kupię,  to coś więcej skrobnę ),  ale już ten pobieżny odsłuch pokazuje drzemiacy potencjał  w/w kolumnach S 3000 Pro .

Sugeruję,  abyście w swych poszukiwaniach posłuchali kolumn Edifier. 

Ja już odkładam pieniądze na kupno Edifierow,  dziękuję za uwagę i  wszystkich Was serdecznie pozdrawiam , Piotrek. 

Piotr

Bardzo słabo prezentują się. 

Taki edifier już dawno zostawił kwadraciki. 

• Like 1

Funkcjonalnie ten Solo 19 prezentuje się naprawdę dobrze, komplet wejść c/a, i jeszcze wyjście na subwoofer ma. Edifier s3000pro nie ma wyjścia na suba i brak wiarygodnych recenzji. Sam w tej chwili szukam upgrajdu dla Edifierow 2600 i chyba wymienię je na monitorki Focal Alpha 65. Odsłuch tylko przy biurku, tak duży Solo w bliskim polu mógłby się juz nie sprawdzi, ale trójdrożność + komplet wejść/wyjść kuszą.

Marantz sr5008, Denon DVD-700, Dune Hd 303d, Panasonic 50G30, Monitor Audio Bx5 + Bx center+Rel T5, surroundy Koda AV988, projektor Benq W500 - na półce.

Te z drugiego linku (solo) moim zdaniem będą lepsze 🙂

Ja do kompa kupiłem IK Multimedia iLoud Micro Monitor i jest to sprzęt boski, choć JBL 305P MkII są jeszcze odrobinę lepsze, ale za duże jak na moje biurko. To są dobre rzeczy do kompa. Szukałem długo. Wszystko z Media Markt (np. Edifier) i inne Bose sobie odpuście, bo to jest zwyczajny złom, szajs i gówno - często za spore pieniądze (Bose).

https://www.ikmultimedia.com/products/iloudmm/

8 godzin temu, Morven napisał:

To są dobre rzeczy do kompa.

Napisz cos wiecej o tym "dobrym dla kompa" :))) jakies konkrety. Jaki bas z takich malych glosnikow? Raczej ostre i agresywne czy cieple i lagodne brzmienie? Jaki DAC do nich?

Bas jest taki, że jest to wprost nie do uwierzenia. Dla purystów dźwiękowych ceniących idealnie liniowe brzmienie, postawione na biurku generują go wręcz zbyt dużo. Z tyłu są odpowiednie przełączniki i bas można obciąć, jeśli ktoś tak lubi lub chce mieć idealną liniowość. To są monitory studyjne i nie może być tutaj mowy o jakichś wielkich odstępstwach od neutralnego grania. Brzmienie ani trochę nie jest ostre ani jasne, nie jest też jednak jakoś specjalnie łagodne - jest po prostu takie, jakie ma być. Wysokie tony nie są z tych bardzo błyszczących, jak np. ma Edifier S880DB. Gdybym na siłę musiał je jakoś określić, to jednak bardziej "ciepłe", a na pewno nie "ostre".

Przestrzeń i dynamika są wzorcowe - jak z "dużego" HiFi.

Tutaj porównanie do JBL. iLoud brzmią niemal równie dobrze, będąc dużo dużo mniejsze (zmieszczą się na każdym biurku). JBL są obecnie najlepszymi głośnikami do kompa, ale nie każdy ma takie biurko. iLoud są tylko odrobinkę gorsze...

Posted (edited)

http://cyfrowogitarowo.pl/archiwa/1994

https://estradaistudio.pl/testy/sprzet-estradowy/1204-ik-multimedia-ik-multimedia-iloud-micro-monitor

http://noaudiophile.com/IK_Multimedia_iLoudMM/

A jak ktoś chce coś jeszcze lepszego, to zupełnie w ciemno można kupić JBL 305P MkII

http://www.jblpro.com/www/products/recording-broadcast/3-series-mkii/305p-mkii

Moim - i wielu innych - zdaniem to najlepsze głośniki do kompa w tej cenie na świecie.

Oczywiście da się jeszcze lepiej, ale cena zacznie się zbliżać lub przekraczać cenę kompa. Chociaż, jeśli kogoś stać... 🙂

Aha. Niektórzy piszą, że JBL delikatnie, bardzo cichutko szumią z bliska i to słychać. Niektórym to bardzo przeszkadza. iLoud nie mają tej przypadłości. Szumią po włączeniu jakieś 5 sekund, po czym następuje całkowita cisza. Być może wzmacniacz jest odłączany, gdy nie ma sygnału.

Edited by Morven

W dniu 1.02.2019 o 13:17, Piotrek111 napisał:

Dobry system powinien też wyciągać pozytywne aspekty nawet z tak słabej jakości jak mp3. 

Jest dokładnie odwrotnie. Dobry system pokazuje neutralnie wszystko. ... a kiepski tak obniża rozdzielczość, że przy okazji mp3 znośniej się słucha (a dobrych nagraniach maskuje detale). Nie da się zrobić inaczej, bo skąd "dobry system" ma wiedzieć, co jest artefaktami kompresji, a co detalami?

W dniu 3.04.2019 o 01:47, Krak_oN napisał:

Patrząc na liniowość pasma, to w sumie jestem bardzo zawiedziony. Spodziewałem się kroku do przodu, a zrobili chyba wręcz krok w tył.

W dniu 25.04.2019 o 22:48, Morven napisał:

Ja do kompa kupiłem IK Multimedia iLoud Micro Monitor i jest to sprzęt boski,

Sprzęt faktycznie interesujący. Ta firma wypuściła większe MTM - jeszcze ciekawsze i aż mnie dziwi, że nie dali wejścia optycznego.

W dniu 11.03.2019 o 10:20, elektrykk napisał:

Tutaj bezpośrednie porównanie starszej i nowszej generacji, NuPro A-300 vs. x-4000, jak ktoś zna niemiecki.

Fajne porównanie. Oczywiście ciężko wyrokować po tym, jak to zniekształciło pomieszczenie w którym nagrywano, czy mikrofon, jednak różnice słychać ... np. bardziej uwypuklony bas w nowszych X-4000 (swoją drogą to komiczne, bo słuchałem tego porównania na A300 🤣 ) . Widziałem też pomiary nowszej serii (i oczywiście starszej też) i lepiej wypada ... starsza, bo bardziej neutralna (w pomiarach starsze, czyli seria A równiejsza, a na ucho, po tym Video ... też takie odniosłem wrażenie).

• Like 1

W dniu 17.02.2019 o 09:01, Less napisał:

Inna moc na wysokie i resztę mogłaby wskazywać na "prawdziwą" aktywność,

Dokładnie tak - są aktywne. Można to rozpoznać też po podłączeniu głośnika lewego i prawego - jak jest kilka pinów, to najprawdopodobniej znaczy, że są niezależnie transmitowane zakresy poszczególnymi stykami, wiec podział pasma w kolumnie gdzie są wzmacniacze.

Generalnie info o innej mocy HF i innej LF + wygląd połączenia, daje dosyć pewną informacje, czy jest to aktywne, czy pasywne.

Fajny profil na Youtube: https://www.youtube.com/user/skubny/videos?view=0&sort=dd&flow=grid

• Like 1