Jump to content
Maciek19882

GŁOŚNIKI KOMPUTEROWE.....

Recommended Posts

15 minut temu, Froju napisał:

Jeżeli tak to podaj, proszę, trochę z tych wielu przykładów, bo właśnie tego szukam:-)

http://www.aktimate.com.au/blue.html

15 minut temu, Piotrek111 napisał:

Dobry system powinien też wyciągać pozytywne aspekty nawet z tak słabej jakości jak mp3. 

To chyba nie jest kwestia przekonan tylko faktow. Mysle ze czytajac to i inne fora znajdziesz mnostwo przykladow potwierdzajacych ze jest dokladnie odwrotnie niz piszesz, a raczej niewiele takich ktore zakladalyby cos przeciwnego.

Edited by SZROT
  • Like 1

W dniu 1.02.2019 o 13:20, SZROT napisał:

To raczej nie jest "wiele":-(

Dodatkowo (chyba?) nie do posłuchania/kupienia w Polsce?

Nubert też nie ale oni przynajmniej przyjmują zwroty w ciągu 30 dni bez pytania "dlaczego?".

To australijska manufaktura, a model Blue - wygląda na to, że już nie produkują.

Pod linkiem znajduję takie dane.

obraz.thumb.png.a70d9514b6c78133498700a8735fdcf0.png

Inna moc na wysokie i resztę mogłaby wskazywać na "prawdziwą" aktywność, to znaczy osobne wzmacniacze dla wysokich i reszty oraz podział pasma przed wzmacniaczami.

Podobną wskazówkę zawiera zdanie z minitestu

Ktoś ma bliższe informacje na ten temat?

Edited by Less
  • Like 1

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

W dniu 1.02.2019 o 12:25, Froju napisał:

Wychodząc poza tytuł wątku to Nubert X-4000 może być prawie kompletnym zestawem do umieszczenia na podstawkach i nagłośnienia średniego pokoju.

Dodajesz malinę na wejściu cyfrowym. Przyczepiasz ją na plecy jednego głośnika i masz estetyczny zestaw hifi.

W tej funkcji cena robi się atrakcyjniejsza. Zwłaszcza, że podobno gra zacnie. Podobno - bo nie słyszałem:-(

Tutaj bezpośrednie porównanie starszej i nowszej generacji, NuPro A-300 vs. x-4000, jak ktoś zna niemiecki.

Dzisiaj,  dzięki uprzejmości firmy Conner (Łódź,  ul Sterlinga 27/29) obejrzałem,  opukałem i trochę posłuchałem kolumn Edifier S 3000 Pro i jestem pod wielkim wrażeniem, tak wykonania,  jak i brzmienia rzeczonych kolumn,  po prostu majstersztyk! Wysokie tony bardzo transparentne,  bas niski i mięsisty,  aż wierzyć się nie chce,  że tak potrafią zabrzmiec dwudrozne monitory aktywne przez bluethoof i ze zwykłego wyjścia audio w komputerze. 

Niestety nie miałem możliwości posłuchać w/w kolumn z plików Hi-res , ani po przez dobre źródło(dopiero jak kupię,  to coś więcej skrobnę ),  ale już ten pobieżny odsłuch pokazuje drzemiacy potencjał  w/w kolumnach S 3000 Pro .

Sugeruję,  abyście w swych poszukiwaniach posłuchali kolumn Edifier. 

Ja już odkładam pieniądze na kupno Edifierow,  dziękuję za uwagę i  wszystkich Was serdecznie pozdrawiam , Piotrek. 

Bardzo słabo prezentują się. 

Taki edifier już dawno zostawił kwadraciki. 

• Like 1

Funkcjonalnie ten Solo 19 prezentuje się naprawdę dobrze, komplet wejść c/a, i jeszcze wyjście na subwoofer ma. Edifier s3000pro nie ma wyjścia na suba i brak wiarygodnych recenzji. Sam w tej chwili szukam upgrajdu dla Edifierow 2600 i chyba wymienię je na monitorki Focal Alpha 65. Odsłuch tylko przy biurku, tak duży Solo w bliskim polu mógłby się juz nie sprawdzi, ale trójdrożność + komplet wejść/wyjść kuszą.

Marantz sr5008, Denon DVD-700, Dune Hd 303d, Panasonic 50G30, Monitor Audio Bx5 + Bx center+Rel T5, surroundy Koda AV988, projektor Benq W500 - na półce.