Skocz do zawartości
IGNORED

Odsłuch DVD-koncert na sprzęcie dwukanał


MaciekO

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o radę. Mam Panasonica S35 i chce połsuchać kilku koncertów na stereo (A400X - czy ktos to jeszcze pamięta - warto!). DVD mam tylko do DVD koncert, cd odsłuchuje od lat na Camridge Audio plus "prosiaczek" Musical Fidelity na niezłych interkonektach. Chyba nie wejde w kino domowe (tradycja...), ale na pewno nie do cd. Jak zrobic żeby cąła inofrmacja z DVD 5.1 lub DTS "wpakowana" była w dwa kanały bez strat? pomocy! Pozdrawiam. Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste rozwiązanie to użyć dekoder wielokanałowy lub wielokanałowy amplituner i wybrać na nim opcję, że dźwięk ma być wysyłany jedynie do do dwóch głównych głośników przednich.

 

Mam wrażenie, że podobną opcję posiada także mój dvd-player wyposarzony w dekodery dd/dts i 6-kanałowe wyjście analogowe.

 

Pozdrawiam

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło oczywiście o dvd player wyposażony w dekodery.

 

Pozdrawiam

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady i pozdrowienia! Ale mam pytanko: na płycie R. Watersa jest taki mały teścik "szumowy" 5.1. Gdy na ekranie pokazane sa tyły i centralny to na moich dwóch głośnikach słychac sygnał odpowiednio w lewym lub prawym! Czy to może oznaczać, że pełna informacja jednak jest przekazywana na te dwa głosniki? ten model ma ponoc cos takiego jak down mixing (moge się mylic odnosnie nazwy), może to o to? A tak na marginesie: wszelkie rady nakłanijące mnie do zminy ustawien wzmacniacza, są w przypadku A400X nie do zrealizowania - tak na froncie oprócz gałki głośności jest niewiele więcej (ale tak ma własnie byc!). Pozdrawiam. MaciekO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.