Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy wzmacniacz dzielony Phase


Severance

Rekomendowane odpowiedzi

To jest mój pierwszy post, więc chciałbym wszystkich przywitać.

 

Tydzień temu jeden z moich znajomych poprosił mnie o to abym wystawił na Allegro jego lampowy wzmacniacz. Jako że on sam na komputerach sie kompletnie nie zna zaoferowałem swą pomoc, ale poprosiłem aby przywiózł do mnie sprzęt abym mógł go dokładnie sprawdzić i opisać. Sam posiadam dwa wzmacniacze lampowe więc już doświadczenie jakieś mam w tej materii i całą sytuacje planowałem potraktować jako zwykłą przysługę.

 

Sprzęt znalazł się u mnie, jest to przedwzmacniacz o oznaczeniu Phase 2708 oraz dwa monobloki Phase 2709 na lampach EL34 produkcji RFT. Pierwsze wizualne wrażenie było pozytywne, sprzęt zadbany w bardzo dobrym stanie. Przystąpiłem do sprawdzenia stanu technicznego.

 

Jako zródło posłużył Vincent CD-S2, wszystko spięte kablami Audionova, głośnikowe Type 6, kolumny Celestion SL6/2. Nie chce się zagłebiać bo za dużo będzie do czytania, ale ten wzmacniacz nawet nierozgrzany całkowicie deklasuje Dareda V16 pod każdym względem. Tego się w zasadzie mogłem spodziewać ponieważ Dared moim zdanim gra słabiutko i żadnym wyzwaniem dla porządnego lampiaka nie jest. Prawdziwe zdziwienie jednak przyszło wtedy gdy Phase ośmieszył Jolide 302B - najlepszy wzmacniacz na lampach EL34 jaki słyszałem w cenie do 4000 zł. Drugiego szoku doznałem gdy zapytałem za ile ma byc ten sprzęt wystawiony. Licytacja od 2600 zł - całość, bez ceny minimalnej.

 

I teraz sedno sprawy bo się już rozpisałem. Dowiedziałem się też z innej strony że fima Phast jakiś czas temu straciła swojego głównego konstruktora, który odszedł od Balanced Audio Technology. Po tym fakcie firma zmieniła nazwę na PhaSt i od tamtego momentu nadal produkuje wzmacniacze lampowe. Dowiedziałem się też że na rynku kiedyś pojawiła się seria podrobionych wzmacniczy tej firmy, ale są to informacje zebrane z innych stron w tym angielsko i niemecko języcznych.

 

Może ktoś posaida jakiś model wzmacniacza tej firmy i chciałby podzielić się wrażeniami lub posiada jakiekolwiek informacje na temat tych wzmacniaczy?

 

Przyznaje że chciałbym ten wzmacniacz odkupić po wcześniejszym ustaleniu ceny, ale zastanawiam się gdzie jest tutaj haczyk i nie daje mi spokoju ta sytuacja.

 

Za wszelkie uwagi, informacje - z góry dziękuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny wznacniacz. Z lampami RFT grało to znakomicie. Z mojego systemu zostało to wyrugowane dopiero przez monobloki pana Maćka na 6S33S. Nie szukaj dziury w całym, tylko to kup. Zaufaj swoim uszom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja od roku posiadam podobne monobloki, tylko na lampach 6P3S. Streuje tym pre JAG na ECC83 Telefunken Diamond Bottom i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Pamiętam moje pierwsze wrarzenie na odsłuchu przed zakupem.......sprzedający posiadał jeszcze Denona 2000mkIV....monobloki zmiotły go z powierzchni ziemi w każdym aspekcie, oprócz kontroli basu - barwa i szczegółowść niskich rejestrów też była lepsza w Phast. Jeśli chodzi o brzmienie to uważam Phast za naprawdę wybitne, chińska i amerykańska konkurencja musi się wiele nauczyć. Nie należy zapomninać iż te monobloki Phast sprzedaje w detalu za 1250 Euro za szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przez jakiś czas (1,5 roku) grałem na tych końcówkach ( pod nazwą Von Zweyydorf). Co prawda - nie miałem oryginalnego preampa, ale dysponowałem również lampowym pre - JAG-iem z Łodzi. Cóż mogę powiedzieć ?

Dźwięk wysokiej klasy. Tylko tyle i aż tyle. Te monobloczki potrafiły dynamicznie zagrać w 25 metrowym pokoju z Daną 670 AV. Pozostawiły daleko w polu Denona PMA 2000. Biły go na głowę we wszystkich aspektach oprócz .... basu, który w porównaniu do tego "pancernika" był wolniejszy i okrąglejszy, dlatego nie potrafił oddać takiego tempa nagrania jak Denon. Ale reszta - stereofonia, rozdzielczość, muzykalność, głęboka scena, odpowiedni ciężar dźwięku - wszystko bardzo dobre - a w niektórych dziedzinach jeszcze lepsze. Był czas - kiedy grały z IRS Sigma ! I to był co najmniej dobry dźwięk ! Oto dowód (zdjęcie). "Maluchy" stoją na samym dole pod tv.

Pewno grały by u mnie do dzisiaj - ale znalazłem "ukraińskiego smoka", który dysponuje znacznie większym potencjałem...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry houek - wszyscy pisaliśmy w jednym czasie.

Widziałeś z czym te maluchy grały ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dzwonię i się umawiamy !

Musimy porównać Omaka z Phastami.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej - ale nie będziemy śmiecić w tym wątku - zadzwonię !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, wygląda na to że firma jest znana wśród audiofilskiej braci i cieszy się dobrą opinią. :)

Odsłuchy trwaja cały czas. Dzisiaj będze miał wygrzany komplet lamp 6CA7 Electro Harmonix na zmiane zamiast EL34 RFT

Dodatkowo podłącze pod wzmacniacz małe podłogowce Castle Pembroke. Dared sobie z nimi nie poradził, Jolida nie do końca, ciekawe jak zachowa się Phase i to będzie test ostateczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EL34 RFT to naprawdę dobre lampy. Myślę, że Phase poradzi sobie bez problemu z małymi podłogówkami. U mnie wprost roznosi monitory w 10m2. Też byłem baaaardzo sceptyczny do ukrainskiego przemysłu audio, ale to naprawde dobra rzecz i nie ma dyskusji. Zresztą przekonasz się sam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten Phase robił co chciał z kolumnami na trudnych do napędzenia Scan-Speakach.

Potwierdzam wysoką jakość lamp RFT. Obstawiam, że 6CA7 EH zagrają nie tyle lepiej, co inaczej. Napisz później czy trafiłem. Pamiętaj, że nowiutkie lampy trzeba wygrzać, tak przynajmniej ze dwa dni, dopiero po tym można wyciągać jakieś wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

6CA7 były już wygrzane. No i tak jak napisałeś zagrały inaczej. Bardziej dynamicznie, jaśniej w średnicy i z twardszym basem. Podczas odsłuchu z niektórych płyt, gdyby nie przestrzeń to byłbym przekonany że dźwięk płynie z jakiegoś naprawdę dobrego tranzystora. Miałem do dyspozycji jeszcze jeden komplet lamp – EL34 Svetlana. Te lampki z kolei zagrały w zupełnie inną stronę, ich dźwięk był zbyt ciepły i „kluskowaty”. Bas stracił na szybkości i potędze a całe pasmo było zdominowane przez średnice. Pod względem charakteru brzmienia lampy RFT plasują się pomiędzy wcześniej wymienionymi.

 

Houek

Dla mnie w zasadzie kraj w którym wyprodukowano jakieś urządzenie ma niewielkie znaczenie. Chiński sprzęt ogólnie nie posiada zbyt dobrej renomy a sam posiadam trzy chińskie klocki. Lampowy wzmacniacz Dared co prawda okazał się niewypałem, lecz sprzęt takich firma jak Vincent czy Jolida prezentuje już jakiś poziom zarówno wykonania jak i brzmienia. Moje obawy były skierowana raczej w stosunku do firmy, która była mi nieznana, ale okazuje się że obawy te były zupełnie bezpodstawne i sprzęt jest wysokich lotów.

 

Jeszcze chciałbym napisać coś o kolumnach Castle Pembroke. Te kolumny są bardzo trudne pod względem dopasowania do nich reszty elektroniki. Na podobnych cenowo zestawach mogą zagrać bardzo różnie, dlatego w sieci jest tyle skrajnych opinii na ich temat. Ze wzmacniaczem Phase zagrały wyjątkowo dobrze, ale tylko gdy grał on na lampach RFT. Na 6CA7 brzmienie było zbyt mało wypełnione i surowe. Z kolei Celestion SL6/2 właśnie na 6CA7 zagrały dosyć ciekawie podczas odsłuchów małych składów jazzowych i muzyki akustycznej lecz na dłuższa metę wolałbym aby grały na EL34 RFT. Po tym teście stwierdziłem że lampami Svietlany jestem lekko rozczarowany, ponieważ odsłuch ich na SL6/2 pogłębił zbyt ospałe brzmienie jakie wyszło na Castlach.

 

Jest coś co mógłbym zaliczyć w tym wzmacniaczu do kategorii zjawisk – jest to przestrzeń i poukładanie sceny. Myślałem że pod tym względem nic już nie będzie w stanie mnie zaspokoić, a jednak. W styczniowym numerze Hi-Fi i Muzyka z 2004 roku jest test Vincenta CD-S2. Autor testu jako jedyną wadę tego sprzętu określił brak zróżnicowania głębi. Gdyby podłączył go do tego Phase z lampami RFT to by się pewnie trochę zdziwił. Ja zdziwiłem się bardzo.

 

No i na koniec taka ciekawostka, wzmacniacz ma moc 2x29 W. Do ok. 18 W pracuje w klasie A, po przekroczeniu tej mocy przechodzi w AB. Druga ciekawostka – wzmacniacz ma automatyczny bias. Po wykryciu innych lamp automatycznie rozpoczyna dostrajanie i objawia się to dosyć głośnym przydźwiękiem, który trwa ok. 15 sekund po czym cichne i znika. Trochę się przestraszyłem gdy tak zareagował na wymianę lamp z EL34 na 6CA7, chociaż to podobno jest to samo. To samo a jednak chyba nie.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem jak model z aukcji ma sie do Twojego, ale cena dosć niska na razie...

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Severance >

Czyli - nie zawiodłeś się tymi "maluchami" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Severance

Twierdzisz, że Phase mają autobias?? Kurczę, a ja od dawna zamierzam się do testu EL34 lub KT66 ale nie byłem pewien czy to bezpieczna zabawa, więc nie ryzykowałem.......Istnieje też możliwość, że Phase i moje monobloki jednak różnią się konstrukcyjnie. Może istnieje jakiś bezpieczny sposób na sprawdzenie czy sprzęt posiada autobias?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przez okoł 2lata byłem posiadaczem lampek Phase. Potwierdzam pozytywne opinie o tym wzmacniaczu. Z dobrym pre potrafi grać doskonale, ze słabym raczej przeciętnie (nie jego wina:).

Dla zainteresowanych jak to wygląda, czy wyglądało przed wymianą elementów załączam fotki. Wymiana elementów zwłaszcza kondensatorków w zasilaczu (na 4x100uF - ROE i 2x33uF Rifa) i kondensatorków sprzęgających (na 470nF - Wima MKP) większość aspektów dźwięku ulega znacznej poprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2999-100007307 1172683711_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek_s

Cena dosyć niska, jednak zastanawia mnie ten napis "natural saund". Wyczytałem na niemieckim forum ze jest to znak rozpoznawczy podrobionej serii wzmacniaczy (po prostu walnęli się w nazwie) Sprawa jest znana przez mojego znajomego - sprzedawcę wzmacniacza o którym pisałem. Tyle wiem na ten temat, jak będę wiedział coś więcej to napisze.

 

zukzukzuk

Nie tyle się nie zawiodłem na tych "maluchach" co jestem po prostu zdziwiony wysokim poziomem brzmienia. O zawodzie nie może być absolutnie mowy.

 

houek

Nie wiadomo jaki zakres lamp można tam pakować, ale auto bias ma. Sam bym tez nie ryzykował ale dowiedziałem się o tym od sprzedawcy. Po wymianie lamp wzmacniacz zachowuje się tak jak opisałem czyli po włączeniu przez jakiś czas zamiast dźwięku jest przydźwięk, który znika i pojawia się dźwięk. Jest tak za każdym razem gdy wymienię lampy na inne. Dzisiaj zadzwonię do RCM-u i spytam jakie lampy mogą być stosowane w bezpiecznym zakresie oprócz tych, które testowałem.

Jeżeli nie masz wyjść pomiarowych w monoblokach tak jak niektóre wzmacniacze (np. Jolidy), to możesz rozkręcić i poszukać w środku regulatorów. Znalezienie tych elementów oznacza ze nie masz auto biasu. Nie wiem czy istnieją wzmacniacze lampowe, w których w ogóle nie ma możliwości regulacji biasu nawet ręcznej. Chyba nie. W każdym bądź razie pewności 100% nie ma.

 

Rekin

No jestem ciekaw tych zmian w brzmieniu. Wzmacniacz który testuje raczej nie był modyfikowany bo wygląda na to ze nie był nawet rozkręcany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz też miał napis "natural saund" a grał znakomicie. Nie przejmowałbym się tak mitami i legendami rozpowszechnianymi w internecie. Poza tym nawet jeżeli jest to podróba, to co tak naprawdę podrobiono? Wzmacniacz? Nie, bo jest skonstruowany kompetentnie i brzmi świetnie. Zatem jeżeli nawet wieści z netu są w jakimś tam stopniu prawdziwe, to podrobiono co najwyżej markę. Ja osobiście akurat mam w nosie co ma jakie logo, istotna jest jakość dźwięku, a ta w tym wypadku jest na wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy element zaznaczony czerwoną strzałką może być od regulacji biasu??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

Masz racje z tymi internetowymi legendami. Najwazniejsze ze sprzet gra jak powinien.

 

houek

Zdjecie jest pod katem ale ten alement wyglada na jakis regulator. Nie masz w Poznaniu jakies firmy ktora zajmuje sie sprzedaża wzmacniaczy lampowych albo dystrybuja lamp? Druga sprawa jest taka czy po wymianie lamp na zupełnie inne wzmacniacz przestanie grac czy tez ulegnie uszkodzeniu. Gdzies na forum znalazlem adres do strony PhaSt. Jak bede mial chwile czasu to napisze do nich maila z kilkoma pytaniami. Spytam rownież o Twoje monobloki tylko podaj mi model jak mozesz tak bedzie łatwiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To ten. Piszą: "A pair of push-pull monoblock amplifiers, using pairs

of 6P3С-Е (EL 34) valves in output stages."

A ponieważ EL34 nie jest odpowiednikiem 6P3S, to albo walnęli byka, albo wsadzali w ten wzmacniacz nie tylko 6P3S, ale również EL34.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, bo się wykrzaczyło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To ten. Piszą: "A pair of push-pull monoblock amplifiers, using pairs

of 6P3C-E (EL 34) valves in output stages."

A ponieważ EL34 nie jest odpowiednikiem 6P3S, to albo walnęli byka, albo wsadzali w ten wzmacniacz nie tylko 6P3S, ale również EL34.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od PhaSt:

 

"Hello PHAST_COM_UA,

Witam Maciej.

PhaSt PP niema autobias.

Na plycie wzmacniacza medzy panelkami duzych lamp wsrodku monobloka

jest potenciometr VR1 jakim podrzebno zbalansovac dve lampy ( wystawic

na kontakcie 5L -40-41Volt. Na kontakcie 12 tej samej plytki ma byc

kolo -46Volt.

Mozna uzyvac EL 34. Bardzo dobre rezultat jest z 6L6 JJelektroniks.

Zamiar potrzebno robic na kontakcie 5L kolo kazdej lampy. Z nashej

praktyki 6L6 nie potrzebuje duzej korekciji.

Witam. Wlodek"

 

Nie znam się na elektronice i nie wszystko zrozumiałem......może ktoś wykaże się większą umiejętnością czytania??")

:)

Dla mnie nie wynika z tego jasno czy można bez odpowiednich regulacji wpakować EL34...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.