Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy wzmacniacz dzielony Phase


Severance

Rekomendowane odpowiedzi

OK.

Taka ciekawostka. Akcja tego wzmacniacz Phase juz sie zakonczyla.

Z tego co widzialem na kilka godzin przed koncem cena wynosila nieco ponad 1800zł i.

Sprzedawca na kilka sekund przed koncem odwolal wszystkie oferty, ze niby lampa sie uszkodzila.

Moim zdaniem wylicytowana kwota byla zbyt niska i tyle, wiec tak sobie mysle za tego ktory testuje moge te 2500 dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze - bierz jak najbardziej !

Jeszcze kilka miesięcy temu gość chciał koło 5 tys. za ten komplet (oczywiście nie sprzedał ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaryzykowałem i wpakowałem w swoje monobloki EL34 RFT. Odpaliłem piece i czekałem czy nie wybuchnie.....po chwili lampy zaczęły żarzyć się "zdrowym" kolorem i bez jakichkolwiek zgrzytów zaczęła płynąć muzyka. Po kilkugodzinnych odsłuchach pierwsze wrażenie: EL34 grają bardziej szczegółowo na basie i dysponują troszkę lepszą przestrzenią niż 6P3S. Teraz tylko zostaje przetestować 6L6 lub KT66.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek, 6 Mar 2007, 19:10

 

>Wczoraj zaryzykowałem i wpakowałem w swoje monobloki EL34 RFT. Odpaliłem piece i czekałem czy nie

>wybuchnie.....po chwili lampy zaczęły żarzyć się "zdrowym" kolorem i bez jakichkolwiek zgrzytów

>zaczęła płynąć muzyka. Po kilkugodzinnych odsłuchach pierwsze wrażenie: EL34 grają bardziej

>szczegółowo na basie i dysponują troszkę lepszą przestrzenią niż 6P3S. Teraz tylko zostaje

>przetestować 6L6 lub KT66.

 

Oto wypowiedź Marka Kochańskiego, konstruktora wzmacniaczy lampowych Delta Studio:

 

"Jako konstruktor sprzętu nie będę się wypowiadał na temat wzmacniaczy innych producentów.

Nie mam absolutnie generalnych zastrzeżeń co do ruskich lamp i w stopniach sterujących stosuję 6N2P, 6N1P, 6N6P i trudno będzie mnie od tego odwieść , moją ulubioną 6L6 jest 6P3S na cienkim cokole tą z kolei wyżej cenię od JJ 6L6GC. Bardzo ładnie zagrał GU13 też ruska gdzie wszystkie lampy sterujące też były ruskie. Z kolei z dostępnych EL34 najbardziej typowym dźwiękiem dla tej lampy zagrała RFT. Każdy samodzielny konstruktor wywiera piętno na swoich konstrukcjach i trudno w 100% zakładać, że w innych konstrukcjach dane lampy zagrają tak samo.

To tyle.

Pozdrawiam wszystkich

Marek"

 

Jako że bardzo sobie cenię brzmienie wzmacniaczy Delta Studio, jak również ich konstruktora którego spostrzeżenia (m.in. na temat czeskich KT88 JJ które bardzo chwali) są w większości zgodne z moimi własnymi, to uważam że testowanie lamp 6L6 oraz KT66 będzie raczej krokiem w bok (o ile nie w tył) w stosunku do 6P3S które są ich bezpośrednim odpowiednikiem. Skoro EL34 uznałeś za krok we właściwym kierunku, to na tych lampach (jak również na ich odpowiednikach typu KT77 i 6CA7) sugerowałbym się skupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.