Skocz do zawartości
IGNORED

A. Nowak - Płyta z MHF a wersja DUX


Grrreg

Rekomendowane odpowiedzi

A było to tak...

Po przeczytaniu kilku recenzji z MHF wrzuciłem Apolonię do odtwarzacza. Po czym tak zupełnie z ciekawości zapuścilem oryginalnego DUXa.

Mhm... na początku byłem przekonany, że mi się tylko wydaje. Było późno, byłem zmęczony. Ale wczoraj korzystając z nieobecności rodziny zrobiłem "ślepy" test (na tyle na ile może być on ślepy gdy całość obsługuje jedna osoba).

No i myślę tak: wersja MHF jest rozjasniona, dźwięki instrumentów są bardziej przenikliwe, jakby delikatnie odfiltrowano część składowych. Oryginał DUX brzmi pełniej, instrumenty brzmią szlachetniej i są mniej natarczywe a barwa jest nieco cieplejsza. Całość brzmi (w moim odczuciu) szlachetniej i bardziej prawdziwie. Jest to bardziej zauważalne w utworach 5,8,9, 13. Ro0żnica nie jest duża ale jednak zauważalna.

Przyczyny:

1. Może mi sie wydaje.

2. Może to kwestia nośnika (MHF jest na złocie) i problemow budżetowych odtwarzaczy z odczytem płyt w innym kolorze niż standardowy.

3. Może wynika to z tłoczni: na DUXie napisano: Manufactured in Germany by SONOPRESS a na MHF Manufactured in Poland by TAKT.

 

Jeżeli ktoś posiada obie płyty i może porównac będę b. wdzięczny za spostrzeżenia i potwierdzenie lub zanegowanie mojej opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem (bo mi się nawet tego nie chce czytać) JAK tą płytę nagrywano, jednak wg mnie trudno o bardziej nienaturalny, elektroniczny pogłos z kamery pogłosowej, jak ten na wokalu pani Apolonii Nowak. Wnoszę to stąd, że jest długi niemal jak na stadionie, albo nie przymierzając w kanale jakimś....

Fadeover, co ty na to profesjonalisto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Grrreg

Witaj,

Mam dodatkowe pytanie. Pomijając poziomy jasności obu płyt, czy słyszysz różnicę w lokalizacji źródeł?

Jako przykładu użyjmy źródełka z początku płyty - ja je słyszę (na słuchawkach) zdecydowanie z lewej strony, ale lekko z tyłu i jakoś tak nisko. Ciekawy jestem Twoich wrażeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pw>

Dziękuję za dobre słowo - profesjonalista to brzmi dumnie.

Plytę mam ale jej nie sluchałem - nie lubię ludowizny - przełamię się i opiszę wrażenia w poniedziałek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pw, fadeover>

Proponuję spędzenie kilkudziesięciu zimnych bezwietrznych nocy na Toporowej Cyrli. Przy odrobinie szczęcia jest szansa na usłyszenie "elektronicznego nienaturalnego pogłosu z kamery pogłosowej" wydobywającego się z wnętrza odległej o kilka kilka kilometrów dziewczyny, która swoim śpiewem coś chciała wyrazić. Podobny efekt można uzyskać słuchając śpiewu w starym, pustym kościele, najlepiej zimą o 6 rano lub 9 wieczorem (tak! - jest to możliwe). Takie doswiadczenia zmieniają perspektywę odbioru muzyki (również tej słuchanej z audiofilskiej aparatury) i stosunek do "ludowizny". Ja słuchając wspomnianej płyty odchodzę w takie właśnie "parametafizyczne :)" obszary. Pzdr. Amic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z amic. Płyta jest super. Rzeczywiście, w jej surowości jest coś metafizycznego. Pogłos mi się podoba - nawet jeśli nie jest naturalny. Brzmienie jest analityczne, ale w dobrym znaczeniu tego słowa. Rozjaśnienia nie zauważyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem, co wy do mnie mówicie, jednak (dla uproszczenia pomijam wartość artystyczną) wydaje mi się że płyta audiofilska, pretendująca do nazwy "wzorcowej" powinna być nagrana z dbałością o szczegół, gdyby ten pogłos sprawiał wrażenie (lub był) naturalnym pogłosem kościoła itd. to OK, jeśli jednak trąci elektroniką nie jest to bardzo audiofilske zestawienie z nagranym w "natural sound" zespołem Ars Nova.

A z folku polecam Kwartet Jorgi tzw płyta Biskupińska, Polskie Nagrania 1998 (chyba) tam jest "natural sound" i jazda na maxa - zdziwiłem się jakością jak na wytwórnię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się ten pogłos wydaje zbyt mocny lub zbyt długi.

Mam wrażenie jakby zostal nagrany dodatkową para mikrofonów stojących gdzies dalej i zmiksowany na wyższym poziomie głośności żeby podkreślić akustykę pomieszczenia.

Ogólnie nienaturalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amic > Ludowizny nie lubilem , nie lubię i ...chyba nie polubię mimo

wielu , jak piszesz "parametafizycznych "przeżyć. Standardy ludowe przewijały się w moim życiu ( była żona - członek chóru zespołu Wielkopolska oraz były szwagier - kapelmistrz tegoż, znajomość z braćmi Rychły z kwartetu Jorgi - byli moimi kumplami z podwórka) wiele razy i coż ..

nie lubię ... co nie zmieni faktu , że jeśli plyta jest nagrana dobrze to jest i tyle, i taki będzie mój odbiór a bezwietrzne noce na Toporowej Cyrli nie mają tu nic do rzeczy. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomijam aspekt muzyczny i ocenę tej płyty w tym zakresie.

Nie mówię też, że brzmienie jest rozjaśnione w kategoriach ogólnych (jeśli jest to b. delikatnie). Zaciekawiło mnie jedynie, że to samo nagranie na róznych nośnikach wyprodukowanych przez różne wytwórnie brzmi różnie. Jeśli ktoś ma obie płyty i mógłby zweryfikować czy jestem podatny na autosugestię czy też nie byłoby super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zadnej z tych plyt i nie moge porownac. Smiem jednak twierdzic wieksze znaczenie ma to ze plyty wyprodukowane byly w roznych miejscach niz to, ze jedna z nich jest zlota.

Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość torelli

(Konto usunięte)

A propos rzekomej "kamery pogłosowej" - zapraszam do Kościoła Nawiedzenia NMP na Nowym Mieście w Warszawie (tam buła nagrywana płyta ) Jeśli pozwolą komu zaśpiewać tam z taką parą jak robi to p.Apolonia, to jest szansa na usłyszenie tej ""kamery", unplugged. Zaręczam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.