Skocz do zawartości
IGNORED

Profesjonalny Duplikator JVC BR-7000ERA


Korwin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filwoj-tak na połączeniu z masą. Tylko odrobinka! A grafitowy, gdyż posiada przewodność elektryczną.

Sygnał-szum na pewno jest wyższy. Jeśli piszesz tak, to chyba o zapisie głowicą stałą i Normal Audio. Na HIFI nie działą Dolby. Źle napisałem, nagrywają sie równolegle jakby to nazwać, dwie ścieżki-HiFi i Normal i tylko na tym drugim działa Dolby. Sam na początku przeżyłem szok jak źle podłączyłem wyjścia i lipa. Dźwięk do kitu. Ale później doszedłem do ładu i jest super. Przy nagraniu z CD naprawdę ledwo mogę usłyszeć jakikolwiek szum. Może moje szukanie dziury w całym? Przy dobrym wzmacniaczu, szumy będą na znikomym poziomie, na pewno lepsze niż 46DB.

Neofozzie-nie powiem, że to nieprawda, dopóki nie sprawdzę pomiarami. Prawie na 100% masz rację, ale już niejedno widziałem i się dziwiłem i jak znajdę więcej czasu to na pewno zmierzę i opiszę na Forum.

Mily-szumów prawie nie słychać, więc i dynamika dobra. Ś.P Korwin przeliczał zapis helikalny na prędkość przesuwu i wyszło duuuużo. To musi dobrze grać. Może i sygnał jest modulowany, ale Panowie za takie pieniądze i cenę nośników to nawet rodzina nie odda tak grającego szpulaka dwuśladowego z prędkością 38cm/s. A jakość porównywalna, ktoś kiedyś robił na Forum testy. W ramach własnego testu wystarczy wrzucić komuś znany kawałek z CD-przejście z cichego fragmentu i "walnięcie" pełną dynamiką i pasmem. Można się zdziwić brakiem szumu i tym, że nic się nie przesteruje. Nawet na tanich nośnikach za 2,5zł. Napisałem CD, bo nie każdy ma gramofon a z niego efekt może być tylko lepszy. Wiadomo, będzie coś lepszego, ale raczej nie w analogu i nie za takie pieniądze.

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neofozzie-nie powiem, że to nieprawda, dopóki nie sprawdzę pomiarami. Prawie na 100% masz rację, ale już niejedno widziałem i się dziwiłem i jak znajdę więcej czasu to na pewno zmierzę i opiszę na Forum.

Koniecznie.

Kiedyś używałem (co prawda to był tylko Blaupunkt RTV915, skończyłem tę zabawę jakieś 15-16 lat temu :) ;) ) ale mogłem przetestować tylko do 20 kHz, bo generator tylko tyle miał :) ;) (niezwykła równomierność, bo odchyłka od linii prostej była w całym paśmie rzędu 0,1-0,2 dB), a to, co napisałem to tylko teoretyczne założenia, bo doczytałem się z różnych innych źródeł, że pasmo przenoszenia w rzeczywistości może być dużo szersze. Dlatego czekam na wyniki testów :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Na tyle ile mam czasu, sprawdziłem nagrywanie i odtwarzanie powyżej 20KHz. Na 99% jestem pewny, że.... nagrywa i odtwarza dużo powyżej tej częstotliwości. Wbrew logice i technice zapisu, ale fakt jest fakt. A teraz o tym 1% niepewności. Nagrałem z generatora sinusoidę testową 9KHz, ustaliłem poziom nagrywania. Odtworzyłem i wskaźniki wskazywały dokładnie to co było nagrywane. Druga częstotliwość-21KHz i to samo. 30KHz dało taki sam rezultat. 40KHz również. Wskaźniki podczas odtwarzania wskazywały DOKŁADNIE to samo co przy nagrywaniu. Przy każdej częstotliwości sprawdzałem napięcie na wyjściu, które zmieniało się gdy pojawiał się sygnał. Bez niego było kilka mV, z sygnałem w zależności od częstotliwości od 70mV do 22mV. Tak ustawiłem wysterowanie i proszę się tym nie sugerować. Wskaźniki wskazywały 1/4 wysterowania. Zmiany napięć były widoczne, więc coś jest na rzeczy. Próbowałem zmierzyć sygnał miernikiem częstotliwości, ale mój JVC stoi w miejscu, gdzie dużo sprzętów wprowadza zakłócenia i wychodziły mi głupoty. Nie mam ekranowanych RCA i muszę wytargać JVC z jego kąta i spróbować zmierzyć ponownie. Niestety, trochę to dla mnie za dużo zachodu i jak znajdę więcej czasu to zrobię pomiar do końca i opiszę na Forum.

Pomiar napięcia wskazuję, że ERA nagrywa i odtwarza grubo powyżej 20KHZ. Nagrywałem tylko do 40KHz z braku czasu na dalsze testy ale nawet przy tej częstotliwości wskaźniki pokazywały to samo co na wejściu. Niesamowite. Oczywiście, CD i inne cyfrowe sprzęty to potrafią, ale sygnał przechodzi przez przetworniki i jest ostro filtrowany od szumów, co degraduje dźwięk i tyle. Choćby to były najlepsze przetworniki i filtry na świecie. Na Erze nagrywamy analogowo bez cyfry, bez filtrów i przetworników. To co dostaje to nagra i odtworzy. Ja dałem za swoją 200zł. Drogo, bo niedawno. Żal mi d... ściska, że nie byłem dawno temu na Okęciu-wziąłbym ze 3 sztuki i worek części i nie szukałbym nic więcej, bo za te pieniądze nie znajdę. Jeśli ktoś ma coś lepszego w tej cenie, koniecznie proszę o wypowiedź na Forum. Każdy będzie zainteresowany :-).

Jak uda mi się zmierzyć miernikiem częstotliwości odtwarzanie to napiszę na Forum.

Daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam problem. W moim JVC BR 7000ERA z powodu poślizgu paska wymontowałem mechanizm i niepotrzebnie poruszyłem dwoma kołami zębatymi, które są umieszczone poniżej (widoczne tylko częściowo po namacaniu palcem). Zakupiłem nawet instrukcję serwisową, ale w niej nic takiego nie znalazłem. POMOCY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. W moim JVC BR 7000ERA z powodu poślizgu paska wymontowałem mechanizm i niepotrzebnie poruszyłem dwoma kołami zębatymi, które są umieszczone poniżej (widoczne tylko częściowo po namacaniu palcem). Zakupiłem nawet instrukcję serwisową, ale w niej nic takiego nie znalazłem. POMOCY.

tu są spece co to remontowali ale

DUŻO ZA MAŁO INFORMACJI dałeś

tak Ci podbije...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Moja Era padła. Włącza się, ale jest zero reakcji na sygnał wejściowy oraz nie przyjmuje kaset. Wszystko się jak normalnie świeci, ale wskaźniki nie reagują i brak dźwięku na wyjściu. Już mam co robić w urlop. Nie wiem czy podołam, ale spróbuję sam ją naprawić. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem dziś do BRa i okazało się, że coś nie łączyło w zasilaczu. Poruszałem wtyczkami i sprzęt ożył. Prawdopodobnie przy którejś wtyczce pojawiło się trochę tlenków. Ważne, że działa i w myśl zasady "lepsze wrogiem dobrego" więcej nie ruszam, bo wymaga to rozebrania sprzętu i wyjęcia płytek. Można więcej narozrabiać niż trzeba i uziemić sprzęt na miesiąc a na to nie mogę sobie pozwolić. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy posiada ktoś może BRa z przeznaczeniem na części ? Chodzi mi dokładnie o koła zębate mechanizmu "ładowania" kasety.

Nie zaglądałem tutaj długo, ale może jeszcze coś pomogę. Widziałem jedną sztukę na portalu aukcyjnym. Jeśli jeszcze aukcja jest aktywna radzę pogadać ze sprzedającym. Kupiłem od niego 1 sprawną sztukę i do dziś nie żałuję. Napisane było w tej aukcji, że głowica nieoryginalna i nie działa HIFI, więc na części jak znalazł. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam zainteresowanych!

Dawno temu robiłem test nagrywania na JVC BR. Na 99% nagrywała powyżej 20kHz. Nie sprawdziłem na mierniku częstotliwości, bo musiałem wytargać BR-a z szafki ciężko dostępnej i akurat nie miałem na to czasu. Później o tym zapomniałem i ostatnio w wątku "Magnetofon" dyskusja poszła w stronę ERY i mi się przypomniało. Zrobiłem ten test i na 100% nagrywa gruuuubo powyżej 20kHz. Wynika z tego, że wspominany wiele razy limiter i z tego powodu gnojony ten JVC, jest tylko do nagrywania głowicą STAŁĄ. Nie ma żadnego związku z nagrywaniem HI-FI, tak samo jak Dolby. Od początku miałem takie podejrzenie co do tego limitera, ale wiadomo-trzeba dowodu. Teraz już wiadomo, dlaczego JVC BR7000ERA tak dobrze nagrywa i gra-nagra WSZYSTKO, co jest nagrane np. na winylu z wszystkimi harmonicznymi powyżej 20kHz. NIC nie jest wycięte ani stłumione. Żadnych filtrów cyfrowych i reduktorów szumów. Czysty zapis analogu na taśmie. Dla niedowiarków kilka zdjęć. Z ciekawości nagrałem próbkę 100kHz. Poziom już znacznie niższy od nagrywanego, lekka odchyłka w częstotliwościach, ale go nagrał! Na nieekranowanych kablach za 2 złote. Mam nadzieję, że wreszcie wyjaśniłem niejasność tego tematu. Kupiłem ERĘ w sumie z ciekawości podjarany tym wątkiem. Teraz "urabiam" małżonkę, żeby kupić jeszcze jedno JVC. Do edycji nagrań. Dopiero zacznie się zabawa...

Kilka zdjęć: 20kHz, 30kHz, 40kHz i 100kHz. Niewyraźne, bo robione telefonem, za co przepraszam. Co trzeba to widać. Generator mam sprawny, miernik też :). Miłego nagrywania i słuchania!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58791-0-04352700-1485633777_thumb.jpg

post-58791-0-77042800-1485633804_thumb.jpg

post-58791-0-64461700-1485633814_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za testy i rzetelny opis .

Więc dobrze zawsze pisałem że Era kladzie na kolana sporo niezłych szpulakow..

Maszyneria jest mocno zacna . Szkoda tylko że nie ma - to moje nazewnictwo - gały.

To gałka płynnie regulująca przesów na podglądzie - podsłuchu.

Bardzo to wygodne .

Mam Panasonic AG 6500. Na moje ucho jakościowo gra podobnie a ma ową gałę i część panelu do edycji..Licznik już jest elektroniczny.Ciekawe czy w tej maszynie również nie ma żadnych reduktorów i filtrów.

Mawet udało mi sie go zepsuć i czeka na ingerencję fachmana .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzięki za testy i rzetelny opis" - Nie ma problemu. Posiadam narzędzia do tego i wystarczyło ich użyć.

Jeśli naprawisz tego Panasonica i masz generator, który poda 30-40 kHz to spróbuj na nim nagrać ten sygnał i go odtwórz. Jeśli poziomy odtwarzane będą takie same jak nagrywane to nie ma ograniczników i filtrów.

Brakuje takich udogodnień w JVC jakie są w Panasonicu. Da się z tym żyć, ale mocno by się przydało.

"Więc dobrze zawsze pisałem że Era kladzie na kolana sporo niezłych szpulakow" - wystarczy dodać do tego cenę samego urządzenia i nośników i wybór staje się jasny. Szpulaki mają swoją magię, niektóre są przepiękne, ale koszty nagrywania z jakością ERY (38 cm/s) przyprawiają o zawał. Taśmy drogie i trudno dostępne (te najlepsze) a ja zakupiłem nowe taśmy do JVC za 2,5zł za sztukę i mam niezły zapasik. 240 minut w najlepszej jakości. Stosunek jakość/cena jest w tym przypadku nie do pobicia.

Będę poszukiwał jeszcze innych urządzeń z taką formą zapisu. Może tanio uda się coś ustrzelić.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również 2 sztuki JVC BR 8600E i do tego Editing Controler.- Uzywam go jako przewodowego pilota ..

Profeska video z Dolby.Pytanko więc , czy ta maszyna jest Hi Fi? Na maszynie napisu takiego nie ma .

Problem z tym że nie czyta kaset nagranych na Erze.

Czyta te nagrane w trybie Normal , a Hi Fi nie czyta .

Maszyny zacne z edycją , i oczywiście gałą i licznikiem elektronicznym.

Jedną testowo wystawiłem na Ebayu..

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisówce do BR 8600E nie ma słowa o trybie HI-FI. Niestety nie obsługuje tego formatu. Dlatego gra tylko z kasetami nagranymi w trybie Normal. Szkoda, bo ma to czego brakuje w BR7000. Wiem, że był model jaki miał wszystko - edycję i HI-FI, ale już nie pamiętam nazwy tego modelu. Poszukiwania czas zacząć.... ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam JVC BR S 822E. Rownież Hi FI i co ważne ma gałę i rozbudowana edycję.

Czeka na naprawę ., a kupiłem już uszkodzonego .Jest jeszcze większy - głębszy- od Ery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu- jakiś czas temu - podsunąłem pomysł aby na bazie elektroniki z Ery zrobić magnetofon szpulowy.Z ostatnich wieści.

Ponoć podjął już wstępne prace nad tym pomysłem.

I kapka wyobrażni.

Magnetofon szpulowy na szpule 13 cali z takimi parametrami na prędkości 4,76.Około 20 godzin super muzy.

Dla mnie kosmos..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho. Projekt wart "łamania głowy". Mnie jakby przerasta. Nie mam wykształcenia elektronicznego i dla mnie to za dużo. Jeśli znajomemu uda się coś "zmajstrować" daj chociaż jakieś fotki. Ciekawy temat, naprawdę...

Ten uszkodzony JVC ma pełną edycję, więc będzie już na moim celowniku :). W Twoim co nie działa? Może uda się coś poradzić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prawym holderze -kiedy oddaje taśmę z głowicy pod spodem modułu mechaniki jest jakiś czujnik..

Wymontowałem całą mechanikę . Wychodzi wszystko- tylko wtyczki porozłączać.

Zrobiłem prowizorkę ale dupa blada .

Swieciło się na wyświetlaczu Błąd E 3 - o ile mnie pamięc nie myli.

Po moich kombinacjach -ciemno i cicho..

Będzie kasa to sie naprawi .

A magnetofon JVC??

Od lat mnie to kręci .

Myślę że głównym kłopotem było by sterowanie silnikami przewijania ..

Panas AG 6500 przewija , ale taśma schodzi tylko z głowicy. Zostaje na kołkach . Czyli nie chowa sie całkiem do kasety.

Ten sposób umożliwiał by szybszy sposób na przewijanie .

Omijamy chowanie taśmy do kasety..

Ewentualnie mechanika od Sony BVH.Mam taka maszynę -robi się -. Zapitala na przewijaniu bez zdejmowania taśmy z głowicy obrotowej.

I to kosmicznie zapitala Zmiana kierunku przewijania z pełnego rozbiegu to 1-2 sekundy. Cudo.A szpule 300mm 1 cal.

Znajomy na szczęście jest super elektronikiem . Jak coś się urodzi dam znać ...

Zebym tylko miał kasę to zaraz bym go zatrudnił.

Powalili byśmy na kolana większośc szpulaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prawym holderze -kiedy oddaje taśmę z głowicy pod spodem modułu mechaniki jest jakiś czujnik..

Wymontowałem całą mechanikę . Wychodzi wszystko- tylko wtyczki porozłączać.

Zrobiłem prowizorkę ale dupa blada .

Swieciło się na wyświetlaczu Błąd E 3 - o ile mnie pamięc nie myli.

Po moich kombinacjach -ciemno i cicho..

Będzie kasa to sie naprawi .

A magnetofon JVC??

Od lat mnie to kręci .

Myślę że głównym kłopotem było by sterowanie silnikami przewijania ..

Panas AG 6500 przewija , ale taśma schodzi tylko z głowicy. Zostaje na kołkach . Czyli nie chowa sie całkiem do kasety.

Ten sposób umożliwiał by szybszy sposób na przewijanie .

Omijamy chowanie taśmy do kasety..

Ewentualnie mechanika od Sony BVH.Mam taka maszynę -robi się -. Zapitala na przewijaniu bez zdejmowania taśmy z głowicy obrotowej.

I to kosmicznie zapitala Zmiana kierunku przewijania z pełnego rozbiegu to 1-2 sekundy. Cudo.A szpule 300mm 1 cal.

Znajomy na szczęście jest super elektronikiem . Jak coś się urodzi dam znać ...

Zebym tylko miał kasę to zaraz bym go zatrudnił.

Powalili byśmy na kolana większośc szpulaków.

Nie zostało mi nic tylko czekać na wyniki. Oczywiście, szpulaki są piękne, ale koszt pełnego korzystania z nich mnie zniechęcił. Wolałem zainwestować w JVC i kilkadziesiąt kaset, tym bardziej, że mój BR nagrywa dobrze na wszystkim. Potrzeba mi jeszcze jednego i zabawa będzie w pełni :). Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam czy ktos posiada na sprzedaz Duplikator JVC BR-7000ERA albo wie gdzie mozna kupic? Pozdrawiam Eugeniusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Eugeniusz Wisniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos posiada na sprzedaz Duplikator JVC BR-7000ERA albo wie gdzie mozna kupic? Pozdrawiam Eugeniusz

Ciężko jest znaleźć tę maszynę do tego w dobrym stanie. Obserwuj aukcje na znanym portalu. Co kilka dni szukaj. Co jakiś czas wystawia jeden sprzedający. Sam od niego kupiłem i jestem zadowolony. Uprzedzam, sprzęt będzie bez nakładek na pokrętła. Standard. Niestety, cena jest jaka jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie i dziękuję śp. Panu Zbyszkowi "Korwinowi" za zainicjowanie tego tematu.

To dzięki temu wątkowi gdzie nie miałem pojęcia o istnieniu tego "cudu audio" minęło 6 godzin i byłem już w posiadaniu JVC BR7000 ERA - chyba tak na mnie zadziałała siła perswazji wspomnianego cudu . Słyszałem wcześniej tylko o zapisie helikalnym.

Wczoraj po pracy szukałem coś na temat DAT audio z wykorzystaniem do tego streamera komputera- ciężki temat, bo tylko parę streamerów PC nadaje się do tej przeróbki. Tak dotarłem też do przetworników cyfrowych PCM do magnetowidów HIFI. No i znalazłem to cacko. Po pół godzinie byłem juz pewny, ze to miłość od pierwszego "przekonania". Zacząłem wertować oferty ...i masakra to już nie ten czas jak z Okęcia Panowie ściągali za grosze potocznie zwane " urządzenia do monitoringu"- a na marginesie myślę, że chodziło o zapis korespondencji ziemia-powietrze-ziemia. Ale znalazłem na jednym z rodzimych portali ERĘ w przyzwoitej cenie i tylko 130 km ode mnie. Po godzinie juz dzwoniłem do właściciela słałem smsy nagrywałem sie na poczcie....bezskutecznie. Ale o 19 wieczór nastąpił pierwszy kontakt i...jest OFERTA AKTUALNA!!! Gość 10 lat trzymał w magazynie swoich klamotów z wystawek niemieckich i nawet nie znał jego stanu i chyba mało o nim wiedział. Nie zastanawiając się dłużej w samochód odbiór i powrót o północy byłem z powrotem. Wyjąłem go z samochodu Troszkę był przybrudzony ale ogólnie prezentował się optymistycznie. Nie wytrzymałem i stwierdziłem, że muszę go sprawdzić. Znalazłem jakąś stara kasetę VHS i ...zonk po odpaleniu play po chwili kaseta stop i czerwona dioda "warning" i myslę dlatego taka okazyjna cena ale nie trzeba na zapas być aż tak nie ufnym bo po kilku próbach z odpaleniem tknęło mnie żeby wyjąc i włozyć z powrotem wskażnik przepracowania godzin i...o dziwo ruszyło! czy ktoś tak miał? czyżby reset po przegraniu obliczonej ilości godzin i odnowa czy tylko były styki zaśniedziałe?

Nagrałem dźwięk z magnetofonu DAT tascama jakiś jazz zgrany z odtwarzacza strumieniowego...i szok!! rzeczywiście oryginał jest taki sterylny czysty ale płaski w porównaniu z ERĄ, lecz z ERY ten sam utwór nabrał cudownej barwy i naturalnego brzmienia Na erze można empirycznie przekonać się na czym polega różnica zapisu cyfrowego od analogowego jednak nie wiem jakie by musiały byc przetworniki - wiadomo z czym się to wiąże KASA, żeby uzyskac ten realizm dźwięku. To tak jak z oglądaniem krajobrazu górskiego na ekranie LEDOWYM w rozdziałce 4K - obraz krystalicznie czysty, nasycony barwą i komfort z oglądania w wygodnym fotelu ale nic tak tego tak nie odda jak obcowanie i delektowanie się tym krajobrazem w naturze ... i to tyle porównania cyfryzacji dźwięku do jego analogowego brzmienia.

Dzisiaj już SWOJEGO :-) JVC BR7000 ERA troszkę przeczyściłem z zewnątrz i zrobiłem parę fotek. Zamierzam wkrótce zacząć zgrywać vinyle ze swojej kolekcji oraz porobić z ERY własne kompilacje na szpulowcu AKAI GX-77 któryż takowy posiadam.

 

Jeszcze raz dziękuję śp. Panu Zbyszkowi za stworzenie powyższego wątku nt. JVC BR7000 ERA

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników i uważam, ze do nas należy podtrzymanie tego tematu, chociaż w ten sposób oddamy hołd Panu Zbyszkowi "Korwinowi".

Przemo

ps. poniżej zdjęcia mojej ERY prezentuje się zacnie i kosztował mnie 150 zł plus koszty paliwa ale nie duże, lecz warto było:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-30690-0-60192400-1497999998_thumb.jpg

post-30690-0-45356300-1498000010_thumb.jpg

post-30690-0-00242000-1498000019_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemasli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, gratuluję! Widziałem taką ofertę na Allegro, ale poważne zakupy magnetofonów pozbawiły mnie funduszy na niego :(. Nieważne, cieszy ucho kogoś kto go doceni. Ja chciałem kupić drugą sztukę do edycji i robienia składanek z tego co nagrałem. Jeszcze będzie do kupienia i sobie sprawię.

Nie mam jeszcze porządnego źródła (gramofonu), co nie znaczy, że nie ma zabawy. Wystarczy poszukać dobrego koncertu w TV i już się wie, co to cacko potrafi. Sygnał puszczony bezpośrednio z TV brzmi brzydko, nagrany na JVC nabiera "gładkości" i nie razi uszu. Nagrywałem z CD i ciężko było mi odróżnić oryginał od nagrania. Na jakimś super systemie będzie to słychać, ale.... Ile ERA kosztuje? Ile kosztują nośniki? Grosze, a dźwiękiem powala. Moje testy z nagrywaniem pokazały, że co nagra to odtworzy, do 40 kHz na 100%. Więcej chyba nikomu nie potrzeba. Wcześniej kilku porównywało JVC z dwuśladem szpulowym i wypadło bardzo dobrze. Teraz wystarczy spojrzeć na koszt nagrania godziny materiału na BR7000 i dwuśladzie przy 38cm/s i każdy może ocenić co mu się opłaca.

U mnie nagrywałem i na nowych kasetach i na starociach (nie mogą być tylko pogięte). Żadnej różnicy.

Po co wywarzać otwarte drzwi, skoro Ś.P. Korwin już je dawno otworzył. Czytałem posty niedowiarków, ktoś nawet "słyszał" przełączanie głowic... Nie wiem, ja jestem otwarty na takie nowości, więc spróbowałem. Nie żałuję żadnej złotówki wydanej na JVC.

Miałem jednego "zonka" z nią, ale okazało się, że coś nie kontaktowało w zasilaczu i poruszanie wtyczkami wróciło życie JVC. Ot, tak żeby o nim nie zapomnieć :).

Życzę dalszych udanych nagrań na tym urządzeniu a w razie problemów, pisz tutaj. Kilku dalej tutaj zagląda i nie pozwolą przenieść tego wątku do archiwum :).

Pozdrawiam! DK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, gratuluję! Widziałem taką ofertę na Allegro, ale poważne zakupy magnetofonów pozbawiły mnie funduszy na niego :(. Nieważne, cieszy ucho kogoś kto go doceni. Ja chciałem kupić drugą sztukę do edycji i robienia składanek z tego co nagrałem. Jeszcze będzie do kupienia i sobie sprawię.

Nie mam jeszcze porządnego źródła (gramofonu), co nie znaczy, że nie ma zabawy. Wystarczy poszukać dobrego koncertu w TV i już się wie, co to cacko potrafi. Sygnał puszczony bezpośrednio z TV brzmi brzydko, nagrany na JVC nabiera "gładkości" i nie razi uszu. Nagrywałem z CD i ciężko było mi odróżnić oryginał od nagrania. Na jakimś super systemie będzie to słychać, ale.... Ile ERA kosztuje? Ile kosztują nośniki? Grosze, a dźwiękiem powala. Moje testy z nagrywaniem pokazały, że co nagra to odtworzy, do 40 kHz na 100%. Więcej chyba nikomu nie potrzeba. Wcześniej kilku porównywało JVC z dwuśladem szpulowym i wypadło bardzo dobrze. Teraz wystarczy spojrzeć na koszt nagrania godziny materiału na BR7000 i dwuśladzie przy 38cm/s i każdy może ocenić co mu się opłaca.

U mnie nagrywałem i na nowych kasetach i na starociach (nie mogą być tylko pogięte). Żadnej różnicy.

Po co wywarzać otwarte drzwi, skoro Ś.P. Korwin już je dawno otworzył. Czytałem posty niedowiarków, ktoś nawet "słyszał" przełączanie głowic... Nie wiem, ja jestem otwarty na takie nowości, więc spróbowałem. Nie żałuję żadnej złotówki wydanej na JVC.

Miałem jednego "zonka" z nią, ale okazało się, że coś nie kontaktowało w zasilaczu i poruszanie wtyczkami wróciło życie JVC. Ot, tak żeby o nim nie zapomnieć :).

Życzę dalszych udanych nagrań na tym urządzeniu a w razie problemów, pisz tutaj. Kilku dalej tutaj zagląda i nie pozwolą przenieść tego wątku do archiwum :).

Pozdrawiam! DK

Witam!

 

Dzięki za ciepłe słowa

Czy to prawda, że przez te wyjścia serwisowe na panelu przednim można podłączyć słuchawki?? Coś mi się to nie widzi to co dulon184 gdzieś tam na youtubie bodajże opowiada

 

Aa i jeszcze jedno, czy można nałożyć na tą jedną taśmę VHS do nagrania video, w tym samym czasie za pomocą wejść audio RCA NORMAL dźwięk np mam taśmę z filmem angielską wersję i dograć lektora pl wejściami RCA NORMAL?

 

Czy znasz jakieś dobre źródło kaset VHS do kupienia i niedrogo czy zostaje wertować tylko portale aukcyjne?

 

Pozdrawiam

Przemo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemasli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie!

 

Kto pomoże, w identyfikacji trzasków i "popierdów" wraz drop-out w duplikatorze. Prześledziłem cały ten wątek i tyle było przyczyn tych niedoskonałości JVC BR7000 Era ilu opisujących. Jednakże śp. Pan Zbigniew znał tajemnicę tych przypadłości wraz z wpływem limitera audio ale przekazał ta informację nielicznym.

Moja prośba czy znalazł by się ktoś kto dostał te informacje od śp. Pana Zbigniewa "Korwina" i mógłby je zdradzić.

Byłbym dozgonnie wdzięczny z góry za pomoc.

 

Pozdrawiam

Przemo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Nie próbowałem podłączać słuchawek. Nie było mi to potrzebne. Możesz napisać do Dulona na PW. Być może jeszcze tu zagląda.

Jeśli miałbyś stary materiał ze ścieżką HI-FI, odtworzył na magnetowidzie, który odtwarza ten format i spróbował nagrać to na JVC z dodatkową ścieżką, może by się udało. Nie próbowałem.

Nośników, całkiem dobrych, nabyłem dość sporo jakiś czas temu w Kauflandzie. Były po 2,5 złotego i wykupiłem u mnie wszystkie :). Teraz zostały tylko portale lub ogłoszenia na OLX. Ludziska czasem wyprzedają za grosze pudła z kasetami. Jeśli tylko nie są pozaginane, ERA łyknie wszystko. Ja nagrywałem dla testu na nowych, nowych dedykowanych HI-FI i używanych w dobrym stanie zwykłych kasetach. Nie ma różnicy. Bardzo mi się to w tym JVC podoba.

U mnie też potrzaskiwało, ale ja "wpadłem" do tego wątku o wiele za późno, aby uzyskać informacje z "pierwszej ręki". Cóż można doradzić? Umycie głowicy środkiem Video do głowic magnetowidowych, zmatowienie rolki napędowej papierem ściernym gradacji 400 (w magnetofonach trę grad. 200, ale bałem się grubszym, wystarczy zetrzeć stary osad po taśmach), umycie jej wodą z mydłem. W środku głowicy jest blaszka łącząca jej środek z masą. Odkręć ją, miejsce styku z głowicą przeszlifuj papierem ściernym 600, środek głowicy też. Ja posmarowałem to miejsce smarem grafitowym, piszą że po wyschnięciu ma dobre właściwości. Jak na razie jest OK. Można spróbować ze smarem miedzianym, ale nie wiem czy podoła takim obrotom. Przewodzi prąd a ta blaszka podobno odprowadza ładunki statyczne, inaczej uziemia głowicę. U mnie po tych wszystkich działaniach objawy trzasku minęły. Może to szczęście a może faktycznie zlikwidowałem problem. Tego niestety nie wiem. Działa.

Limiter. Działa TYLKO podczas zapisu w trybie "normal" którego nawet nie włączam. Nie zaprzątaj sobie nim głowy. Do nagrywania VHS w trybie video jego "wtrąceniowość" nie ma żadnego znaczenia.

Jak widzisz czasem tu zaglądam :). Daj znać jak wyjdzie z tymi trzaskami. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Nie próbowałem podłączać słuchawek. Nie było mi to potrzebne. Możesz napisać do Dulona na PW. Być może jeszcze tu zagląda.

Jeśli miałbyś stary materiał ze ścieżką HI-FI, odtworzył na magnetowidzie, który odtwarza ten format i spróbował nagrać to na JVC z dodatkową ścieżką, może by się udało. Nie próbowałem.

Nośników, całkiem dobrych, nabyłem dość sporo jakiś czas temu w Kauflandzie. Były po 2,5 złotego i wykupiłem u mnie wszystkie :). Teraz zostały tylko portale lub ogłoszenia na OLX. Ludziska czasem wyprzedają za grosze pudła z kasetami. Jeśli tylko nie są pozaginane, ERA łyknie wszystko. Ja nagrywałem dla testu na nowych, nowych dedykowanych HI-FI i używanych w dobrym stanie zwykłych kasetach. Nie ma różnicy. Bardzo mi się to w tym JVC podoba.

U mnie też potrzaskiwało, ale ja "wpadłem" do tego wątku o wiele za późno, aby uzyskać informacje z "pierwszej ręki". Cóż można doradzić? Umycie głowicy środkiem Video do głowic magnetowidowych, zmatowienie rolki napędowej papierem ściernym gradacji 400 (w magnetofonach trę grad. 200, ale bałem się grubszym, wystarczy zetrzeć stary osad po taśmach), umycie jej wodą z mydłem. W środku głowicy jest blaszka łącząca jej środek z masą. Odkręć ją, miejsce styku z głowicą przeszlifuj papierem ściernym 600, środek głowicy też. Ja posmarowałem to miejsce smarem grafitowym, piszą że po wyschnięciu ma dobre właściwości. Jak na razie jest OK. Można spróbować ze smarem miedzianym, ale nie wiem czy podoła takim obrotom. Przewodzi prąd a ta blaszka podobno odprowadza ładunki statyczne, inaczej uziemia głowicę. U mnie po tych wszystkich działaniach objawy trzasku minęły. Może to szczęście a może faktycznie zlikwidowałem problem. Tego niestety nie wiem. Działa.

Limiter. Działa TYLKO podczas zapisu w trybie "normal" którego nawet nie włączam. Nie zaprzątaj sobie nim głowy. Do nagrywania VHS w trybie video jego "wtrąceniowość" nie ma żadnego znaczenia.

Jak widzisz czasem tu zaglądam :). Daj znać jak wyjdzie z tymi trzaskami. Pozdrawiam!

 

Witaj MamutDK!

 

Zaglądałem zaglądałem i nie było odpowiedzi. No i jest dzisiaj - dzięki za odpowiedź!

Od ostatniego mojego wpisu nic w tym zagadnieniu nie robiłem ale za pare dni mam urlop więc wrócę do "odkrywania" możliwości JVC Duplikatora.

Ja rolkę dość dokładnie wyczyściłem takim dedykowanym płynem do rolek w drukarkach, nie robiłem jeszcze zmatowienia jej papierem ściernym- to to ma aż taki wpływ? Niby po tym czyszczeniu płynem nie świeci sie juz tak ale o tej technice też czytałem przy poradach dotyczących magnetofonów DAT, więc spróbuję bo po wyczyszczeniu głowicy alkoholem izopropylenowym i powyższej czynności trzaski dalej są.

W każdym bądź razie koło weekendu się zabieram za czynności wg. twoich wskazówek. Dodatkowo wyczytałem że ta blaszka na środku głowicy powinna zakreślać okrąg o średnicy około 2 mm.

Dzięki za kontakt i pozdrawiam.

ps. zapomniałem dodać, że podczas czyszczenia duplikatora w środku nie był on "zajechany" i w miarę przedstawiał się bardzo czysto.

 

Jeszcze raz pozdrawiam

Przemo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich. Mam do oddania za małe pieniądze duplikator JVC BR 7000ERA. Nie jestem pewien jego sprawności, a na sprawdzanie nie będę miał czasu. W wolnej chwili sprawdzę tylko, czy jest zasilanie. Sprzęt był nieużywany ok. 9 lat (stał w mieszkaniu, w szafce). Wówczas był sprawny, choć używałem go bardzo krótko. Zainteresowanych proszę na priv. Nie wystawiam go nigdzie (allegro itp.), więc jeśli do jutra nikt się nie zgłosi, pójdzie znów do szafki na jakiś rok, bo wyjeżdżam. Ustalenia muszą być podjęte do jutra. Ewentualne foty mogę wysłać na maila.

 

Właśnie sprawdziłem; zasilanie działa. Kabla zasilającego w komplecie brak - zaginął w akcji.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że to niewłaściwy dział, jednak nie traktuję tego jako zwykła sprzedaż. Zależy mi, żeby sprzęt poszedł do do pasjonata, a nie handlarza. Jeśli to konieczne, proszę moderację o przeniesienie do właściwego działu, jednak wolałbym pozostać tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez henry01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Temat umarł?. Czy ktoś z Kolegów wie jak wymienić bęben z głowicami wizyjnymi w tym magnetowidzie?. Mam zapasowe głowice ale boję się coś uszkodzić.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.