Skocz do zawartości
IGNORED

Profesjonalny Duplikator JVC BR-7000ERA


Korwin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka .

Wczoraj z ciekawości sprawdziłem czy Duplik nagrywa dżwięk audio glowica obrotową .

3 próby.

Nagrywanie początkowe w trybie H-0FI na wejściach XLR .

Poba testowa .

taśma leci normalnie po głowicach ..

Po zadanym czasie -mechanicznie odsówam tasme od prawej głowicy -obok głowicy obrotowej ..

Dziwięk .

Do czasu odsunięcia taśmy od głowicy nagrywającej ,tej z prawej strony głowicy obrotowej -Dzwięk bez zarzutu .

Po mechanicznym odsunięciu taśmy od głowicy prawej nagrywającej . dzwięk cyklicznie zanikał i sie pojawiał w zakresie 1- 1,5 sek ..

Taśma mechanicznie odsunięta na odległość ok 1 cm od głowicy .

Po opuszczeniu taśmy na głowicę boczna - czytaj z prawej strony - dżwięk powrócił ..

3 krotne próby na jednym Dupliku .

Duplikator przed proba czyszczony ..

Zrobie próbe na kolejnym Dupliku aby wykluczyc ewentualna pomyłke .

Co Fachmani na to??

 

 

'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy może zechciałby ktoś obdarzyć mnie serwisówką i instr. obsługi? Choć eksploatacyjnie opanowałem duplikator 60 stron temu, z przyjemnością bym poczytał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mechanicznym odsunięciu taśmy od głowicy prawej nagrywającej . dzwięk cyklicznie zanikał i sie pojawiał w zakresie 1- 1,5 sek ..

 

I pewnie w rytm zmian wskazań miernika Trackingu :)

Aby głowice helikalne szły prawidłowo po po śladzie, servoprocesor musi z taśmy odczytać sygnał pilotujący 25Hz zapisany właśnie zespołem głowic audio/control. Jak odsunąłeś taśmę od zespołu głowic to serwo dostało "głupawki" i nie było w stanie stabilnie prowadzić odczytu dźwięku helikalnego.

 

Czy może zechciałby ktoś obdarzyć mnie serwisówką i instr. obsługi? Choć eksploatacyjnie opanowałem duplikator 60 stron temu, z przyjemnością bym poczytał.

 

Kompletna serwisówka jest na elektroda.pl

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich,

Trzeba nie lada twardziela aby po przeczytaniu tego watku być w stanie się oprzec i nie kupic Duplikatora JVC.

 

Po 2-miesiecznych poszukiwaniach znalazłem na allegro egzemplarz sprzedawany przez jednego z fanow tego urzadzenia z powyzszego watku.

Takiej okazji się nie odpuszcza, po licytacji cena nieco ponad 300zl, ale warto zwarzywszy ze tanszy egzemplarz wymagalby duzego nakładu pracy, poszukiwan dobrego elektronika który go doprowadzilby do stanu uzywlanosci.

IMHO urzadzenie jest wielkie, ciezkie i brzydkie, ale jeśli okarze się tak dobre jak jest opisane w watku godne będzie bywania w salonach.

Do testu użylem pre Supratek Cortese mkII, monoblokow Clayton M100, jako źródło Audio Aero Capitole MKII , kolumny Thiel 3.6 (zestaw dosc rozdzielczy i neutralny).

Pierwszy test zrobiłem urzywajac zwyklej kasety VHS, ginal dźwięk duzo nieprzyjemnych efektow dźwiękowych.

 

Test z nowa kaseta HIFi Grade Maxwell HGH Black 30min. Dzwiek ginie bardzo sporadycznie raz na 5min na bardzo krotki czas, brak falowania dźwięku jak powyżej. Tracking jest caly czas w polu zielonym.

 

OK. – oznacza ze nie slysze wyraźnych roznic od oryginalu

 

Dynamika – wyrazna strata do CD

Mikrodynamika – OK

Szybosc ataku – wyrazna strata, dźwięk jest miekki, dzwiny jak z taniej lampy

Przejrzystosc – OK

Rozdzielczosc - OK

Barwa – cieplejsza, romantyczna ale nie prawdziwa

 

Podsumowanie, dźwięk stracil na szybkości dynamice, stal się cieplejszy, zdecydowanie krok w tyl w stosunku do Capitola.

Ciekawe jest to ze bez układu redukcji szumow, poziom szumow jest bardzo niski, swiadczy to o wysokiej mierzalnej dynamice, niestety odczuwalna z powody wyrazniej straty szybkości jest slaba.

 

Nie moglem sobie odpuscic i zrobilem test porownawczy Video VHS vs kaseta magnetofonowa.

Duplicator vs Nakamich CR7A

Tasma maxell XLII (chromowka ze sredniej polki).

 

Dynamika – OK

Mikrodynamika – OK

Szybosc ataku – OK

Przejrzystosc – OK

Rozdzielczosc - OK

Barwa – OK

 

Wylaczone Dolby (po wlaczeniu Dolby zabija odczuwalna dynamike, mikrodetale i szybkość ataku ale znikaja szumy wlasne).

Dźwięk szybki pelen detali, dynamiczny, nie ma spowolnienia, bardzo trudno odróżnić oryginal od kopii. Ja w ślepym tescie bym się nie podjal.

 

Nakamichi wychodzi jako zdecydowany zwyciezca. Dodajmy wygode, urzadzenie mniejsze IMHO o wiele ladniejsze i wielkość nosnika tez jest nie bez znaczenia.

Wynik testu najbardziej uszczęśliwił moja zone krora zapalala niechecia do JVC od pierwszego wejrzenia.

 

Zaleta JVC jest niewątpliwie cena, za CR7A trzeba zaplacic 6-kilkukrotnie wiecej (+600USD), ale tez daje kilkakrotnie wiecej, zupełnie inny poziom.

Ciekawe ze nie byłem w stanie nagrac gramofonu na JVC dźwięk był bardzo zniekształcony, nie miałem zadnego problemu nagrac go na Nakamichi.

Pomimo o wiele wyższej jakość dzwieku z gramofonu niż z CD, Nacamichi wciąż był w stanie go nagrac w sposób niemal nie rozróżnialny w ślepych testach.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Po przeczytaniu powyższego porównania nasuwa się pytanie czy właściwie podpiąłeś ERĘ do wzmacniacza, czy głowica była czysta i czy taśma była właściwej jakości ? Ja mam skrajnie różne odczucia po porównaniach z różnymi źródłami.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

proszę o kontakt posiadaczy JVC BR 8600 E lub Br 6400 TR ..

Może ktos ma do tego serwisowki?

Był bym zobowiązany.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Po przeczytaniu powyższego porównania nasuwa się pytanie czy właściwie podpiąłeś ERĘ do wzmacniacza, czy głowica była czysta i czy taśma była właściwej jakości ? Ja mam skrajnie różne odczucia po porównaniach z różnymi źródłami.

W.

Jak w poscie powyzej uzylem najdrozszej, nowej tasmy jaka moglem kupic:

HIFi Grade Maxwell HGH Black 30min (na tanszych tasmach dzwiek falowal I byl niestabilny),

Duplikator kupilem za 300zl sprawdzony wyczyszczony – glowica byla czysta

Czy mozna zle podpiac duplikator do wzmacniacza ?

Odnosnie ustawien korzystalem ze wskazowek zgromadzonych na tym forum

 

Mój exemplaz w moim systemie gral jak urzadzenie midfi. Jak mawiaja amerykanie nie ma czegosc takiego jak darmowy lunch a tak by bylo, gdyby za 300zl mogl kupic zródlo o higendowym dzwieku.

 

Ostatnio z ciekawosci nabylem NOS Tascama BR-20.

Na starych tasmach 2 track 7.5ips z lat 1958 kupionych na Ebay, chodzi to nieco lepiej niz duplikator ale ponizej audiofilskich CD, bez rewelacji.

Jest rozdzielczosc przejrzystosc ale brakuje wypelnienia, brak harmonicznych dzwiek jest pastelowy bez zycia.

 

Jednak na nowej testowej tasme 15ips Opus3 osiaga pulap nieosiagalny dla mojego AA Capitola:

wolnosc, przestrzen rozmach, przezroczystosc, rozdzielczosc plynnosc, barwy wypelnienie zarezerwowana dla gramofonow z wyzszej polki >10000USD.

Jak mialbym porównac do CD to moze dCS Scarlatti zbliza sie do tego poziomu.

 

Bylem mocno zaskoczony ze moje stare Thiele moga tak zagrac.

Niestety cena profesjonalnych tasm z masterow po 300-500USD oraz ilosc tytulów czyni to raczej „slaba” alternatywe dla CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuugiej przerwie i przepraszam, że tutaj, a nie w dziale giełda ale tam prawdopodobnie utonęłoby w czeluściach forum.

Tu zagłądają zainteresowani :-)

 

Nakręcony gorącą dyskusją z udziałem jeszcze Śp. Korwina kupiłem bodaj sześć lat temu na Okęciu dwa egzemplarze JVC BR-7000ERA, jeszcze ze wszystkimi oryginalnymi gałeczkami.

Wtedy podłączyłem je tylko na chwilę żeby sprawdzić, czy wogóle działają i przez następne lata... przestawiałem je z miejsca na miejsce łudząc się, że wreszcie wezmę się za ich konserwację.

 

Ponieważ ostatnio drastycznie zmniejszyła mi się przestrzeń życiowa, zmuszony jestem pozbyć się części sprzętu.

Nie chcę wystawiać na Allegro, bo mam nadzieję. że znajdzie się tutaj ktoś, kto będzie czerpał radość z hołubienia tego cuda.

Oddam w cenie ówczesnego zakupu, czyli bodajże po 25 zeta za sztukę.

Jak wiadomo ERA jest pierońsko ciężka, więc niestety kieruję swoją ofertę raczej do mieszkańców Warszawy i okolic (przesyłka wyniosłaby pewnie więcej niż wartośc samego Duplikatora).

W szufladzie znalazłem jeszcze kilka części zapasowych, które razem z Duplikatorami kupiłem ale nie pamiętam oszałamiającej sumy zapłaconej za nie, więc dołożę jako bonus.

 

Jeszcze raz przepraszam, że nie z merytorycznym wpisem tylko z ordynarną ofertą handlową i pozdrawiam entuzjastów zapisu helikalnego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Kolegów.

Mam gorącą prośbę, potrzebuję kompletu pokręteł do mojego JVC ERA. Gdyby ktoś miał do odsprzedania, to byłoby super :-).

P.S.

Wyczytałem, że można dobrać zamienniki, ale nie mam pojęcia gdzie mógłbym szukać, tym bardziej, że nie znam dokładnych wymiarów.

Pozdrawiam serdecznie

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie.

 

Takie pytanko do byłych/obecnych posiadaczy tego sprzętu, ppłaca się to "cudo" kupić w cenie 70 zł?

Znajomy wyraził chęć pozbycia się takowego urządzenia, przeczytałem cały ten temat, i nie wiem czy obecnie dostanę do niego nadające się do słuchania kasety? Jak dobrze rozumiem na standardowych vhs-ach będzie co najwyżej średnio?

Lubię dźwięk z taśmy, zarówno z kaseciaka jak i ze szpulowca, ale z takim duplikatorem nigdy nie miałem do czynienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 70 zł warto, choćby po to aby przekonać się jak to nagrywa i odtwarza. Dla mnie to bardzo wiernie nagrywająca maszynka; na kasecie 240 mieści się sporo muzyki...

Jest to spory klocek, b. ciężki i nie każdemu się podoba ale to już rzecz gustu.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

A jak ten klocek współpracuje z PCM-501ES - bajka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Hej.

Właśnie jestem w trakcie wymiany kondensatorów w całej sekcji sterowania oraz Servo. Wylutowałem wszystkie elektrolityo małych wartościach. Następnie, zabrałem się za lutowanie nowych kiedy okazało się, że muszę mieć także BP (bi-polar). Stwierdziłem, że trzeba znowu wybrać się do sklepu, ale wśród wylutowanych był tylko jeden. A na PCB jest miejsce na przynajmniej dwa takie.

 

Mówiąc konkretniej, na PCB znalazłem takie oznaczenie "N" po jednej ze stron, tak jak niżej na fotce:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy "N" oznacza, że mają być kondensatory BP, czy neutral oznacza, że po tej stronie jest minus? Przepraszam za lamerskie pytanie, ale wolę wiedzieć na przyszłość :)

 

Do czego służy ten Sony PCM-501ES digital audio processor ? Jak go praktycznie wykorzystujesz ?

W.

Zewnętrzny procesor PCM to DAC, który zapisuje dane cyfrowe na taśmie VHS, Video8, Hi8 poprzez wejście Video. Dane na taśmie są zapisywane właśnie w sekcji obrazu. A do czego wykorzystuje? Do przegrywania winyli, CD`ków. Nawet ostry CD`ek potrafi lepiej zagrać, tzn. bardziej zaokrąglony na górze :)

 

Przepraszam, za tak późną odpowiedź :)

 

PS: Do moderacji: Dlaczego temat jest w zakładce Hi-Fi? Powinien być w zakładce ANALOG!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neomammut

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N`ki na PCB, to oznaczenie NON-Polar. Aha i nie można zastosować polarnych kondensatorów :) Magnetowid już działa, miałem problem z czujnikami, ale z dwóch złożyłem jeden :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neomammut

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio nagrywam trochę na tasiemce DAT przy pomocy Sony DTC-690. Wydaje mi się, że to ta sama zasada zapisu. Oczywiście podstawowa różnica to duuuuuużo szersza taśma w Erze czyli dużo więcej miejsca do zapisu takiej samej ilości informacji - jeżeli założyć te same prędkości obrotu głowicy i przesuwu taśmy - czy ktoś porównywał jak to z tym jest ?

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAT to dat - czyli całkowita cyfra

ERA ma zapis analogowy

prędkości nie mają tu znaczenia - to nie jest zapis liniowy - jak w zwykłym magnetofonie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Moje dwa JVC to też DATy jak podłączę je pod PCM-701es.

Rzadko to robię bo one są przeznaczone do grania analogowego u mnie . Do cyfry mam inne SVHSy 7-głowicowe (Blaupunkty RTV-915 HIFI i 950HIFI). A gra ją one fenomenalnie (nie wiem skąd opinie niepochlebne) a mam z czym porównywać (DATy : Sony DTC A6 , DTC-60ES , Tascam DA-302 , Pioneer D-05 , Grundig FineArts DAT-9000 , oraz studyjny Otari DTR-90T . Do tego całe stada decków analogowych w tym dual sped 4,76cm/s i 9,5cm/s ( 2x Dual C844 , 1x Dual C-846 i Marantz SD-8020) . Porównywałem również z dwoma posiadanymi kilka lat temu SD-7 , oraz szpulowym Revoxem PR99 (dwa ślady na całej szerokości taśmy 1/4 cala) . I tutaj dopiero widziałem , słyszałem przewagę i to niestety znaczną nad ERA. Bardzo mi się podoba to co wychodzi z ERy na tyle że sprzęty kupuję sprzedaję a te dwa magnetowidy jak były tak są u mnie . I nie zamierzam się pozbywać .

Jako że mi ich trochę szkoda intensywnie użytkować oraz że potrzebuję LP by z taśmy 240 min "zrobić" 480 a nie chcę użytkować Blaumunktów szukam jakiegoś zastępstwa . Najlepiej jakiegoś profesjonalnego magnetowidu który będzie miał LP oraz ręczny tracking a do tego jakby się dało nagrywać osobno audio i osobno video (zamierzam w trybie LP na taśmie 240min nagrać 480min po analogu i dodatkowo 480min cyfrowo za pomocą wspomnianego wyżej PCM-701es czyli razem chcę na taśmie za 15zł upchnąć 960min dobrej jakości muzyki. Wie ktoś coś na temat takiego sprzętu lub może polecić coś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Koszty trochę wysokie, ale zastanawiam się bo mam sporo nie używanych jeszcze taśm VHS i kusi mnie zarchiwizowanie starych winyli w ten sposób.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich zaciekawionych tym wątkiem. Jakoś wątek zamiera, ale ze względu na pamięć o założycielu tej dyskusji, warto choć trochę go odświeżyć.....

Trafiłem na ten wątek przypadkiem i tak się zaczęło. Przeczytałem każdy post i zakupiłem JVC BR7000 jeszcze w znośnej cenie. Nie spodziewałem się rewelacji, jeśli chodzi o stan techniczny-sprzęt stary, pracował bardzo mocno a tu baaaardzo miła niespodzianka. Poza standardowym brakiem gałek prawie zero zastrzeżeń. Duplikator przysłano do mnie w zwykłym pudle, bez styropianów i takich tam i nie ma na nim nawet jednego wgniecenia! Moi synowie powiedzieli, że zrobiony jest jak czołg. Widok wnętrza i jakości materiałów tylko rozbudził oczekiwania. Podłączyłem i.... lipa! Dźwięk taki sobie. Na różnych taśmach i materiale. Przypomniały się wpisy użytkownika jeśli dobrze pamiętam Mzawka o jego przygodzie z JVC. Po przemyśleniu tematu (że na pewno coś źle podłączyłem) WRESZCIE nagrałem w trybie HiFi. Wcześniej oczywiście nagrywałem w trybie Normal. Człowiek uczy się całe życie..... Jedynym co mogę powiedzieć jest to, że szczęka spadła i ciężko ją było podnieść. Kurcze, za takie pieniądze nic lepszego w analogu nie znajdę. Wiem, że dwuślad szpulowy na przesuwie 38cm może jest i lepszy, ale wystarczy porównać koszty nośników i ceny zakupu urządzenia... Niektórzy pisali, że nie warto robić kopii z CD. Podawali różne powody, ale sam wykonałem kopię bardzo dobrze znanego mi utworu z Brauna CD4 na JVC i jestem pod niesamowitym wrażeniem. NIC nie uciekło, a kopia zyskała, jakby to powiedzieć, wyrównanie dźwięku. Na pewno nie spłaszczenie, ale wszystko zaczęło ze sobą współgrać. Idealna kopia? Chyba nie, ale tak było tylko z CD. Z innych źródeł kopie były nie do odróżnienia. Tak jakby JVC wygładzał harmoniczne psujące dźwięk. Format CD ma to do siebie, że próbkowanie 44kHz obcina wszystko powyżej 20KHz, ale tylko z powodu stosowania filtrów cyfrowych do wycięcia szumów, jakie się pojawiają w okolicach częstotliwości próbkowania. Z racji tego, że trzeba zastosować filtr bardzo wysokiego rzędu (dokładnie nie wiem), aby wyciąć szumy, pojawiają się poważne zniekształcenia fazowe i harmoniczne na granicy przenoszenia odtwarzacza. Jeśli ktoś kiedyś budował zestawy głośnikowe, to wie, że im bardziej strome filtry tym trudniej opanować zniekształcenia fazowe. Podobnie jest z CD. Generuje ze swojej natury głównie nieparzyste harmoniczne, które ludzkie ucho odbiera jako suchość dźwięku, ostre sybilanty itp. BR7000 jakby wygładza te harmoniczne i wszystko zaczyna ze sobą współgrać. Jestem z tego bardzo zadowolony. Moje wywody na temat CD, może się komuś przydadzą, wyjaśnią. W razie niejasności odsyłam do lektury miesięcznika Audio i części laboratorium. Tak mniej więcej do 2005 roku, kiedy jeszcze miałem czas dużo czytać. Być może coś przekręciłem, za co bardzo przepraszam, ale ogólnie tak wygląda sprawa z tym Compact Disc. Zamysł był całkiem dobry, ale wykonanie nie za bardzo. Wystarczyło podnieść częstotliwość próbkowania i zmniejszyć stromość filtrów i byłoby o niebo lepiej już na początku formatu. Doszli do tego później, tylko co to dało? Urządzenia to wykorzystujące kosztują majątek, a o DVD-A i SACD już większość ludzi zapomniała. Szkoda słów...

Pamiętam raz jak byłem na Audio Show (dawno temu) i trafiłem do pokoju, gdzie stały Piegi P8LTD, zasilane Tact-em Millenium MkII i źródłem był jakiś odtwarzacz Wadia. Cena kosmiczna, ale dźwięk wbił w fotel. Piosenka z Nieśmiertelnego III (tytułu niestety nie pamiętam) dosłownie wbiła mnie w krzesło. Gdyby nie inni zwiedzający, siedziałbym chyba do końca dnia..... Ile ja zachodziłem w głowę, SKĄD taki dźwięk!?! Dopóki nie widziałem testu Audio z Tact-em Millenium MkII. Ktoś powie, że to Piegi i ich wstęgi, też prawda, ale to nie to. Pomimo tego, że sygnał trafia do Tacta w formie cyfrowej, to jest przetwarzany bez przetworników z ANALOGOWYMI fitrami na wyjściu. Wchodzi do niego sygnał PCM nie przetworzony i jest tylko w odpowiedni sposób wzmacniany i na końcu filtrowany od szumów wielkimi cewkami z grubego drutu. Bez żadnego przetwornika. Kto kiedyś pisał o technice zapisu sygnału PCM. Nie pamiętam dokładnie jakie to były urządzenia, ale każdy odtwarzacz CD z wyjściem cyfrowym wysyła sygnał PCM. Tylko dlaczego jedyne dobre urządzenia do przyjęcia tego sygnału bez przetworników są tak koszmarnie drogie....

I to jest cała magia-ANALOG. Tak działa Tact Millenium, analogowo nagrywa JVC. Dla mnie jest on rewelacją i nawet przez chwilę nie żałowałem zakupu. I tu ciekawostka. Czytałem wpisy o zapisie na różnych taśmach, pod SVHS i zwykłych pod wizję. U mnie tylko na początku miałem kłopot z.... Trzaskami, a jak! Zrobiłem tak: odkręciłem blaszkę znad głowicy obrotowej, bardzo delikatnie papierem o gradacji 1000 przetarłem styk blaszki z głowicą i nałożyłem dosłownie kropeczkę smaru grafitowego na koniec blaszki mający styk z głowicą. A kropeczkę dlatego, że głowica wiruję z ogromną prędkością i więcej smaru spowoduje, że odtwarzacz zmieni kolor w środku :). I doczyścić to wszystko... Wole się nie przekonać. W tej chwili nagrywam na taśmach E-240 za 2,5zł/szt i jest idealnie. Z lepszymi nie widzę żadnej różnicy. Więc po co przepłacać. Nośniki udało mi się znaleźć w.... Kauflandzie. Tak, sam byłem w szoku. Kupiłem 2 sztuki i dla testu jakieś 15 razy nagrałem na tym samym odcinku taśmy i wszystko super. Jeśli ktoś ma niedobór kaset, warto zajrzeć do gebelsa. U mnie są przy dziale z żarówkami, kablami audio i video i gadżetami komputerowymi. Niedługo im wszystko wykupię. 2,5zł to prawie darmo.

Rozpisałem się jak diabli, kogoś nudzę-przepraszam. Oderwałem się od rzeczywistości komunijnej dziecka i tej roboty..... Do poniedziałku nie będzie się nawet kiedy po d... podrapać i wykorzystałem godzinę, aby dodać coś od siebie w sprawie tego wspaniałego sprzętu. Jak będę miał więcej czasu to sprawdzę czy JVC nagrywa powyżej 20KHz. Ktoś kiedyś pisał, że ma jakiś limiter. Sprawdzę i napiszę na Forum.

Pozdrawiam wszystkich zakręconych w analogowym dźwięku. Daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wreszcie drgnęło w temacie, Danielu, czekam na kolejne wpisy.

Ta kropelka smaru grafitowego to zapewnienie połączenia z masą ?

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Filwoj

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całe się nie rozpisałeś jak debil, pisz jak najwięcej, brakuje merytoryki na tym forum. Mój się niestety popsuł nie mogę nagrywać z PCM na wejście Video - wychodzą jakieś trzaski, nie mam czasu obadać tematu :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał więcej czasu to sprawdzę czy JVC nagrywa powyżej 20KHz. Ktoś kiedyś pisał, że ma jakiś limiter. Sprawdzę i napiszę na Forum.

Zapis analogowy Hi-Fi na VHS jest realizowany jako modulacja częstotliwości (czyli tak jak FM w tunerach UKF) i mają ograniczone pasmo do 20 kHz. Modulacja tej częstotliwość zmienia się w zakresie właśnie 20 kHz i ani "grama" więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważniejsze od 20ooo Hz jest chyba zachowanie niskiego poziomu szumów własnych

oraz dynamika - niestety nie mam danych firmowych -

ale HiFi na VHS zdaje się był lepszy niż najlepsze kasety CC

 

jak odkopie instrukcje mojego VHS to dam skan danych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej pełna specyfikacja JVC BR-7000ERA:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Posiadam instrukcje serwisową BR-7000ERA w dobrej jakości, gdyby ktoś potrzebował to zapraszam na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.