Jump to content
IGNORED

UE a nasze ceny


PauluS

Recommended Posts

Kiedyś była tu spora dyskusja na ten temat. O ile mi wiadomo, wyroby audio produkowane w Unii już mają stawkę 0%, natomiast powinno spaść lub w ogóle zostać zniesione cło na wyroby produkowane na Dalekim Wschodzie.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc cło cłem, akcyza akcyzą a ceny sprzętu na Zachodzie są o 15 - 30 % niższe niż u nas. A do tego promocja za promocją, zwłaszcza klocków z kategorii budżetowe, zmiana linii i rabaty... itd. Tak więc ktoś kto wytrwa do 1 maja i pojedzie sobie na miłą przejażdżkę (także krajoznawczą) już nie zagranicę a do swoich kompanieros z UE, będzie mógł nabyć sprzęt sporo taniej. A wówczas i nasi rodzimi dilerzy (sądząc po ich marżach, to lepsze określenie i konotacje niż słowo dystrybutorzy) obniżą (bo będą musieli) swoje czasami horrendalne marże. Sam tego doświadczyłem około roku temu, gdy znajomy przywiózł mi z Austrii VA Haydn w cenie około 20 - 25 % tańszej niż oferowanej u rodzimego dystrybutora - dilera :-)

Link to comment
Share on other sites

>zeneca

 

Z tym jest bardzo różnie, częściej tak jest w przypadku bardzo drogich klocków typu MacIntosh. Kiedyś patrzyliśmy na ceny w Norwegii - Classe było tańsze ale budżetowe Bowersy 20% droższe. VA są tańsze w Austrii, bo tam się je robi. Nie byłbym taki pewien co do cen w Niemczech lub w Holandii.

Link to comment
Share on other sites

Nie sądzę, żeby zostało zmniejszone cło na towary spoza UE. Natomiast będzie można pojechać do sklepu w innym kraju UE i tam w sklepie kupić sprzęt płacać lokalny VAT (np. w Niemczech jest mniejszy) i w pełni legalnie przywieźć sobie go do Polski.

 

Dziś odbywa się to tak, że "przemytnik" kupuje w Niemczech, dostaje zwrot tamtejszego VAT-u i nie płaci naszego VAT-u od importu na granicy.

 

A to jakie będą ceny w największym stopniu będzie zależało od polityki dystrybutorów i popytu na rynku.

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ bedziemy musieli dostosować nasze stawki celne do unijnych, cło na wiele grup towarów spoza Unii zostanie zmniejszone. Wystarczy spojrzeć na analizę porównawcżą na stronie

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Przykładowo "Zapalniczki kieszonkowe,gazowe,jednorazowe" imporowane z Chin są objęte unijnym cłem w wys. 2,7%, a polska stawka w 2003r wynosi 98,2%. Niestety nie udało mi się znaleźć kategorii odpowiedniej dla sprzętu audio...

Link to comment
Share on other sites

Marek ma rację. Chyba palnąłem głupstwo.

 

Być może obniżka ceł będzie znaczna! Jeżeli ktoś ma trochę czasu i trochę się zna na klasyfikacji celnej, to może poszukać w tym kalkulatorze w grupie 85 urządzeń audio. Nie znam się niestety na cłach, a zwłaszcza na klasyfikacji PCN, ale jeśli dobrze trafiłem, to może jest jakaś nadzieja? Szukałem pod kraje rozwijające się - Chiny, bo pewnie wg reguł pochodzenia znaczna część tego co jest w naszych domach jest "proudly designed in UK (US, Sweden, etc.) ale "manufactured in People's Republic of China".

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

Natomiast 8519 99 18 0 wydaje się, że dotyczy właśnie CD (DVD, SACD?), co ciekawe, niższa stawka (o 11,5%?) obowiązuje również dla importu z Japonii... Należałoby zapytać kogoś, kto się na tym zna...

Accuphase taniej o 11,5% to już coś ;-)))

Link to comment
Share on other sites

Tak a propos cen. W ostatnim S&V jest test nowego Radmora Radicon Amplifikator. Jak go sobie przeczytałem, to stwierdziłem znaczne podobieństwo do Primare A20/I20. Podobnie rozplanowany układ dual mono – dwa toroidy i cztery duże kondensatory (w Primare Rubycony po 10 tys uF, w radmorze po 15 tys uF każdy) , dwa radiatory z takimi samymi bipolarami Toshiby, stopień sterujący na MOSFET-ach, cyfrowa regulacja wzmocnienia na LM 1792, osobna płytka sterująca wyświetlaczem i regulatorami przy przedniej ściance. Oczywiście widać też zasadnicze różnice – tor sygnałowy Radmora zrobiony jest w całości na elementach dyskretnych na sporych rozmiarów płycie, podczas gdy Primare ma wszystko upakowane na mniejszej płytce wykonanej w SME. Obydwa mają solidne obudowy, Radmor z wzmocnieniami w rogach, z kolei Primare ma podwójną ściankę przednią separującą układy wyświetlacza i regulacji od reszty. Na tylnej ściance jest podobnie, Primare ma dodatkowo wyjście pre out i chyba lepszej jakości zaciski głośnikowe. Wagowo jest dokładnie tak samo – jeden i drugi 12 kg :-) Cena, o ile Primare ostatnio nie zdrożało, jest taka sama – 4 tys zł.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.