Skocz do zawartości
IGNORED

Manley


wojtek r100r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zdjcie z symbolem zamieściłem tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nie bardzo mogę w tej chwili dokonywać porównań opisowych pomiędzy 2 typami siemensa, które mam - te ze zdjęcia, używane przeze mnie w pre są bardziej przestrzenne i analityczne przy zachowaniu wypełnienia w całym paśmie - co jest rzadkością wśród lamp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o tej samej lampie.

JUż w tej chwili się wstepnie wygrzała i wygląda na to że jest najlepiej wypełniona średnica, której niestety zaczęło mi brakować.

Gdyby jeszcze udało się dodać troszkę barwy Telefunkena...

Ale nie ma ideałów.

Jak do tej pory Siemens ECC801s to najlepsza lampa którą miałem.

Dobrze że mam zapas ( kupiłem kwadrę).Starczy na dłużej.

Pozdr.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Naniosę korektę do mojego wcześniejszego wpisu - popełniłem kardynalny błąd opisując lampy Siemensa. Nie były to ecc801s tylko e81cc. Różnica między nimi jest znaczna. E81cc faktycznie zachowuje się tak jak napisałem natomiast ecc801s to inna liga. Bardziej szlachetna, a co ważne sprawdza się podobno w wielu aplikacjach, nie tylko z Manleyem. Nie porównywałem z Telefunkenem ale w kwestii Siemensa zgadzam się z Wojtkiem - to świetna lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam także bardzo pozytywne doświadczenia z Siemensami ECC801S. Ostatnio na eBay-u zakupiłem 8 szt. takowych i 5 szt ECC801S Telefunkena ( nawiasem mówiąc w bardzo sensownych cenach). Kilkunastodniowa zabawa z zamianami ( na całe dni ) lampek miejscami doszedłem do najbardziej odpowiadającego mi brzmienia - relaksującego, szczegółowego ale niemęczącego, z wypełnioną średnicą i pięknie kontrolowanym basem, ze stonowaną dynamiką wniesioną przez Linna Ikemi (na CD przepaść na na korzyść LINN w opozycji do Sony XA 777ES). Obsada tato Telefunken ECC801S w przedwzmacniaczu Manley Shrimp a Siemensy ECC801S monoblokach Manley Snapper. Przejrzystość i szybkość Telefunkena lekko osłodzona Siemensami daje w sumie wciągający spektakl muzyczny, prezentację omijającą pułapkę męczącej na dłuższą metę dynamiki ... jestem naprawdę zadowolony. Aspekt "analogowości" brzmienia wyjątkowo wysoki ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarostek,

mamy podobne odczucia co do Telefunkena.

Niestety ( dla mnie oczywiście) Twój system jest o niebo wyższej klasy, więc możesz mieć dwa rodzaje 12AT7 w torze.Ja tylko moge eksperymentować z jednym rodzajem jednorazowo.

Miałem już wiele wątpliwości co do swojego systemu.Było wciąż za jasno.Okazało się że Siemens wniósł odpowiednio dużo ciepła i wypełnienia średnicy.To moja ulubiona lampa jak do tej pory.Telefunken ( tylko ECC81) ma piękną barwę, ale kosztem pewnego osuszenia i odchudzenia średnicy.

Gdyby można było połączyć te dwie lampy i uśrednić.Jedyną metodą jest chyba kupno Shrimpa i monobloczków, niekoniecznie ciut kosztownych dla mnie na tym etapie Snapperów.Ale Mahi już dałyby tą możliwość.Tylko że nie mogę się wyleczyć z miłości do Stingraya.

Chyba trza sobie powiedzieć że miłość kiedyś się kończy.

Z pewnością jednak Manley.Jest coś takiego w tych klockach,że może to być zauroczenie do końca życia.W moim przypadku tak chyba jest.

Był okres że z powodu braku kasy i zajęcia trzeba było sprzedać co nieco.Robiłem wszystko żeby ocalał Manley.

Słyszałem wielokrotnie wszystkie Manleye, niektóre miałem w domu.

Za tą kasę trudno znaleźć coś lepszego.Oczywiście opinia jak najbardziej subiektywna.

Pozdrawiam

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Stringrayową miłość, sam miałem ten wzmacniacz przez pół roku (zakupiony tutaj od forumowicza bubble-corp). Rozstanie było cokolwiek bolesne, jakbym własnego psa w obce ręce ... ;-))))

I Shrimp ze Snapperami juz nie robia takiego wrazenia na przyjaciołach hahaha ... a trzeba było dokupić interkonekty i 2 kabeli zasilające - to też bolesny finansowo zabieg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie taraz nie pozostaje nam nic innego jak spotkac sie na AS u dystrybutora Manleya i pogadac w realu:)

 

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Apropos AS. Manley z Xavianem zagrał świetnie. Nigdy wcześniej nie miałem okazji posłuchać Snapperów ze Steelheadem i bardzo pozytywnie mnie taka konfiguracja zaskoczyła, a w zasadzie zauroczyła. Dodatkowa pozytywna niespodzianka to Xavian. Wprawdzie budżet takiej konfiguracji nie jest mały ale brzmienie... :)) Macie swoje spostrzeżenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Całkiem niedawno stałem się szczęśliwym ojcem Shrimpa i Snnaperów. Nie mam takiej wiedzy jak Panowie i dalece mniej rozumiem z tych wszystkich technicznych pojęć, Bogu dziękując, że w ogóle wiem,co to lampa. :). Uczę się powoli,ale jako typowy humanista, troszkę mam pod górę. Mimo technicznych ułomności, miłość do muzyki sprawiła, że miałem już bardzo wiele systemów, w tym takie, które fachowcom kazały zdejmować czapki z głów. Miałem, sprzedawałem, potem znowu miałem i nie było w tym żadnych emocji. Były prawie doskonałe, ale była to miłość bez wzajemności. One były doskonałe, a Manley cały jest muzyką i to jest miłość z wzajemnością! Cieszę się, że jest ten panel i pozwolę sobie często zadawać pytania, choć pewnie będą boleśnie naiwne. :) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, niech ci Manley oświeca drogę jak najdalej ;)

Zazdroszczę ci tych pierwszych pięknych chwil z manleyem, choć ja po roku jestem wciąż pod wrażeniem. Co prawda mam Stingraya ale to podobna szkoła dzwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie GE'58 są narazie The Best, ale też nie wiele słyszałem lamp. Obecnie testuję Mullarda (GB) i Valvo 50 lata i wbrew obiegowej opini bardziej podobają mi się Valvo. Wprowadzają do muzyki pierwiastek życia, Mullardy są dla mnie zbyt wygładzone, pozbawione wszelkich chropowatości. Odczyruję to jako nienaturalne i na dłuższą metę nużące. Dotarły do mnie Siemensy ECC801S, będę nimi świecił w weekend. Ciekawe czy podzielę bardzo pozytywną opinię obecnych tu forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak grają Siemensy.Dla mnie to obecnie najlepsze lampy jakie miałem,a trochę już poćwiczyłem przez te prawie dwa lata.

Witam również nowego użytkownika Manleya.

Nie obawiaj się zadawać pytań,nawet jeśli wydadzą Ci się trochę naiwne.Każdy z nas się uczył.

Pozdr.

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam niezbyt dobrą informację dla użytkowników "tych droższych" :-) siemensów.

 

po prawie dwóch latach chyba zmieniłem (z ciekawości bardziej) parę w pre i.....

- gra lepiej (nie jest to kosmiczna różnica, ale od razu słychać - przestrzeń, niuanse wybrzmień).

 

a sądziłem, że da się dłużej..... :-(

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w stopniu wejściowym umarła z dnia na dzień GE'58. Lampki grały przez około 10 m-cy, pewnego dnia włączam wmak i nie gra lewy kanał, po kombinacjach i dedukcji na miarę Holmesa okazało się, że padła lampka. To dobrze bo zmusiło mnie to do poszukiwań a co zatym idzie nowych wrażeń;)

Dwa lata to masz około 3 tys. godzin słuchania, czas najwyższy na zmianę lamp, ciesz się, że miałeś zapas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Telefunkeny padły po 3 miesiącach.Na szczęście miałem drugą parę.Tyle że było to przed włożeniem Siemensów.Teraz Telefunkeny czekają sobie razem z innymi lampkami.Może znów przyjdzie ich kolej.

U mnie latem po 1,5 roku padły 6414.

Objawiało się tym,że nagle straciłem bas.Już myślałem że mam coś z uszami albo co.

Podejrzewałem inne lampy,te sprawdzałem na końcu.A jednak.Niby militarne.

Niestety,często jest to wysoki koszt naszego hobby.

Ale ostatnio testowałem kilka wzmacniaczy tranzystorowych ze średnio wyższej półki i jakoś nie mogłem ich dłużej słuchać,więc oddawałem.

Nie ma chyba powrotu do tranzystora.Ten dźwięk ( a szczególnie Manleya) to jednak zupełnie inna bajka.

Robię sobie zapasy,całkiem już spore różnych lampek.Pomyślałem że nawet jeśli zmienię wzmak na inny ( oczywiście Manleya) to i tak większość z nich będzie miała zastosowanie.

Ciekawe kiedy wszystkie Nosy się skończą?

JUż z niektórymi lampkami jest duży problem,np.ECC 801 Telefunkena.Dość rzadka lampka.A jest ich coraz mniej.Może ktoś kiedyś wymyśli regenerację lampek?Byłoby fajnie.Zostałby milionerem.

Pada śnieg u mnie cholera.

Gorąca herbatka i Joe Bonamassa.Tylko tak można to przetrwać.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za ciepłe przyjęcie amatora do grona fachowców. Na początek odpowiadam 4photo. Zdecydowałem się na kolumny Joseph Audio RM22XL. Interkonekty, to Harmonix Golden Performance HS 101-GP. Kable sygnałowe dostałem kiedyś w Niemczech w prezencie i nikt nie potrafi mi do dzisiaj powiedzieć o nich nic, poza tym, że rzeczywiście grają. Najgorzej, jak myślę, jest u mnie ze źródłem i tu bym prosił o radę jakie wybrać. Teraz gram na SonyX777ES,ale wszyscy wkoło mówią, jest to fatalne rozwiązanie. W system wpięty jest PS ULTRALINK. Dodatkowo w kolumny i w kontakt wpiąłem Enacomy Harmonixa. To tyle o moim systemie, które wymaga zapewne jeszcze wiele pracy. Pisałem już ,że przyjdzie mi mieć wysoką specjalizację w dziedzinie pytań naiwnych, więc zacznę od już. Piszecie dużo o tym, że typ lampy zmienia w sposob czytelny charakter dźwięku. Proszę o podpowiedź, gdzie mogę kupić takie lampy i na jakie się zdecydować. Pozdrawiam, Keri.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtekr100r gra również na Joseph Audio, pisał już wcześniej o swoich wrażeniach. Co do CD to pożyczaj i słuchaj. Oczywiście budżet będzie miał wpływ na obszar zainteresowań ;)))

Co do lamp - lamp mocy nie ruszaj (EL34). Natomiast możesz dużo zmienić lampami sterującymi (ECC81/12AT7). Moim (i nie tylko moim) faworytem jest Siemens ECC801S. To zamiennik ECC81. Ale wybór oczywiście masz większy (opisywaliśmy nasze wrażenia odsłuchowe wielu lamp powyżej) Gdzie szukać? Allegro, ebay, ewentualnie jakieś sklepy internetowe na Zachodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak,zgadzam się z Piotrkiem.Po prostu słuchaj różnych cd koniecznie u siebie w domu przez kilka dni.To jedyna metoda.Nie kieruj się testami w prasie,jedynie tylko orientacyjnie.Mam u siebie teraz kable o których pisano same superlatywy.Niestety,nie spasowały w moim systemie.Tak więc nie testy tylko odsłuchy.

Co do lamp,najwięcej uzyskasz zmieniając sterujące ECC81.

Miejsce,jak pisze Piotrek,wszędzie.

Ja oprócz Polski kupowałem już lampy w Niemczech,Anglii,Czechach,USA,Hiszpanii i nie wiem gdzie jeszcze.

Szukaj na e-bayu,czasem trafiają się w Polsce,ale zazwyczaj cena jest wyższa i to sporo.

Poczytaj wpisy powyżej które Cię nakierują.

Ja skreśliłem wszelkie współczesne jak EH,JJ itd.To nie ta klasa.

Rzeczywiście,jak do tej pory Siemens okazał się najlepszy,co potwierdza kilka osób.Ale są też egzotyki,jak stare RCA,ale tu cena może dochodzić nawet do kilku tysięcy za parę,tak więc chyba to troszkę przegięcie.

Pozdrawiam

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo i biorę się za szukanie lamp i zgodnie z radami zaczynam wypożyczać CD do odsłuchu. Jutro dostanę Linna Inkemi i Vincenta S6. Może ktoś już słuchał tych źródeł z Manleyem ?

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zdanie do Wojtka r100r. Jeśli, jak wnoszę z Twojego wpisu, jesteś, tak jak i ja, miłośnikiem gitary Bonamassy, to przypominam, że 10.XII. Joe koncertuje w Poznaniu. Jadę tam z całą grupą znajomych, których zainfekowałem fascynacją Bonamassą. Jest jeszcze jeden koncert na Sląsku, ale daty nie znam,niestety. Dla mnie, Warren Haynes, Joe Bonamassa i Derek Trucks, to święta trójca współczesnej gitary. Chociaż muszę przyznać, że Devon Allman,s Honeytribe, to płyta, która zdaje się wskazywać na to,że niebawem dołączy do nich młody Allman. W jego płycie wyraźnie słychać z jakiej rodziny pochodzi, a jednocześnie te korzenie nie pozbawiają go wyrazu i oryginalności. W kolejce stoi też Michael Powers, którego Onyx Root gości ostatnio codziennie w moim domu. Raz jeszcze pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja słucham stingraya z linnem (genki). jak dla mnie, to super połączenie. na końcu są tannoy stirling. przed tym, jak udało mi się złożyć idealny jak dla mnie w tej cenie system, kombinowałem z różnymi klockami i mogę podsumować co każdy komponent dał:

- linn - precyzję, szczegóły, wyrównanie

- manley drive i "żywe" brzmienie

- tannoy dynamikę i duszę

 

największy wpływ na dźwięk u mnie mają oczywiście kolumny, więc Ty możesz dostrzec inne zalety innego modelu Linna B)

 

pozdr,

P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam założyciela tematu oraz wszystkich porażonych wirusem "Malnley'usem Stingery'usem, Mahi'yusem, Snapper'usem" itp. Tematyką audio zajmuję się od niespełna dwóch lat. Na początku swojej przygody z audio trafiłem do MA, ale nie byłem przygotowany na "filozofię" dźwięku wegług Manleya. Dwa lata temu chciałem "dobre" kino domowe. Na szczęście Bóg mnie nie opuścił i po namowach mojego kolegi wiernego "Epos'iarza" poszedłem jedynie słuszną drogą systemu oparego o dwa kanały. W opisie o mnie jest przedstawiona droga jaką przebyłem do tej pory. Wirusa Manley'a sprzedał mi inny kolega niespełna 3 miesiące temu. Po odsłuchach u niego Manley'a i Joseph'ów, podjąłem decyzję rozstania się z moimi ulubionymi Sonusami i Accu. Chociaż muszę powiedzieć, że sentymant do design Somusów pozostanie do końca "mojego lub jej ...". Co mnie przekonało do Manleya oprócz tego, że Pan Krzysiek z MA ma dar do zjednywania sobie ludzi? Najważniejszę cechą połączenia zestawu Stingi i Józek, jest niebywała synergia polegajaca na tym czymś (jak na razie dla mnie trudne do zdefiniowania) co daje poczucie, że nie można przejść obojętnie wobec tego dźwięku. Dla mnie Manley to niesamowita muzykalność, przestrzeń, stereofonia, delikatność wysokich tonów do tej pory nie zaobserwowana przy innych zestawieniach, które miałem. Na AS 2008 słyszałem wiele systemów i teraz wiem, że w tej cenie jest niewiele urzadzeń, które potrafią tak przyciągnąć słuchacza (oczywiście jest to tylko moje subiektywne odczucie). Jak do tej pory nie zacząłem zabawy z wymianą lamp. Myslę, że najwyższy czas na eksperymenty. Jak upoluję lampy opisywane przez "Manley'owców" to podzielę się swoimi odczuciami.

Na tym etapie zgłaszam akces do Klubu Manleya.

Pozdrawiam

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego kolege w klubie Manleya.

Mamy ten sam wzmak i te same glosniki.Owszem,czasem brak mi w tych moich Jozkach wypelnienia srodka i wiem ze zawsze moze byc lepiej,ale uwazam ze idealnie do siebie pasuja.

Pokombinuj z lampkami,szczegolnie ECC81.Tu mozna osiagnac najwiecej.W kazdym razie,jesli masz EH,to je wymien jak najszybcie.To pomylka w moim odczuciu.

Kto wie,czy u Krzyska juz sie kiedys nie spotkalismy.

Pozdrawiam

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wojciecha,

Spisałem wszystkie uwagi forumowiczów. Mam EH, będę je starał się szybko wymienić. Jak się nie spotkaliśmy w przeszłości, to wielkie prawdopodobieństwo, że w MA się spotkamy.

Pozdrawiam

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Od tygodnia jestem posiadaczem wzmacniacz Manley Stingray. Tak na prawdę, to cały czas się dziwię, że przez tyle lat dźwięki dochodzące do moich uszu były mi tak obojętne. Teraz cieszę się jak dziecko. Powoli zaczynam słyszeć. Manley chodzi z Toetemami Sttaf. Źródło dźwięku do Denon DCD 3560. Tuner Yamaha TX 590. Interkomy kierunkowe, pożyczone i pojęcia nie mam jakiej firmy. Przeczytałem cały wątek i stwierdziłem, że oprócz przywitania miłośników Manleya, to lepiej więcej nic nie mówić. Moja wiedza, jest raczej w fazie raczkującej. W każdym razie chwalę się, bo mi się podoba to co słyszę patrząc na rozświetlony napis MANLEY STINGRAY. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.