Skocz do zawartości
IGNORED

Manley


wojtek r100r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość papageno

(Konto usunięte)

Otóż Mullard E 182 CC wspaniałą lampą jest. Próbowałem na ich miejscu Tungsoli, GE 7044, Philipsów E182CC SQ. Z tych czterech Mullard najlepszy, potem Philips, potem GE, a Tungsol to badziewie.

Uprzedzając "ataki' purystów - Mullard made in USA to Amperex. Ale napis głosi: Mullard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie w końcu kable głośnikowe Tary Labs Air 1 i muszę przyznać, że Stingray dopiero "rozwinął skrzydła" z tymi kablami. Pomijając bardzo pozytywne wrażenia przestrzenne to całość prezentacji nabrała "masy". Nareszcie czuję podmuch powietrza przy uderzeniach perkusji :-). Jakbym miał kolumny lepsze o klasę. Zadziwiające jak duże zmiany wnoszą te kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dotarły do mnie w końcu kable głośnikowe Tary Labs Air 1

 

Kupiłeś zagranicą? Second hand czy nowe? Kilka miesięcy temu przymierzałem się do Air 1 ale nie przeszły weryfikacji oryginalności... niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4photo

Nowiusieńkie w folii, prosto z USA . Olbrzymiaste pudło, cena również :-( choć nie tak barbarzyńska jak u nas. Używane są też dostępne ale najczęściej w długościach, które nie są mi potrzebne a odpowiednio droższe. Słuchałem wcześniej przez tydzień Air3 i muszę przyznać, że też były niczego sobie. Wygrały bez problemu z QED Genesis Silver Spiral i Tarą RSC Reference. Precyzyjne i przestrzenne ale jakieś takie "lżejsze" w porównaniu do AIR 1. Gdyby nie to, że mnie ogarnął chwilowy (mam nadzieję) amok zmieniania wszystkiego to pewnie bym przy nich pozostał. Niestety, apetyt rośnie w miarę słuchania.... Po wakacjach pewnie będę szukał jakichś kolumn. Masz jakieś dobre propozycje do Stingraya? Namawiają mnie na Triangle Genese Quartet albo KEF Reference. Wracająć do Tary to chyba jedyne jak dotąd kable których słuchałem gdzie jakość prezentacji faktycznie się namacalnie zmienia wraz z wyższymi modelami choć ciągle się nie mogę przyzwyczaić do poziomu cen. Jeśli twój obecny Manley ma podobne walory brzmieniowe jak Stingray to warto posłuchać go z Tarą. Wokale są naprawdę przepiękne :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papageno

 

Dziękuję. Trochę uszczupliły mój budżet te eksperymenty kablowe :-) ale warto było. Nie spodziewałem się, że Stingray ma taki potencjał. Nawet bardzo stare płyty z Ellą Fitzgerald brzmią teraz jak po japońskim remasteringu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

econs

I o to chodzi. Teraz i u mnie, po blisko dwuletnim grzebaniu w systemie wszystkie! płyty brzmią bez zarzutu. Aż sam się dziwię.

Co do kolumn - spróbuj posłuchać Joseph Audio 33. Był czas, że je obwiniałem o wszystko, jednak po zmianie kabli i lamp brzmią rewlacyjnie. No ale są dość drogie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

econs -z furutechów naprawdę godny polecenia jest zasilający Alpha3.Do wzmacniacza jak znalazł natomiast do CD w zupełności wystarczy Furutech FP-314Ag. Swego czasu z CD używałem Mogami i to też niezły kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawi

FP-314Ag testowałem i już się go pozbyłem. FP-3TS20 daje u mnie lepszy bas i bardziej czytelną scenę.

Alpha3 jest chyba tylko na metry, bo u nas go nie widziałem konfekcjonowanego a na ebayu jest po 500 zł za metr. Bez posłuchania raczej nie zaryzykuję... Z jakimi wtyczkami masz Alpha3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FI-11G.Swego czasu myślałem o zmianie na rodowane ale troche spasowałem po zamowtowaniu rodowanego gniazda do Amplifona. Wcześniej miałem złocone gniazdo i jakoś mi lepiej pasowało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Witam wszystkich posiadaczy MANLEYA.Śledzę wątek od dawna i dziękuję za barwne opisy (szczególnie papageno).Mam nadzieję kiedys dołączyc do was.Póki co oswajam się z forum i często nie rozumiem czemu tak musi byc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .W tym wątku póki co kultura i niech tak pozostanie. Pozdrawiam wszystkich Robert

Ps. Głośnikowe ,bardziej niż TARA podobały mi się AUDIOQUESTY np.granit.NATOMIAST IC i DIGITAL lepsza TARA (sam mam ISM onboard digital 75)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać użytkowników tych lamp:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy warto dopłacać zamiast kupować coś z nowej produkcji.

Jeżeli nowa produkcja to co ?

Czy ktoś słyszał te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój problem polega na tym że potrzebuję 6 dobranych lamp więc droższe stare lampy raczej odpadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Witam wszystkich posiadaczy MANLEYA.Śledzę wątek od dawna i dziękuję za barwne opisy (szczególnie

>papageno).Mam nadzieję kiedys dołączyc do was.Póki co oswajam się z forum i często nie rozumiem

>czemu tak musi byc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .W tym wątku póki co

>kultura i niech tak pozostanie.

 

Kultura kulturą ale barbarzyńcy regularnie dobijają się do naszych bram... Tylko czekać aż zaczną wysyłać sms-y po kolegów kiboli, a Ci poza niewybrednymi wyzwiskami obrzucą nas płytami chodnikowymi i/lub koszami na śmieci. A my ich wtedy gazem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie posądzicie mnie o Manleyowe barbarzyństwo ale w moim systemie Snappery zasilam przez Vincenty. Taaa.. te po 300 zł i ... jest bardzo dobrze. Co prawda siedzą one w listwie Furutecha e-TP80E. Próbowałem dużo droższe kable włącznie z Shuydatą Phytonem i może jestem już głuchy ale różnice na poziomie granic percepcji.

Napisałem, zamąciłem pewnie w kotle i zwolennicy teorii kablowej zaraz wezmą mnie w obroty. ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A my ich wtedy gazem..."

 

robi już ktoś jakiś bojowy?

bo ja mam tylko musztardę w domu... :-(

 

 

Jarostek - nie przejmuj się co tam kto ci kiedyś napisze - twoje uszy, twoje pieniądze, twój wybór... Tak naprawdę w audio nie chodzi o szczyty poziomów, ale o synergię powiązaną z preferencjami użytkownika. Jestem pewien, że za 10.000 można uzyskac lepsze brzmienie niż za 100.000. Wszystko jest kwestią korelacji na każdym poziomie ceny.

Dodając do swojego zestawu tani kabel ze srebra (przykład tylko) można uzyskać większą poprawę, niż wydając po kilka tysięcy na każdy rodzaj kabla w drogim systemie. Ani tu ani tam finanse nie są gwarancją powodzenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

Tak naprawdę w audio nie chodzi o szczyty poziomów, ale o synergię powiązaną z

>preferencjami użytkownika.

Synergia powiązana z preferencjami....brzmi smakowicie.

Synergia - współdziałanie różnych czynników, SKUTECZNIEJSZE niż z suma ich oddzielnych działań. No to Jarostek masz przed sobą n! możliwości. Za 30 - 40 lat: Dziadku, a z czego Dziadek się tak cieszy?

Wnusiu kochany, dziadzio znalazł synergię, po tylu latach znalazł tę j....ą synergię. R.I.P.

Pozdrawiam, jak zwykle bardzo gorąco, serdecznie i szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarostek

Nie miałem Shunyatty w ręku ale Stingray był łaskaw różnie reagować na Tunami, Furutecha czy Acrolinka a i listwa e-TP80E swoje zmieniała. Czasem różnice były niewielkie ale przy Tunami nawet przysłowiowa "małżonka" by usłyszała. Zostałem przy Enerr Delight wpiętym bezpośrednio do gniazdka i jest fajnie. Myślę, że jako neofita kablowy nie jestem obiektywny ale daleki też od krytykowania wyborów innych :-) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a papageno zawsze ma uwagi

:-)

 

młody jest, poczeka to zobaczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

Chodzi o to, że audiograde ma rację. Ja synergię systemu zgodną z moimi preferencjami osiągnąłem. I to jest synorgia, może nie wszechogarniająca, ale całkiem, całkiem...Przynajmniej teraz tak mi się wydaje. Nie mogę tylko osiągnąć synergii przy mieszaniu whisky z wodą sodową. Może nie ta whisky, może nie ta woda, może nie ten jar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piłbyś perfumy typu gin + tonic zamiast tej księżycowej siwuchy to obok jaru znalazłby się gratis snopek siana do spania :-)

a tak to tylko wieczne utrapienie i sromota z tom psynergiom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to śmy się dogadali jak expert z profanem :-)

mnie chociaż tłumaczy nabyta abstynencja

a skleroza (była w pakiecie) - nie pozwala na rozwijanie podwątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

papageno

Jak znalazłeś synergię ,to co dalej słuchac muzyki czy co ??? Panie chroń mnie przed tą synergią ,ja chcę trochę sprzętu powymieniac itd.UFF spojrzałem na swój sprzęt - jeszce przez wiele lat mi nie grozi :-)

Pozdrawiam serdecznie Robert

Ps. 1)Przepraszam że w tym wątku piszę nie będąc posiadaczem ,ale tu przynajmniej nikt nikogo nie obraża.

2)Może wystarczy że bardzo chcę miec manleya ,no i coś się więcej o nim dowiedziec :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Zapomniałem dodac, jak byłem na wycieczce w Szkocji to mi powiedziano że prawdziwy szkot może dolac do whisky jeszcze trochę whisky lub ew. trochę wody :-).Zwiedzałem destylarnię Talisker i polecam trunek o tej samej nazwie 10 lub więcej letni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja też nie mam, ale słyszałem u kolegi:) chyba mi się podobało. miał jospeha głośniki i monobloki oraz pre manleya. kultura, swoboda i delikatność były. grało to z jakiegoś super hiper accu cd. rozważam manleya, jako kolejne końcówki. a na razie spadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

palton, dekoracja

Jako nawiedzony Manleyowiec jestem niezmiernie rad, że Was też bierze manleyosis acuta. Bo u mnie to już jest chronica. Palton, nigdy nie ma tak, żebyś nie mógł się do czegoś przyczepić - nawet jak nie ma się do czego przyczepić. Ot, wstajesz rano i mówisz sobie: coś ten bas jakiś taki niemrawy, a jaka cieniutka ta średnica! I już masz gotowe pole do popisu i konto poważnie zagrożone, a może nawet bierzesz kolejny kredyt. Wiecie, ile kabli i lamp jest do przesłuchania!!!

Zbadam miejscowy rynek pod kątem rzeczonego trunku. Dekoracja ładnie opisał odczucia z odsłuchu Manleya - ja też tak uważam - kultura, swoboda i delikatność.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem Manleyowe Lampiszony,

wybaczcie komecyję ale w związku z potrzebą nabycia innych wyrafinowanych gażetów mam do sprzedania kilka interesujących pozycji "okołomanleyowych":

- komplet (8 + 1 zapasowa) lamp mocy EL84 logo Manley (dobrane, sprawdzone) do Stingraya i Mahi;

- wytłumiacze drgań do lamp sterujących MIDAS Bluenote (komplet 2 szt.);

- ENACOM głośnikowe (para) - eliminatory zakłóceń z sieci i fal radiowych.

Piszcie na priv jeżeli ktoś jest zainteresowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No cóż, Manley to fozofia dzwięku, która nie musi sę każdemu podobać. Jeżeli już ktoś załapie bakcyla "Manleyusa" to przepadł w butach.

Cztery miesiąc temu pożyczyłem koledze na odsłuch swojego Stingiego. Była to sobota. W niedzielę okoo 13:00 do niego zadzwoniłem. Był w takim szoku, że położył się spać dopiero o godz. 4:00 nad ranem "szukając szczęki" po pokoju. Każda płyta brzmiała inaczej. Nie będę opisywał jego relacji, ale już wtedy zrozumiałem, że dla niego nie ma odwrotu. Jego poprzedni srzęt to Creek Evo plus Eposy M 15.2. Zresztą sam od takigo sprzętu zaczynałem. Oczywiście Stingi poszedł do niego a ja stałem się szczęśliwym posiadaczem Snapów i Shrimpa. Teraz kolega delektuje się synergią jaka powstała z połączenia Stingiego i moich Józków 22. Jestem pewny, że za jakiś czas, przejdzie na Snapy i Shrimpa.

 

Pzdrawiam

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.