Skocz do zawartości
IGNORED

Manley


wojtek r100r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może chodzi ci o serię Kontakt 60/WL/61

czytałem kiedys o takim;

Płyn do czyszczenia styków DeoxIt Gold .

ale nie robiłem jeszcze takiej operacji , więc nie wiedziałbym który wybrać .

Czy z doświadczenia ,słyszycie poprawę , po takim czyszczeniu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszły do góry, ale chyba to już kilka miesięcy temu było

moze, ale i tak szok, jak to wszystko drozeje

"moje" ceny zatrzymaly sie na 24k za pare snapperow i 18k za pre 300b

a teraz?!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon nie przejmuj się cenami. Katalogowo zrównały się z cenami zachodnimi bo musiały a rozmawiać zawsze warto. A z resztą - Ty Manleya już masz.

 

Ja czyszczę styki Kontaktem S i po takim czyszczeniu szczególnych różnic nie słyszę. Co innego kiedy po czyszczeniu na każde połączenie daję kropelkę RESON LIKON. W moim systemie tę "kropelkę" słychać. Dlaczego i jak toto działa nie wiem. Lepsza dynamika, przestrzeń - ogólnie więcej powietrza.

Po takiej kropelce to nawet TIDAL ciągnięty z lapka po drucie marketowej HAMY gra jak z "winila" - mówię Wam a właściwie to piszę. :-}}

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kontakt S kupisz w każdym sklepie elektronicznym. Ja Licona kupowałem dwa razy na Allegro ale można też w sklepach internetowych. Poszukaj w Googlach.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Powiedźcie mi Panowie jakie przewody zasilające sa godne uwagi do Manleyów:-)

 

 

Zastanawiam się nad Harmonixem lub Kimberem... co Wy na to? Może jeszcze Mit?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi Panowie jakie przewody zasilające sa godne uwagi do Manleyów:-)

 

 

Zastanawiam się nad Harmonixem lub Kimberem... co Wy na to? Może jeszcze Mit?

witam

mnie też to interesuje , nie robiłem jakiś szczególnych badań w tym kierunku , a ciekawi mnie czy ktoś słyszał na konkretnym przewodzie spore zmiany .

Ja do końcówek obecnie mam podpięte chang cls30 , a do pre siltech ruby hill 2 , i o ile na końcówkach jakoś nie słyszałem sporych zmian , tak o pre mogę powiedzieć ,że jest podatny na przewód , i słychać różnice .

Jednak o ile przy rca i głośnikowych słychać spore różnice ,i można powiedzieć że poprawiają dżwięk o klasę lub dwie , tak o sieciowym wg. mnie już ciężko.Raczej są już ostatnim szlifem ,lekko rozjaśniającym lub zaciemniającym brzmienie , lub przyspieszającym lub spowalniającym ,w zależności czego się oczekuje.

Chang do końcówek są polecane bo podobno są szybkie i dobrze zgrywają się z lampą , a siltech w pre sprawił ,że dżwięk stał się bardziej dystyngowany .

Niedługo będę mógł porównać siltecha z harmonixem sm350 , będę mógł coś napisać, ale osobiście również rozważałem mit oracle z3.p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No się chłopaki rwą do pomocy.

 

Kiedyś często z Manleyem łączony był Harmonix bo to jeden dystrybutor był. Zgrywały się podobno świetnie.

Teraz króluje Chang. Najlepiej 30-ka.

U mnie jest ich 6 + filtr. Tyż Changa. I jest pięknie. Pewnie można lepiej ale w moim przypadku to góra kasy. Może później.

Teraz grzeję TAD-y. Na razie jest bardzo obiecująco.

 

Cholera czyżby Manleyowcy się na nowe forum przenieśli bo zostało nas tu ... no chyba z sześciu ?

 

Aha PRE 300B nie zniknęło z produkcji tylko ze strony. Jakaś awaria czy coś tam.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No się chłopaki rwą do pomocy.

 

 

Teraz króluje Chang. Najlepiej 30-ka.

 

Teraz grzeję TAD-y. Na razie jest bardzo obiecująco.

 

 

 

 

Co to za Chang?

 

A jakie TAD-y?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chang 30 to przewody zasilajace z oferty Chang lightspeed amerykańskiej firmy która produkuje też pasywne filtry prądowe ,a której przedstawicielem jest Galeria Audio z Wrocławia.Z ciekawości możesz przyjrzeć ich ofertę na stronie dystrybutora.

Czy to najlepsze połączenie ciężko zapewne powiedzieć,napewno ich oferta nie wykracza poza zdrowy rozsądek.

Ciekawe ,że wcześniej polecali harmonixa do manley,a nabyłem właśnie Sm 350 będę przynajmniej mógł na pre porównać go z Chang,iem i siltech,em.

Tad to jak się domyślam lampy el34 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za Chang?

 

A jakie TAD-y?

Chang Lightspeed. Producent kabli zasilających, filtrów, IC i głośnikowych z USA. Wejdź na stronę GA.

TAD Premium El 34B-STR. Wszystko wskazuje na to, że będą lepsze od 6CA7 EH, TUNG-SOL EL34 a kto wie czy nie i TREASURE 6CA7.

Jeszcze kilkadziesiąt godzin grzania i się okaże.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre 300 b jest świetne szczególnie jeśli zaaplikuje mu się zacne lampki .Byłoby ogromną szkoda dla potencjalnych nabywców gdyby zaprzestali produkcję,szczególnie że to chyba obecnie jedyne produkowane pre na tej lampie .

 

TAD Premium El 34B-STR. Wszystko wskazuje na to, że będą lepsze od 6CA7 EH, TUNG-SOL EL34 a kto wie czy nie i TREASURE 6CA7.

 

A w czym chodzą w snapper,ach?

Ja przeszedłem z jj 34 na Svietlana c el 34 ,różnice ogromne ,tą lampę spokojnie można polecić.wszystkie inne są dokładnie pomiędzy .p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe ,że wcześniej polecali harmonixa do manley,a nabyłem właśnie Sm 350 będę przynajmniej mógł na pre porównać go z Chang,iem i siltech,em.

 

 

 

Jak porównasz, to byś skrobną co nieco jak wypadł ten Sm 350 do tych dwóch pozostałych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No się chłopaki rwą do pomocy.

 

Może po prostu mają niewiele do powiedzenia, tak jak i ja.

 

Mam jeszcze tyle istotniejszych spraw do zakupienia, że kabelkami zasilającymi raczej jeszcze długo się nie zajmę na poważnie :) 10kzł wolę w inne miejsce ulokować, niż kabelek zasilający.

Póki co u mnie mieszanka. Monobloki i źródła grają na oryginalnych, czyli "komputerówkach". Pre mam Chang Power 20. Wszystko wpięte do filtra zasilającego Chang, filtr do ściany Chang Power 20. Power 30 jeszcze nie próbowałem, ale pewnie kiedyś to zrobię. Póki co, pewnie wezmę kolejne Changi do monobloków.

 

Dlaczego Chang? Pewnie gdyby nie fakt, że dystrybutor Manleya ma też Changa w ofercie, to niewykluczone, że grałyby inne :) Pożyczyłem do domu, posłuchałem, po przepinałem i tyle. Kwota nie zabija.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No się chłopaki rwą do pomocy.

 

:-) bo to pytanie dla hardcorowców było :-) a my zwykłe zjadacze chleba :-)

 

Zamiast kabla zasilajacego za tysiace lepiej zapodać 300B Takatsuki lub Royal Princess

do swojego pre i wtedy będzie się działo...

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez brodacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) bo to pytanie dla hardcorowców było :-) a my zwykłe zjadacze chleba :-)

 

Zamiast kabla zasilajacego za tysiace lepiej zapodać 300B Takatsuki lub Royal Princess

do swojego pre i wtedy będzie się działo...

:-)

Całkowita racja. Tyle tylko, że jak do tego Takatsuku lub Royal Princess dołożysz przyzwoity kabel zasilający to wtedy dopiero będzie się działo.

O lepszym bezpieczniku już wspominał nie będę. I tam o takich innych jak stolik, filtr - właściwie też wspominał nie będę.

Bo zaraz przygoni tu taki jeden i ... wtedy dopiero będzie się działo. :-))

 

EL 34 TAD grają oczywiście w Snapperach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O lepszym bezpieczniku już wspominał nie będę.

 

 

 

A jakie masz bezpieczniki jeśli można wiedzieć... :-)

 

 

 

 

EL 34 TAD grają oczywiście w Snapperach

 

 

No i jak grają te lampki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki - no cóż grają dopiero 20 godz ale już mogę stwierdzić, że to takie 6ca7 EH x 2. Do Tung Soli chyba nie ma sensu porównywać. Co do Treasure zobaczę jak będą miały stówkę na liczniku. Jeśli okażą się też żywotniejsze od w/w to będzie strzał w dziesiątkę.

 

Bezpieczniki to AMR-y. Wszędzie za wyjątkiem filtra. Jak będę miał trochę czasu pokombinuję z innymi. Pewnie już dawno bym to zrobił gdyby leżały w sklepie na półce. -))

 

Wracając do zasilania : jaki prąd do systemu wlezie taki i z niego wylezie i nawet najlepszy sprzęt tego nie zmieni. Od tego należy zacząć. Ja ten błąd popełniłem. Zabolało - ale " jak się nie psewrócis to się nie naucys ".

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zasilania : jaki prąd do systemu wlezie taki i z niego wylezie i nawet najlepszy sprzęt tego nie zmieni. Od tego należy zacząć. Ja ten błąd popełniłem. Zabolało - ale " jak się nie psewrócis to się nie naucys ".

Pozdrawiam

 

Hej to opisz twój przypadek . Zawsze to będzie jakaś nauka i pomoc aby nie popełniać błędów.p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez roberto20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roberto. Sorki, że się wcześniej nie odezwałem ale z czasem u mnie cieniutko.

To żadna wielka historia. Popełniłem błędy jakie popełnia bardzo wielu z nas. Kupowałem i sprzedawałem coraz droższe klocki i oczywiście przy sprzedaży traciłem minimum połowę kasy.

Na szczęście nie był to sprzęt za "górę złota" ale jak na moje wtedy możliwości finansowe - bardzo drogie -:))

W całej tej historii piękne jest to, że w ten sposób doszedłem do Manleya. Kombinowanie z przewodami, gniazdami, bezpiecznikami zacząłem dopiero mając Stingreya.

Być może gdybym mając Jambo Shrimpa i Mahi zaopatrzył się w przewody i filtr, które mam teraz to zakończyłbym poszukiwania albo i nie bo zestaw 300B spodobał mi się od kiedy po raz pierwszy wszedłem do GA (wtedy MA).

Końcówki mocy na 300B jeszcze przede mną. -:))

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Końcówki mocy na 300B jeszcze przede mną. -:))

Tylko te ceny dobrych lamp 300b :(

Obstawiam, że wtedy kolumny też do wymiany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. bo my z tymi lampami się sami trochę fiksujemy.

Ja tak na prawdę mógłbym żyć nawet z Tung Solami w Snapperach. Generalnie na firmowych lampach Manley też pięknie gra i nie wiem ile musiałby kosztować wzmacniacz tranzystorowy aby mu dorównać.

Bazując na informacjach z internetu kupujemy lampy od razu za grube tysiące nie wiedząc jak spisały by się te tańsze. Oczywiście próby kosztują.

Gdybym zamienił Snappery na 300B to na początek pewnie próbowałbym z czymś tańszym niż Takatsuki.

Co do kolumn. Nie koniecznie w moim pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

myślałem ,że nawiązujesz do pytania o przewody i miałeś jakieś złe doświadczenia którymi mógłbyś się podzielić ,aby ewentualnie omijać produkty które się z manleyem nie zgrywają .

W tym drugim przypadku ,nie wiem czy to należy nazwac błędem , bo jednak mimo wszystko , za kasą idzie jakość ,a nie od razu jesteśmy gotowi wydać spore środki na zestaw.

A przygoda z sprzętem audio już taka jest ,że często sami wybierając pierwsze elementy toru nie do końca wiemy co w sumie chcemy osiągnąć , a jednak od czegoś trzeba zacząć ,aby móc porównać z czymś w naszym odczuciu lepiej grającym , również podczas lat użytkowania dorastamy do poszukiwania czegoś , na co wcześniej nie zwracaliśmy uwagi .

Ja sieć i akustykę , zostawiłem na koniec , może to błąd , ale zawsze oprócz płyt było coś do dokupienia, jak kupiłem końcówki potrzeba było pre , jak kupiłem cd potrzeba było xps ,potem przewody itd.

Sieć jakoś słysze najsłabiej , tzn jest wpływ na całokształt , ale często nie warty pieniędzy które trzeba na to wydać, zdecydowanie lepiej dołożyć do lepszego cd , lub wzmaka ,wg mnie nawet dobre lampy więcej wnoszą do systemu niż średniej klasy przewód zasialający .

Wzmak manleya na 300b fajna sprawa , nie dla mnie ze względu na kolumny , dlatego wybrałem zestaw 250 plus pre na 300 b .Jednak musisz pamiętać ,że potrzeba 4 sparowanych lamp , i przy harmonixach czy gold lion to jeszcze rozsadny koszt ale już przy royalkach WE czy takatsuki to fortuna ,a jak spali się jedna lampa , trzeba wymienić cały set .

Ja porównałem , tańsze lampy ( gold lion- fabryczne ) z takatsuki i pożniej jeszcze royalki, to nie to samo , powiem tak , jak usłyszy się pre 300 b na takatsuki (nie mówię już o WE) to świat już nie jest taki sam , ciężko pożniej powiedzieć , że mogę żyć z innymi lampami , bo niestety brakuje nam w przekazie zbyt wiele .Royal też są fajne zależy co kto lubi , ale to zdecydowana poprawa w stosunku do tych tańszych lamp .Trzeba jeszcze uwzględnić , inne lampy w torze, bo takatsuki lubią doborowe towarzystwo.Jednak cena jest zaporowa ,i o ile łatwo jest się nimi zachwycić , to jednak nie łatwo podjać decyzję o zakupie .

Snapper jest super wzmakiem , można go fajnie modyfikować lampami , odwdzięcza się konkretnym graniem , i jest moc , to bardzo ważne , jak ma się trudne kolumny to zdecydowanie pomaga.

pozdrawiam

 

ps; fajny zestaw wzmaka na 300b jest na audiomarkt , a i na allegro snapperki w rozsądnej cenie .Napiesz jaki filtr przewody bezpieczniki gniazda wybrałeś , i dlaczego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez roberto20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Manleya nie polecam tanich przewodów Furutacha. Nie polepszają niczego w stosunku do "sznurówek". Enerr bodajże Violett okazał się nawet gorszy. Zmulił totalnie dźwięk.

Ponieważ nie stać mnie było na droższe przewody zrobiłem je sobie sam.

Changi wybrałem po prezentacji całego systemu Manleya na Audiofilu jakieś dwa lata temu. Uznałem, że nie ma sensu ganiać po sklepach, wypożyczać, porównywać skoro z nimi Manley i reszta systemu gra znakomicie. Zamówiłem, kupiłem i jestem bardzo zadowolony.

Ostatnio w ogóle jeśli coś zmieniam to tylko dlatego, że akurat coś się nawinie pod rękę. W taki właśnie sposób wymieniłem przewody głośnikowe i XLR-y łączące PRE i końcówki. I jeszcze dokupiłem filtry do głośników. Też przypadkowo. Wcale ich nie potrzebowałem.

A lampy w lesie.... -:))

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki właśnie sposób wymieniłem przewody głośnikowe i XLR-y łączące PRE i końcówki. I jeszcze dokupiłem filtry do głośników. Też przypadkowo. Wcale ich nie potrzebowałem.

 

 

A jakie masz przewody głośnikowe do Snapperów i XLR do pre The Wave...

 

 

Filtry do głośników? To jakieś są zewnętrzne czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam The Wave. Mam 300B. Łącze je ze Snapperami przewodem XLR KRYNA Balca5 poprzez przejściówkę Cardasa.

Przewody głośnikowe to Kryna Spca7. Dla mnie rewelacja. Opis w elektronicznym wydaniu HFC

 

Te filtry to takie dwa pudełeczka, które nazywają się RSP-901 EX firmy SPEC. Możesz o tym poczytać na stronie GA i u W. Pacuły.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedź...

 

 

A nie słuchałeś Snapperów z przewodem sieciowym Harmonix?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.