Skocz do zawartości
IGNORED

Manley


wojtek r100r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie przeglądam różne lampy i..... jedna wielka "dżungla". Przykładowo wspomniana 12at7wa Mazda - wiele odmian, każda inny nadruk na lampie. I jak się w tym wszystkim rozeznać? Są jakieś sensowne strony z katalogami lamp, gdzie jest uporządkowana wiedza?

 

Myślę, że na początek poczytam pod kątem pre, czyli sterujące i prostownicze (teraz siedzi 5AR4C Ruby). Ciekawe, na ile prostownicze w cenach 1kzł i więcej, są warte swojej ceny? Przykładowo:

5u4g eml -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam różne lampy i..... jedna wielka "dżungla". Przykładowo wspomniana 12at7wa Mazda - wiele odmian, każda inny nadruk na lampie. I jak się w tym wszystkim rozeznać? Są jakieś sensowne strony z katalogami lamp, gdzie jest uporządkowana wiedza?

 

Myślę, że na początek poczytam pod kątem pre, czyli sterujące i prostownicze (teraz siedzi 5AR4C Ruby). Ciekawe, na ile prostownicze w cenach 1kzł i więcej, są warte swojej ceny? Przykładowo:

5u4g eml -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest takich stron pelno. np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) gdzies mialem linki do lepszych zestawien, ale na szybko nie znajde.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy któryś z kolegów posiadających 12at7 mazda mógłby wkleić zdjęcie poglądowe .

Nie znam niestety mazdy ,więc jestem ogromnie ciekaw jej brzmienia , jednak jak pisało już w wątku wcześniej , uważam że 12at7 siemensa to podstawa rozważania podmiany lamp w manley,u ,ponieważ gra dużo lepiej od ponad połowy lamp z rynku , a przy tej cenie warto w nią zainwestować i od tego trzeba zacząć układanie dżwięku pod siebie .Siemens to lampa bardzo czysta wręcz żródlana w przekazie, z dość szeroką sceną ładną barwą, piękne czarne tło , dobre wiarygodne rozłożenie sceny i powietrze .Ma również mankament , jest bardzo czysta więc jest sporo informacji i co przy jazz czy małe składy jest super a przy np. rocku (natłok zdarzeń) może być już za selektywnie i trochę zbyt ostro .

 

moim zdaniem warto najpierw wymienić tą lampę w końcówkach u mnie to lampa na której się zatrzymałem.

Co do 300b ten ruby jest akurat nie najgorszy (i wg. mnie powinien być wymieniany na końcu) jego zaleta to ciepłe granie z szeroką sceną .proponuje najpierw wymianę 6sl7 na ciepłą to troche uspokoi tą eh300b ,mnie było ciężko słuchać tego zestawienia na początku ,następnie i to dość szybko wymieniłbym 300 b .najlepiej na najlepszą na jaką stać właściciela , to dopiero zobrazuje jak degradującą dżwięk w tym pre jest właśnie ta lampa .póżniej można wrócić do dopieszczenia dżwięku poprzez 6sl7 a z nudów można podmienić 5u4g .

oczywiście mój wpis będę mógł uzupełnić jeszcze wkrótce , bo zakupiłem niedawno z ciekawości kilka lampek i będę mógł odnieść się do podmian po odsłuchach .p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 300b ten ruby jest akurat nie najgorszy (i wg. mnie powinien być wymieniany na końcu) jego zaleta to ciepłe granie z szeroką sceną .proponuje najpierw wymianę 6sl7 na ciepłą to troche uspokoi tą eh300b ,mnie było ciężko słuchać tego zestawienia na początku ,następnie i to dość szybko wymieniłbym 300 b .najlepiej na najlepszą na jaką stać właściciela , to dopiero zobrazuje jak degradującą dżwięk w tym pre jest właśnie ta lampa .póżniej można wrócić do dopieszczenia dżwięku poprzez 6sl7 a z nudów można podmienić 5u4g .

Na brak ciepła nie narzekam. Co do 300b, to raczej na WE się nie szarpnę. A co sądzicie na temat obecnie produkowanych? Przykładowo Sophia Electric (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), Emmision Labs (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) - tanie nie są, ale czy warte swojej ceny?

 

oczywiście mój wpis będę mógł uzupełnić jeszcze wkrótce , bo zakupiłem niedawno z ciekawości kilka lampek i będę mógł odnieść się do podmian po odsłuchach .p

Będę czekał na wnioski. I tak zanim dobiorę się do lamp, muszę jeszcze rozstrzygnąć kwestię źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Ruby to niestety słaby punk w pre 300b. Wystarczy ją podmienić na taniego Sovteka 5u4g i przekonać się ile brudu z sobą niesie. O takiej lampce jak 5u4g Marconi pisał nie będę bo jest prawie nie do zdobycia. Inna z tych lamp to U52 G.E.C koszmarnie droga ale znakomita. Dobrym zamiennikiem Ruby jest też RCA lub Svetlana które nie zabijają ceną. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w kwestii sprostowania ; nie napisałem , że ruby to dobra lampa (tylko nienajgorsza ) być może się mylę ,ponieważ porównywałem ją tylko z jedna lampką i akurat ruby wypadł lepiej .

jednak meritum to kolejność wymiany lamp w pre 300 b , aby usłyszeć jak najwięcej pozytywnych zmian .i tu wg mnie lampa 5u4g wymieniana jako pierwsza to nieporozumienie .Również rozważanie zakup trzeciorzędnej lampy do tego pre za 3000 zł .To raczej oczywiste że ,sercem zawsze będzie 300b i wokół niej trzeba budować set innych lamp .

Odnośnie lamp 300b sophia electric są różne wpisy , wiele ,że nie warto , proponuję poczytać jeszcze o lampach 300b w watkach im poświęconym , jest kilka firm polecanych , lecz w ostatecznym wyborze i tak trzeba kierować się własnym gustem.Fakt ,że powinna to być najlepsza lampa aby wydobyć cały potencjał pre ,w moim przekonaniu będzie zapewne najdroższa.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie EML jest sugestia dotycząca 300b w wersji Mesh, aby w pre Manleya sobie ją odpuścić. Do tego pre zwykła EML 300b lub EML 300b XLS. Z wpisów na forum (również w naszym wątku) wynika, że lampy warte uwagi. Co do Sophic Electric - chwalą wersję Royal, ale to cena 2xEML XLS. Para 300b XLS około 3kzł. Para Royal około 6kzł, a to już blisko cen WE, czy chwalonych japońskich Takatsuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, poleciłbym ci zainteresowanie się PSVANE i KR audio lub ostatecznie 300B-Z Shuguang Treasure . Po sporej lekturze te 3 firmy wyłoniły się jako ciekawe .Lecz jeśli miałbyś kupować lampy w okolicach 5 tyś . to już celowałbym w takatsuki prosto z Japonii lub z rynku wtórnego .

choć może inni forumowicze podpowiedżą coś jeszcze.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W teście Jumbo Shrimp w Highfidelity jest wzmianka że można podłączyć słuchawki stosując przejściówki rca - jack . Kombinował ktoś z was w ten sposób? Jeśli tak to z jakim efektem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar.s - Miałem Jumbo ale nie słucham przez słuchawki więc Ci nie pomogę.

Roberto - Ja też myślałem, że 5u4g to mało istotna lampa w 300B dopóki kolega mi jej nie pożyczył (Marconi). Niestety nie chce jej sprzedać.

Po próbach z 5u4g i 6sl7 nie mam pewności, która wnosi więcej do poprawy dźwięku. Na razie wpakowałem Sovteka i jest lepiej niż z Ruby. Ale to moje odczucia. Co do 300B sam kręcę się w kółko i nie wiem co mam kupić bo albo byle co (jakościowo) albo kosmos cenowy a chciałoby się połączyć ogień z wodą. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W teście Jumbo Shrimp w Highfidelity jest wzmianka że można podłączyć słuchawki stosując przejściówki rca - jack . Kombinował ktoś z was w ten sposób? Jeśli tak to z jakim efektem ?

 

A to dobre pytanie. Z chęcia bym to sprawdził.

Kupie taka i sprawdze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazje przetestować kilka lampek 12at7/ecc801 w Snapperach.

 

Electro harmonix 12at7

Siemens ecc801s

Marconi 12at7

 

Electro harmonix w porównaniu do Siemensa i Marconi to jakieś nieporozumienie.Słuchać się nie da,wszystkie wybrzmienia zlepione i płytkie,mnóstwo brudu w powietrzu.

 

Siemens dużo werwy i rytmu,dobre rozciagnięcie pasma.Brzmienie zdecydowane lecz nie agresywne lub zbyt ostre.Stare magrania rockowe na dużych głośnościach brzmia dobrze i rasowo.

 

Marconi cieplejsza od Siemensa troszkę i bardziej zaokraglona.Przyjemniejsza lecz z mniejsza dynamikom i kopem.W stosunku do Siemensa troszkę czaruje.

 

 

Na dzień dzisiejszy wybrałbym z tych dwóch Siemensa a biorac pod uwagę ,że można go mieć nowego za 100zł. jest to chyba must have.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-52064-0-34894700-1449956687_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Siemens na tle EH to przepaść. Poczytaj o innych lampach które Manleyowcy testowali i ocenili jako jeszcze lepsze niż Siemens ... warto potestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Siemens na tle EH to przepaść. Poczytaj o innych lampach które Manleyowcy testowali i ocenili jako jeszcze lepsze niż Siemens ... warto potestować.

Tak. O ecc81 i jej zamiennikach w naszym wątku trochę jest.Już TATO założyciel robił pierwsze próby a i wielu innych kolegów, którzy przepadli bez słuchu swoją cegiełkę dołożyli.

Jak tam żyje Ci się bez Manleya. Miałem okazję na AVS posłuchać Twojego wzmaka. Nadal jesteś zadowolony z zamiany? Pozdrowienia dla Krakowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie na AVS klocków to tylko może bardzo wstępnie pokazać co dane urządzenie potrafi pokazać, a często może rozczarować. Pamiętam z AS prezentacje Manleya Moje Audio jeszcze z Romkiem ... było dobrze, ale to nie to co udawało mi się ustawić w moich warunkach we Wro. Nie byłem na AVS w tym roku, ale wiem z opinii kolegów którzy znają Amplifona (słuchali go u mnie, u innych kolegów), że to było granie poprawne, ale nie pokazało jego prawdziwej natury (dynamit, piękna średnica, cudowne wybrzmienia instrumentów). Z monitorami podobno jeszcze grało ok, a z podstawkowymi, tak sobie. Studio16Hz dopiero przygotowuje nowe kolumny pod SET42. Dlatego jak chcesz ocenić ten wzmak (jak każdy inny), to musisz go wziąć do siebie, co nie oznacza, że na Twoich kolumnach zagra lepiej niż Manley. Czy jestem zadowolony ... ja już nie szukam innego wzmaka / dzielonki jeszcze w miarę rozsądnej cenie za kilkadziesiąt tysi talarów :) Manley jest świetny i byłem z nim przez 7 lat, ale Amplifon to inny poziom (moim zdaniem oczywiście, ... przepaści nie ma, ale jest lepiej). Przed wyborem Amplifona słuchałem MPW GM70 z pre Lamm 2.1 i wynik znasz :))) Jak Evka Manley'ówna cos nowego zapoda to na pewno to wezmę na odsłuch, a na razie Ampli rządzi, ale serce do Manleya wciąż boje mocno. Pozdrowienia dla Wrocławia

 

Szkoda że TATO już nie pisze, osobiście go poznałem w Moje Audio jeszcze za starych czasów, jak "Romeo i Krycha" :) byli razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie pisze TATO i paru innych Manle'yowców. Wzięli się i obrazili nie wiedzieć czemu. No cóż. TKM :-)

Ja na takich imprezach jak AVS staram się nie oceniać kategorycznie sprzętu. Raczej jadę pooglądać niż posłuchać i biorąc tę kategorię pod uwagę SET42 wypadł świetnie.

Manley'owa może stworzy coś nowego a może nie. Ja kiedyś popróbuję końcówek 300b. Tak, więc moja zabawa z Manleyem jeszcze potrwa. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotestowałem jeszcze do grona lampę Brimar.

 

Gra podobnie do Marconi lecz z większym dystanse.Całe wydarzenie jest bardziej odsunięte od nas.Jest to gra z miła perspektywa ,magiczna i dystyngowana lecz w stosunku do Siemensa z mniejsza dynamika,werwa i słabszym rytmem i basem.To taka 300B w świecie 12at7.

Jutro postaram się jeszcze posłuchać Ei.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez brodacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotestowałem jeszcze do grona lampę Brimar.

 

Gra podobnie do Marconi lecz z większym dystanse.Całe wydarzenie jest bardziej odsunięte od nas.Jest to gra z miła perspektywa ,magiczna i dystyngowana lecz w stosunku do Siemensa z mniejsza dynamika,werwa i słabszym rytmem i basem.To taka 300B w świecie 12at7.

Jutro postaram się jeszcze posłuchać Ei.

jak juz sie bawisz lampami po looknij na raytheon shiny black plate - duzo lepszy od siemensa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując sterujące 12at7 do monobloków powinny być również parowane?

 

Na początek myślę spróbować Siemens ecc801s, czy takie z numerem 982 będą dobre (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

dokładnie takie ,lampy zawsze powinny być parowane ,jednak w przypadku tych siemensow nie jestem pewien czy ktos to robi .mala podpowiedz jak nie znajdziesz ich w nizszej cenie od 100zł/szt to napisz do bazodruta.pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 100zł za nowe?

 

A porównywał ktoś Siemens ecc801s z Siemens e81cc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

nie poniżej lecz w cenie 100 zł za 1 szt nową . Generalnie te lampy już są sporo droższe.Być może, przy tej cenie, będziesz musiał kupić np.cztery , ale to tak świetna lampa ,że warto od razu kupić więcej .Jeśli masz neo 250 , to na pewno cię bardzo zaskoczy , póżniej będziesz mógł odnieść się do dżwięku i pozostać przy niej , lub szukać delikatniejszych lamp ,o takich właśnie pisze brodacz .

Ja w końcówkach zostawiłem na razie te lampy i bawię się pre. jak skończę ,to może podmienię też 12 at7 , ale to już będzie ostatni zabieg w doborze lamp.

co do porównań chyba było porównanie 801 do ecc81 i telefunkena na tym forum musisz poszukać .pozdrawiam

 

jak juz sie bawisz lampami po looknij na raytheon shiny black plate - duzo lepszy od siemensa

witam

piszesz o lampie 12at7 czy 12ax7 .bo testowane to 12at7.

jeszcze pytanie ;w jakich aspektach lepsza , chodzi o czystość , rytm i werwę, czyli pozytywach 801 , czy o to , że są np. bardziej delikatne ,analogowe,poukładane ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez roberto20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

nie poniżej lecz w cenie 100 zł za 1 szt nową . Generalnie te lampy już są sporo droższe.Być może, przy tej cenie, będziesz musiał kupić np.cztery , ale to tak świetna lampa ,że warto od razu kupić więcej .Jeśli masz neo 250 , to na pewno cię bardzo zaskoczy , póżniej będziesz mógł odnieść się do dżwięku i pozostać przy niej , lub szukać delikatniejszych lamp ,o takich właśnie pisze brodacz .

Ja w końcówkach zostawiłem na razie te lampy i bawię się pre. jak skończę ,to może podmienię też 12 at7 , ale to już będzie ostatni zabieg w doborze lamp.

co do porównań chyba było porównanie 801 do ecc81 i telefunkena na tym forum musisz poszukać .pozdrawiam

 

Mam Snappery. Na razie kupię dwie, gdyż dopiero chcę zacząć zabawę z lampami. Jak już wybiorę te swoje, to będę myślał o zapasach :)

 

Rozumiem, że skoro polecasz bazodruta, to można zaufać?

 

W Hornecie niestety jedna szuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jak zapewne zauważyłeś,ostatnie testy lamp 12at7 brodacza ,odnoszą się do snapperów, więc masz bezpośrednie odniesienie .

Ja u niego kupowałem , ostatnio też koledzy i wszystko było ok . Lampy nowe z oznaczeniem 982. Nie powinno być niespodzianek . Tylko czy za 2 szt dostaniesz taka cenę ?

Musisz trochę ponegocjować .

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez roberto20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zurek. Przedstaw swój ranking lamp 12at7 bo chyba Ty najwięcej ich testowałeś.

 

Roberto. Na jakiej 300b grasz?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja gram na takatsuki 300b, 6sl7 to rca z lat 50 .a 5u4g to narazie ruby , ale idzie mi już rca z czarną anodą w wersji dla wojska ( niezwykle rzadka),mam nadzieję ,że spełni moje oczekiwania.

Chwilowo nie mam jeszcze pomysłu na od3 , ale myślę, że coś się znajdzie , bo te ebonitowe tuby mi się nie podobają.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja gram na takatsuki 300b, 6sl7 to rca z lat 50 .a 5u4g to narazie ruby , ale idzie mi już rca z czarną anodą w wersji dla wojska ( niezwykle rzadka),mam nadzieję ,że spełni moje oczekiwania.

Chwilowo nie mam jeszcze pomysłu na od3 , ale myślę, że coś się znajdzie , bo te ebonitowe tuby mi się nie podobają.

pozdrawiam

Jeśli to ta RCA którą miałem okazję posłuchać to świetna lampa. Niestety podobno okrutnie droga. U mnie oryginalnie od3 to Raytheon JAN więc tej tuby brak. Jaki i czy w ogóle ma wpływ na dźwięk nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.