Skocz do zawartości
IGNORED

POSZUKUJĘ WZMACNIACZA LAMPOWEGO za 3-3,5


nick102

Rekomendowane odpowiedzi

zafop,

 

za 2000 to mozna dac za Mingdy.... albo podobne. A Cayin ma sie do Sparka jak piesc do nosa.

Tak przy okazji, co to za model Spark 734?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarEd,

 

Mingdy możesz posłuchać u mnie, mieszkam w Warszawie - zapraszam. Kontakt przez PW lub maila: [email protected]

 

 

Dartman,

 

Szanuję Twoje zdanie, ale uszanuj też i Ty moje.

 

 

 

Jako ciekawostkę podam może tyle, że niedawno był u mnie znajomy, który słuchał Jadisa Orchestry i po odsłuchu mojej MingDy podsumował krótko - Jadis w porównaniu do MingDy po prostu "nie gra".

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Co sądzisz o tym sparku 710 z allegro. Miał wymienione lampy - jak podane na aukcji. Ponoć jedna przestała grać czy to się nie powtórzy? Sam nie wiem. Jest szansa , że go posłucham u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie najlepiej jak posluchasz sam. 710 to bardzo dobry wzmacniacz, cudowna srednic i gora. Bas jest rowniez solidny ale moze byc klopot z kontrola kiedy impedancja spada ponizej 4Ohm.

Sam uzywam dwoch modeli Sparka 530 na bas i wlasnie 710 na gore i srednie. Bardzo niewiele osob zna Spark'a malo znany w Polsce, pozniej zienil nazwe na Cayin). Trudno go tez kupic na rynku wtornym. Ciekawostka jest fakt, ze Spark to potezna firma chinska operujaca w obszarze technologii kosmicznych.

 

Co do lamp, wszystko ma swoja zywotnosc i kiedys trzeba dokonac wymiany. Lampy zostaly wymienione, wiec nastepna czeka Cie za jakies 6lat.

 

Z tego co pamietam cena nowego to bylo jakies 6.800PLN i byla to cena bardzo atrakcyjna. Niestety nie wszystko co jest dobre ma szanse sie przebic, Spark nie dal rady a szkoda.

 

Ja sam poluje na druga 530 ale poki co bez powodzenia.

 

Naprawde goraca rekomendacja. A, nie jesem w zaden sposob skoligacony ze sprzedajacym z allegro ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc:) Jeszcze zapytam o ten bas - wydaje mi się, że moje kolumny i obecny wzmacniacz tj. vivace3 esa i denon 735R nie daja takiego pełnego basu jaki chciałbym usłyszeć. ładna jest średnica góra przyzwoita (jak na tej klasy sprzęt) ale zawsze jest to "ale" :)

odnośnie kolumn :Zestaw trzydrożny w obudowie bas refleks

Pasmo przenoszenia 36Hz-30kHz (+/-3dB)

Impedancja znamionowa 8 Ohm

Efektywność 90dB (2.83V/1m)

Moc znamionowa 120W

Moc impulsowa 300W

Zalecana moc wzmacniacza 30W-300W na kanał

Wymiary (WxSxG) 100 x 18 x 33 (cm)

Ciężar 21 kG (sztuka)

Słuchać lubię : jednego dnia Iana Garbarka, innego Tangerine Dream,innego Judas Priest a jeszcze innego Carmen Bizeta. Każda płyta nagrana jest inaczej i tez różnie brzmi. CD narazie tez denon 735 zamierzam zmienić później. Czy ten bas potrafi ładnie zagrać, zejść bo sprzedawca tez właśnie o nim wspominał, że to słabsza strona. Dzieki z góry za info i sorry za wzbudzenie nerwowości wtedy za te moje wpisy-ale ja nie wiedziałem jak ta machuna tu DZIAŁA:):) pozdrawiam Piotr W. (Toruń)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś z Torunia, posłuchaj koniecznie konstrukcji josepha56 (też z Torunia). Jestem szczęśliwym posiadaczem jednego z jego wzmacniaczy, inny stoi w Patronie, z tego co wiem, jeden ma aktualnie na zbyciu. Miałem okazję słuchac go w porównaniu z Amplifonem - wypadł bardzo korzystnie, jest też perfekcyjnie wykonany - równiez w środku. Ponadto wzmacniacz lampowy to urządzenie, przy którym warto mieć fachowca pod ręką :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam monofoniczne konstrukcje z preampem firmy Phast. Z moich doświadczeń wynika, że grają dużo lepiej niż konkurancja chińsko/amerykańska oraz np. polski Amplifon. Monobloki na EL34 lub 6P3S z preampem można dostać za 2500-3000zł.Kto raz spróbuje dzielonej amplifikacji raczej nie wróci do integry: niepowatażalne stereo, wygląd i większe możliwości konfiguracji (kable, lampy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się nisko Mr McGywer. To zaszczyt mieć kon takt z tak szacownym forumowiczem tego forum:):) Tylko ja musze mieć konkretne propozycje co do sprzętu-gdzie szukać? oto jest pytanie-gdzie? kto ma? kto chce sprzedać? gdzie czyhaja okazje? A tak poza tym mam problem z cd-kiem. to jest denon 735 i jak wrzucam płytę czasem mysli myśli i przestaje myslec - jest 0 by 0. a czasem jak wysunę szufladę kilka razy to zaskakuje i odtwarza i nie ma póxniej problemów do końca płyty? tak jakby miał problem z odczytem sektora startowego. co bys poradził MISTRZU? Jaki to problem może być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich kolumnach nie powinno byc zadnych klopotach z basem z winy wzmacniacza. Raczej nie schodza ponizej 4Ohm. Tak, ze smialo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny forumowiczu

Bardzo proszę nie kadzić mi tak, bo od nadmiaru kadzenia mogę ulec zaczadzeniu.

Niedawno na allegro były sprzedawane dwa komplety monobloków z przedwzmacniaczem PhaSt (dawniej Phase). Co jakiś czas pojawiają się lampki tego producenta. Bywają też inne interesujące lampiaczki, np. w tej chwili jest Spark 710.

Pzdr

Mac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek,

 

z calym szacunkiem dla ciebie i firmy phast. to nie ta liga. cale te 20kg za 2500PLN mozna do pisakownicy zaniesc.

Jest jeden ukrainiec nazywa sie omak, ktory jest wart grzechu ale nie koszuje 2500 :D. napedza jeszcze trudniejsze kolumny niz u mnie. tak wiec nie wciskajcie tu razem z MISTRZEM bajek o cudownych monoblokach za grosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dartman >>>

Spoko. Po co się podniecać...

Phasty pięknie grają !

Kłopot tylko z tym - czy dadzą radę ? ( jaki to był metraż ?).

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>nick102

Napisz na maila podanego w "o mnie", dam Ci namiary. Jeśli chcesz posłuchać mojego wzmacniacza od josepha56 (niestety, nie do sprzedania:) to zapraszam na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dartman

Jest taki spark 734, Cayin ma to w ofercie na stronie www. Ale to nie to, co 710!

 

Ta 710 z Allegro może być niezła. 3,5 to faktycznie sporo, bo właściciel pewnie oddałby za 2,9.

Wart jest tych pieniędzy. Miałem 710, była cudowna. Ale potem usłyszałem 530. No i wiecie co było dalej.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechnym zjawiskiem jest utożsamianie wydajności prądowej z mocą znamionową, podczas gdy to nie ma ze sobą za wiele wspólnego. Np. budżetowe 100 i więcej watowe integry potrafią się wyłożyć nawet na stosunkowo nietrudnych do napędzenia głośnikach, podczas gdy kilkunastowatowe monobloki Phast na triodach 6N13 wysterują niemal wszystko. Jedynie osiągnięcie dużych, "koncertowych" głośności w dużych pomieszczeniach na niskoefektywnych kolumnach będziew niemożliwe. I tu ujawnia się przewaga Omaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie patrze od strony mocy, ktorej mi ciagle brakuje a co jest zwiazane z duza naglasniana kubatura.

Jezeli ten problem znika to Phast'ciki moga byc calkiem calkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę odsłuchuję Sparka 710 i myślę, że mi się spodoba. Powoli zastanawiam się nad CD ale w granicach cenowego rozsądku narazie ok. 1000-1300 zł. Co polecacie? Mysłałem Denon 700AE lub HK 790. Mam tylko denona dcd735.Podpowie ktoś coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>houek z muzy do pracy polecam Ci "kosheen" ciekawa muza extra kobiecy vocal/płyty"resist" i "kokopelli" posłuchaj warto:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nick102, 13 Mar 2007, 18:36

 

Za te pieniądze kupisz spokojnie Denona DCD-2560. Potem uśmiechnij się do formumowicza o nicku Piotrek608 a On z tego Denonka robi ci cudo. W budżecie się zmieścisz spokojnie...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.