Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

tak z ciekawości zastanawiam się nad zmianą cd na Advance Acoustic, wiem, że nie pewnie nie ten wątek, ale ciekawi mnie czy ktoś słyszał lub ma tego cd w połączeniu z aplifonem najlepiej WT40;)...druga strona, wiem że jak sam nie posłucham to sie nie dowiem, ale ciekaw jestem opinii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim WT30 co jakis czas pod jedna z lamp (dokladnie pod jej cokolem) pojawia sie dziwna zolto brazowa oleista substancja. Nie wiem czy cokol lampy jest drewniany czy z jakiegos innego materialu i co to za maz. Co prawda nie jest jej duzo ale jednak co jakis czas musze ja wyciagnac i przetrzec jest pod spodem cokol i dokola podstawki pod lampe. Zamienialem lampy miejscami i nadal jet lekki wyciek z tej jednej. Substancja ta nie dostaje sie do podstawki nowalowej (nie jestem pewien nazwy) jest li tylko na obudowie taka obrecz. Co to moze byc i czy jest niebezpieczne dla wzmacniacza?

Zdjecia nie zrobie bo juz wytarlem najwyzej nastepnym razem.

Czekam na odpowiedzi majac nadzieje , ze nic sie nie sfajczy.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok. Ten wyciek to jakiś rosyjski "konserwant" niekiedy całe cokoły były w tym fabrycznie utaplane. Cuchniało toto ale po 40 latach leżakowania styki były jak nowe. Ja zawsze to myłem przed wsadzeniem do wzmacniacza ale pewnie zostało wewnątrz cokołu i teraz po nagrzaniu wycieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz. Niestety wczesniej nie mialem dostepu do Internetu. Uspokoil mnie Pan.

Pozdrawiam.

 

Musze sie jeszcze do czegos przyznac. Czasami przychodza do mnie rozne osoby zwiazane z eksploatacja mieszkania, a to do spisu licznikow , a to jakis elektryk etc

I zawsze mowia , ze lampka wyglada i gra elegancko tylko, ze chyba jest strasznie droga. Mieszkam obecnie w Hamburgu i odpowiadam , ze w Polsce taniej jak podaje cene to uwierzyc nie chca "takie wykonanie i taka niska cena no no..."

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Również podpiołem nowe kolumny pod amplifona , co prawda brałem pod uwagę projekt akustyka ale jednak wybrałem Minas Anor ze stajni Studia 16 hertz.Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak kulturalnego przekazu muzyki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lampach CV4003 Mullard łatwo się przejechać(jest sporo tych lamp z kodem literowym Mullard ale produkowanych przez kogo innego).Lepiej CV4122 Mullard(oprócz kodu literowego,na bańce kod BF i cyfry oznaczające rok produkcji,liczony od 1960r)-to bodaj najlepsza 12a7/ecc82 jaką wyprodukowano kiedykolwiek,najwyższa możliwa selekcja wojskowa-a pieniądze takie same.Przyglądam się tym lampom bo jest to przyszłościowy zakup(albo 5814a Siemens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Mullardy tylko z kodem literowym produkowane były o ile wiem od 80 lat.Te z lat 60 i 70 mają oznaczenia Mullard i symbol M8136-tak więc trudno o pomyłke.

Zresztą te z lat 80 są łatwo dostępne u sprawdzonego dystrybutora w GB.

 

Mniejsza o to chodzi mi o porównanie tych lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napisy zatarte-do odróżnienia tylko na ucho.Według strony ttradio.net oryginalny ma ```` między pinami oraz był produkowany w latach 45-68.Póżniejsza produkcja jest mocno wątpliwa.Wkleję zdjęcie oryginały-podróbki.Dużo dobrych zdjęć na stronie tubemongerlib.com

post-20288-100006347 1241031666_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Tfna-jedna z legend głosi,że z materiałów firmowych ktoś jeszcze klepał lampy(RFT?-to do nich podobne).Faktem jest,że jugosłowiańska EI zakupiła linie produkcyjne i ich wczesne lampy cieszą się znakomitą opinią a lampa ecc82 Ellite Gold jest wręcz legendą.A poza tym gratuluję wyboru i zazdroszczę(portfel mówi niestety -NIE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz dudzinski, 29 Kwi 2009, 17:36

 

>Również podpiołem nowe kolumny pod amplifona , co prawda brałem pod uwagę projekt akustyka ale

>jednak wybrałem Minas Anor ze stajni Studia 16 hertz.Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak

>kulturalnego przekazu muzyki .

 

To zapodaj jakies foto.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplifon WT-15SE

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widzialem na niemieckim ebayu i na audiomarkt.de za 1199 Euro.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Od paru tygodni przy wyłączaniu amplifona wt40 zapala się czerwona dioda.

Nie brumi żeden z kanałow.Po wlączeniu gra bez zastrzeżeń.To zjawisko nie zawsze występuje.

Czy obiawem tym może byc padająca lampa mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.