Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co do nosów do 40 II ta niebieska tabelka na forum sprawdza sie idealnie,telefunkeny kupiłem przez forum i jest to dla mnie najlepsza opcja,miałem tez siemens halske 3-ple mica ale była za zimna i za mocno szczegółowa z nieco chudszym basem,byćmoże komuś podpasuje do jego systemu i preferencji muzycznych,natomiast firmowe jany to dno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970-W twoim systemie nie ma problemu z rozdzielczością i basem,może być nieco szczupło i chłodno na średnicy.Dobrym wyborem mogą być cieplejsze lampy,typu wojskowy Mullard(cv4003/8136) lub Brimar,z tanich ecc82 EI.W wt40 bardzo dobrze brzmią Amperexy,raczej unikałbym lamp Siemens`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam amplifon wt30 II

od niedawna zaczal pojawiac sie co jakis czas(raz na pare h sluchania) pojawia sie huk/trzask w glosnikach.

domyslam sie ze pada ktoras z lamp mocy... czy moze cos innego sie dziac ??

i teraz pytanie czy zaraz wymieniac lampy czy spokojnie moge ich dalej uzywac ??

 

jezeli wymienic to jakie lampy mocy polecacie ??

co do lamp wejsciowych to planuje wlasnie kupic rca clean top.

moj obecny system to MA RS8 + wt30II + projest 1expression

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

mam prośbę do użytkowników amplifona WT40 verII o krótkie recenzje kolumn z jakimi współpracował ampli w odniesiemiu do całego systemu,opisy forumowiczów i same posty w dużej mieże już nie są aktualne i trudno do każdego z osobna zwracać sie o pomoc,pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham od dawna na Acoustic Energy Evo1 i jest OK (z grubego palca). Oczywiście basu troszeczkę brakuje, ale uwierzcie mi, że w 20m2 nie odczuwałem tego zbytnio. Chcę zmienić kolumny, bo są teraz najsłabszym elementem zestawu, ale wciąż są jakieś inne wydatki. Słuchałem MA PL100 i było super. Polecam wszystkim zwolennikom monitórów. W tym zestawieniu WT40 II odesłał wzmacniacz Accuphase (nie pamiętam modelu - cena katalogowa 23.000) do kąta i kazał leżeć grzecznie :)

Próbowałem jeszcze Harpie 300B, ale to połączenie nie przypadło mi do gustu. Harpie wg mnie wycinały część pasma w środku. Po prostu słyszałem mniej niż w PL100.

Pozdrawiam i liczę na wpisy innyc użytkowników WT40II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny jak najbardziej ale z uwzględnieniem całego systemu,zakładam że każdy przebył jakąś drogę do obecnego stanu i może podzielić sie informacjami na temat kolumn w oparciu o swoje doświadczenia,nie mniej jednak jakieś stałe aspekty brzmienia danych kolumn można przedstawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplifon wt40-2 słabo wypada z monitorami Audiowave 171 SE (2-drożne monitory o efetywności 86 db)dodać należy ,że Audiowave 171 SE w porównaniu z Akustykami w ogóle bardzo blado wypadają.

Natomiast przesiadka na 2,5 drożne kolumny firmy Akustyk (scean-speak revelatory-ja posiadam wersję 4 omową,efektywność 88 db)gra rewelacyjnie ,bas sięga piekieł,otwarta średnica i słodkie wysokie tony , jedynie w kategoriach absolutnych przydałoby się aby Amplifon miał z 20 wat większą moc czyli 60 wat na kanał lub kolumny Akustyka mogłyby mieć z 94 db efektwności no ale cóż nie można mieć wszystkiego

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Widzę, że okres wakacyjny nie sprzyja frekfencji ale mam kolejny temat,czy czyszczenie wzmacniacza lampowego sprężonym powietrzem jest bezpieczne dla baniek,oczywiście zimnego wzmacniacza.Mam na myśli gotowe preparaty takie jak do czyszczenia komputerów,nie jestem pewien czy różnica temperatur nie jest zbyt wysoka,staram sie omijać same lampy podczas przedmuchiwania ale wiadomo że przy rozprężaniu adiabatycznym temperatura gazu obniża sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co przedmuchiwać wzmacniacz? a jeśli już nawet, to najlepiej robić to bez lamp i z odkręconym deklem u dołu - wtedy dostęp jest max. ułatwiony ;-)

kolumny do amplifona? wt40 + jmlab electra 905 + arcam cd23t - to moje obecne stereo. wcześniej miałem inne kolumny - ruarki prelude2, też było b. dobrze, ale trochę zbyt wolno, electra dodaje tę swoją szybkość i otwartość; dobrze się łączy z amplifonem także jmlab point source 5.1 ;-)

słyszałem też o niekoniecznie dobrym połączeniu, czyli amplifon + totem model one sig. - ponoć nie zagrało to wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.