Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rydz

(Konto usunięte)

Mam 5 sztuk dobranych używanych lamp które przegrały okolo 500 godz,i komplet lamp w wzmacniaczu o podobnym przebiegu,jeśli możliwe byłoby zastosowanie po 3 z kompletu to w razie uszkodzenia lampy jest zapas i nie trzeba wysyłać lamp żeby dobrac jedną sztukę.Pytanie właśnie czy można tak zrobić? rydz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie ,który ze wzmacniaczy lampowych gra ,brzmi podobnie lub lepiej od Amplifona wt 40 II ????

A jakie lampy wejściowe masz w amplifonie przyjacielu,zastanów sie nad zmianą CD,cambridge ,niby wszystko jest ok ale brakuje czaru,azur lepiej wypada w duecie z tranzytorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplifon bardzo mi pasuje ale boję się o lampy ,jak czytam to forum i o tym jak co 500 godzin użytkownikom padają lampy mocy ,to jestem przerażony -wychodzi na to , że są mniej trwałe od lamp kt 88(średnia żywotność 2-3 tyś godz.)a do tego tych lamp nikt nie produkuje ,zważywszy ich krótką żywotność to szybko się wyczerpią zapasy tych lamp.I myślałem aby kupić wzmacniacz lampowy ,który byłby tak świetnie brzmiący jak Amplifon ale z trwalszymi lampami np .EL 34 lub takimi ,które produkują np.300 B

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Amplifonie tkwi ogromny potencjał, tylko trzeba go wydobyc, dopasowując reszte systemu, odpowiednie kolumny i żrodlo to podstawa.

 

O dostepnosc lamp bym sie na razie nie martwil. Piwowarczyk podkresla ze te zapasy sa znaczne a lampy sa stosunkowo jeszcze tanie. Co do zywotnosci, to pierwsza zasada to odpowiednie uzywanie wzmacniacza, dokladnie to opisal Krzych kilka stron wczesniej.

 

Drugim rozwiazaniem to dokupienie jakiegos taniego tranzystora. U mnie przygrywa on do kotleta, gra w ciagu dnia, kiedy jestem pochłonięty innymi zajeciami w domu.

 

Amplifona odpalam glownie wieczorami i wtedy kiedy wiem ze bede mogl sie skupic tylko na sluchaniu muzyki.....

Edytowane przez czodaboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Amplifonie tkwi ogromny potencjał, tylko trzeba go wydobyc, dopasowując reszte systemu, odpowiednie kolumny i żrodlo to podstawa.

 

O dostepnosc lamp bym sie na razie nie martwil. Piwowarczyk podkresla ze te zapasy sa znaczne a lampy sa stosunkowo jeszcze tanie. Co do zywotnosci, to pierwsza zasada to odpowiednie uzywanie wzmacniacza, dokladnie to opisal Krzych kilka stron wczesniej.

 

Drugim rozwiazaniem to dokupienie jakiegos taniego tranzystora. U mnie przygrywa on do kotleta, gra w ciagu dnia, kiedy jestem pochłonięty innymi zajeciami w domu.

 

Amplifona odpalam glownie wieczorami i wtedy kiedy wiem ze bede mogl sie skupic tylko na sluchaniu muzyki.....

 

A jakie kolumny polecasz ??Wzmacniacz do codziennego grania już kupiłem ,jest to Luxman L 550 A.

Mógłbyś mi napisać jakie lampy wejściowe wstawić do Amplifona WT 40 II ????

 

Zgodnie z zapowiedźią podzielę się z Wami wrażeniami z odsłuchu Luxmana L 550 A kontra Amplifon WT 40 II .Sprzęt towarzyszący to:kompakt Cambrigde Audio 840 , 2,5 drożne kolumny firmy Akustyk na scan-speakach revelatorach oraz srebrne okablowanie Qed-a , kondycjoner Conrad.

Amplifon po raz kolejny wygrał.Barwa ,namacalność ,czystość ,naturalność ,dźwięczność średnicy i wysokich tonów w Amplifonie jest wyjątkowa i chyba nie ma wzmacniacza tranzystorowego ,który by mu dorównał lub zagroził.Jedynie bas w Amplifonie jest trochę mniej motoryczny niż w Luxmanie aczkolwiek jest znacznie przyjemniejszy.O ile Luxman stereofonię ma dobrą to Amplifon ma wybitną i ze wszystkich wzmacniaczy jakie słuchałem(w tym również Accuphase 350)jako jedyny nie wspominając wzmacniaczy lampowych na 300 B , wzmacniacz ze Staszowa Pana A.Piwowarczyka ma holograficzną(trójwymiarową)stereofonię.

Amplifon ma też wspaniałą cechę ,jest to wzmacniacz który każdą muzykę podaje w sposób niezwykle przyjemnie ale nie tak ,jak czynią to niektóre wzmacniacze lampowe ,tzn.w sposób zawoalowany , kluchowaty do bólu lecz w sposób naturalny ,"normalny",rzetelny,uczciwy .

Amplifon ma jeszcze jedną wybitną cechę w brzmieniu ,trudno jest mi ją opisać ale spróbuję.

Mianowicie :niezależnie jakiej muzyki się słucha ,świetnie można wsłuchać się w każdy instrument ,głos z osobna ,jest jakaś wybitna separacja pomiędzy każdym dźwiękiem ,głosem ,instrumentem , po prostu sobie nie przeszkadzają a jednocześnie tworzą spójną całość ,wszystko co się dzieje w muzyce można słuchać za każdym razem jakby z innej perspektywy -nie potrafię dobrze opisać tej wyjątkowej cechy Amplifona ale tak właśnie jest .

Żeby nie było ,Luxman L550 A jest wybitnym wzmacniaczem tranzystorowym ,alternatywą ze względu na fakturę brzmienia dla osób , które nie chcą się bawić we wzm. lampowe a chcą poprzez brzmienie tegoż wzmacniacza się do nich zbliżyć ,Luxman w tym względzie ich nie zawiedzie aczkolwiek nigdy nie zastąpi dobrego wzmacniacza lampowego.

W kategoriach absolutnych Luxman wygrywa z Amplifonem w kwestii wysterowania kolumn oraz mocy ,która jest słyszalnie wyższa.

Luxmana słucham , że tak powiem na co dzień ,natomiast Amplifona słucham w niedziele i w święta(to oczywiście przenośnia)

Rekapitulując :Luxman L 550 A jest świetnym ,uniwersalnym wzmacniaczem w mojej skali ocen dostaje 4+ ,Amplifon jest mniej uniwersalnym urządzeniem lecz w bezwzględnej skali brzmienia jest wzmacniaczem wybitnym ,oceniam go na 6 +

Jestem nie tylko zadowolonym i spełnionym posiadaczem Amplifona ,jestem dumny ,że tak wspaniały wzmacniacz powstał w Polsce i chylę czoła przed P.Andrzejem Piwowarczykiem - Piotr ze Strykowa

 

Dodam jeszcze , że nie mogę się nadziwić ochami i achami w magazynie HI -FI Muzyka ,w którym redaktorzyny zachwycają się i wychwalają wzmacniacz Jolid-ę na lampach kt88 a krytykują Luxmana L 550A lub nie doceniają Amplifona , które brzmią lepiej od "Jolki" tym sposobem tracicie panowie czytelników ,co w dłuższej perspektywie jest mniej opłacalne niż wysoka zapłata za przychylny werdykt.We mnie straciliście klienta , przez siedem lat byłem z Wami ,to jest cena jaką się płaci za brak dziennikarskiej uczciwości czy choćby odrobinę rzetelności

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Kable Qued do wywalenia , miałem i dla mnie tandeta , w podobnej cenie można kupić lepszego hotline blue spiral (zamieniłem queda własnie na niego) , a jak chcecie usłyszeć naprawdę dobrą górę to kupcie głosnikowe albedo monolith.

2) Konieczna wymiana lamp sterujących na stare dobre nosy (seryjne philipsy sa słabe graja bez wypenienia i chudo).

3) Bardzo dobrym wzmacniaczem jest manley stingray uważam ze nie ustępuje wt40II , ma szybszy bas, góre równie dobrą jak wt40 czyli najlepsza na swiecie o ile gra się na najlepszych kopułkach np dynaudio , wyższe scanspeaki, Wt40 miała nieco większą przestrzeń niż manley i lepszą niz z jadis orchestra.

Z wt 40 najlepiej grał tacd1 - bardzo zgrane combo ale z manleyem czar połącznia tacd znikał , wymieniłem na taniego naima i było super (wczesniej naim z wt40 nie grał tak jak tacd). Wszystko zależy od podłączenia.

Obecnie mam unisona sr1 hybrydę i tez jestem zadowolony po przesiadce z naima 5 który był słaby w porównaniu ze wczesniejszymi wzmacniaczami ale jednoczesnie zdecydowanie lepszy od innego tranzystora nada 310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Kable Qued do wywalenia , miałem i dla mnie tandeta , w podobnej cenie można kupić lepszego hotline blue spiral (zamieniłem queda własnie na niego) , a jak chcecie usłyszeć naprawdę dobrą górę to kupcie głosnikowe albedo monolith.

2) Konieczna wymiana lamp sterujących na stare dobre nosy (seryjne philipsy sa słabe graja bez wypenienia i chudo).

3) Bardzo dobrym wzmacniaczem jest manley stingray uważam ze nie ustępuje wt40II , ma szybszy bas, góre równie dobrą jak wt40 czyli najlepsza na swiecie o ile gra się na najlepszych kopułkach np dynaudio , wyższe scanspeaki, Wt40 miała nieco większą przestrzeń niż manley i lepszą niz z jadis orchestra.

Z wt 40 najlepiej grał tacd1 - bardzo zgrane combo ale z manleyem czar połącznia tacd znikał , wymieniłem na taniego naima i było super (wczesniej naim z wt40 nie grał tak jak tacd). Wszystko zależy od podłączenia.

Obecnie mam unisona sr1 hybrydę i tez jestem zadowolony po przesiadce z naima 5 który był słaby w porównaniu ze wczesniejszymi wzmacniaczami ale jednoczesnie zdecydowanie lepszy od innego tranzystora nada 310.

Kable raczej Stereovoxa i Telefunkeny ``smooth plates`` na wejściu-usłyszysz co potrafią twoje Akustyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Amplifonowcy pytanie dotyczy lamp mocy ,posiadamy komplet z którego pada jedna z lamp,kupujemy drugi komplet z którego pada też jedna z lamp,zostają dwa komplety dobranych lamp po 5 sztuk,teraz tak ,czy możemy wstawic na lewa stronę trzy z jednego kompletu i trzy na prawą stronę z drugiego? Może też Pan Andrzej z Amplifona tu zerknie i się wypowie. Z góry dziękuje za wpisy w temacie.

 

 

Możesz. Pod warunkiem, że nie mają bardzo rozstrzelonych parametrów. Jak są rozstrzelone to wzmak będzie grał ale odczujesz, że coś z dźwiękiem będzie nie tak - płaski i rozmyty, bez pulsu. Jak szukasz 6N13S to sprawdź sklep lampy elektronowe. Człowiek zna się na rzeczy i dobierze Ci 6-kę bądź 3-kę w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

55 w BICEPSIE dzięki za odpowiedż.Zarówno piątka która została jak i szóstka która obecnie gra były dobierane.Tylko nie wiem czy można wstawic trzy w kanał lewy z tej piątki i zostawic z obecnie grających trzy w kanale prawym. Czy bias jest jeden i reguluje wszystkie lampy? czy są dwa dla każdego kanału z osobna? rydz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 w BICEPSIE dzięki za odpowiedż.Zarówno piątka która została jak i szóstka która obecnie gra były dobierane.Tylko nie wiem czy można wstawic trzy w kanał lewy z tej piątki i zostawic z obecnie grających trzy w kanale prawym. Czy bias jest jeden i reguluje wszystkie lampy? czy są dwa dla każdego kanału z osobna? rydz.

Dobrze byłoby pomierzyć lampy,jeżeli nie masz możliwości kanał lewy z jednego kompletu,kanał prawy z drugiego.Jeżeli są w różnym stanie ,może być przesunięty balans,może być brum-wtedy w obrębie kanału zamieniaj lampy.Jeżeli nie zainstalujesz ``trupa``-chyba to niczym nie grozi.Wszystkie zamiany przy wyłączonym napięciu.Bias jest zapewne dla każdej lampy(auto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje triode za odpowiedż,kurcze boje się tej próby .

Reson odpada - sam mam obecnie te kable i za kilka dni idą na sprzedaż. Bas z dnm resona ok , scena ok , srednica ok ale ten kabel wycina góre pasma . On jest dobry do jasnych systemów ale dobre detaliczne kopułki typu dynaudio czy scanspeak ucierpią . Jak ktoś ma np triangle które wg mnie sa zbyt jazgotliwe na górze pasma albo kolumny na pierscieniowych vifach to reson jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Interesuje mnie tzw. miodny dźwięk. Niekoniecznie do końca otwarty i nie-analityczny.

Zastanawiam się nad Van den Hul-em, IC The First i jakiś hybrydowy głośnikowy.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z VdH i Amplifonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reson odpada - sam mam obecnie te kable i za kilka dni idą na sprzedaż. Bas z dnm resona ok , scena ok , srednica ok ale ten kabel wycina góre pasma . On jest dobry do jasnych systemów ale dobre detaliczne kopułki typu dynaudio czy scanspeak ucierpią . Jak ktoś ma np triangle które wg mnie sa zbyt jazgotliwe na górze pasma albo kolumny na pierscieniowych vifach to reson jest ok.

 

ajtam, ajtam. stereotypowe spojrzenie na resona ;-) naprawdę polecam sprawdzić bi-wire, brzmi inaczej (czyli lepiej :-) niż kabel pojedynczy... mam jmlab electra, aczkolwiek nie uważam, że są to jazgotliwe kolumny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tzw. miodny dźwięk. Niekoniecznie do końca otwarty i nie-analityczny.

Zastanawiam się nad Van den Hul-em, IC The First i jakiś hybrydowy głośnikowy.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z VdH i Amplifonem?

Wind+WT30=klucha,Z Hybrid zrobiłem sieciówkę-niezłą.Kable Talk+Mullard na wejsciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno kupiłem Nordost RED DAWN Rev. II Bi-wire 2X4m i jestem bardzo zadowolony :-)

niczego mi nie brakuje w przekazie dźwięku... wspópracuje razem z Amplifonem WL60 oraz JBL L890 Studio :-)

 

Red dawn to dobry kabel , amplifony go lubią - masa powietrza w dzwięku aczkolwiek albedo monolith wg mnie jest nieco lepszy ale bedzie mniej basu .

Co do dnm resona to jak pisałem wczesniej ukraca on nieco wysokie tony - przełączyłem na zwykły kabel (3 zł metr) i jest więcej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy znacie jakis inny kabel glosnikowy ale troche tanszy niz Nordost i Albedo Monolith ktory zagra Amplifonem? Myslalem wlasnie o Resonie ale jesli on faktycznie wycina troche góry to niewskazane w moim systemie.

 

Ciekawe jak gra tanszy Albedo Air 1 , mozna juz go dostac ponizej 700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy mozecie mi doradzić czy warto kupić do Amplifona dobrą listwę sieciową z filtrami taką np. jak GIGAWATT PF-2 lub FURUTECH ??? a jaki byście polecili mi kabel sieciowy?... zastanawiam się nad Gigawatt LC-2 lub NEEL N14E GOLD :-)

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem air 3 a potem monolitha i air ma więcej basu ale srednica i góra lepsza w monolith. Dobrze z amplifonem u mnie grał hotline blue spiral - chyba szlufik cały czas na nim słucha. Wszystko zalęzy od kolumn jakie mamy - nie ma idealnego kabla do wszystkich bo kazdy coś ujmuje albo dodaje... . Najlepiej wypożyczyc kilka w salonie i testować jeden za drugim.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy mozecie mi doradzić czy warto kupić do Amplifona dobrą listwę sieciową z filtrami taką np. jak GIGAWATT PF-2 lub FURUTECH ??? a jaki byście polecili mi kabel sieciowy?... zastanawiam się nad Gigawatt LC-2 lub NEEL N14E GOLD :-)

 

jeśli masz prawidłowo wykonaną instalację elektryczną i nie słyszysz w głośnikach żadnych sensacji w stylu włączającej się lodówki/pralki/zmywarki itp., to moim zdaniem kupowanie wypasionych listew z cudownymi filtrami nie ma większego sensu - wpinasz wzmak w ścianę i już. a kabel sieciowy? może być nawet ten z pudełka z amplifonem. chyba, że jakiś "wąż ogrodowy" poprawi Ci samopoczucie; wówczas ważne, żeby był przeznaczony do urządzeń o dużym poborze prądu. wypożycz coś i posłuchaj sam. lub sam zrób. mi humor poprawia przewód DIY wg VH Audio - działa, bo przewodzi prąd, więc jest ok ;-)

myślę, że w kwestii zasilania lepszym posunięciem jest wykonanie osobnej linii tylko dla sprzętu audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście byłem świadkiem odsłuchu gdzie wpięcie do kondycjonera cd pogorszyło jakość dzwięku,jakby delikatnie spłaszczyło dzwięk,więc cd bezpośrednio do gniazda był wpięty natomiast amplifon do kondycjonera,a co do przewodów zasilających to dobrze by było aby był gruby przewodnik niemagnetyczny i tyle,ja też w cuda nie wierzę.Kilka lat temu nie było wogóle tamatu kondycjonera i jego zbawiennego wpływu na dzwięk,więc jest to sprawa czysto marketingowa.Choć są specjalne kondycjonery np. PS Aaudio,które od nowa "produkują" prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników amplifona 40,jak padają wam lampy mocy,to są to różne lampy czy ta sama?U mnie zaczyna umierać lampa i znowu w tym samym miejscu,czyli 2 z prawej,nie całe pół roku grania średnio 2h dziennie,włożyłem starą z poprzedniego kompletu i gra ok,ten sam przebieg ma i na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.