Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dziwny problem z WT40. Przyczyną problemu jest nowa pralka automatyczna. Podczas jej pracy, ale tylko podczas obrotów silnika, wzmacniacz zaczyna wyraźnie buczeć. Oczywiście zakłócenia przechodzą przez sieć elektryczną. Próbowałem już kondycjonera Helion, jest lepiej niż z wzmacniaczem wpiętym wprost do gniazda w ścianie, ale problemu to nie rozwiązuje. Może ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem? Myślałem nad jakąś listwą z filtracją, ale nie wiem czy to zda egzamin. dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym spróbuj rozdzielic fazy , ewentualnie od licznika pociągnij nową linie do wzmacniacza .Uprzednio sprawdz która faza jest najmocniejsza i nie jest na niej obciążona pralką .W 99% pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie jest tylko jedno.

post-1391-095913000 1295896031_thumb.jpg

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zasilił pralkę przez listwę z dobrym filtrem przciwzakłóceniowym (nie chodzi o listwę z samą ochroną przeciwprzepięciową). Przeciwwskazań raczej nie ma a może pomóc. Są też do kupienia osobne moduły przeciwzakłóceniowe do osobnego montażu. Jeśli inni nie mają takich problemów z pralkami podejrzewam, że z nią jest coś nie tak. Poza tym taniej wyjdzize zabezpieczyć cały świat przed tą pralką niż jeden system audio przed nią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

czym czyścicie wasze Amplifony?

 

Pytanie zwłaszcza skierowane

do posiadaczy nowszych wersji

srebrnych z czarnymi boczkami.

 

Z obudową w miarę sobie poradziłem

izopropanolem na zmianę z płynem

do mycia szyb ale ani jedno ani drugie

nie działa za bardzo na frontpanel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam WT40II od blisko dwóch lat i czyszczę tylko elementy stalowe płynem do szyb na bawełnianej ściereczce,

drewnianych boczków i frontpanelu nie czyściłem jeszcze nigdy i są czyste, tylko czasami omiatam z kurzu.

Jeżeli czymś sobie panel ufajdałeś,to w zależności co to za substancja najlepiej będzie zapytać producenta

czym to mozna wyczyścić, żeby panelu nie zniszczyć, zmatowić, itp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolo989,

WL70 to już raczej staruszek, nie wiem, czy jest sens bawić się w tak odległe modele Amplifona. Jeżeli masz wiedzę o konstrukcjach lampowych i umiesz to naprawić, pomierzyć itd. to może i tak, ale jeśli jesteś "zwykłym użytkownikiem" wzmacniacza - raczej bym się nie decydował. Jeśli już koniecznie coś na lampie 6550 z Amplifona, to czasem można spotkać WL60, to dużo młodszy model. Jest też teraz w ogłoszeniach "zwykły" WT40 (na 6C33C) w dość atrakcyjnej cenie (nie mam nic wspólnego ze sprzedającym, zastrzegam! ;-) Chyba lepiej w takim kierunku uderzyć, zamiast kupować ponad 10-letniego, nieco już zmęczonego życiem lampowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów - proszę o pomoc - chciałbym zmienić obecny wzmacniacz lampowy Yaqin MC-10L na EL34 na np. Amplifona WT40-II. I teraz mam pytanie jaka będzie różnica - może miał ktoś okazję posłuchać obu konstrukcji.

Kolumny to Minas Anor IIIs Studio16Hertz. Repertuar - średnio spokojny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku wiem i dziękuję za odpowiedź. Tylko trudno znaleźć kogoś niedaleko mnie z Minasami i Ampli. A wozić jedno albo drugie to duże ryzyko i niewygoda.

 

A gdzie mieszkasz?????Amplifon wt 40II na pewno ma lepszą górę , średnicę i przestrzenność od Yaqina czy to na lampach kt 88 czy el 34.

Poza tym zadzwoń do P .Andrzeja Piwowarczyka umów się , przyjedzie do ciebie z Amplifonem i posłuchasz i porównasz - ja tak zrobiłem ,zapłaciłem P.Andrzejowi za paliwo 100 zł. , to i tak taniej niż w firmie Delta Studio ,bo za prezentację ich wzmacniacza na lampach 6550 u siebie w domu , w moim systemie zapłaciłem 200 zł.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mieszkasz?????Amplifon wt 40II na pewno ma lepszą górę , średnicę i przestrzenność od Yaqina czy to na lampach kt 88 czy el 34.

Poza tym zadzwoń do P .Andrzeja Piwowarczyka umów się , przyjedzie do ciebie z Amplifonem i posłuchasz i porównasz - ja tak zrobiłem ,zapłaciłem P.Andrzejowi za paliwo 100 zł. , to i tak taniej niż w firmie Delta Studio ,bo za prezentację ich wzmacniacza na lampach 6550 u siebie w domu , w moim systemie zapłaciłem 200 zł.

 

Niestety mieszkam w Szczecinie, skąd zawsze jest wszędzie daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów - proszę o pomoc - chciałbym zmienić obecny wzmacniacz lampowy Yaqin MC-10L na EL34 na np. Amplifona WT40-II. I teraz mam pytanie jaka będzie różnica - może miał ktoś okazję posłuchać obu konstrukcji.

Kolumny to Minas Anor IIIs Studio16Hertz. Repertuar - średnio spokojny :)

 

zadzwon albo napisz do Grzegorza Rogali, on na pewno Ci podpowie bo zna dobrze te wzmacniacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.