Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Również dziękuję za informacje Rezysławie. Tylko mam pytanie - Ile będę musiał wydać aby rozkoszować się takim kablem. Srebro, 2x3,5m. Nie stać mnie na kable za 1000zł. Kupiliśmy mieszkanie i jak narzeczona usłuszy,że wydałem na kable tylle co na lodowkę, to mam ambaras....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie....muszę w takim układzie zmierzać w innym kierunku. Słyszałem,że Amplifony lubią srebro. Mi zależy na jasnej górze, przestrzeni, o bas się nie martwię bo WLM Diva Control czyni dobrą robotę w tym zakresie. Mam również pytanie odnośnie interkonektu. Co można polecić do 100zł....jeżeli można oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każde srebro gra dobrze. Nie lubię siltechow i te grały słabo z amplifonem nawet z kolumnami SF amator 1 było kiepsko , nie podpasiły mi polskie argentum (miałem najtańszy model jak i ze średniej półki cenowej). Z yp soundem grałem na innych wzmakach lampowych i to bardzo dobry kabel (mam go na sprzedaż:) ale dla mnie nr 1 były albedo monolitch , miałem też air 3.

Tani kabel grający z amplifonem to polski hotline blue spiral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już lepiej. Pozdrawiam.

 

Kupując lampę, gdzieś w podświadomości wiedziałem,że to początek niekończącej się pogoni za upragninym brzmieniem. Fakt nie posiadam takiej wiedzy jak Panowie, ale dobrze jest wiedzieć,że jest ktoś kto podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to Nautilus81 za tego YP sound chce nie dużo jakieś 1400zł,gdzie normalna cena za używkę tego druta oscyluje 1800-1900zł,więc jeśli to prawda,popraw mnie Marcin jak się mylę,to w tych pieniądzach to rewelacyjna okazja

 

Tyle chciałem , wystawie go w najbliższych dniach w licytacji od zeta.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam! Z przyjemnością dołączam do zacnego, amplifonowego grona !!!

Od kilku dni jestem właścicielem WT 40 II (rok prod.2010) i przy okazji serdecznie dziękuję poprzedniemu właścicielowi za bardzo miłe podejście oraz troskliwą opiekę nad sprzętem, który jest w idealnym stanie.

 

Obecnie mój system to:

AMPLIFON WT 40 II

Vincent CD S6,

jako interkonekt Qed audioevolution,

Audio Physic Virgo II

głośnikowe kable trudne do zidentyfikowania, odziedziczone razem z Virgo, gość twierdził że dał za nie 100€, a więc żaden hi-end;)

repertuar: w zasadzie każdy z głównych nurtów muzycznych no może poza ciężkim metalem, hip hopem, disco polo i niestety muzyką klasyczną, piszę niestety bo chętnie bym coś spróbował ale nie bardzo wiem od czego zacząć.

 

Jest to moja pierwsza prawdziwa lampa i już wiem,że jestem na właściwej ścieżce i kursie;)

Urzeka mnie przede wszystkim barwa i wypełnienie/nasycenie, cały czas mam wrażenie że z Amplifonem jest jakby więcej dźwięku w pokoju, mam na myśli zarówno pojedyncze dźwięki, których wcześniej nie słyszałem ale także coś co trudno mi opisać słowami, jakby brzmienie było gęstsze i wypełniało cały pokój. Mam tez pewne zastrzeżenia ale na chwilę obecną pozostawiam je dla siebie, znam słabe punkty mojego systemu i myślę że jeszcze wiele pozytywnych zmian przede mną.

Na tą chwilę wzmacniacz i głośniki są podstawą, reszta będzie stopniowo wymieniana.

Chętnie poczytam co byście zaproponowali jako interkonekt oraz głośnikowe.

Temat zaliczyłem od deski do deski, tak więc faworytem będzie chyba Red Dawn no i Hotline Blue Spiral ale być może ktoś coś wie gdzie można by nabyć takie zabawki niekoniecznie nowe, no i przy okazji ożywi się nam może wątek.

 

No i idealnie by było zeswatać WT 40 z Tacd1 ale to chyba poza zasięgiem obecnie , ale jeśli ktokolwiek wie lub słyszał to proszę o info.

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z przyjemnością dołączam do zacnego, amplifonowego grona !!!

Od kilku dni jestem właścicielem WT 40 II (rok prod.2010) i przy okazji serdecznie dziękuję poprzedniemu właścicielowi za bardzo miłe podejście oraz troskliwą opiekę nad sprzętem, który jest w idealnym stanie.

 

Dziękuję za miłe słowa o poprzednim właścicielu (bo to ja) :)

Zdaję sobie sprawę, że może lampy wejściowe nie są w Twoim typie, ale jak to lampa, można je dowolnie wymieniać. Życzę zadowolenia z odsłuchów i dojścia do ideału z systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gra amplifon z cd amplifona , z cd naima (cd5i i cd5x grał wyraznie gorzej) a co ciekawe wzmacniacz naima nie zgrywał się z cd amplifona :) bo takie połączenie też chwilowo miałem.

Wymiana lamp seryjnych sterujących na stare nosy daje znaczną poprawę.

Przestrzeń , góra pasma , średnica klasyfkują jak dla mnie ten wzmacniacz do najlepszych jakie słyszałem , wadą jest nie najlepszej jakości bas , są wzmacniacze grające lepszą dynamiką i rytmiką z większą ilością szczegółów ale praktycznie zawsze brakuje im czegoś z amplifona.

Nordost red dawn wyciągnie wszystkie najlepsze cechy z amplifona będzie jeszcze więcej powietrza jeszcze lepsza góra , klarowniejsza średnica. Reszty nie poprawi. Hotline blue spiral bardzo dobry kabel ale ja bym wybrał nordosta albo dobre srebro typu albedo monolith.

 

W sumie też gram teraz na kolumnach audio physic tempo 6 ( żona mnie w nie ubrała) choc sam osobiście wolę bardziej gęsto grające kolumny. Starsze VIrgo i nowsze tempo są równie wredne w prawidłowym ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślełem ale zapytałem z ciekawości miałem okazję raz słuchać Amplifona z Minas Anor III na wysokotonowym Dynaudio D28 tylko basu mi brakowało reszta jak piszecie czarująca .

Imacman jeszcze pytanie a jak z mocą PA-M wystarczająca żeby napędzić Minasy ?

Możesz odpisać na PW żeby tu nie zaśmiecać tematu ;)

 

Ps. Nautilus81 Red Dawn nie słyszałem ale mam właśnie Blue Spiral całkiem fajne kabelki a w cenie za jaką je kupiłem to nawet nie chce mi się już szukać innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa o poprzednim właścicielu (bo to ja) :)

Zdaję sobie sprawę, że może lampy wejściowe nie są w Twoim typie, ale jak to lampa, można je dowolnie wymieniać. Życzę zadowolenia z odsłuchów i dojścia do ideału z systemem.

 

Ano dziękuję;)) Właśnie zaczynam poszukiwania innych lampek, te odziedziczone po Tobie RCA są ok ale czasem jak na moje ucho ciut za jasne, ale jeszcze wszystko przede mną;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gra amplifon z cd amplifona , z cd naima (cd5i i cd5x grał wyraznie gorzej) a co ciekawe wzmacniacz naima nie zgrywał się z cd amplifona :) bo takie połączenie też chwilowo miałem.

Wymiana lamp seryjnych sterujących na stare nosy daje znaczną poprawę.

Przestrzeń , góra pasma , średnica klasyfkują jak dla mnie ten wzmacniacz do najlepszych jakie słyszałem , wadą jest nie najlepszej jakości bas , są wzmacniacze grające lepszą dynamiką i rytmiką z większą ilością szczegółów ale praktycznie zawsze brakuje im czegoś z amplifona.

Nordost red dawn wyciągnie wszystkie najlepsze cechy z amplifona będzie jeszcze więcej powietrza jeszcze lepsza góra , klarowniejsza średnica. Reszty nie poprawi. Hotline blue spiral bardzo dobry kabel ale ja bym wybrał nordosta albo dobre srebro typu albedo monolith.

 

W sumie też gram teraz na kolumnach audio physic tempo 6 ( żona mnie w nie ubrała) choc sam osobiście wolę bardziej gęsto grające kolumny. Starsze VIrgo i nowsze tempo są równie wredne w prawidłowym ustawieniu.

 

No właśnie śledzę pilnie allegro w poszukiwaniu cd Amplifona ale chyba trzeba się uzbroić w cierpliwość. Lampy na wejściu mam RCA clear top, ale od paru dni pojawiło się buczenie w lewym kanale, czasem coś zatrzeszczy, po wymianie lamp prawa/lewa, ten sam objaw w drugim kanale, tak więc lampy do wymiany. Tylko przyznam szczerze, że nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Oferta jest dosyć szeroka i tak samo spory rozrzut cenowy. Bardzo proszę o udzielenie mi kilku wskazówek na co zwrócić uwagę kupując lampy np na ebayu. A być może ktoś ma namiary na jakiś solidny sklep lub coś w rodzaju komisu z lampami (najlepiej w Wawie) gdzie można by było kupić bądź wypożyczyć kilka kompletów lamp i popróbować. O ile w ogóle coś takiego jest możliwe;)

A propos basu to rzeczywiście jest to jedyny aspekt brzmienia Amplifona, co do którego mam zastrzeżenia. Pomimo że jest go naprawdę dużo, czasem nawet za dużo ale to już raczej wina mojej akustyki, a raczej braku, to brak mi właśnie tempa, dynamiki i tego rytmu do którego przyzwyczaił mnie poprzedni wzmacniacz. Ale zapytam przy okazji czy wymiana kondensatorów nie poprawiła by czegoś w tej właśnie kwestii? Tak się składa, że w poprzednim wzmacniaczu, wymieniałem kondy i najbardziej słyszalna była właśnie kontrola i poprawa jakości basu.

 

A jeśli chodzi o Virgo i ich ustawienie to fakt trzeba poświęcić trochę czasu ale warto. Ja mam ustawiony pkt przecięcia jakieś 20 cm za głową.

Żonie przekaż że ma świetny gust, słowem, zna się na rzeczy;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos basu to rzeczywiście jest to jedyny aspekt brzmienia Amplifona, co do którego mam zastrzeżenia. Pomimo że jest go naprawdę dużo, czasem nawet za dużo ale to już raczej wina mojej akustyki, a raczej braku, to brak mi właśnie tempa, dynamiki i tego rytmu do którego przyzwyczaił mnie poprzedni wzmacniacz

 

Być może rozwiązaniem byłyby kolumny o dużej efektywności i liniowej impedancji , np. Xindak MS 1201 ?

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą będzię dobór kolumn do możliwości wzmacnacza lampowego,dobrze kolega radzi,virgo zgra dobrze basem ale nie z amplifonem,gra cały system,kondy sprzęgające tego nie nadrobią,z lamp wejściowych z kontrolowanym basem dobre są siemensy ale są dość szczegółowe na górze i chłodne na średnicy a drugi elememtdo poprawy basu to druty głośnikowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejności po lampach-Amplifonowi potrzebna jest sieciówka dobrej jakości.lampy 5814a RCA(black plates),Raytheon lub GE(five star)-z droższych Amperex ECC82/12AU7-``bugle boy`` z datą prod.przed65r.

 

lampy 6cg7-nie są bezpośrednim zamiennikiem lamp z rodziny 12au7/ecc82- http://www.radiomuseum.org/tubes/tube_6cg7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z przyjemnością dołączam do zacnego, amplifonowego grona !!!

Od kilku dni jestem właścicielem WT 40 II (rok prod.2010) i przy okazji serdecznie dziękuję poprzedniemu właścicielowi za bardzo miłe podejście oraz troskliwą opiekę nad sprzętem, który jest w idealnym stanie.

 

Obecnie mój system to:

AMPLIFON WT 40 II

Vincent CD S6,

jako interkonekt Qed audioevolution,

Audio Physic Virgo II

głośnikowe kable trudne do zidentyfikowania, odziedziczone razem z Virgo, gość twierdził że dał za nie 100€, a więc żaden hi-end;)

repertuar: w zasadzie każdy z głównych nurtów muzycznych no może poza ciężkim metalem, hip hopem, disco polo i niestety muzyką klasyczną, piszę niestety bo chętnie bym coś spróbował ale nie bardzo wiem od czego zacząć.

 

Jest to moja pierwsza prawdziwa lampa i już wiem,że jestem na właściwej ścieżce i kursie;)

Urzeka mnie przede wszystkim barwa i wypełnienie/nasycenie, cały czas mam wrażenie że z Amplifonem jest jakby więcej dźwięku w pokoju, mam na myśli zarówno pojedyncze dźwięki, których wcześniej nie słyszałem ale także coś co trudno mi opisać słowami, jakby brzmienie było gęstsze i wypełniało cały pokój. Mam tez pewne zastrzeżenia ale na chwilę obecną pozostawiam je dla siebie, znam słabe punkty mojego systemu i myślę że jeszcze wiele pozytywnych zmian przede mną.

Na tą chwilę wzmacniacz i głośniki są podstawą, reszta będzie stopniowo wymieniana.

Chętnie poczytam co byście zaproponowali jako interkonekt oraz głośnikowe.

Temat zaliczyłem od deski do deski, tak więc faworytem będzie chyba Red Dawn no i Hotline Blue Spiral ale być może ktoś coś wie gdzie można by nabyć takie zabawki niekoniecznie nowe, no i przy okazji ożywi się nam może wątek.

 

No i idealnie by było zeswatać WT 40 z Tacd1 ale to chyba poza zasięgiem obecnie , ale jeśli ktokolwiek wie lub słyszał to proszę o info.

 

CDN...

 

Polecam CD10 Marantza. Porównywałem bezpośrednio z TACD i gorąco polecam przynajmniej odsłuch. U mnie CD10 zagościł na długo z WT40II i byłem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />A propos basu to rzeczywiście jest to jedyny aspekt brzmienia Amplifona, co do którego mam zastrzeżenia. Pomimo że jest go naprawdę dużo, czasem nawet za dużo ale to już raczej wina mojej akustyki, a raczej braku, to brak mi właśnie tempa, dynamiki i tego rytmu <br />

 

Posłuchaj Amplifona z Triangle Trio Genese!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Rezyslaw

To fakt, że gra cały system, jednak nie skreślałbym tak szybko Virgo. Przede mną wymiana kabli sygnałowych, głośnikowych, zabawa z lampami no i pewnie przyjdzie też czas na zmianę źródła. Tak więc sobie myślę że jeszcze sporo uda mi się poprawić. Niestety nie mam zbyt wielkiego osłuchania/porównania, nie znam kolumn ze Studio 16hertz, nigdy nie słuchałem żadnych Triangli, a więc i tych które poleca kolega Rydz, jednak te które było mi dane posłuchać w moim domu nie dorastały do pięt Audio Physic'om.

A wracając do kwestii "niedoborów basowych" Amplifona to powiem Wam, że w weekend zrobiłem sobie małą retrospekcję i podłączyłem poprzednika, czyli Vincenta 236. I rzeczywiście, koncentrując się na samym basie trzeba przyznać pierwszego plusa "Niemcowi"..Jest szybszy i bardziej konturowy. Jednak jest to jego pierwszy i ostatni plus w tym pojedynku;))

Tak jak napisałeś powyżej, średnica Amplifona jest tak czarująca że ten tłustszy basssik przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Brzmienie trąbek, gitar i wokali jest tak cudowne że Vincent brzmi przy nim jak jakiś suchotnik pozbawiony talentu;))

 

Szukam lampek, pomożecie? Towarzysze;))

Przeglądam ten ebay i jakoś nie mogę się odważyć na zakup, za duży wybór, a ja nie bardzo wiem na co zwrócić uwagę żeby nie kupić badziewia.

Czy aby dobrze zmierzam kolego Triode?:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/111120188662?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

albo

http://www.ebay.co.uk/itm/320765107389?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvo sobie daruj.RCA tak,jeżeli były rzetelnie zmierzone -to są lampy na wiele miesięcy grania.Najtańsze jakie znam,warte kupienia to ECC82 EI.z TAD-- http://www.tubeampdoctor.com/index.php?language=en

 

czasem mają coś ciekawego: http://esoteric-hifi.com/producent/siemens

 

http://www.ebay.com/itm/2-TELEFUNKEN-LONG-PLATE-ECC82-12AU7-HALO-GETTER-AVO-TESTED-/221252740964?pt=UK_Sound_Vision_Valves_Vacuum_Tubes&hash=item3383b0e764 .jeżeli portfel wytrzyma,poproś o zdjęcie <> oraz getteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Przeglądam ten ebay i jakoś nie mogę się odważyć na zakup, za duży wybór, a ja nie bardzo wiem na co zwrócić uwagę żeby nie kupić badziewia.

 

Tu jest właśnie problem,jak napisał <triode> rzetelne pomiary / parowanie,bez tego nie ma dobrego grania,można zakupić drogie lampy i *upa !

 

Dobrana para montowanych przez producenta "filipków" grała lepiej jak rozjechane "funkeny"

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.