Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kizol666

(Konto usunięte)

Do takiego zestawu (WT40 II) aż się prosi Amplifon TACD01 ... tyle, że jest niestety dosyć drogi, cholera trzyma cenę. Realnie powinien kosztować max 5-5.5 kzł, ale to znakomity CD i można zmieniać lampy ... jedna wada to napęd CDPRO2 już nie produkowany (trzeba zaopatrzyć się z rezerwę, a to kosztuje ok. 1,5 kzł).

Tak to prawda dużo pozytywnych opinii słyszałem na jego temat. Ale jak się domyślasz jest dla mnie za drogo, przynajmniej na razie. Zastanawiam się nad używanym cd lub dac myśle o przedziale cenowym 2000-2500 zł. Uwagę przykuł francuski Atoll CD50SE-2 (nie w sensie wizualnym bo akurat wygląd nie przypadł mi do gustu). Miał ktoś okazję tego posłuchać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety złe wieści dla posiadaczy TACD01 ... w razie awarii napędu Pro2 trzeba już się przygotować na 740 ojro opłaty (info w dedykowanym wątku w zakładce Hi-End), ściągają gacie z doopy :(((

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ceny powoli, ale idą do góry, jeszcze kurs ojro/dolece/zł nie pomaga. Pewnie można tego Pro2 (cały mechanizm z laserem, oryginał nówka nie śmigany) kupić gdzieś w granicach 350/400 ojro, ale wygląda na to, że trzeba już kupować, bo później Panie Audiofilu bida ... jak ktoś jeszcze ma klocek za kilkadziesiąt kilo złotych, to nie aż taki ból, ale dla takich konstrukcji jak TACD01 to makabryczna cena za taki mechanizm ... i jak tu żyć ...

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mój SET42 doczekał się nowych lamp Telefunken 806S i powiem szczerze, że szczęka mi opadła dosyć nisko. Fajne mam jakby nowy wzmacniacz i znów słuchanie ulubionych płyt. A za rok dodam sobie znaczek SE i znów będę miał nowy wzmacniacz :-)

 

Ach zapomniałem dodać, że podczas przesympatycznej wizyty u Andrzeja Piwowarczyka miałem przyjemność zobaczyć i posłuchać SET 140. Kawał solidnej inżynierskiej roboty, przepiękne wykonanie i brzmienie, którego tak łatwo sie nie zapomina. Gdybym miał odpowiednie warunki nie czekałbym ani sekundy z ich zakupem. Wzmacniacz marzenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mój SET42 doczekał się nowych lamp Telefunken 806S i powiem szczerze, że szczęka mi opadła dosyć nisko. Fajne mam jakby nowy wzmacniacz i znów słuchanie ulubionych płyt. A za rok dodam sobie znaczek SE i znów będę miał nowy wzmacniacz :-)

 

Oprócz opadu szczęki jeszcze jakieś doznania słuchowe :-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12140727_10204926499717087_6270870766526592886_n.jpg?oh=f5174c800a7c831ad512de011da817af&oe=5790BEBC

Amplifony SET 140 naprawdę robią na żywo oszałamiające wrażenie.

Co do zmian jakie zaszły w moim SET 42 po wymianie lamp to największe wrażenie robi jeszcze bardziej rozbudowana szerokość sceny dźwiękowej i dużo większa rozdzielczość. Słucha się tego z jeszcze większą przyjemnością, chociaż powiem szczerze, że z poprzednimi lampami też grało dobrze tylko trochę chudziej, jeśli mogę to tak nazwać. Jedno jest pewne, że zmiana jest na plus i to duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoller12 ... Krzychu po wstawieniu 806S lub Valvo Red (bo to też znakomite lampiszony są), to oprócz sonicznych oznak opadu szczęki następuje tz. pisk żony / tudzież kochanki, ze względu na opad galotów, bo gumka się luzuje z tego zachwytu nad nowymi sonicznymi właściwościami SET42:)))

 

Kruca bomba zamiast dopytywać się jak to gra, w weekend meldujesz się u mnie i pożyczasz te 806S na odsłuch to sam ocenisz ... miałeś już być kilka razy i jakoś nie możesz dotrzeć ... Zrozumiano? No ... wykonać. :)))

Edytowane przez artuku

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

koordynaty znacie ... do niedzieli :)))

 

A ja się chcę umówić na niedzielę z Plastikiem1989 na odsłuch tej GM70, którą zamierza zamówić dziewczynie do kuchni;-) Jak myślisz, nie wybuchnie? To znaczy nie Plastik, a GMka;-)

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oprócz sonicznych oznak opadu szczęki następuje tz. pisk żony / tudzież kochanki, ze względu na opad galotów, bo gumka się luzuje z tego zachwytu nad nowymi sonicznymi właściwościami SET42:)))

Powiem tak: jak doopy mi nie urwie to będę zawiedziony , no i chyba trzeba będzie przyjść bez majtek 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się chcę umówić na niedzielę z Plastikiem1989 na odsłuch tej GM70, którą zamierza zamówić dziewczynie do kuchni;-) Jak myślisz, nie wybuchnie? To znaczy nie Plastik, a GMka;-)

Tylko wodą nie chlapać

Pozdr

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to nie konkurencja dla SET 140. Ale set 42 jest mocno goniony jak wiesz. I kilka krytyk też zebrał na klatę. Wiesz że ja idę swoją drogą lampową

 

Pozdr Piotr

 

Kiedys przyjdzie czas na GM - ale już bez kompromisów . Lampa mocy steruje lampą mocy - gk vs gk , do tego interstage na amorfikach i wyjście też

Edytowane przez kazek680

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazek680 gratulacje ... zapraszamy do Kra z tą nową konstrukcją. Chętnie posłuchamy innego podejścia. pozdro

No to ja z kolegą Squad05 jesteśmy po pierwszych odsłuchach nowego niewygrzanego wzmaka Kolegi Kazek680 ... no i gratulacje dla konstruktora i inwestora :) ... ma ten monosik lampowy potencjał do napędzenia takich "choler" jak SF EA MKI ... dużo lepiej całościowo poradził sobie niż Leben 660P, pomimo tego, że to ma 17 W. Widać nie tylko Waty grają, ale masa innych parametrów wpływa na wysterowanie danej kolumny. Piotr jak wygrzejesz tego "malucha", to zapraszam do mnie z tą "popierdółką 17 W" :))) abyś posłuchał moich kolumn - wynalazków na Accutonie. pozdro Artur

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadl w stosunku do lebena dzwiekowo, takie krotkie porownanie jesli mozna?

Amplifoniarze jeszcze nie wybudzili się ze snu zimowego to możemy trochę poharcować ... :) Akurat Leben konkretnie 660P nie za dobrze radzi sobie z SF EA MKI, tz pięknie czaruje średnicą, ładnie gra bez ostrości na górze, ale basisko kompletna poracha ... nie da się tego słuchać nawet "lekko głośno" (cichutko jeszcze da się wysłuchać), jest straszliwe dudnienie, bułowatość ... i jak na razie żadne kable, lampy nie pomagają. O dziwo Leben 1000 już tej przypadłości nie ma, ale mniej czaruje na średnicy. Natomiast ta nowa końcóweczka, pomimo że jeszcze nie wygrzana, dobrze kontroluje bas, zdecydowanie da się tego słuchać, resztę można skorygować, poprawiając akustykę pokoju, kablami. Górę ma może jeszcze nie tak perlistą jak w Lebenie, ale raczej to kwestia wygrzania i doboru lampek. Środek ma bardziej idący w neutralność niż w to ciepełko co ma Leben ... ale jak to będzie po wygrzaniu, to zobaczymy niebawem. Dlatego też "czapki z głów", bo to konstrukcja nietuzinkowa na kompletnie nieznanej lampie w naszych rejonach audio - świata ... nawet nie pamiętam nazwy "coś tam coś tam - 65 - coś tam coś tam" :))).

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.