Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4-65a tetroda , u mnie spięta w triodę. Sterowana 6l6 ( ja używan jej mutacji tj. 807)

Gratulując konstrukcji chyba aż się prosi o zmianę 807 na 1624 :)

Najważniejsze że słoiczki masz niepopularne czyli niedrogie.

Edytowane przez jtvt4c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym 1624 ma być lepsze? - ona ma chyba inne żarzenie . 807 to elektrycznie dokładna 6l6 zasilana od góry. Ja to jeszcze ciupię na 5933 - industrialnej wersji i jest czad. Mam tego zapasy na około 100 lat :)

 

Pozdr

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym 1624 ma być lepsze? - ona ma chyba inne żarzenie . 807 to elektrycznie dokładna 6l6 zasilana od góry. Ja to jeszcze ciupię na 5933 - industrialnej wersji i jest czad. Mam tego zapasy na około 100 lat :)

 

Pozdr

1624 jest bezpośrednio żarzona może brzmieć inaczej niż standardowe 807.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Mam sporą kolekcje 807ek i ecc wejściowych. Więc obawiam się że jak bym jeszcze odpalił zabawę w 1624 to bym zwariował od nadmiaru :)

Mam pytanie a jaką ECC używasz ? Chyba nie dopatrzyłem na zdjęciach.

A 1624 wcześniej czy pózniej odpalisz z ... ciekawości.

Znam ten bul :)

Edytowane przez jtvt4c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a jaką ECC używasz ? Chyba nie dopatrzyłem na zdjęciach.

A 1624 wcześniej czy pózniej odpalisz z ... ciekawości.

Znam ten bul :)

W nowym jest ecc83/12ax7 - wsadzona jest Tesla na sztukę. Jak pogra kilkadziesiąt godzin przyjdzie czas na magiczną szufladę gdzie czekają np. mullard box plate, Mazda Cifte z niklowa anodą, Brimary i cała gama innych.

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W nowym jest ecc83/12ax7 - wsadzona jest Tesla na sztukę. Jak pogra kilkadziesiąt godzin przyjdzie czas na magiczną szufladę gdzie czekają np. mullard box plate, Mazda Cifte z niklowa anodą, Brimary i cała gama innych.

Nie ma to jak szuflada tego i owego :)

Słuchaj daj mi może na PW namiary na trafa te amorficzne ale nie tylko.

Znasz może kogoś kto nawija w ilości kilku szt ?

Np. wygląda że będą mi potrzebne maluchy do żarników 4V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplifon WL36 po pełnym upgrade sprzedaję :-)

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6115524866

 

Klasyczny wzmacniacz Amplifon WL36 po pełnym upgrade (topologia układu bez zmian - PP UL Williamson). To mój pierwszy wzmacniacz lampowy ( po drodze było wiele innych :-)) Trzymałem go ze względu na sentyment. Ze względu na upływ czasu / starzenie się elementów i chęć poszukiwania lepszego brzmienia większość elementów została zastąpiona nowymi o bardzo dobrej jakości:

 

1) Transformatory wyjściowe zmienione na rewelacyjne TTG-EL34PP (Toroidy.pl) - bardzo liniowe, z szerokim pasmem przenoszenia.

2) Potencjometr zmieniony na ALPS niebieski z silnikiem - dorobione zdalne sterowanie zaprogramowane do załączonego pilota.

3) Rezystory (anodowe, katodowe w lampach sterujących, sprzężeniu zwrotnym) wymienione na węglowe Allen Bradley.

4) Kondensatory sprzęgające WIMA MKP10.

5) Rezystory katodowe lamp końcowych Draloric.

6) Kondensatory w obwodach katody lamp mocy Nichicon MUSE.

7) Kondensatory w filtrze zasilania Philips oraz RIFA.

8) Lampy mocy 6CA7 EH - parametry katalogowe - dobrana kwadra.

9) Lampy sterujące ECC82 NOS RFT - nie używane.

10) Wykonane otwory przy lampach mocy i obudowie kondensatorów/transformatorów wyjściowych poprawiające chłodzenie.

11) W komplecie pilot oraz przewód zasilający (SUPRA + BALS)

 

Parametry zmierzone:

 

1) Pasmo przenoszenia (-3dB; 1W sinus) 10Hz-120kHz!

2) Moc 32W (sinus 1kHz)

3) Zniekształcenia THD 0,2% (8 ohm; 1kHz; 1W)

 

Wszystkie modyfikacje wykonałem sam - dla nabywcy oferuję pełne wsparcie w przypadku jakichkolwiek problemów.

 

Brzmienie ciepłe, pełne wybrzmień. Wzmacniacz znakomicie oddaje mikrodynamikę nagrań. Scena i przestrzeń jest czytelna zarówno w planie szerokości jak i głębi. Polecam wielbicielom brzmienia lampowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplifon WL36 po pełnym upgrade sprzedaję :-)

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6115524866

 

Klasyczny wzmacniacz Amplifon WL36 po pełnym upgrade (topologia układu bez zmian - PP UL Williamson). To mój pierwszy wzmacniacz lampowy ( po drodze było wiele innych :-)) Trzymałem go ze względu na sentyment. Ze względu na upływ czasu / starzenie się elementów i chęć poszukiwania lepszego brzmienia większość elementów została zastąpiona nowymi o bardzo dobrej jakości:

 

1) Transformatory wyjściowe zmienione na rewelacyjne TTG-EL34PP (Toroidy.pl) - bardzo liniowe, z szerokim pasmem przenoszenia.

2) Potencjometr zmieniony na ALPS niebieski z silnikiem - dorobione zdalne sterowanie zaprogramowane do załączonego pilota.

3) Rezystory (anodowe, katodowe w lampach sterujących, sprzężeniu zwrotnym) wymienione na węglowe Allen Bradley.

4) Kondensatory sprzęgające WIMA MKP10.

5) Rezystory katodowe lamp końcowych Draloric.

6) Kondensatory w obwodach katody lamp mocy Nichicon MUSE.

7) Kondensatory w filtrze zasilania Philips oraz RIFA.

8) Lampy mocy 6CA7 EH - parametry katalogowe - dobrana kwadra.

9) Lampy sterujące ECC82 NOS RFT - nie używane.

10) Wykonane otwory przy lampach mocy i obudowie kondensatorów/transformatorów wyjściowych poprawiające chłodzenie.

11) W komplecie pilot oraz przewód zasilający (SUPRA + BALS)

 

Parametry zmierzone:

 

1) Pasmo przenoszenia (-3dB; 1W sinus) 10Hz-120kHz!

2) Moc 32W (sinus 1kHz)

3) Zniekształcenia THD 0,2% (8 ohm; 1kHz; 1W)

 

Wszystkie modyfikacje wykonałem sam - dla nabywcy oferuję pełne wsparcie w przypadku jakichkolwiek problemów.

 

Brzmienie ciepłe, pełne wybrzmień. Wzmacniacz znakomicie oddaje mikrodynamikę nagrań. Scena i przestrzeń jest czytelna zarówno w planie szerokości jak i głębi. Polecam wielbicielom brzmienia lampowego.

 

Edycja pkt 4:

 

4) Kondensatory sprzęgające po pierwszym stopniu MUNDORF M-Cap SUPREME, po drugim stopniu WIMA MKP10.

 

I pare fotek dodaję :-)

post-35410-0-39699300-1460308719_thumb.jpg

post-35410-0-00537000-1460308726_thumb.jpg

post-35410-0-18191900-1460308736_thumb.jpg

post-35410-0-87319800-1460308758_thumb.jpg

post-35410-0-97735500-1460308811_thumb.jpg

post-35410-0-49558900-1460308838_thumb.jpg

post-35410-0-94773400-1460308900_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak doopy mi nie urwie to będę zawiedziony , no i chyba trzeba będzie przyjść bez majtek

No i jak kolego SET'ciarzu 42 :)..."doopu" urwało czy te lampy to "popierdółki som" :))) ... pamiętaj, że zawsze "wzmacniamy" nasze opisy .... zmiany zawsze są subiektywne, jeden oceni je bardziej ekspresyjnie a drugi powściągliwie ... czekamy na kilka zdań z relacji.

 

No i ciekawe kiedy do mnie zawita na odsłuch SET42 SE ... kwiecień ... ale którego roku ... taka drobna "prowokacjyja srana" :)))

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale mam lampy Telefunken EC86S. Dzięki uprzejmości Artuku mam okazję posłuchać wspomnianych wcześniej EC806S. Moim zdaniem to lampy na bardzo wysokim i myślę zbliżonym poziomie. EC86 S to lampy szybkie, rzekłbym świeże pokazujące wiele niuansów z dobrze kontrolowanym basem i wspaniałą sceną która jest przedstawiana może nie bardzo do tyłu ( choć trudno narzekać że jest "niesatysfakcjonująca) ale ma fajne zapędy do przedstawiania muzyki wszerz.

 

EC 806S - prz tych lampach odniosłem wrażenie że dźwięk jest bardziej dociążony. Nie "fruwa" tak po pokoju ale jest bardziej wyważony i spokojniejszy. Scena jest stabilna może trochę lepiej budowana do tyłu niż na boki.

 

Oba typy lamp prezentują trochę inną filozofię brzmienia. Wg mnie są to dość charakterystyczne i powtarzalne cechy lamp przy kolejnych odsłuchach. Więc mogę napisać że w MOIM systemie jest to dość "łatwe" do wychwycenia. Więc nie muszę się stosować do zabiegów typu "wydaję się", "na granicy percepcji" i tym podobne wykręty językowe.

 

Ale żeby nie było za kolorowo ( dla mnie oczywiście) mam pokój tylko dla siebie i np. przesunięcie fotela metr do przodu robi rewolucję !!! ze wszystkim w dźwięku.

Możliwość jazdy po pokoju z kolumnami czy z fotelem daje duże możliwości kształtowania charaktersytki brzmienia i sceny. W jednym ustawieniu jest tak , w innym inaczej. Które jest lepsze......

 

Na pewno nie w Amplifonie SET42

 

Własnie mówiąc szczerze to trochę "bałem " się tego porównania. Sam Mistrz (Andrzej) kręcił nosem że te lampy mogą u mnie nie zagrać. Dlatego dopuszczam możliwość, że u kogoś na Ampli te lampy nie zagrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja to kiedyś byłem "nocny marek" ale jak mi się syn urodził i wstawał o 4 / 5 rano to się przestawiłem i teraz od kilku lat wstaję wcześnie "srana"... ale za to z wieczora padam na pysk i często idę spać "z kurami".

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

... no to będę musiał do Mistrza niebawem zadzwonić, bo widzę, że zarobiony chłopina jest i nie czyta forum :)))

 

Panie Arturze jest już 14 czerwiec, więc podejrzewam że jest Pan już dawno po odsłuchach SE, tylko Pan zaniemówił z wrażenia, jest w szoku i nie jest w stanie podzielić się z nami doznaniami odsłuchowymi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Krzysztofie, "życie to nie jest bajka, to je bitwa" :) ... zapewne chciałbym być w tym szoku, ale niestety nie było mi dane ... jak to mówią "do walca trzeba dwojga", albo "cały w tym ambaras aby dwoje chciało naraz", co w prostym tłumaczeniu na nasze, przekłada się następująco: jak Andrzej chciał dać na odsłuch SE, to kurna chata jam był zarobiony jak "kuń po westernie" ... i niestety nic z tego nie wyszło ... i SE pojechać do Niemca co chciał naszą Wandeczkę :( ... "taki mamy klimat" ... ale jest szansa w przyszłości ... jak dalekiej to czas pokaże. pozdrawiam Art

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Krzysztofie, "życie to nie jest bajka, to je bitwa" :) ... zapewne chciałbym być w tym szoku, ale niestety nie było mi dane ... jak to mówią "do walca trzeba dwojga", albo "cały w tym ambaras aby dwoje chciało naraz", co w prostym tłumaczeniu na nasze, przekłada się następująco: jak Andrzej chciał dać na odsłuch SE, to kurna chata jam był zarobiony jak "kuń po westernie" ... i niestety nic z tego nie wyszło ... i SE pojechać do Niemca co chciał naszą Wandeczkę :( ... "taki mamy klimat" ... ale jest szansa w przyszłości ... jak dalekiej to czas pokaże. pozdrawiam Art

Ostatnia już sprzedana sztuka wyląduje na krótko w Łodzi. Możesz upiec 2 pieczenie, posłuchać set42 SE i najnowszych dedykowanych kolumn Ethos Ultimo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia już sprzedana sztuka wyląduje na krótko w Łodzi. Możesz upiec 2 pieczenie, posłuchać set42 SE i najnowszych dedykowanych kolumn Ethos Ultimo.

No i jak tu żyć Panie Prezesie ... jak tu czasu ni ma ... serce by chciało ale obowiązki na razie nie dają wytchnienia. Może w lipcu znajdę chwilę na odsłuch w Twoich rejonach. Czy odsłuch miały się odbyć u Pana Rafała?

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.