Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie, to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli lepiej gdybym napisał w osobnym wątku (wydaje mi się, że tu szybciej uzyskam odpowiedź).

Niedawno nabyłem odnowiony wzmacniacz lampowy Amplifon WL-36. Nie ukrywam, że szarpnąłem się na niego i teraz dobór kolumn jest utrudniony ze względu na ograniczony do ok. 1500 zł budżet. Docelowo cały zestaw będzie grać w podłużnym pokoju. Muzyka jaką będzie grał to głównie classic rock, wokal, indie, britpop, jazz, trochę skrzypiec i pianina. Źródłem będzie PC z kartą muzyczną i 320kbps/flac. Interesuje mnie ładne, ciepłe brzmienie, wyraźne wokale i gitary oraz perkusja z odpowiednim kopniakiem. Obecnie na rynku wtórnym z bardziej interesujących skrzynek, uwzględniając opinie osób, które posiadały lub posiadają podobne wzmacniacze tej marki o znaczku wl i wt znalazłem:

Triangle Comete 902- rzekomo idealne do lampy ale niepokoi impedancja 4 Ohm, z tego co wiem lepsze pod względem mocy, przebiegu impedancji i skuteczności są kolumny na 8 Ohm,

Focal JMlab DB 19- o tych kolumnach nie wiem za wiele, poza nad wyraz wysoką skutecznością - 93,5 db,

FOCAL JM LAB COBALT 807- membrana z polyglasu, podobno podbarwiony bas i prawdopodobnie odrobinę jaskrawe wysokie tony, ale ogólnie opinie pozytywne,

Epos M 12.2- podobno zbyt analityczne i na dłuższą metę mogą męczyć i odkrywać wady nagrania, 87 db, średnie opinie ale marka polecana do lamp i korzystna cena,

Triangle Stella Es- również polecane do lampy, impedancja 8 ohm, 90 db ale opinie sugerują zastosowanie raczej do muzyki klasycznej i wokali.

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Proszę o opinie.

 

Co prawda grałem Amplifonem ale WT-30 , bardzo fajnie grały Triangle Trio Genese / słabiej zagrały Focal Profile-908 , jak zagra z tańszymi monitorami tych firm W-elka nie wiem .

Bardzo dobrze wypadły monitorki które stały u mnie kilka lat , Acoustic Energy Aegis One , nie jedna osoba która słuchała tego połączenia była w małym szoku . :)

Oczywiście możliwości tego monitorka kończą się szybciej od większych dobrych konstrukcji , nie zagramy bardzo głośno , ale w małych pomieszczeniach 10-14 m czapki z głów .

Jest jeszcze alternatywa Acoustic Energy Aelite-2 jak masz większe lokum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acoustic Energy Aegis One

Dziękuje bardzo za odzew, ale jakieś 2 tyg. temu pozbyłem się tych monitorków, z tym że z tej nowej edycji Neo 1. Jak dla mnie z luxmanem l-210 to był bardzo intensywny i męczący, choć zwarty i nierozwlekły bas, góra sypiąca piaskiem i totalny brak średnicy (przyćmione wokale). Tak więc trochę się zniechęciłem do AE, choć mam świadomość, że pomiędzy 1 a 3 odsłoną tych kolumn mogła nastąpić ogromna różnica.

Docelowo chciałbym polecane do tego modelu Focale 706v (ponieważ spotkałem już kilka pochlebnych opinii na temat ich łączenia z Amplifonem), ale nie ukrywam, że trochę zależy mi na czasie bo sprzęt stoi nieużywany i szukam dostępnych alternatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Twoja karta muzyczna i granie z MP3 powodowało ten niestrawny dźwięk, wiec teraz może być podobnie:(

Raczej nie ponieważ wcześniej słuchałem na tym samym wzmacniaczu i z tego samego źródła słabych Tonsili w zamkniętej obudowie, więc miałem jak na dłoni wszystkie braki AE neo 1. Być może nie są to kolumny, które przy 2x45W wzmacniaczu z potencjometrem na godzinie 9 potrafią dobrze zagrać, ale w okolicach 10-11 głośność dźwięku i poziom basu były już nieznośne, a wysokie tony przesterowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Dziękuje bardzo za odzew, ale jakieś 2 tyg. temu pozbyłem się tych monitorków, z tym że z tej nowej edycji Neo 1. Jak dla mnie z luxmanem l-210 to był bardzo intensywny i męczący, choć zwarty i nierozwlekły bas, góra sypiąca piaskiem i totalny brak średnicy (przyćmione wokale). Tak więc trochę się zniechęciłem do AE, choć mam świadomość, że pomiędzy 1 a 3 odsłoną tych kolumn mogła nastąpić ogromna różnica.

 

Absolutnie nic z tych rzeczy , wręcz odwrotnie , czysta góra pasma ale ( w Aegis One siedziała Vifa , inny głośnik jak w Neo 1 ) .

Wokal był świetny zarówno żeński jak i męski , np Tadka Nalepy z lekką chrypką , brak średnicy ?? nie bylo mowy o jej wycofaniu a bas choć podbity lekko , to przcież 11 cm membranka uderzał z szybkością karabinu maszynowego . :)

Doprawdy , jeszcze raz napiszę że kilka osób które słuchaly tego zestawienia było bardzo zaskoczone tak dobrym graniem .

Za żródło dżwięku robił Arcam-73-T .

 

Ps . Aegisy były moim zdaniem najlepsze , kupiłem z ciekawości ich następcę Evo-1 , i to już nie było to granie , inna kopułka / inne strojenie .

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Metalu najlepiej słuchać w... Warsztacie podczas cięcia diaksą :)

Kolegom teoretykom radzę najpierw posłuchać Set 140 a później wygłaszać niestworzone historie. Można się lekko zdziwić.

 

Nie mów, że nie testowałeś tego arcyciekawego gatunku u siebie. Wyłącznie w celach doświadczalnych rzecz jasna :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalu najlepiej słuchać w... Warsztacie podczas cięcia diaksą :)

Kolegom teoretykom radzę najpierw posłuchać Set 140 a później wygłaszać niestworzone historie. Można się lekko zdziwić.

 

nie trzeba aż tak ekstremalnie. ja ostatnio w ramach doświadczeń zanabyłem WL 60 i się nawet nielekko zdziwiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Panowie jak to jest z tymi lampami do wt40 II. One są juz tak trudno dostępne. Czy zakup wt40II jest dziś już niebezpieczny? U mnie obecnie _Primare I22 gra z 4-6godzin dziennie. Czy lepiej w takim przypadku pozostać przy lampie?

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Witam

Panowie jak to jest z tymi lampami do wt40 II. One są juz tak trudno dostępne. Czy zakup wt40II jest dziś już niebezpieczny? U mnie obecnie _Primare I22 gra z 4-6godzin dziennie. Czy lepiej w takim przypadku pozostać przy lampie?

Lampy kosztują ok. 100 zł za sztukę .

Nie ma problemu z dostępnością .

Najlepiej skontaktuj się Andrzejem Pieowarczykiem - Amplifon , kupisz pomierzone i dobrane lampy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy kosztują ok. 100 zł za sztukę .

Nie ma problemu z dostępnością .

Najlepiej skontaktuj się Andrzejem Pieowarczykiem - Amplifon , kupisz pomierzone i dobrane lampy ...

a możesz na PW przesłać jakieś namiary do Pana Andrzeja.Znalazłem tylko numer na stronie ale niestety nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz na PW przesłać jakieś namiary do Pana Andrzeja.Znalazłem tylko numer na stronie ale niestety nie odpowiada.

Pan Andrzej jest w Monachium na wystawie, stąd zapewne brak kontaktu. Standardowo odpowiada bardzo szybko.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma minimum doświadczenia to wie, że na targach to można co najwyżej pooglądać i porobić zdjęcia. Większość systemów to wolna amerykanka i przypadkowa zbieranina sprzętów konkretnych dystrybutorów. O sprawach akustycznych nawet nie wspomnę. Słucha to się w domu albo u zaprzyjaźnionych audiofili.

Osobiście bardzo się cieszę, że rodzime firmy prezentują swoje produkty na najlepszej wystawie świata. Z pewnością przynosi to wielokrotnie większe korzyści niż nasze krajowe AS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma minimum doświadczenia to wie, że na targach to można co najwyżej pooglądać i porobić zdjęcia.

 

Stuprocentowa racja. Gdy mały zestaw w hotelu pokazał. że kolumny Linna potrafią zagrać z pewnego rodzaju świeżością (prawie zawsze mi tego w nich brakuje), to gdy w pokoju z "parawanami" głównej wystawy grały te mniejsze paczki, całość odebrałem jako co najwyżej dobrą i to z mniejszym entuzjazmem niż set ze Szkotami. Rasowa loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuprocentowa racja. Gdy mały zestaw w hotelu pokazał. że kolumny Linna potrafią zagrać z pewnego rodzaju świeżością (prawie zawsze mi tego w nich brakuje), to gdy w pokoju z "parawanami" głównej wystawy grały te mniejsze paczki, całość odebrałem jako co najwyżej dobrą i to z mniejszym entuzjazmem niż set ze Szkotami. Rasowa loteria.

Myślałem, że na pewnym poziomie nie musimy już tego tłumaczyć.

Te paczki Linna kosztują 8kzł detal.

Słuchałeś tych małych kolumn CECa na wystawie głównej?

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również tak sądzę, ale zobaczysz, iż nie jest to takie oczywiste, gdy ktoś założy wątek o jakości dźwięku na wystawie. Zejdzie lawina "ochów" i przeciwstawnych im "zonków". ;-)

Normalka :)

 

Kharma tym razem się postarała przystroić akustycznie pomieszczenie..

Cóż poradzić, taka karma!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Oficjalna informacja ze strony CEC .

 

"1) High End - Atrium 4 - Room E226 - (A4 - 2.OG - E226)

CEC Dreamteam TL 0 3.0 and DA 0 3.0

2) High End - Hall 1 – Booth B07 - with STS Digital

CEC CD 5 - CD Player and USB Sound System 3 hi deluxe – Room 501 - with Amplifon

CEC Dreamteam TL 0 3.0 and DA 0 3.0

4) hi deluxe – Studio 2 - FM Acoustics Ltd. CEC (@ FM Acoustics ) TL 2N and DA 3"

 

Wow!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma minimum doświadczenia to wie, że na targach to można co najwyżej pooglądać i porobić zdjęcia.

Słuchałeś tych małych kolumn CECa na wystawie głównej?

 

Ok jak pasuje nam to słuchamy, a jak nie pasuje to mamy doświadczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.