Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, nautilus81 napisał:

Nikt nie wymaga aby były wykonane na poziomie set140 czy set42 w cenie fezza bo to niewykonalne. Pushpull na kt90 czy 120 jest w budowie tańszy i taki wzmacniacz w cenie do 10 tys mógłby zrobić furorę chyba ze Andrzej nie chce robić konkurencji Grzeskowi (Cayin).

Marcin nie chce mu się w tańsze tematy wchodzić ,pytałem go ,a z chińczykami różnymi przy produkcji jednostkowej ciężko konkurować .

 

2 godziny temu, maciek36 napisał:

Na 10 wzmakach pewnie mniejszy zarobek niż na jednym set140, więc marne szanse. Produkcja też musiałaby być bardziej mniej mniej seryjna, A to inna logistyka, inny system pracy itd itp.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Też tak myślę ze w jego przypadku lepiej skupić się na takich monoblokach jak SET 140 ,jedna para sprzedana to utrzymanie firmy na pewien czas ,a produkcja mniej seryjna to inna logika i system pracy .

 

Godzinę temu, Silver_85 napisał:

No raczej tak, dlatego Amplifon poszedł inną drogą. Ciężko się konkuruje z chińczykami do pewnego pułapu cenowego. 

Otóż to postawił na wyrób zupełnie inny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2019 o 00:46, Rezyslaw napisał:

Wrzuć fotę systemu, jakie masz żarówki na wejściu?

 

627F07B5-736F-40E4-943A-4EECCDAF018F.jpeg

Żarówki wejściowe mam póki co standardowe. Nie widzę na razie powodów żeby je wymieniać ?.

W dniu 28.05.2019 o 10:51, nautilus81 napisał:

Ja mam u siebie znowu wt40 ( piąta sztuka w swojej histori audio). Gra świetnie góra pasma średnica dla mnie referencja w cenie do 10 tys za wzmacniacz. Bas nieco poluzowany w stosunku do dobrych tranzystorów czy mocnych końcówek mocy typu mcintosh mc275 czy vac. 

Wielka szkoda ze wzmacniacz już nie produkowany a amplifon nie ma w ofercie tańszych urządzeń konkurujących cena z fezz audio cz wba.

 

Co Cię skusiło, żeby ten wzmacniacz sprzedawać? ?. „Diabełki” maja swój urok zwłaszcza na średnicy. Świetna lampa. Dla mnie bas jest w sam raz ani za miękki, ani za twardy. Nie ma mowy o jakimkolwiek poluzowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2019 o 10:51, nautilus81 napisał:

Ja mam u siebie znowu wt40 ( piąta sztuka w swojej histori audio). Gra świetnie góra pasma średnica dla mnie referencja w cenie do 10 tys za wzmacniacz. Bas nieco poluzowany w stosunku do dobrych tranzystorów czy mocnych końcówek mocy typu mcintosh mc275 czy vac. 

Wielka szkoda ze wzmacniacz już nie produkowany a amplifon nie ma w ofercie tańszych urządzeń konkurujących cena z fezz audio cz wba.

 

Mój to miał być pierwszy lampowiec i sprzątnąłeś mi go sprzed nosa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam cena była okazyjna dlatego go kupiłem. Posłucham trochę i zapewne go sprzedam .Kolejna  sprawa nie ma lepiej grającego i wyglądającego wzmacniacza lampowego w tej cenie a miałem bardzo dużo urządzeń lampowych od el84 po gm70.  Póki co nie mam ani jednej pary tubowych kolumn Aida Acoustics bo poleciały do Chin wiec będę zmuszony skorzystać z zaproszenia Pawła i wprosić się na odsłuch a to tez w jakimś stopniu zadecydowało o kupnie amplifona.

Holik przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nautilus81 napisał:

Nie ukrywam cena była okazyjna dlatego go kupiłem. Posłucham trochę i zapewne go sprzedam .Kolejna  sprawa nie ma lepiej grającego i wyglądającego wzmacniacza lampowego w tej cenie a miałem bardzo dużo urządzeń lampowych od el84 po gm70.  Póki co nie mam ani jednej pary tubowych kolumn Aida Acoustics bo poleciały do Chin wiec będę zmuszony skorzystać z zaproszenia Pawła i wprosić się na odsłuch a to tez w jakimś stopniu zadecydowało o kupnie amplifona.

Holik przepraszam.

wbijaj z Amplifonem, obaj jesteście mile widziani w moich skromnych progach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nautilus81 napisał:

Nie ukrywam cena była okazyjna dlatego go kupiłem. Posłucham trochę i zapewne go sprzedam .Kolejna  sprawa nie ma lepiej grającego i wyglądającego wzmacniacza lampowego w tej cenie a miałem bardzo dużo urządzeń lampowych od el84 po gm70.  Póki co nie mam ani jednej pary tubowych kolumn Aida Acoustics bo poleciały do Chin wiec będę zmuszony skorzystać z zaproszenia Pawła i wprosić się na odsłuch a to tez w jakimś stopniu zadecydowało o kupnie amplifona.

Holik przepraszam.

Ależ nie masz za co przepraszać. Prawa rynku. Przy tej cenie zadawałem zbyt wiele pytań, a Ty "kupuję" i szach mat. 

Jeśli zdecydował byś go odsprzedać, to miej mnie proszę na uwadze. 

Pozdrawiam. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Wednesday, May 29, 2019 o 22:27, woyski napisał:

 

627F07B5-736F-40E4-943A-4EECCDAF018F.jpeg

Żarówki wejściowe mam póki co standardowe. Nie widzę na razie powodów żeby je wymieniać ?.

Co Cię skusiło, żeby ten wzmacniacz sprzedawać? ?. „Diabełki” maja swój urok zwłaszcza na średnicy. Świetna lampa. Dla mnie bas jest w sam raz ani za miękki, ani za twardy. Nie ma mowy o jakimkolwiek poluzowaniu. 

Przy Twoich ceramikach aż sie prosi wsadzić dobre NOSy na wejsciu i sprzegi wymienic min na czerwone Jantzeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Będę kupował swoją pierwszą lampe. Wybór padł na Amplifona wt-30 III. Moje pytanie  czy za idealny stan z kartonem, steropianem , instrukcją cena 3500-3700 jest normalna czy wygórowana? Nie szukam okazji tylko chce wiedzieć czy za bardzo nie przepłacam. Pytam bo ostatnio widziałem wt-40 za 10 tyś wystawioną i taką samą za 4,5 tyś więc się zastanawiam zanim wydam bo rozjazd w cenach gigantyczny.

Druga sprawa - wzmacniacz ma grać z MA GX50 w pokoju 16m2. Będzie ok do jazu i lekkiego rocka? Niestety kupuje trochę w ciemno bo nie mam możliwości odsłuchu (w mojej okolicy nie było żadnej oferty od wielu, wielu miesięcy). NIe znalazłem negatywnej opinii o tym wzmaku, wiec jestem skłonny zaryzykować bez odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jajen napisał:

Witam wszystkich

Będę kupował swoją pierwszą lampe. Wybór padł na Amplifona wt-30 III. Moje pytanie  czy za idealny stan z kartonem, steropianem , instrukcją cena 3500-3700 jest normalna czy wygórowana? Nie szukam okazji tylko chce wiedzieć czy za bardzo nie przepłacam. Pytam bo ostatnio widziałem wt-40 za 10 tyś wystawioną i taką samą za 4,5 tyś więc się zastanawiam zanim wydam bo rozjazd w cenach gigantyczny.

Druga sprawa - wzmacniacz ma grać z MA GX50 w pokoju 16m2. Będzie ok do jazu i lekkiego rocka? Niestety kupuje trochę w ciemno bo nie mam możliwości odsłuchu (w mojej okolicy nie było żadnej oferty od wielu, wielu miesięcy). NIe znalazłem negatywnej opinii o tym wzmaku, wiec jestem skłonny zaryzykować bez odsłuchu.

 cena bliżej 3kzł za wt30 a 4kzł wt40 średnio licząc

zależnie też od stanu lamp i co ewentualnie dodaje sprzedawca

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 06:57, Rezyslaw napisał:

Przy Twoich ceramikach aż sie prosi wsadzić dobre NOSy na wejsciu i sprzegi wymienic min na czerwone Jantzeny 

A co ceramiki mają z tym wspólnego? O lampach wejściowych myślę, żeby coś potestować np. RCA z czarnymi anodami. Zobaczymy. Jeśli chodzi o kondensatory to nie ma mowy. Nie zamierzam poprawiać konstruktora wzmacniacza. Póki co wymieniłem lampę w DAC-u Abraxas/Phast i to był strzał w dziesiątkę :-).

23 godziny temu, jajen napisał:

Będę kupował swoją pierwszą lampe

Na Allegro jest licytacja Amplifona wt30. Może warto się nim zainteresować. No chyba, że już się tą aukcją zainteresowałeś :-).

22 godziny temu, Rezyslaw napisał:

cena bliżej 3kzł za wt30 a 4kzł wt40 średnio licząc

zależnie też od stanu lamp i co ewentualnie dodaje sprzedawca 

Też tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woyski napisał:

A co ceramiki mają z tym wspólnego? O lampach wejściowych myślę, żeby coś potestować np. RCA z czarnymi anodami. Zobaczymy. Jeśli chodzi o kondensatory to nie ma mowy. Nie zamierzam poprawiać konstruktora wzmacniacza. Póki co wymieniłem lampę w DAC-u Abraxas/Phast i to był strzał w dziesiątkę :-).

Na Allegro jest licytacja Amplifona wt30. Może warto się nim zainteresować. No chyba, że już się tą aukcją zainteresowałeś :-).

Też tak uważam.

Zrobisz jak uważasz,firmowe icel-e to przeciętne kondy najlepiej porównać 1:1, co do lamp to RCA clear top bedzie detaliczna ale sxczuplej grająca, Amperex bugle boy referenyjna średnica i perlista góra,Siemens halke triple mica  to połączenie clear top RCA i Amperexa ewentualnie TKN ,generalnie wsrto w żarówki zainwestować ,jest taka niebieska tabelka z opisem lamp z rodziny ecc82 nawet chyba tu w klubie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się już raz w wymianę kondów w Lebenie CS300. Nigdy więcej. Przy sprzedaży musiałem się nieźle tłumaczyć, no i oczywiście forsa nie do odzyskania. Jak coś nie gra to sprzedaje się klocek i kupuje inny. Co to znaczy, że kondy są przeciętne? Skoro konstruktorowi pasowały do reszty elektroniki to nie ma co grzebać. 

Dzięki za krótką recenzję lamp. Będę się raczej trzymał rodziny 5963.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem WT-40 II bo kilka dni temu kupiłem go od forumowego kolegi. Potrzebuje rady odnośnie kolumn. Obecnie gra tymczasowo na gold gx50, ale wyraźnie brakuje dołu. Czy ktoś wie z czym polubi się Amplifon? Pomieszczenie niewielkie 17m2 i chciałbym do niego jakieś małe podłogówki (z naciskiem na małe). Doradzicie coś? Budżet max 5 tyś. Mogą być używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mikelas76 napisał:

No to az sie prosi o BMNy, ja mam takie. Dolu nie brakuje, gra bardzo dobrze i nie sa duze.

BMNy są fajne, ale gdzie to dostać ? Z drugiej ręki chyba nie często się trafia.

31 minut temu, Mikelas76 napisał:

No to az sie prosi o BMNy, ja mam takie. Dolu nie brakuje, gra bardzo dobrze i nie sa duze.

BMNy są fajne, ale gdzie to dostać ? Z drugiej ręki chyba nie często się trafia.

 

MInas Anor z kolei  wydają się dużawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jajen napisał:

MInas Anor z kolei  wydają się dużawe

U mnie grają na podobnym metrażu i jest dobrze. Minasy nie grają przesadnie basem. Wiadomo akustyka bywa różna w pomieszczeniach. Poleciłem je bo są dość łatwe do wysterowania i z lampami grają dobrze. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to w trybie standby można wymieniać lampy wejściowe bez całkowitego wyłączania pieca, jak miałem 40kę to rano odpalałem wzmak  o siódmej potem  przed ósmą odwoziłem syna do przedszkola włączałem piec w tryb standby wracałem po 20 min i grałem dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, woyski napisał:

Strzał w głośniku i włączenie zabezpieczeń w WT40 to objaw padnięcia lampy? Czy przyczyna może leżeć gdzie indziej?

zamień diabła z sąsiadem ,pograj trochę jak czerwone oko zapali się w tym miejscu to diabeł poszedł do Św. Piotra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.