Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

Ja raz tak miałem ze zapaliła się dioda a potem jeszcze lampa pograła rok. Tak jak Paweł pisze zamienić miejscami i obserwować. Kiedyś 2a3 w sun audio nowka grała mi 2 tygodnie i padła. 

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350 zł nie bolało specjalnie. Mój kolega (Paweł wie o kogo chodzi ) stłukł oryginalna full music 300b NOS jakieś 3000zł para bo żona stwierdziła ze odpowiednim miejscem dla tej lampy jest wisząca szafka ze szklankami . To musiało boleć.

Znam osobiscie przypadek gdzie szynszyl albo fretka już nie pamietam jaki to był gryzoń dosłownie przegryzł nordosty za 12 tys. 

Tak wiec jeden padnięty diabełek to żadna tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadki o których wspominasz musiały baaardzo boleć. Nie twierdzę, że padnięty diabełek to tragedia. Kupując ten wzmacniacz liczyłem się z tym. Sprzedawca deklarował, że lampy maja ok. 150h grania, ja może dołożyłem drugie tyle. Jak tak będą padać to te kilka tyś. szybko się uzbiera ?. Na szczęście niedogodności te rekompensuje kapitalny dźwięk ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem lampy miejscami, ale niestety nic to nie dało. Diabeł już wymieniony na inną sztukę i póki co wszystko git. Przy okazji pomierzyłem lampy 6N1P i okazało się, że te które pracowały w kanale lewym (tam gdzie uszkodzony diabeł) były dość mocno rozjechane i wyraźnie słabsze niż te, które pracowały w kanale prawym. Wymieniłem te lampy na nowe (w kanale lewym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś przypadek ,że rezystor mocy zjarał się w WT 40 II  i żadne zabezpieczenie nie pomogło i pamiętam jak byłem z nim na serwisie to  Andrzej mocno się zdziwił ale wymienił rezystor na nowy i grał dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, woyski napisał:

Napisz może coś więcej. Jakie były objawy i ewentualnie skutki.

jak u Ciebie jest cacy po wymianie lampy mocy to nie masz czym się przejmować , diabły czasami są kapryśne w Amplifonie i nikt mądry nie da Ci gwarancji ile dana lampa pogra, generalnie należy czyścić regularnie nóżki lamp i trzeba sprawdzić docisk styków  w cokole i nie włączać/wyłączać pieca w krótkich seriach to wszystko ,dobrać lampy jakieś fajne NOS i cieszyć się muzyką ,a jak ktoś bardziej ogarnięty to przelutować kondensatory na lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, woyski napisał:

W rezerwie lampowej, która otrzymałem od poprzedniego właściciela jedna z lamp ma całkowicie wypalony gettem. Warto trzymać taki egzemplarz? Chodzi oczywiście o diabełki.

Wypalony getter świadczy że lampa ma sporo przegranych godzin ale nie znaczy ,że jest szrotem, na czarną godzinę lepiej trzymać ostatnio różnie bywa z dostępnością diabełków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Firma Amplifon ma jakąś stronę internetową? . Jak się dowiedziałem z najbardziej kompetentnego i wiarygodnego źródła testowego - LAMPOWE monobloki Amplifona mają lepszy BAS niż tranzystorowe tuzy światowego hi-end.  O resztę aspektów brzmienia nawet nie pytam  - bo to oczywiste że w pozostałych aspektach to już przepaść.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy wymieniał ktoś potencjometr w WT-40 II? Jak zdemontować żeby nic nie uszkodzić mechanicznie? 

Dodaję zdjęcia. Ścianka czołowa jest podwójna? Wydaje mi się że na zdjęciu widac tylko część potencjometru (zbyt płaski). Jak to demontować?

a.jpg

b.jpg

Edytowane przez jajen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jajen napisał:

Czy wymieniał ktoś potencjometr w WT-40 II? Jak zdemontować żeby nic nie uszkodzić mechanicznie? 

Dodaję zdjęcia. Ścianka czołowa jest podwójna? Wydaje mi się że na zdjęciu widac tylko część potencjometru (zbyt płaski). Jak to demontować?

a.jpg

b.jpg

A co się z potkiem dzieje ,że wymieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rezyslaw napisał:

A co się z potkiem dzieje ,że wymieniasz?

Trzeszczy podczas kręcenia. Wkurzające. 

31 minut temu, Rezyslaw napisał:

Jak dobrze pamiętam to trzeba zdjąć gałę i odkręcić nakrętkę 

Gałka siedzi jak cholera. Tak jakby była przyklejona. Będe musiał na siłę spróbo

50 minut temu, Rezyslaw napisał:

A co się z potkiem dzieje ,że wymieniasz?

Trzeszczy podczas kręcenia. Wkurzające. 

31 minut temu, Rezyslaw napisał:

Jak dobrze pamiętam to trzeba zdjąć gałę i odkręcić nakrętkę 

Gałka siedzi jak cholera. Tak jakby była przyklejona. Będe musiał na siłę spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Gałka zeszła podważona z dwóch stron nożami. Długość ośki to 13mm (gdyby ktoś potrzebował). Musze teraz znaleźć jakiś zamiennik pasujący bo takiego samego to nie kupie nigdzie.

IMG_20190918_201208.jpg

Edytowane przez jajen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jajen napisał:

Udało się. Gałka zeszła podważona z dwóch stron nożami. Długość ośki to 13mm (gdyby ktoś potrzebował). Musze teraz znaleźć jakiś zamiennik pasujący bo takiego samego to nie kupie nigdzie.

IMG_20190918_201208.jpg

co tam siedzi, chyba niebieski Alps?bez problemu go kupisz na allegro ,tylko taki sam zamów 2x50k

Albo tu

https://www.cyfronika.com.pl/alps.htm

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jajen napisał:

Dzięki za podpowiedź. Zamówiłem.

A sprawdziłeś dokładnie  co to za potek ,ja bardziej z rozmowy z Andrzejem kojarzę  ,że ma przekonanie do niebieskich Alpsów?

Można też pokusić sie o drabinkę rezystorową DACT bez problemu się zmieści tylko brdzie sporo drożej 

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 4.11.2019 o 22:10, paul_67 napisał:

Czy Amplifon WL 36 posiada auto bias?

Raczej tak, poniżej masz dokładny opis ze zdjęciami, niestety załączony schemat nie jest schematem Amplifona.

http://www.trioda.com/galeria/amplifon_wl36/amplifon_wl36.htm

Tutaj zdjęcia fragmentu z lampami mocy, rezystorami katodowymi złożonymi z kilku mniejszych i elektrolitami katodowymi.

 

fot11.jpg

Edytowane przez Ricambi
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)
4 godziny temu, Ricambi napisał:

Tutaj zdjęcia fragmentu z lampami mocy, rezystorami katodowymi złożonymi z kilku mniejszych i elektrolitami katodowymi.fot11.jpg

Ciekawie masz listwy połączeniowe rozwiązane!

Ja robię ZUPEŁNIE inaczej, też laminat, też pola wytrawione w laminacie, tylko nie prostokąty  a koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.