Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Rezyslaw napisał:

Gdybym miał aplikować miedź do seta42 to raczej bym poszedł w kierunku amplifikacji opartej na lampie 211 produkcji GE, trwalsze rozwiązanie i bezstresowe.Miedziowanie seta42 to już kompromis barwy a szybkości/kontroli basu. Transport miedzianych gmek to czysta loteria.

poto żeby posłuchać GM70 Cu nie warto kupować wzmaka. na 211 no chyba że Air Tight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.02.2020 o 11:09, misio1973 napisał:

Wieczorem rozkręce albo poszukam zdjęć z mojego to podeślę.

te DR to mają oznaczenie 6h30p - tak mi się przypomniało

Więc jak to jest w końcu z tymi 6h30p DR - można je zaaplikować do set 42se czy trzeba by coś grzebać w wzmaku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
19 godzin temu, azis_light napisał:

Więc jak to jest w końcu z tymi 6h30p DR - można je zaaplikować do set 42se czy trzeba by coś grzebać w wzmaku ?

Te lampy są bardzo podobne i w większości przypadków można je stosować zamienne. Wszystko zależy jakie są punkty pracy ustawione i jak wydajny jest zasilacz stopnia wstępnego (raczej z tym problemów nie będzie). Wątpię byś otrzymał jednoznaczna odpowiedz, bo modele amplfiona gm70 delikatnie się różniły między sobą na przestrzeni czasu - wiec najprościej spytać twórcę, czy Twój konkretny egzemplarz ma tak dobrane punkty pary lamp, że oba typy sie zmieszczą w widełkach. 

Jeśli się da to MZ 6h30 daje dużą poprawę nad 6N6 - testowałem w kilku różnych sprzętach (jednak nie Amplifon) i zawsze 6n30 wypadały wyraźnie lepiej. Z kolei różnice miedzy 6h30 NOS, a 6h30 DR wcale już tak wielkie nie są, jak można wyczytać w necie i jakby sugerowała cena - przynajmniej takie moje odczucia. 

6n30vs6x2.thumb.GIF.8ee45dbb2cd53f17cd944e7df31f8442.GIF

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Będę sprzedawał amplifona WT40 II. Stan idealny zarówno technicznie , jak i wizualnie, do tego dodatkowe lampy ecc82 - valvo 45, new mullard reissue, Philipsy z Heerlen lata 60te (NOS). Wielkie możliwości eksperymentowania z dzwiękiem. Jak ktoś jest zainteresowany to PW. Na życzenie fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Tak na szybko to lepsze kondensatory najczęściej Duelund i lepsze trafa z tego co pamiętam to se miał z japońskich blach różnica w dźwięku spora na + wersji se a i jeszcze lampy w se były nos siemens .Za wersje Se była dopłata + 35-40 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam na oku pewien egzemplarz niedaleko (nie mieszkam w Polsce), to jest wersja SET 42. Sprzedający twierdzi, że zrobił update u producenta i jest to to samo co SE. Nie wspominał nic o transformatorach. @amplifonczy mógłbyś potwierdzić różnice w trafach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 19:12, szympans napisał:

Dzięki. Mam na oku pewien egzemplarz niedaleko (nie mieszkam w Polsce), to jest wersja SET 42. Sprzedający twierdzi, że zrobił update u producenta i jest to to samo co SE. Nie wspominał nic o transformatorach. @amplifonczy mógłbyś potwierdzić różnice w trafach?

Andrzej  tu nie odpowie, najlepiej zadzwoń do niego podaj nr pieca i wszystko będzie jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.11.2021 o 03:09, rejsowiec napisał:

SET 42 to nie passat 1.9 TDi - mało ich na rynku. Aktualnie może 4 a 2 na znanym portalu. Jeden za 19, drugi za 29 - Kutno:) Czy ktoś zna, słuchał obu egzemplarzy? Pewnie jeden ze sprzedających się odezwie.

Gdym miał na piec budżet 20-30kzł to bym pojechał osobiście posłuchać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Teraz, Rezyslaw napisał:

Gdym miał na piec budżet 20-30kzł to bym pojechał osobiście posłuchać 🙂

Zwłaszcza, że praktycznie każdy Set42 różni się od siebie, bo Andrzej robił je partiami po 2-3 i każdy kolejny, trochę inne trafo, trochę inne kondy, jakieś małe poprawki. Abstrahując już fakt, że klient wybierał jakie kondy sygnałowe chce, oraz inne zmiany na zamówienie mogły mieć miejsce... Starszy model był na innych lampach sterujących, więc różnice między poszczególnymi egzemplarzami są bardzo duże. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba Cię trochę poniosło, kondensatory można było sobie wybrać z pomiędzy chyba 4-6 marek , większość wybierała Duelundlub(w SE) standard to zwykłe trafo plus kondensatory standard.

Szkoda że Andrzej ma dość użerania się na forum i zajął się jedynie produkcją wzmacniacza i 90 % jedzie za granice głównie Niemcy.

W dniu 12.04.2020 o 01:34, azis_light napisał:

Więc jak to jest w końcu z tymi 6h30p DR - można je zaaplikować do set 42se czy trzeba by coś grzebać w wzmaku ?

Wiem że niektórzy je zakładali i grali bez żadnych zmian , np. Artuku (vel Panda).

Edytowane przez misio1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
6 minut temu, misio1973 napisał:

No chyba Cię trochę poniosło, kondensatory można było sobie wybrać z pomiędzy chyba 4-6 marek , większość wybierała Duelundlub(w SE) standard to zwykłe trafo plus kondensatory standard.

Szkoda że Andrzej ma dość użerania się na forum i zajął się jedynie produkcją wzmacniacza i 90 % jedzie za granice głównie Niemcy.

Ale przecież, On sam to mówi, że cały czas coś delikatnie poprawia itd. Trafa głośnikowe to było conajmniej cztery rodzaje... Lamp sterujące dwa różne typy na przestrzeni tych kilku lat. Na początku nie było w ogóle wersji SE tylko była jedna zwykła. Więc jak wszystkie te warianty przeliczysz, to wyjdzie Ci, że mało który jest do siebie zbliżony. 

Co do wykonania elektrycznego, mechanicznego, jakość wykonania obudowy, to wszystkie te czynniki godne pochwały. To, że sobie je poprawia to (chyba) też dobrze, ale efekt tego taki, że każdy kolejna partia nieco inna. 

Więc chyba lepiej, żeby ktoś kto kupuje z rynku wtórnego o tym wiedział i pojechał posłuchać przed zakupem - co w tym złego, że to radzę?  

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzeba posłuchać jak się nie zna danego wzmacniacza zwłaszcza za taką kasę. no chyba że znamy jak Amplifony set42 grają ... ale i tak pojechał bym sprawdzić co to , chyba że znamy sprzedawcę. Pamiętajmy że to lampa GM70 i SET i to jest w jednym z najlepszych wykonań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Teraz, misio1973 napisał:

Zawsze trzeba posłuchać jak się nie zna danego wzmacniacza zwłaszcza za taką kasę. no chyba że znamy jak Amplifony set42 grają ... ale i tak pojechał bym sprawdzić co to , chyba że znamy sprzedawcę. Pamiętajmy że to lampa GM70 i SET i to jest w jednym z najlepszych wykonań.

Wiesz co, ja słyszałem dosłownie pierwszy lub drugi egzemplarz jaki Andrzej zrobił set42 - jakieś 10 lat temu. Jeszcze nie był produkowany oficjalnie, na odsłuchach w Krakowie był prezentowany tuż przed rozpoczęcia produkcji. Później wiem, że te pierwsze egzemplarze były "podnoszone" do wersji finalnych, czyli już jakieś różnice były. Były też CAŁKIEM INNEGO typu lampy sterujące, to też diametralnie zmieniało dźwięk tego urządzenia. Co kilka lat trafiałem na odsłuch gdzie te sprzęty stały i za każdym razem dźwięk się mocno różnił, nawet jak grały w podobnych systemach. Nie tak dawno słuchałem kilka razy wersji SE sprzed 2-3 lat i kondy V-CAP i w niczym nie przypomina to dźwięku oryginału sprzed lat. A z zewnątrz każdy wygląda identycznie. Jeszcze raz powtórzę, sam Andrzej w rozmowie ze mną, gdzieś we wpisach na forum, w rozmowach z p.Ogonowskim omawiał lekko licząc pięć różnych rodzajów traf głośnikowych, więc przestań rzucać pustym hasłem, "że zawsze trzeba posłuchać jak się kupuje", bo nie o to się tu rozchodzi. Różnice w tych sprzętach na przestrzeni lat są duże i bardzo mocno przekładają się na dźwięk. Ja nawet tego nie waloryzuje, że stare grały lepiej, czy nowe, czy wersje SE bo ciężko mi to ocenić, ale jedynie zaznaczam, że bardzo się różniły. I piszę to tylko po to, bo skoro padło pytanie czy słuchaliśmy i jak gra, to warto by pytający wiedział, że akurat w przypadku tego sprzętu musi posłuchać KONKRETNEGO egzemplarza. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zaangażowanie w temat zakupu 42:) Co do odsłuchu to wydaje się to rzeczą oczywistą ale... Jak zwykle warunki. Sprzedający wskazuje, że 42 "nie gra" mu ze wstęgami (co jest moim zdaniem możliwe) więc słuchanie u niego w jego pomieszczeniu, na jego kolumnach, kablach etc. może nie być miarodajne -  jak zawsze. U mnie planuję drugi zestaw - pierwszy można powiedzieć skończony (w odsłuchu ML x3 do tego 3 zestawy infinity RE90, RS 2, RS 2.5 - pewnie 2.5 zostanie). I teraz zagwozdka - mam jeszcze Splendory SP100 i może one do amplifona SET 42 w salonie? A może coś innego? Salon kompletnie bez właściwości akustycznych (znaczy otwarty, wysoki, nierównomierny - słowem dramat:) Moje pytanie dotyczące SET 42 jest związane również z pytaniem - czy "uciągnie" np RE90? SET 42 na znanym portalu na O są 2: jeden za 19 drugi za 29, drugi to SE. Nie ukrywam, że mogę się pokusić co najwyżej na ten pierwszy. Czy ktoś osobiście miał styczność z którymś egzemplarzem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
8 godzin temu, rejsowiec napisał:

Bardzo dziękuję za zaangażowanie w temat zakupu 42:) Co do odsłuchu to wydaje się to rzeczą oczywistą ale... Jak zwykle warunki. Sprzedający wskazuje, że 42 "nie gra" mu ze wstęgami (co jest moim zdaniem możliwe) więc słuchanie u niego w jego pomieszczeniu, na jego kolumnach, kablach etc. może nie być miarodajne -  jak zawsze. U mnie planuję drugi zestaw - pierwszy można powiedzieć skończony (w odsłuchu ML x3 do tego 3 zestawy infinity RE90, RS 2, RS 2.5 - pewnie 2.5 zostanie). I teraz zagwozdka - mam jeszcze Splendory SP100 i może one do amplifona SET 42 w salonie? A może coś innego? Salon kompletnie bez właściwości akustycznych (znaczy otwarty, wysoki, nierównomierny - słowem dramat:) Moje pytanie dotyczące SET 42 jest związane również z pytaniem - czy "uciągnie" np RE90? SET 42 na znanym portalu na O są 2: jeden za 19 drugi za 29, drugi to SE. Nie ukrywam, że mogę się pokusić co najwyżej na ten pierwszy. Czy ktoś osobiście miał styczność z którymś egzemplarzem? 

Moim zdaniem do „setek” Spendora to Amplifon nie trafiony z kilku powodów. Po pierwsze nie napędzi poprawnie. Jestem tego pewien, znam te kolumny dosyć dobrze i nie ryzykowałbym takiego połączenia. Nim skoczą na mnie wyznawcy Amplifona i zarzucą mi, że zazdroszczę sukcesu, albo, że Polak, Polakowi wilkiem i trzeba w Niemcach sprzedawać, to dodam tylko, że w ogóle do tych kolumn z lampa single ended nie ma co podchodzić. Najlepiej się czuja w towarzystwie dobrej klasy, lekko ciepłego i grającego z rozmachem tranzystora. Vitus, Accu, Mac - jak najbardziej. Z lamp to można próbować Maca 252, ewentualnie dzielonkę Lebena (końcówka CS1000 i pre28). Z integra Lebena 600 graja swietnie, ale czuć już że nieco kolumny się duszą. 

Drugi powód jest taki, że trioda by pokazała to za co się ja ceni wymaga wyszukanych głośników wysokotonowych, a w tych Spendorach takich nie ma. Do triody by usłyszeć wszelkie smaczki, detale, wybrzmienia to ja polecałbym coś z głosikiem wysokotonowym typu beryl, ceramik, lub najlepsze tekstylne np. strasze Sonus Faber, Dynaudio z esotarem itd. 
 

Cena 19 tys, to jeszcze tysiak można spróbować urwać i będzie całkiem w porządku. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rejsowiec napisał:

Bardzo dziękuję za zaangażowanie w temat zakupu 42:) Co do odsłuchu to wydaje się to rzeczą oczywistą ale... Jak zwykle warunki. Sprzedający wskazuje, że 42 "nie gra" mu ze wstęgami (co jest moim zdaniem możliwe) więc słuchanie u niego w jego pomieszczeniu, na jego kolumnach, kablach etc. może nie być miarodajne -  jak zawsze. U mnie planuję drugi zestaw - pierwszy można powiedzieć skończony (w odsłuchu ML x3 do tego 3 zestawy infinity RE90, RS 2, RS 2.5 - pewnie 2.5 zostanie). I teraz zagwozdka - mam jeszcze Splendory SP100 i może one do amplifona SET 42 w salonie? A może coś innego? Salon kompletnie bez właściwości akustycznych (znaczy otwarty, wysoki, nierównomierny - słowem dramat:) Moje pytanie dotyczące SET 42 jest związane również z pytaniem - czy "uciągnie" np RE90? SET 42 na znanym portalu na O są 2: jeden za 19 drugi za 29, drugi to SE. Nie ukrywam, że mogę się pokusić co najwyżej na ten pierwszy. Czy ktoś osobiście miał styczność z którymś egzemplarzem? 

A rozmawiałeś ze sprzedającym? Może człowiek wie co ma w środku pieca,same kondy wymienić to pryszcz a nawet możesz to zlecić jak nie chcesz sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozmawiałem. Aktualnie jest wyłączone sterowanie z pilota - alps zastąpiony drabinką. Do tego przegląd w 2020 roku u konstruktora. Ja jednak chciałbym wrócić do sterowania z pilota - leniwy jestem:)

Ale z uwagi na wpis dotyczący wysterowania moich splendorów (o ile one zostaną zaimplementowane do drugiego systemu - myślę też np. nad Sonusami Cremona - nie M) "przypomniałem" sobie, że mam jeszcze Electrocompaniet 250 DMB:) On raczej pociągnie splendory.

Ale korci mnie lampa... Miałem Lebena 300F i dobrze wspominam.

a komp z uporem godnym lepszej sprawy poprawia mi moje spendory na splendory:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 godzinę temu, rejsowiec napisał:

Tak, rozmawiałem. Aktualnie jest wyłączone sterowanie z pilota - alps zastąpiony drabinką. Do tego przegląd w 2020 roku u konstruktora. Ja jednak chciałbym wrócić do sterowania z pilota - leniwy jestem:)

Ale z uwagi na wpis dotyczący wysterowania moich splendorów (o ile one zostaną zaimplementowane do drugiego systemu - myślę też np. nad Sonusami Cremona - nie M) "przypomniałem" sobie, że mam jeszcze Electrocompaniet 250 DMB:) On raczej pociągnie splendory.

Ale korci mnie lampa... Miałem Lebena 300F i dobrze wspominam.

a komp z uporem godnym lepszej sprawy poprawia mi moje spendory na splendory:)

Leben 300F to tych Spendorow to się ugotuje… Szkoda dusić tak te głośniki… Znacznie lepiej zgrywa się integra 600 i mocy od biedy już ujdzie, chociaż z pełnym oddechem nie zagrają, ale już minimum potrzebnej mocy będzie dostarczone. 
 

Electorcompanient wydaje się dobrym kierunkiem, chociaż nigdy tego połączenia nie słyszałem, to o ile znam te sprzęty właśnie taki typ dźwięku dobrze pasuje do tych kolumn. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast kombinować, popatrz w necie z czym ludzie spinają swoje Spendory?

Temat dawno przerobiony i opanowany. Po co wyważać otwarte drzwi?

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.