Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vasa

(Konto usunięte)

Witam, mam WT30II

Jakiś czas temu wymieniłem sterujące Philips Jan na ElectroHarmonixy w złotym wykonaniu. Grało to jakiś czas i wróciłem do poprzednich lamp. Jeżeli ktoś ma ochotę posłuchac to służę moimi, grały ok 500h.

 

O dźwięku wzmacniaczy ze Staszowa napisano już sporo, z innych doświadczeń dodam że miałem kłopot z umiejscowieniem mojego phono bo transformatory wzmacniacza sieją na metr, okazało się że najlepiej jest blisko wzmacniacza ale pół metra niżej.

Wzmacniacz nie jest też cichy i ze skutecznymi kolumnami mam dyskomfort w chwilach ciszy, pan Andrzej trochę go poprawił ale tło dalej nie jest "czarne"

Niezależnie od powyższych zastrzeżeń lubię mój piecyk i jeżeli rozważam jakieś zmiany to dotyczą one kolumn i źródła a nie amplifikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides:

 

>słyszałem też zestawienie wt30II z AE 1 ref2 u naszego kolegi Pall-a 55. to było dawno, dawno temu.

>źródłem był chyba cd creek 43. brzmiało to wtedy u niego znakomicie.

 

Masz więc okazję się wzruszyć ;) - na zdjęciu niżej jest dokładnie ten sam egzemplarz, którego kiedyś słuchałeś. Gra dziś z innym źródłem, napędza "nieco" większe kolumny, i... także radzi sobie świetnie ;)

post-252-100006464 1173960825_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> ganzz_gut

Stanowczo dementuję te niecne pogłoski o wykorzystywaniu wątku w celach komercyjnych! ;-) Innymi słowy - ten WT30 krąży już po Allegro jakiś czas i nie może się sprzedać... czemu się nie dziwię się nawet za bardzo - ta cena jest zbyt wysoka ;-) Mimo, żem Amplifoniarz, wolałbym tę Jolidę 302B ;-)

A tak na marginesie, co się tak ganzz_gut lampami nagle zainteresowałeś? Krzemowa amplifikacja Ci się znudziła? Przejście na technologię próżniową przewidujesz? ;-D Do słuchania śpiewających pań lampy będą idealne ;-)

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krzych

 

...'i nie jest prawdą, że dach przeciekał, tym bardziej, że prawie w ogóle nie padało..' ;-)

 

Ja nic nie sugeruje... Może 'przypadkiem' to ja 'wypatrzyłem' tego amplifona zachęcony przez fanklubową dyskusję??? :-)

 

a jak wygram w totka, lub rektor da mi 'megapodwyżke' to kto wie, może wyrwe jakąś 'Jolkę z balonami' ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> ganzz_gut

Mojej "BigMamy" nie chciałeś kupić... to ją zrobiłem na bóstwo (a nawet nie ja, co niejaki trygon3) Zapraszam kiedyś przy okazji - posłuchasz, ocenisz jej walory raz jeszcze;-) A teraz się mi tu - w wątku o porządnych Amplifonach - będziesz za jakąś "Jolką z balonami" oglądał?? A fuj! Do rektora napiszę, że niemoralnie sie prowadzasz... i z podwyżki będę nici! ;-D

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplifon - zacna firma i zasluzona - w tym roku chyba obchodzic bedzie swoj jubileusz. peknie dycha, prawda czy sie myle? chocby z tego powodu szacunek i poklony. azali sie zastanawiam, jakzez sie ma jakosc wielka tudziez muzykalnosc calkiem spora do produktow takich firm jak prima luna, melody, cayin.... i kilka innych. co panstwo sadza o konkurencyjnosci amplifona na tle tychze wymienionych, przeciez nie z konca stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> majo

zrób to, co ja zrobiłem, zanim założyłem ten wątek - w wyszukiwarce w rubryce "szukaj w o +mnie+" wpisz: prima luna, melody, cayin... - stwierdzisz orientacyjnie, ile osób ma taki sprzęt; sam jestem ciekaw wyniku - myślę, że będzie miarodajny ;-)

Do posiadania np. Amplifona miało odwagę przyznać się - jak na razie - 33 użytkowników...

 

# wzmacniaczy zintegrowanych w ilości:

WL25 - 5 sztuk.

WL36 - 1 sztuki.

WL60 - brak.

WL70 - 2 sztuk.

 

WT30 - 2 sztuk.

WT30II - 9 sztuk.

WT40 - 9 sztuk.

 

# monobloków:

WT15SE - 2 par.

WM200 - 1 pary.

 

# odtwarzaczy CD:

TACD01 - 4 sztuki.

 

... zestawienie zakłóca producent, który w swoim "o mnie" nie wpisał, na czym słucha muzyki ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> zawi

ja uważam wynik Amplifona za bardzo dobry... być może jest nawet nieco lepszy, niż te 35 sztuk sprzętu wśród 33 użytkowników; przecież nie wszyscy Forumowicze wypełniają i aktualizują swoje opisy w "o mnie"...

A dinozaurem się nie czuję, nawet z powodu używania lamp do słuchania muzyki... ;-D

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> majo

Jesteś tam gdzieś? Przeszukałeś forum, jak Ci radziłem? No i jak wypadają PrimaLuna, Melody, Cayin i kilka innych marek na tle naszych krajowych maszyn? Ja podliczyłem, jak umiałem najlepiej forumowe Amplifony, porachuj też coś - chociaż Prima Luna, Caiyna i Opera Consonance na przykład... Porównamy rachunki, może wyciągniemy jakieś wnioski? ;-)

Bo Twoje pytanie było ciekawe - może Panowie napiszcie, z jakim lampowcami porównywaliście swoje Amplifony i o co zdecydowało, że dlaczego wybraliście akurat konstrukcje A. Piwowarczyka? Ja przyznam się, że nie porównywałem z niczym - mój Amplifon WL25 jest moim pierwszym w życiu wzmacniaczem lampowym, kupiłem go jako następcę Marnatza PM-75; wczesniej miałem Primara A20mkII i inne budżetowe wzmacniacze, z których najlepiej wspominam... zwykłego czarnego Denona PMA-350SE ;-)

Chętnie bym wystawił swojego WL25 na pojedynek - np. z PrimaLuną na EL34... Jeśli ktoś z W-wy jest chętny - proszę o kontakt; pojedynek opiszemy oczywiście w wątku ;-D

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> CATV

Miało to miejsce jakiś czas temu, na spotkaniu forumowiczów w Staszowie; wcześniej jest link do wątku na ten temat, wrzucony przez Hiszpana ;-) Ale chętnie bym posłuchał "na własne uszy" WL25, WT30II i WT40 w jednym miejscu, czasie i systemie... najlepiej z TACD01 Amplifona ;-D

k.

p.s. jeśli jesteś z W-wy lub okolic, to WL25 i WT30II możemy kiedyś sobie porównać... ;-)

 

-> majo

no ale jak myślisz, o czym to może świadczyć? Że chińskie lampki - mimo najczęściej przystępnych cen - są jednak mało popularne w Polsce? A jak myślisz, dlaczego? Z powodu złego brzmienia, a może obaw o serwis lub braku zaufania do egzotycznych marek? A może Amplifony są droższe, ale lepsze? A może droższe, ale gorsze, tylko lepiej "wypromowane"? ;-D Ja sam nie wiem, co odpowiedzieć... Ale jak mówiłem - jestem otwarty na porównanie mojego WL25 z jakąś inna lampką w jego przedziale cenowym... Pewnie zaraz zgłosi się rafko ze swoim MingDa z NOSami Toshiba Shibaura For Audio na pokładzie ;-D

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CATV

Byłem posiadaczem Amplifona WT-30 II przez ładnych parę lat i byłem z niego naprawdę zadowolony , w połączeniu z Electrami 905 dawał pełnie satysfakcji dla takiej osoby jak Ja , później miałem w testach od kolegi WT-40 przez parę tygodni i to już niestety inny dźwięk , życie chciało inaczej - doszły podłogówki dość trudne do napędzenia , w międzyczasie zakupiłem lampowca Cayina A-88 T którego też posiadam i słucham na zmianę z Vincenta monoblokami , jednak pozostał w głowie dźwięk Amplifona dlatego też między innymi zakupiłem ponownie Amplifona tym razem monobloki z preampem i jestem szczęśliwym posiadaczem poraz wtóry wzmaka który daje wiele radośći przy odsłuchach pomimo obiegowych opiniach na temat wad Amplifonów które rzekomo posiadają w porównaniu do innych wzmaków lampowych - ja mam i jestem zadowolony bardzo szukając obecnie ponownie 905 Jm Laba do niego - italus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku ,Krzych pyta o mzliwość wymiany 6N2P-EW na ECC83 !!! a ja wymieniłem nie zastanawiając się (fakt jestem totalnym laikiem).A wymieniłem na złote EH (żdziwiło mnie ,że padły po 6 mies.)2 para działa 1,5 roku i jest SUPER. Jadę na EL34 JJ Elektr. Jestem ciepłolubny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> stomatic1

A cóż jest szokującego w moim pytaniu? To, że chcę wymieniać 6n2p-ew na ecc83? Ja jestem w elektronice raczej laikiem i dlatego pytam... Bo nie wiem, czy jest taka "podmiana"" możliwa i jak to zrobić ;-D No opisz, co przelutowałeś i czy rozmawiałeś o tej zmianie np. z A. Piwowarczykiem? A dlaczego pierwsza para lamp ecc83 "skończyła się" tak szybko?

No i - przede wszystkim - witam kolejnego użytkownika WL25, tym razem - także z W-wy... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dla podierżenja ragarwora", zadam jeszcze jakieś szokujące pytania... A więc pytam:

- czy lampę 6n2p lub 6n2p-ew można zastąpić lampą ECC85 bez przelutowania pinów we wzmacniaczu WL25?

- czy lampa ECC85 oraz PCC85 to jest to samo? A jeśli nie, to na czym polega różnica między nimi?

- czym różnią sie lampy ECC83 od ECC85?

Będę zobowiązany jeśli ktoś odpowie na moje pytania i rozwieje moje kolejne lampowe wątpliwości ;-)

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja znów o kolumnach do amplifona

 

Jestem po odłuchach kilku zestawów:

1. JMlab Electra 926

2. Triangle Antal

3. Sonus Faber Concertino Home

 

Powiem tak:jestem lekko podłamany po odsłuchach:

ad1) przełom średnich i wysokich jakiś podbarwiony co daje w niektórych nagraniach zbyt agresywny dźwięk

ad 2) wysokie, wysokie jeszcze raz wysokie, środek, bas -każde gra sobie a muzą

ad 3) piękny środek, super wysokie tylko ten basik

 

Rzucajcie jakieś inne propozycje jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> zawi

A jak duży jest pokój i jak duży jest... budżet? ;-)

Tak, czy inaczej - polecam, sprawdź może coś z kolumn angielskich; cokolwiek - upadł Castle - może będą wyprzedawać ich głośniki w Decibelu? Może posłuchaj Harbethów? Może przyjrzyj się jakimś wyższym KEFom, Tannoyom albo Mission? Może coś ze starszych konstrukcji w stylu monitora BBC??

O Ruarku niestety można w Polsce zapomnieć, a u mnie Ruark Prelude II z Amplifonem WL25, to prawdziwa synergia ;-) Ja w każdym razie bym przycelował w "british sound". Niemal wszyscy łączą Amplifony z kolumnami francuskimi (JMLab-Focal, Triangle) albo włoskimi (Sonus Faber), a u sprawdziły się Ruarki made in England ;-)

 

->stomatic1

Ale przecież tam są inne piny zasilania, tak mi się wydaje, chyba tak czytałem... Wobec tego muszę chyba poczytać jeszcze więcej i uważniej... i i przyjrzeć się tej sprawie ponownie ;-D

I co? Włożyłeś ot tak - CC83 w miejsce 6n2p-ew i zaświeciły i grały? Jak długo? Może dlatego tak szybko się "przepaliły";-)

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawi, 19 Mar 2007, 19:36

 

>Panowie ja znów o kolumnach do amplifona

>

>Jestem po odłuchach kilku zestawów:

>1. JMlab Electra 926

>2. Triangle Antal

>3. Sonus Faber Concertino Home

>

>Powiem tak:jestem lekko podłamany po odsłuchach:

>ad1) przełom średnich i wysokich jakiś podbarwiony co daje w niektórych nagraniach zbyt agresywny

>dźwięk

>ad 2) wysokie, wysokie jeszcze raz wysokie, środek, bas -każde gra sobie a muzą

>ad 3) piękny środek, super wysokie tylko ten basik

>

>Rzucajcie jakieś inne propozycje jestem otwarty na wszelkie sugestie.

 

Wszystkie trzy wymienione są bezlitosne dla reszty toru. Pokazują dzwięk jaki jest im dostarczany. Ludzie łączą z nimi dosc często lampy typu Amplifon z powodu, żeby wejść w posiadanie rytmiki i przejrzystości.

Castle są łagodne dadzą spokój ale w połączeniu z Amplifonem może być za ciemno. Wtedy srebro by się mogło jako okablowanie sprawdzić. Warto więc jesli istnieje możliwość sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.