Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie, ostatnio stałem się posiadaczem WT-40 pierwszej gen lecz po wszelkich modernizacjach w Staszowie do "najnowszej" wersji (stara buda , nowe wnętrze)". Z racji tego że są to moje początki z Hi-fi i buduję dopiero swój zestaw mam kilka pytań:

 

Spiąłem ten wzmacniacz z kolumnami które posiadam obecnie czyli Mildton 70 i ogólne jak na moje laikowe ucho w ogóle sobie z nimi nie radzi... wnioskuje że jest chyba za słaby do nich albo kolumny (w co nie wątpię ) są do "duszy". Bas jest bardzo słaby ogóle wrażenia słuchowe są słabe...??

 

Posiadam w domu rodzinnym jeszcze kolumny Tannoy&Mercury M2 oraz Sansui Sp-4000a i z nimi również chce przetestować ten wzmacniacz lecz to dopiero będę mógł uczynić za 2 tygodnie, Lecz już teraz mam do Was pytanie, czy sądzicie ze któreś z tych kolumn które posiadam nadadzą się do Amplifona czy od razu rozejrzeć się za jakimiś innymi a te które posiadam sprzedać ??

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, ostatnio stałem się posiadaczem WT-40 pierwszej gen lecz po wszelkich modernizacjach w Staszowie do "najnowszej" wersji (stara buda , nowe wnętrze)". Z racji tego że są to moje początki z Hi-fi i buduję dopiero swój zestaw mam kilka pytań:

 

Spiąłem ten wzmacniacz z kolumnami które posiadam obecnie czyli Mildton 70 i ogólne jak na moje laikowe ucho w ogóle sobie z nimi nie radzi... wnioskuje że jest chyba za słaby do nich albo kolumny (w co nie wątpię ) są do "duszy". Bas jest bardzo słaby ogóle wrażenia słuchowe są słabe...??

 

Posiadam w domu rodzinnym jeszcze kolumny Tannoy&Mercury M2 oraz Sansui Sp-4000a i z nimi również chce przetestować ten wzmacniacz lecz to dopiero będę mógł uczynić za 2 tygodnie, Lecz już teraz mam do Was pytanie, czy sądzicie ze któreś z tych kolumn które posiadam nadadzą się do Amplifona czy od razu rozejrzeć się za jakimiś innymi a te które posiadam sprzedać ??

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

 

Sprzedać !!!

I kupić dobre głośniki.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Stałem się posiadaczem Amplifon WT 40II

Jedna z ostatnich serii styczeń 2010.

Już na samym początku niespodzianki po 0,5 godziny słuchania ostanowilem zrobić głośniej i gdzieś między godz 14.00 a 15.00 włączył się Stand-by i dwie diody przy diabełkach.Ogólnie sprzęt piękny,trochę słychać transformatory ale to już było przerabiane tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Stałem się posiadaczem Amplifon WT 40II

Jedna z ostatnich serii styczeń 2010.

Już na samym początku niespodzianki po 0,5 godziny słuchania ostanowilem zrobić głośniej i gdzieś między godz 14.00 a 15.00 włączył się Stand-by i dwie diody przy diabełkach.Ogólnie sprzęt piękny,trochę słychać transformatory ale to już było przerabiane tutaj.

A po ponownym włączeniu wrócił do normy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A po ponownym włączeniu wrócił do normy?

 

Witam

Wrócił do normy ale tym razem mniej więcej po 2 godzinach znowu się wyłączył.Rozmawialem z Panem Andrzejem na ten temat.Lampy mocy Diabli wzięli.Wymiana....U Pana Andrzeja można zapomnieć o 6c33c

I teraz powstaje pytanie,gdzie kupić takową kwadre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kwaterze zapomnij . Żeby dobrać kwadre diabłów musisz kupić wiadro. Ja swego czasu po wymianie całej kwadry gdy po miesiącu znowu lampe szlak trafił wymieniałem pojedynczo uwalone. Wtedy diabły były diabelsko tanie.

 

Kolega ma mojego SE na diabłach już 5 rok i leci na tym samym komplecie lamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to są dobre dla poc

Masz racje babatular tylko czemu one tak dobrze grają. Znam kilkunastu zaprawionych audiofilów i po wieloletnich perypetiach z rożnego rodzaju klockami wszyscy grają na lampach:)

Lampy grają słabo. Są z nimi same problemy. Przestarzała technogia. Ja nie znam nikogo kto ma POWAŻNY hi-endowy sprzęt z lampowymi urządzeniami. Żadna zachodnia firma z najwyższej półki nie robi urządzeń lampowych.

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to są dobre dla poc

Lampy grają słabo. Są z nimi same problemy. Przestarzała technogia. Ja nie znam nikogo kto ma POWAŻNY hi-endowy sprzęt z lampowymi urządzeniami. Żadna zachodnia firma z najwyższej półki nie robi urządzeń lampowych.

Ciekawe jest to co piszesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to są dobre dla poc

Lampy grają słabo. Są z nimi same problemy. Przestarzała technogia. Ja nie znam nikogo kto ma POWAŻNY hi-endowy sprzęt z lampowymi urządzeniami. Żadna zachodnia firma z najwyższej półki nie robi urządzeń lampowych.

To najpewniej dużo Cię w audiofilskim życiu ominęło. Najlepsze jest to ,że jak to napisałeś w tej przestarzałej technologii, stare lampy nos są dużo lepsze i ciekawsze niż z obecnej produkcji. Raz ,że lampy były wtedy powszechne i tanie w produkcji i nikt nie patrzył na koszty a dwa że stare lampy produkowane były i tu niestety duży minus z użyciem szkodliwych dla środowiska substratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to są dobre dla poc

Lampy grają słabo. Są z nimi same problemy. Przestarzała technogia. Ja nie znam nikogo kto ma POWAŻNY hi-endowy sprzęt z lampowymi urządzeniami. Żadna zachodnia firma z najwyższej półki nie robi urządzeń lampowych.

Wiele firm z najwyższej półki robi lampowe wzmacniacze choćby jadis i cała masa innych.

Dyskusja na temat wyższości lamp nad tranzystorami i na odwrót mija się z celem szczególnie w tym wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to jednak badziew nad badziewie

,,Baba" juz raz Ciebie zapraszałem. Ale w obliczu takiego stwierdzenia ponowie zaproszenie.

Powiadasz , lampa badziew . Przyjedź , posłuchasz Małych Amplifonków . Sam jestem ciekaw Twojej reakcji.

 

Na rynku większość wzmacniaczy lampowych to porażka, ale pamiętaj że są wyjątki od reguły.

 

Pozdrawiam ciepło, lampowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.