Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

,,Baba" juz raz Ciebie zapraszałem. Ale w obliczu takiego stwierdzenia ponowie zaproszenie.

Powiadasz , lampa badziew . Przyjedź , posłuchasz Małych Amplifonków . Sam jestem ciekaw Twojej reakcji.

 

Na rynku większość wzmacniaczy lampowych to porażka, ale pamiętaj że są wyjątki od reguły.

 

Pozdrawiam ciepło, lampowo.

Dzięki raz jeszcze za zaproszenie. Akurat Amplifona bardzo cenię i mu gorąco kibicuje pomimo, że nie lubię lamp i uważam je za przestarzały badziew. Należy także pamiętać, że te monobloki które Ty masz to koszt w detalu ok 300tys zł - jeśli się nie mylę. A przy takich pieniądzach trafiamy na ogromną tranzystorową konkurencję w postaci topowych monobloków Gryphona, Vitusa ,MBla ,Burrmstera, Bouldera, Solution, D'Agostino - by wymienić tych najbardziej znanych.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak zafiltrujesz w klubie frazę lampy sterujące albo wejściowe bo jest tego kilka stron.Ja sluchałem na telefunkenach siemens trple mika i amperexach bugle boy (ECC82). Lamp mocy nie zamieniamy ,diabły są kapryśne zwłaszcza w układzie pp. Generalnie powinno siè wymieniac cała kwadrę pod katem wspułczynnika wzmocnienia i równych połówek,choc z drugiej strony te lampy rozjeżdżaja sie w czasie użytkowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Szanownych miłośników Amplifona - natknąłem się ostatnio na informację o odtwarzaczu Amplifon TACD 1 - czy to urządzenie jest gdzieś do zdobycia (i za ile?) i do czego można porównac jego brzmienie - muszę przyznać że wygląd ma wielce zachęcający... Z góry dziękuję za odpowiedź(-i). Pozdrawiam, Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, post nie na temacie ale jestem nowym użytkownikiem i nie bardzo widzę działu "porady" w kwestii Amplifona. Sprawa wydaje się prozaiczna, trzeszczy w jednej kolumnie przy wzmacnianiu, jak by był zabrudzony potencjometr. Dodam, że wzmacniacz rzadko używany. Czy potraktować go czyścidłem do styków czy zgłosić się do serwisu Pana Andrzeja. Miał ktoś już podobny przypadek? Kochany staruszek WT30 - II. Pozdrowienia dla klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych miłośników Amplifona - natknąłem się ostatnio na informację o odtwarzaczu Amplifon TACD 1 - czy to urządzenie jest gdzieś do zdobycia (i za ile?) i do czego można porównac jego brzmienie - muszę przyznać że wygląd ma wielce zachęcający... Z góry dziękuję za odpowiedź(-i). Pozdrawiam, Łukasz.

A masz w szafie Philips pro2 w zapasie do niego?Z racji już nie produkowania gdy padnie zostanie Ci mebel dość drogi w domu.Jeżeli to Cię nie zniechęci to CDek grający wyborną średnicą zwłaszcza z lampami Amperex Bugle Boy.Góra nie jest specjalnie eksponowana więc trzeba dobrać resztę systemu mając to na uwadze. Były dwa wypusty odtwarzaczy pierwsze na kondach v-cap OIMP i późniejsze na Mundorfach silver oil i te już lepiej górę eksponują

Jak za 5kzł wyrwiesz to jesteś gość

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

znacie może ten egzemplarz wm200 z upgradem na wm300 który

od dłuższego czasu wisi na popularnych portalach

bo po tych waszych laudacjach mam ochotę na amplifona i może bym się zdecydował na ten komplet

co radzicie?

 

jeżeli bym się zdecydował to napędzałby irs epsilon albo logany sequel

Edytowane przez ravaglia

VSOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam zaszczyt przedstawić monobloki Amplifon SET 140 w najnowszej specyfikacji.... chciałem w tym miejscu podziękować Andrzejowi za te CUDA..... wyglądają niesamowicie a jak grają... tego opowiedzieć się nie da :) przepraszam za jakość moich zdjęć, może Szymek wrzuci fotorelację z unboxingu ;) ja nadal staram się ochłonąć :)

dobre.jpg

ok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tb82 napisał:

Mam zaszczyt przedstawić monobloki Amplifon SET 140 w najnowszej specyfikacji.... chciałem w tym miejscu podziękować Andrzejowi za te CUDA..... wyglądają niesamowicie a jak grają... tego opowiedzieć się nie da :) przepraszam za jakość moich zdjęć, może Szymek wrzuci fotorelację z unboxingu ;) ja nadal staram się ochłonąć :)

Obiecane fotosy nowej wersji.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.04.2019 o 15:48, woyski napisał:

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Amplifona WT40 II. Zgłaszam tym samym akces do klubu ?

Ja mam u siebie znowu wt40 ( piąta sztuka w swojej histori audio). Gra świetnie góra pasma średnica dla mnie referencja w cenie do 10 tys za wzmacniacz. Bas nieco poluzowany w stosunku do dobrych tranzystorów czy mocnych końcówek mocy typu mcintosh mc275 czy vac. 

Wielka szkoda ze wzmacniacz już nie produkowany a amplifon nie ma w ofercie tańszych urządzeń konkurujących cena z fezz audio cz wba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wymaga aby były wykonane na poziomie set140 czy set42 w cenie fezza bo to niewykonalne. Pushpull na kt90 czy 120 jest w budowie tańszy i taki wzmacniacz w cenie do 10 tys mógłby zrobić furorę chyba ze Andrzej nie chce robić konkurencji Grzeskowi (Cayin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.