Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, JanF napisał:

Ciekawie masz listwy połączeniowe rozwiązane!

Ja robię ZUPEŁNIE inaczej, też laminat, też pola wytrawione w laminacie, tylko nie prostokąty  a koła.

Zdjęcie przedstawia wycinek oryginalnego produktu firmy Amplifon - Andrzej Piwowarczyk. To Wzmacniacz WL-36, chyba pierwszy komercyjny wzmacniacz Andrzeja Piwowarczyka.

Sam do dzisiaj posiadam WT-30 II, który gra genialnie w drugim systemie po małych modyfikacjach i wymianie lamp sterujących i jest wspomagany aktywnym subwooferem. Kompletnie nie widzę możliwości pozbycia się tego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)
56 minut temu, Ricambi napisał:

Zdjęcie przedstawia wycinek oryginalnego produktu firmy Amplifon - Andrzej Piwowarczyk. To Wzmacniacz WL-36, chyba pierwszy komercyjny wzmacniacz Andrzeja Piwowarczyka.
Sam do dzisiaj posiadam WT-30 II, który gra genialnie w drugim systemie po małych modyfikacjach i wymianie lamp sterujących i jest wspomagany aktywnym subwooferem. Kompletnie nie widzę możliwości pozbycia się tego wzmacniacza.

To mi zadałeś zagwostkę na koniec dnia!

Ten schemat nie ma prawa zagrać! Tam są TRZY kondensatory w torze sygnału sonicznego w realizacji elektrycznej!!!   

Edytowane przez JanF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JanF napisał:

To mi zadałeś zagwostkę na koniec dnia!

Ten schemat nie ma prawa zagrać! Tam są TRZY kondensatory w torze sygnału sonicznego w realizacji elektrycznej!!!   

Niedokładnie się przyjrzałeś, tam są aż 4 kondensatory w drodze sygnału audio! Wiesz ile jest kondensatorów w drodze sygnału w studio nagraniowym? Sporo z nich to najzwyklejsze elektrolity. I co, płyty CD i czarne nie grają?

W domu mam obecnie dwa systemy audio. Wyobraź sobie, że jeden jest całkowicie pozbawiony kondensatorów w sygnale, nawet w trzygłośnikowych kolumnach nie ma kondensatora szeregowego w filtrze tweetera. W drugim systemie tych kondensatorów jest kilka i ten drugi system wcale nie gra gorzej od tego pierwszego. Gra inaczej, ponieważ jest zestawiony z zupełnie innych klocków, jednak na pewno nie gra gorzej.

PS. Ten pierwszy kondensator na wejściu to typowy dupochron przed napięciem DC na wejściu wzmacniacza, jeśli źródło nie podaje napięcia DC, to można go usunąć. I zgadzam się, że niepotrzebne kondensatory należy eliminować z drogi sygnału audio, jednak nie popadajmy w paranoję.

Edytowane przez Ricambi
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Ricambi napisał:

... I zgadzam się, że niepotrzebne kondensatory należy eliminować z drogi sygnału audio, jednak nie popadajmy w paranoję.

Ja już popadłem, najlepszy kondensator to ten leżący na śmietniku! 

Edytowane przez JanF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JanF napisał:

Ja już popadłem, najlepszy kondensator to ten leżący na śmietniku! 

Powinno się Tobie spodobać.

Schemat pochodzi  z tej strony.

http://www.troelsgravesen.dk/Ellipticor-3.htm

Można ten patent wykorzystać przy tweeterach ciętych pierwszym rzędem.

 

ell-3-crossover_sine-cap.png

Edytowane przez Ricambi
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)
18 godzin temu, Ricambi napisał:

Schemat pochodzi  z tej strony. 
http://www.troelsgravesen.dk/Ellipticor-3.htm

Dzięki, to ważna technicznie informacja!

Najlepsza zwrotnica to ta leżąca na śmietniku!
Wkurza mnie to od zawsze, koszty, roboty w pizdu, etc.

Myślę, że prawidłowym technicznie rozwiązaniem budowy wzmacniacza audio najwyższe,j możliwej obecnie do uzyskania jakości,  jest bezpośrednie zasilanie poszczególnych głośników z dedykowanych wtórników mocy umieszczonych w/przy kolumnach głośnikowych.
Na starcie KG idą w pizdu - czujesz Kolego tę ulgę na samą tylko myśl???

W niniejszym poście cytowałem Sz. P. Siarę Siarzeckiego!

Edytowane przez JanF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym się przywitać i jednocześnie wpisać do klubu. Klubu dość martwego nie da się ukryć, co mnie dziwi ponieważ produkty wybitne. Jak Wasze SET'y ? Ilu jest tu posiadaczy mojego, świeżego nabytku ?

U mnie SET42 prezentuje się mniej więcej tak:

det42.thumb.jpg.57da3eec131596f50a831ecfe3730767.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 7.02.2020 o 23:08, h3x_Lukasz napisał:

Chciałbym się przywitać i jednocześnie wpisać do klubu. Klubu dość martwego nie da się ukryć, co mnie dziwi ponieważ produkty wybitne. Jak Wasze SET'y ? Ilu jest tu posiadaczy mojego, świeżego nabytku ?

U mnie SET42 prezentuje się mniej więcej tak:

det42.thumb.jpg.57da3eec131596f50a831ecfe3730767.jpg

Może napiszesz coś o sobie?

- jaki metraż?

- jakiej muzyki słuchasz?

- jakie kolumny?

- jaki kolor ścian w pokoju?

- kiedy kupisz DACa?


plus kilka zdań o sobie ?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 23:08, h3x_Lukasz napisał:

Chciałbym się przywitać i jednocześnie wpisać do klubu. Klubu dość martwego nie da się ukryć, co mnie dziwi ponieważ produkty wybitne. Jak Wasze SET'y ? Ilu jest tu posiadaczy mojego, świeżego nabytku ?

U mnie SET42 prezentuje się mniej więcej tak:

det42.thumb.jpg.57da3eec131596f50a831ecfe3730767.jpg

W ofercie obecnie jedna integra na dodatek wykonana i zestrojona bez uwag. Jak się nie miało to się czytało. Jak się ma to się słucha i nie chcę się pisać. Zwłaszcza że już praktycznie wszystko napisano we wcześniejszych postach. Produkt na tyle bezkompromisowy że i trolle nie mają tu pola do popisu więc ogólnie spokój. Gra, nie psuje się, cieszy ucho i oko. Konkretny sprzęt który zestawiony odpowiednio w systemie potrafi dać dużo przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, KrzysztofDziubak napisał:

Gra, nie psuje się, cieszy ucho i oko. Konkretny sprzęt który zestawiony odpowiednio w systemie potrafi dać dużo przyjemności.

Wszystko w temacie. Ja zauważyłem, że godzina słuchania z SET'em Amplifona to zegarowe trzy do czterech godzin :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopisuje się do klubu ? udalo mi sie do drugiego lokum skompletowac system z Amplifonem wt 30 III + głośniki Opera  Consonance Barque M12 mk.1  + dac Styleaudio Carat Saphire i malinka / pc z linuxem jako zrodlo - Dac mimo dopalenia liniowym zasilaczem tomanka generalnie jest najslabszym elementem systemu i docelowo do wymiany ? Generalnie to niespodziewalem sie iż niepozorny amplifon tak dobrze poradzi sobie z metalem którego slucham w duzych ilosciach ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 18:29, azis_light napisał:

Witam !

Rowinez chciałbym się wpisać do klubu z Amplifonem Set 42 SE. Napędza on Studio 16Hertz Arcada 2,5 

Czy ktoś z kolegów eksperymentował z wymianą jakiś lamp w tym wzmacniaczu ?

6n6p lub ec86  jakieś zamienniki ?

 

Możesz wstawić miedzianki GM70 dla dużo osób jest lepiej z nimi, reszta , to najlepsze co można dostać tam już powinna być.A tak z ciekawości to te małe lampki jakie masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, misio1973 napisał:

Możesz wstawić miedzianki GM70 dla dużo osób jest lepiej z nimi, reszta , to najlepsze co można dostać tam już powinna być.A tak z ciekawości to te małe lampki jakie masz ?

Masz jakieś osobiste doświadczenie z miedzianymi GM70 w SET42 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6n6p powinna być DR "ruska" tak było wcześniej w wersji SE , teraz cena tych lamp poszybowała w jakieś kosmiczne rejony tak że dlatego mnie ciekawi co Andrzej tam pakuje.

Ale gram na oryginalnych już chyba 4 rok

Edytowane przez misio1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
35 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Ja mam EC806S Telefunken i 6N6P (nie znam producenta).

6N6P Ruski NOS, czyli Reflector albo Nowosybirsk. 

28 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Po czym rozpoznać tą DR ? Ta u mnie ma czerwoną kropkę na szpicu. Jakiegoś specjalnego logo chyba nie widziałem na niej.

Na lampie będziesz miałnaisaen DR  (cyrylicą). Po napisie 6N6 będzie jeszcze DR, jeśli go nie ma to wersja cywilna. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, misio1973 napisał:

Wieczorem rozkręce albo poszukam zdjęć z mojego to podeślę.

te DR to mają oznaczenie 6h30p - tak mi się przypomniało

Tak też właśnie wygooglałem, że symbol poprawny to chyba 6N30P-DR. Z tym, że chyba wymagają jednak korekty napięcia więc to różna aplikacja. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
34 minuty temu, h3x_Lukasz napisał:

 Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Nie mylisz się. Kiedyś robiłem szpagat... ?

OK, wytłumaczę w inny sposób. DR, EW, EB to symbole wykonanie militarne. Sporo ruskich lamp była wypuszczana w wersjach cywilnych i militarnych, wersja militarna zwykle miała 2x dłuższy przewidywany czas pracy, lepsze parametry, wyższe granicę napięć i prądów maksymalnych. MZ nie zawsze te wersje brzmią lepiej, ale w ogóle ruskie lampy to są takie sobie dźwiękowo...

Natomiast chyba najlepsza muzycznie ruska lampa to 6h30 (to nie to samo co 6n6p) i ona faktycznie w wersji militarnej jest znacznie bardziej ceniona od wersji cywilnej (nie mówiąc już o współczesnej produkcji). Niestety ceny 6H30 DR to obecnie ponad 2 tyś za parę. Jak chcesz posłuchać to mam takie w domu, ale do amplifona ich nie wepniesz. Mam też CD w którym grają - to chyba jedyna (przynajmniej znana mi ) ruska lampa, gdzie efekt "lampowej holografii", "oderwania od kolumn" itp. dorównuje najlepszym Zachodnim NOSom. Stąd też, jako jedyna Ruska lampa jest ceniona na świecie.

Problemy z nazewnictwem wynikają po części z tego, w jaki sposób latynizowana jest cyrylica. Dlatego raz pisze się 6H30, a raz 6N30 myśląc o tej samej lampie. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Rezyslaw napisał:

Jakiś rok temu kolega przywiózł  miedziane gmki na odsłuch ,niestety nie przetrwały podróży 70km samochodem osobowym więc tylko sobie popatrzył na nie

Miedziaki to raczej do takich konstrukcji jak ma np. Koobal. 900V na anodzie i chuchać-dmuchać, delikatne narastanie anodowego itd. Zresztą nie bez kozery Ruscy sie wycofali  z tej koncepcji, we wczesnych etapach produkcji GMki. Podobnie jak diabły bez rogów - tez grają inaczej, cieplej ale padają jak muchy i ciężko je upolować też.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie GM'ki są ze wschodu.

Set 42 jest wybredny względem miedzianek nie każden z nimi gra, musi się polubić z daną parką, problem ten jednak jest chyba  po stronie tych panien. Moje przyszły kurierem i grają ponad rok,  jednak jedna świeci już trochę gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, misio1973 napisał:

Wszystkie GM'ki są ze wschodu.

To wiemy ale jak miedziaki nie przetrwały 70km trasy w kraju na odsłuchy to z Uralu może być większy problem ? Andrzej właśnie chyba coś takiego mówił, że to nieprzewidywalne lampy, nierówne itp. Grafit jest pewniejszym i stabilniejszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, misio1973 napisał:

Wszystkie GM'ki są ze wschodu.

Set 42 jest wybredny względem miedzianek nie każden z nimi gra, musi się polubić z daną parką, problem ten jednak jest chyba  po stronie tych panien. Moje przyszły kurierem i grają ponad rok,  jednak jedna świeci już trochę gorzej.

Gdybym miał aplikować miedź do seta42 to raczej bym poszedł w kierunku amplifikacji opartej na lampie 211 produkcji GE, trwalsze rozwiązanie i bezstresowe.Miedziowanie seta42 to już kompromis barwy a szybkości/kontroli basu. Transport miedzianych gmek to czysta loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.