Jump to content
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)

Recommended Posts

3 godziny temu, Rezyslaw napisał:

Gdybym miał aplikować miedź do seta42 to raczej bym poszedł w kierunku amplifikacji opartej na lampie 211 produkcji GE, trwalsze rozwiązanie i bezstresowe.Miedziowanie seta42 to już kompromis barwy a szybkości/kontroli basu. Transport miedzianych gmek to czysta loteria.

poto żeby posłuchać GM70 Cu nie warto kupować wzmaka. na 211 no chyba że Air Tight

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
W dniu 25.02.2020 o 11:09, misio1973 napisał:

Wieczorem rozkręce albo poszukam zdjęć z mojego to podeślę.

te DR to mają oznaczenie 6h30p - tak mi się przypomniało

Więc jak to jest w końcu z tymi 6h30p DR - można je zaaplikować do set 42se czy trzeba by coś grzebać w wzmaku ?

• Moderatorzy
19 godzin temu, azis_light napisał:

Więc jak to jest w końcu z tymi 6h30p DR - można je zaaplikować do set 42se czy trzeba by coś grzebać w wzmaku ?

Te lampy są bardzo podobne i w większości przypadków można je stosować zamienne. Wszystko zależy jakie są punkty pracy ustawione i jak wydajny jest zasilacz stopnia wstępnego (raczej z tym problemów nie będzie). Wątpię byś otrzymał jednoznaczna odpowiedz, bo modele amplfiona gm70 delikatnie się różniły między sobą na przestrzeni czasu - wiec najprościej spytać twórcę, czy Twój konkretny egzemplarz ma tak dobrane punkty pary lamp, że oba typy sie zmieszczą w widełkach. 

Jeśli się da to MZ 6h30 daje dużą poprawę nad 6N6 - testowałem w kilku różnych sprzętach (jednak nie Amplifon) i zawsze 6n30 wypadały wyraźnie lepiej. Z kolei różnice miedzy 6h30 NOS, a 6h30 DR wcale już tak wielkie nie są, jak można wyczytać w necie i jakby sugerowała cena - przynajmniej takie moje odczucia. 

6n30vs6x2.thumb.GIF.8ee45dbb2cd53f17cd944e7df31f8442.GIF

simple-events.pl

• 6 months later...
  • 1 month later...

Będę sprzedawał amplifona WT40 II. Stan idealny zarówno technicznie , jak i wizualnie, do tego dodatkowe lampy ecc82 - valvo 45, new mullard reissue, Philipsy z Heerlen lata 60te (NOS). Wielkie możliwości eksperymentowania z dzwiękiem. Jak ktoś jest zainteresowany to PW. Na życzenie fotki.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.