Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
W dniu 18.11.2021 o 12:05, rejsowiec napisał:

Leben ze spendorami nie grał. Rozważam jeszcze jakieś sansui: może alfy 707 DR albo 707 NRA. Plus jest taki, że można podpiąć dwie pary kolumn a w drugim zestawie tak właśnie planuję - raz salon raz jadalnia/kuchnia. 

Ale słuchałeś tych Sansui? Ja słuchałem wyższych modeli, łącznie z gloryfikowanymi „alpha”mi i bardzo ciężko mi zrozumieć zachwyty tymi sprzętami. W bodajże trzech różnych systemach i za każdym razem było bardzo przeciętnie, ja oceniam to na półkę porównywalną do japońskich Pioneer, Yamaha, Marantz za 1-2tys. Ale w sumie to sprzęty z tego samego okresu czasu, ta sama technologia, więc w sumie co się dziwić, że realne prezentują podobną jakość dźwiękowa. Ostatnimi czasy ceny tych sprzętów sztucznie zostały wywindowane, więc ludzie z automatu zaczęli traktować Sansui jako wyższa ligę… Dziwi mnie, że tak mało ludzi zadało sobie trud sprawdzenia jak w rzeczywiści te wzmacniacze sobie radzą dźwiękowo, a tak wielu podąża za narzuconą w internecie narracją, fantastyczności tych urządzeń. Już pomijam kwestie stanu technicznego 40 letnich sprzętów i braku możliwości sensownego serwisowania…

 

W dniu 19.11.2021 o 17:20, rejsowiec napisał:

A może coś z oferty Haiku Audio... 

Ale co konkretnie? Bo pojęcie Haiku to bardzo duży wór - w ofercie jest conajmiej kilka różnych egzemplarzy plus modele ze starych serii. Jak wcześniej już wspomniałem te kolumny potrzebują mocy, większość asortymentu Haiku, to relatywnie słabe urządzenia lampowe. Jeśli Ci to coś pomoże to słuchałem modelu Selene 6550 z kolumnami Spendor Classic 1/2. Nie wiem na ile można wnioski z tego połączenia można rozciągnąć na całe Haiku, ale gdybym to zrobił to moje wnioski są takie, że o ile połączenie nie było tragiczne to na pewno nie ma mowy o synergii. Ponadto wyraźne odczuwalny był brak mocy, do tego stopnia, że w pomieszczeniu w którym słuchałem (raptem 20m) grało za cicho… To jeden z nielicznych znanych mi przypadków gdzie gałka odkręcona na godzinę 12:00, a grało dosyć cicho, a kręcenie dalej do godz 3:00 nie daje żadnego efektu, autentycznie kolumny tak przydusiły wzmacniacz, że ruchy gałka potencjometru powyżej godziny 12:00 nie dawały żadnego efektu dźwiękowego. Jako małe pocieszenie można dodać, ze nawet w takich warunkach pracy nie było słychać przesterowania i całkiem dobrze radził sobie na basie z tymi kolumnami. 

 

Jak już szukasz eksperymentów, to ja spróbowałbym końcówki mocy Sonic Frontiers Power 2 (lub Power 3 jak budżet starczy) i dedykowany preamp z serii. Taki zestaw zmieści się w budżecie jaki zakładałeś na tańszego Amplifona, a jest duże większe prawdopodobieństwo, że się to zgra i że wysteruje te kolumny. Sprzęt produkowany do 2005 roku, wiec jeszcze nie taki stary, ze ewentualnych spraw serwisowych to tylko wymiana kondensatorów elektrolitycznych, które nadal są dostępne w normalnych cenach. 
Uwazaj tylko na Łódzko/Kutnowski duet handlarzy, bo jakiś czas temu zwieźli z Holandii cały zestaw tej marki po solidnym spaleniu, kilku elektroników już je reanimowało i sprzedały się z podstawionych kont na Allegro. Nie wiem czy mieli tam też końcówki mocy, ale ostrożność wskazana. Zresztą lekko zalanego i zardzewiałego Sansui też maja/mieli w ofercie, również naprawiany po kosztach na handel… 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2021 o 19:37, rochu napisał:

Może zamiast kombinować, popatrz w necie z czym ludzie spinają swoje Spendory?

Temat dawno przerobiony i opanowany. Po co wyważać otwarte drzwi?

Ano "problem" polega na tym, że docelowo będę miał podłączone dwie pary kolumn do jednego pieca - prawdopodobnie owe splendory oraz Infinity RE90. I tu już ciut trudniej z doborem. A jeżeli mogę prosić - co się dobrze rozumie ze spendorami 100?

20 godzin temu, plastik1989 napisał:

Ale słuchałeś tych Sansui? Ja słuchałem wyższych modeli, łącznie z gloryfikowanymi „alpha”mi i bardzo ciężko mi zrozumieć zachwyty tymi sprzętami. W bodajże trzech różnych systemach i za każdym razem było bardzo przeciętnie, ja oceniam to na półkę porównywalną do japońskich Pioneer, Yamaha, Marantz za 1-2tys. Ale w sumie to sprzęty z tego samego okresu czasu, ta sama technologia, więc w sumie co się dziwić, że realne prezentują podobną jakość dźwiękowa. Ostatnimi czasy ceny tych sprzętów sztucznie zostały wywindowane, więc ludzie z automatu zaczęli traktować Sansui jako wyższa ligę… Dziwi mnie, że tak mało ludzi zadało sobie trud sprawdzenia jak w rzeczywiści te wzmacniacze sobie radzą dźwiękowo, a tak wielu podąża za narzuconą w internecie narracją, fantastyczności tych urządzeń. Już pomijam kwestie stanu technicznego 40 letnich sprzętów i braku możliwości sensownego serwisowania…

 

Ale co konkretnie? Bo pojęcie Haiku to bardzo duży wór - w ofercie jest conajmiej kilka różnych egzemplarzy plus modele ze starych serii. Jak wcześniej już wspomniałem te kolumny potrzebują mocy, większość asortymentu Haiku, to relatywnie słabe urządzenia lampowe. Jeśli Ci to coś pomoże to słuchałem modelu Selene 6550 z kolumnami Spendor Classic 1/2. Nie wiem na ile można wnioski z tego połączenia można rozciągnąć na całe Haiku, ale gdybym to zrobił to moje wnioski są takie, że o ile połączenie nie było tragiczne to na pewno nie ma mowy o synergii. Ponadto wyraźne odczuwalny był brak mocy, do tego stopnia, że w pomieszczeniu w którym słuchałem (raptem 20m) grało za cicho… To jeden z nielicznych znanych mi przypadków gdzie gałka odkręcona na godzinę 12:00, a grało dosyć cicho, a kręcenie dalej do godz 3:00 nie daje żadnego efektu, autentycznie kolumny tak przydusiły wzmacniacz, że ruchy gałka potencjometru powyżej godziny 12:00 nie dawały żadnego efektu dźwiękowego. Jako małe pocieszenie można dodać, ze nawet w takich warunkach pracy nie było słychać przesterowania i całkiem dobrze radził sobie na basie z tymi kolumnami. 

 

Jak już szukasz eksperymentów, to ja spróbowałbym końcówki mocy Sonic Frontiers Power 2 (lub Power 3 jak budżet starczy) i dedykowany preamp z serii. Taki zestaw zmieści się w budżecie jaki zakładałeś na tańszego Amplifona, a jest duże większe prawdopodobieństwo, że się to zgra i że wysteruje te kolumny. Sprzęt produkowany do 2005 roku, wiec jeszcze nie taki stary, ze ewentualnych spraw serwisowych to tylko wymiana kondensatorów elektrolitycznych, które nadal są dostępne w normalnych cenach. 
Uwazaj tylko na Łódzko/Kutnowski duet handlarzy, bo jakiś czas temu zwieźli z Holandii cały zestaw tej marki po solidnym spaleniu, kilku elektroników już je reanimowało i sprzedały się z podstawionych kont na Allegro. Nie wiem czy mieli tam też końcówki mocy, ale ostrożność wskazana. Zresztą lekko zalanego i zardzewiałego Sansui też maja/mieli w ofercie, również naprawiany po kosztach na handel… 

Co do Haiku to bądź SOL IV bądź IOVITA. Ale nie ukrywam, że poszukiwania idą też w kierunku Chin... Mocny Shanling 3.2 albo Audio GD - chwalone a słuchałem Audio GD i było nieźle - w tej cenie bardzo nieźle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Chciałbym oddać amplifona na przeglaď ,nie dawno kupilem i chce z nim zostać na dłużej. Czy jest jakiś sposób na kontakt z producentem?Tel nie istnieje a mail nie dochodzi..Drugie pytanie to jakie lampy te małe są w wt40ll?W moim jest chyba każda z innej parafi..

.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym oddać amplifona na przeglaď ,nie dawno kupilem i chce z nim zostać na dłużej. Czy jest jakiś sposób na kontakt z producentem?Tel nie istnieje a mail nie dochodzi..Drugie pytanie to jakie lampy te małe są w wt40ll?W moim jest chyba każda z innej parafi..
.
Może tutaj oddaj ?
https://www.cougarsaudio.pl/

Kilka innych miejsc też pewnie jest godnych polecenia, poza producentem, który widać przepadł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 godziny temu, kamil79 napisał:

Chciałbym oddać amplifona na przeglaď ,nie dawno kupilem i chce z nim zostać na dłużej. Czy jest jakiś sposób na kontakt z producentem?Tel nie istnieje a mail nie dochodzi..Drugie pytanie to jakie lampy te małe są w wt40ll?W moim jest chyba każda z innej parafi..

.

Cougar Audio - korzystałem z Ich usług i gorąco mogę polecić. Chociaż do serwisu wt40 to wolałbym jednak oddać bezpośrednio do Amplifona, czyli p.Piwowarczyka.On działa dalej tylko nie opłaca mu sie juz serwisować jakiś starych sprzętów ze zdecydowanie niższej kategorii cenowej niż Jego obecne produkty. Już któraś osoba z rzędu została ze starym wt40 samopas, bez pomocy serwisowej. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kamil79 napisał:

Kurde chciałbym w sumie tylko pomierzyć w jakim stanie są lampy,wzmacniacz gra i szczerze to od dwóch tygodni nie mogę się nadziwić jak ..

Cześć. Pomierzyć możesz w sklepie w lampyelekronowe w Kielcach.

Co do diabłów kumpel ma dużo sparowanych. U mnie kwadra potrafiła grać czasami 2 lata a słuchałem kilka godzin dziennie.

Czasami kupisz jakiś szrot i po kołku godzinach wzmacniacz zasygnalizuje że lampa popsuta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, kamil79 napisał:

Kurde chciałbym w sumie tylko pomierzyć w jakim stanie są lampy,wzmacniacz gra i szczerze to od dwóch tygodni nie mogę się nadziwić jak ..

Jeżeli chodzi o diabły, to że wizualnie są z innej parafii o niczym nie świadczy. Te lampy cholernie ciężko sparować, ja z 40 szt złożyłem dwie prawdziwe pary... Nawet jak były lampy z jednej seri, z jednego pudła, te same daty produkcji, to parametry miały całkiem inne... I żeby złożyć pary, dobrze pomierzone musiałem brać z innych serii, z innymi nadrukami - dziwnie to wyglądało, ale takie były najbardzej zbliżone pomiarowo. 

Natomiast pisałeś o "małych" lampach, czyli sterujących, te raczej powinny być identyczne. Dobrym pomysłem jest wysłać do lampyelektronowe.pl, tam Ci je pomierzą. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zadzwonię tam i się dowiem.Diably mam równe na żadnej nie widzę żadnych nadruków a te małe ecc82 co są  po bokach różnią się.Cztery w środku są jednakowe czyli tylko potrzebuje te ecc82 dobrać. Czy one mają wpływ na dźwięk czy bardziej  diablico?Poprzedni właściciel miał ten wzmacniacz 13 lat i lampy zmieniał  2 razy ,nie wiem czy wszystkie dlatego chcę je pomierzyć.Ten dzwiek tak mi się spodobał, że chce z nim zostać na dłużej...

9 godzin temu, nautilus81 napisał:

Cześć. Pomierzyć możesz w sklepie w lampyelekronowe w Kielcach.

Co do diabłów kumpel ma dużo sparowanych. U mnie kwadra potrafiła grać czasami 2 lata a słuchałem kilka godzin dziennie.

Czasami kupisz jakiś szrot i po kołku godzinach wzmacniacz zasygnalizuje że lampa popsuta.

 

Marcin,ten sklep jest na kolberga?

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest całkiem inne granie niż że 125 czy r1sc.Mi po tylu latach podpaliło na tyle ,że w końcu r1sc sprzedalem bez wachania a jak wiesz  testowałem i porównywałem je z niezliczoną ilością kolumn .Ten visaton jest modyfikowanu przez sensus i ma metalowy stozek.nie wiem jak wypada z oryginalnym b200.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, kamil79 napisał:

Dzis zadzwonię tam i się dowiem.Diably mam równe na żadnej nie widzę żadnych nadruków a te małe ecc82 co są  po bokach różnią się.Cztery w środku są jednakowe czyli tylko potrzebuje te ecc82 dobrać. Czy one mają wpływ na dźwięk czy bardziej  diablico?Poprzedni właściciel miał ten wzmacniacz 13 lat i lampy zmieniał  2 razy ,nie wiem czy wszystkie dlatego chcę je pomierzyć.

Lampy sterujące maja znacznie większy wpływ na dzwiek niż diabły. Z mojego doświadczenia używania przez jakieś 6 lat wzmacniacza na diable, mierzeniu ich i dobieraniu w pary, uważam ze diabła co dwa lata należałby zmieniać jednak. Lampa wytrzymuje dłużej, ale po dwóch latach rozjazdy parametrów są na tyle duże ze to już słychać. 
Lampy sterujące jak masz jakieś przyzwoite NOSy i je pomierzysz to może nie będzie potrzeby ich zmieniać. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie po rozmowie z miłą panią z lampyelektoronowe kpl12au7 tung sol i kwadre 6n1p ruskich nos,koszt żaden bo 400 parę zł a będę miał porównanie z tymi co mam.Co do diabłów to jak ktoś ma na zbyciu dobrana kwadrę to też chętnie zakupie na zapas 

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szykuj się na gruby wydatek.

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=+6C33C-B&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_odkw=6H1P-EB&_osacat=0

Jeeeeny jak się cieszę, że już nie mam WT40 😀

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
55 minut temu, kamil79 napisał:

500zl to gruby wydatek za 4 diabły?

Gruby, w odniesieniu do ceny jakie kosztowały w czasach świetności WT40. 
Ja kupowałem po 10zl szt. Rok czy dwa późnej po 25zl. Mogłem sobie pozwolić kupić łącznie 40 szt i z kumplem je pomierzyć, ale jak mówiłem złożenie dwóch par z tolerancja rzędu Ok 15% to max. Wg mnie złożenie prawdziwej kwadry 6c33 jest praktycznie nie możliwe - chyba ze ktoś ma kontener tych lamp. Dlatego w lampy elektronowe.pl warto by zamówić, tam przyjemniej sensownie wytłumaczą jak wyglada sprawa z diabłami, cena maja sporą, ale i tak wolałbym już tam kupować niż na aukcjach. 
 

Pamietaj ze w czasach gdy powstawał WT40 założenie koncepcyjne wręcz było takie, ze diabeł kosztuje grosze, gdyż w naturze tej lampy są niczym nie zapowiedziane nagłe zgony. Kiedyś po prostu się tym nie przejmowano, wywalało taka kwadrę i wsadzało kolejne 4 lampy za 50 zł. Teraz już tak się nie da. Zreszta jak już dobijesz się do konstruktora, to mniej więcej to samo powie, to zreszta był jeden z powodów zaprzestania produkcji wzmacniacza na tej lampie. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kamil79 napisał:

500zl to gruby wydatek za 4 diabły?

Nie wierzę aby za tę kwotę dało się kupić nowe, sparowane 4 diabły.

Patrzę:

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?wyniki-wyszukiwania,19&sPhrase=6c33c-b

300 zł za sztukę i niedostępne.

IMO. Będziesz miał szczęście, jeżeli zdobędziesz pomierzoną kwadrę za 2000-2500 zł, która przeżyje 2 lata.

Nie wiem, którą masz wersję WT40. Jeżeli tą z drewnianymi boczkami to masz prawie vintage wzmacniacz.

Na twoim miejscu przed włączeniem do użytkowania dałbym do serwisu. Wzmacniacz nagrzewa się ekstremalnie bo jest wadliwie zaprojektowane odprowadzanie ciepła z obudowy i nie wiadomo jaki jest stan zachowania elementów wewnątrz obudowy po prawie 20 latach użytkowania. Ja nie ryzykowałbym możliwości pożaru.

 

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wt40ll od dwóch tyg gra u mnie po 8h dziennie .Za 500 zł są na allegro ,nick lampyelektronowe.Dobrana kwadra.Gosc proponuje mi bym prxyjechal z tym amplifonem do wawy i on zrobi mi upgrade by te lampy się tak nie grzały i nie gubiły po dwóch latach parametrów.Reasumujac,wzmacniacz gra dla mnie bardziej niż super a miałem tych wzmacniaczy naprawdę sporo.Gdy padnie mi jakąś lampa i wzmacniacz przestanie grac wtedy będę się martwił.Jutro odbiore nowe te wszystkie lampy sterujące i dalej będę cieszył się muzyka,jak długo?Tego nie wiem ale zakładając że dałem xa wzmacniacz 4 tys plus kilka gratisów do tego nie mam zamiaru się zbytnio przejmować ile te lampy będą grać.Dobrxe w sumie ,ze nie czytałem co nie których wpisów na temat wt40 bo pewnie bym go nie kupil a naprawde był to w moim przypadku strzał w dziesiątkę. 

Szczerze to bardziej z trwoga słuchałem Line magnetic tam były lampy 805 oraz 300b ,wtedy to się balem by jakas nie padła.Line nijak się miał dźwiękowo do wt40ll w mojej opinii.A kosztował 4x wiecej

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kamil79 napisał:

Za 500 zł są na allegro ,nick lampyelektronowe.Dobrana kwadra.Gosc proponuje mi bym prxyjechal z tym amplifonem do wawy i on zrobi mi upgrade by te lampy się tak nie grzały i nie gubiły po dwóch latach parametrów.

Zbyt piękne by było prawdziwe.

Ale cóż, powodzenia 😁

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kamil79 napisał:

Zamówiłem właśnie po rozmowie z miłą panią z lampyelektoronowe kpl12au7 tung sol i kwadre 6n1p ruskich nos,koszt żaden bo 400 parę zł a będę miał porównanie z tymi co mam.Co do diabłów to jak ktoś ma na zbyciu dobrana kwadrę to też chętnie zakupie na zapas 

Kolega ma sporo tych lamp muszę popytać może sprzeda.

Ja bym żadnych upgrade nie robił. Miałem kilka wt40 i wsadzałem dobre lampy ale zbytnio nie rozjechane i grały latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2022 o 17:58, kamil79 napisał:

Tez nie mam zamiaru nic w nim ruszać i przerabiać.

Jak dobierzesz łatwe basem kolumny to można fajną synergię stworzyć z WT 40, jak Ci się chce to oprócz wymiany lamp Ecc82 możesz pokusić się o wylutowanie kondów ICEL i wstawić coś ciekawszego. Z diabłami będziesz miał zawsze loterię i nikt nic mądrego nie napisze, nawet po dobraniu kwadry może taka lampa się zrypać albo pograsz kilka lat bez problemów. Jak będziesz zmieniał kondy to olejowe bym odpuścił ze względów temperaturowych wewnątrz obudowy tzn nic się nie stanie ale będą skazane na krótsze życie

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kamil79 napisał:

Wymieniłem te 6 małych lampek i teraz to już nic nie ruszam w nim bo gra to po prostu oblednie.Z ciekawości zobacze tylko jak gra node z lepszym zasilaczem liniowym i już nic nie zmieniam .

Kiedyś zmienisz. Każdy tak mówi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Jak będziesz zmieniał Ecc82 to koniecznie posłuchaj PSVANE 12AU7-S art series (Ecc82), mam je u siebie w WL70, wcześniej miałem jakieś RFT jeśli chodzi o dźwięk to jest przepaść...

Jak znajdziesz kogoś kto się zna albo uda Ci się skontaktować z p. Piwowarczykiem to warto wymienić kondy w środku. Prawdopodobnie są tam teraz SCRy (takie były w moim), bez przeróbek powinny wejść Mundorfy Zn (poleca je p.Andrzej)

Pozdrawiam.

Amplifon_forum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.