Skocz do zawartości
IGNORED

Odsłuch Lorelei - 17.03.07 - Warszawa


pitaszyl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Zydelek wiedziałem,że jesteś idiotą ,ale idiotyzm ma również swoje granice to,że je przekroczyłeś już wielokrotnie na tym forum jest oczywiste,ale plizz nie epatuj nas w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamówię- czy już ci mówiłem że nie jesteś mi partnerem. Wiadomym jest że do gorzałki się nie z każdym siada, na dupy też sie wybiera z kim się chodzi, w interesach również partnerów się wybiera tak jak i życiowych.

Tobie powiem jedno, to że chodzimy do jednej klasy (forum audio) nie oznacza że musimy siedzieć w tej samej ławce. Idź jutro lepiej na wagary :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jamówię, 16 Mar 2007, 22:03

 

Słuchaj, generalnie o co Ci chodzi?

Masz pretensje, że ktoś chce zbudowac dobry wzmacniacz, a inni mają ochotę go posłuchać? Nie interesuje Cię to, daj se spokój z wątkiem, i tyle.

 

>Zydelek

Mam nadzieję, że dojedziesz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

>>>pitaszyl

 

Cześć kolego i cóż Ci tu rzec,chyba nic bo, przecie mnie spuszczasz z wątku bezintencyjnego rehereherehe

 

A zydelak taaaaaaaaaaaaaaa ,bardzo mi zaimponował na zeszłorocznym AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mówię przypomina taką gnidę jak pseudo zeglarze na wodzie. Duzo krzyczą, nie ustępują pierwszeństwa, zabierają wiatr, pływają po zyłkach i spławikach a potem w porcie mówią... przepraszam PANA by .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

licze na relcję zarówno pisaną jak i "obrazkową". Niestety nadal jadę na antybiotykach i nie chcąc pozarażać innych słuchaczy anginą odsłuch będę obserwował przy ekranie kompa :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kto może niech trzaśnie trochę fotek, żeby przynajmniej popatrzeć:)

W Audiofilu bywam dość często, ale tylko przy okazji wyjazdów służbowych, a w Białymstoku pewnie nieprędko doczekam się takiej prezentacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan prosi, pan ma ;)

 

Zdjęcia pod adresem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

.

post-252-100006270 1174142066_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w Audiofilu i... tlum audiomaniakow zadnych poslychania Lorelei skuteczbnie mnie stamtad wyploszyl. Podobno jest szansa, ze Lorelei w wersji z lampami zza wschodniej granicy zostanie troche dluzej w Audiofilu i w tygodniu bedzie mozna jej posluchac w normalnych warunkach.

Ci co jednak dopchali sie przed oblicze tej lampki proszeni sa o wyrazanie swoich opinii.

Ciekawi mnie tez porownaie obu wersji wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

to nikt nie wpadł na pomysł wprowadznie jakiejś listy społecznej z godzinami odsłuchu? na Boya jak jest 5 osób to można mówić o tłoku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz, 17 Mar 2007, 16:13

 

>to nikt nie wpadł na pomysł wprowadznie jakiejś listy społecznej z godzinami odsłuchu? na Boya jak

>jest 5 osób to można mówić o tłoku ;)

 

 

... odsłuch nie odbywał się na ulicy Boya!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch nie był na Boya, a po 14 nie było już tłoku.

 

O brzmieniu w skrócie: bardzo ładna dynamika, dobry bas, dźwięk dosadny, podany "na twarz". Bez niedopowiedzeń, ale i bez magii. O scenie nic nie powiem, bo dopiero pod koniec usiadłem w najlepszym miejscu (nawet wtedy dźwięk miał jednak problemy z oderwaniem się od głośników).

 

Nie znam użytych głośników ani źródeł, stąd nie wiem, który element odpowiada za konkretne cechy brzmienia.

 

Dźwięk odpowiadający wspomnianym 4 tys zł - o ile ktoś zaakceptuje garażowy wygląd ustrojstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój wpis sprzed paru dni:

 

"Trochę poczytałem ten i inne wątki. Sprytne. Tak się tworzy mity i legendy. Ale jak znam życie na odsłuchu będzie jak to zwykle bywa "kupa" czyli zła akustyka, nie takie CD albo niedopasowane kolumny. No cóż przyjdę i posłucham tego cuda:)"

 

Oczywiście wszystko się potwierdziło. Densen nie chciał grać, kolumny za ostre, vinyl cyfrowo nagrany:),

sucho, na twarz, zimno, skrzypiąco, piach w górce itd, itp.

 

Pitaszyl robi to "bezinteresownie" a "wybrańców" zaprasza na odsłuch prywatny do domu w kameralnej atmosferze.

Wnioski: Polecam Pocahontasa bo jest tańszy i wart swoich 1500 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy mimo złej pogody zawitali na odsłuch wzmacniacza "Lorelei". Im dłużej trwał odsłuch, tym lepiej się słuchało, a ostatnie 20 minut, jak dla mnie, mogłoby trwać wiecznie.

 

W trakcie odsłuchu okazało się, że zawitało tylu chętnych, że wszyscy nie mogli pomieścić się w sali. Pojawiły się też naturalne problemy z doborem repertuaru, ale mam nadzieję, że miłośnicy jazzu wybaczą miłośnikom Brahmsa i vice versa. Żeby umożliwić spokojny odsłuch osobom, które potrzebują większego skupienia, obsługa sklepu "Audiofil-A" zaproponowała, by wzmacniacz oparty na radzieckich lampach został jeszcze kilka dni w sklepie.

Pan Andrzej Marków zgodził się, aby jego "Lorelei 002" pograła do przyszłego piątku włącznie. Proszę umawiać się ze sprzedawcą telefonicznie, by uniknąć niepotrzebnego zamieszania: 022 618 09 11.

 

Zamieszczam kilka zdjęć i proszę o opinie na temat wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13719-100006264 1174146658_thumb.jpg

post-13719-100006265 1174146658_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>arek67

 

>Pitaszyl robi to "bezinteresownie"

Przecinam raz na zawsze uwagi na temat mojej "bezinteresowności" czy "interesowności".

 

>a "wybrańców" zaprasza na odsłuch prywatny do domu w kameralnej atmosferze.

 

Tak, kilku osobom - miłośnikom muzyki klasycznej - zaproponowałem, by dzisiaj wieczorem, skorzystali z okazji, że "Lorelei 009" jest u mnie tylko do jutra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i posłuchaliśmy Lorelei :-)

 

Na początku należą się słowa podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego spotkania. Było tłoczno, to fakt, ale miło i sympatycznie.

 

Konstruktor opowiadał nam o szczegółach budowy Lorelei, a mnie przede wszystkim bardzo podobał się moment, gdy były wymieniane lapmy. Cały system pozostawał włączony, pan Andrzej tylko skręcał potencjometr głośności na zero, po czym wyjmował jedną parę lamp a na ich miejsce zakładał inne mówiąc: "a teraz lampy od Bambino" albo "a teraz lampy telewizyjne po 3 zł/szt." Ciekawe, że po takiej wymianie odsłuch rozpoczynał się już po kilkunastu sekundach. Czy na pewno lampom to wystarcza aby sie rozgrzać...?

 

Teraz o dźwięku.

Mi osobiście podobała się średnica, wokale brzmiały dobrze, saksofon też, szczególnie na lampach "telewizyjnych", takich całych czarnych. Zresztą na nich w mojej subiektywnej ocenie wzmacniacz grał najlepiej. Ale niestety zastrzeżeń do brzmenia mam sporo. Chyba najpoważniejsze dwie to takie:

1. Dźwięk nie odrywał się od kolumn. Wszystko grało albo z prawego głośnika albo z lewego. Nie było głębi, a scena rysowała się w szczątkowy sposób i wymagała wysiłku aby choć mniej więcej wyobrazić sobie gdzie stoją muzycy.

2. Bas. Słuchając muzyki nie znanej mi, coś podejrzewałem, że nie jest dobrze. Potem na chwilę puściłem Kari Bremnes z ostatniej płyty i tu niestety muszę szczerze powiedzieć, że było bardzo źle. To nie był bas, ale niskie głuche dudnienie. Znam tę płytę doskonale i dla osób, które słyszały ją po raz pierwszy chciałbym dodać, że bas nagrany jest tam ładnie i posiada miłą barwę. Zresztą tuż wcześniej kolega ze środka kanapy puszczał utwory z samplera Chesky i też buczało.

 

Nie mam pojęcia które elementy toru w jakim stopniu kształtowały dźwięk, ponieważ każdy z tych elementów słyszałem po raz pierwszy. W kwestii buczenia podejrzewałbym kolumny, ale przecież to bardzo szacowna marka... Czy wzmacniacz może sam z siebie buczeć? Chyba nie aż tak. Coś tam się z czymś jednak nie zgrało.

 

Żałuję, że nie mogłem dłużej zostać aby posłuchać drugiego egzemplarza, który rozgrzewał się pod ścianą, bo jak rozumiem on potem grał. W każdym razie mam przeczucie, że wzmacniacze Lorelei mogą zagrać znacznie lepiej niż było dane usłyszeć.

 

I na koniec:

Panowie, jeśli spotykamy się aby SŁUCHAĆ, to czy musicie stać nad głowami i ciągle GADAĆ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykamy się w tym przypadku aby ocenić wzmak. Można to zrobić w 5min. Tutaj nie ma czego słuchać. Przecież źle było od razu. A potem wymieniamy zdania. Chyba się po to spotykamy w realu. Ale gadać w takim przypadku też się nie chce:(

Tak. Właśnie Wilsony są do dupy. A to ciekawe, znam je i zapewniam, że nie są. Czyli jak zwykle system nie zagrał, tak to bywa na odsłuchach:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na fotkach udało mi się załapać na najlepszą miejscówkę. Ogólnie dla mnie lepsze wrażenie jako wzmak lampowy okazał się 009 w ekskluzywnej wersji gdzie lampy kosztowały prawie tyle co cały podstawowy model. Chodzi mi ogólnie o cieplejszy przekaz całości. Dla mnie lampa to powinna być lampa, a nr 002 wg mnie był ostrzejszy. Podawał wszystko na twarz z mocno podkreślonymi wysokimi. Jest to oczywiście moje spojrzenie na ten odsłuch, a wiem że były również odwrotne spostrzeżenia. Dobrym pomysłem wg. mnie jest możliwość wymiany lamp bez konieczności dostrajania. Niby głupie lampki za grosze, a zdecydowanie słychać było wpływ na dzwięk. Dla laika w dziedzinie elektroniki ( od str. konstrukcji urządzeń) jest to dobra sprawa choćby dla zabawy lub poszukiwania swojego dzwięku niskimi nakładami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie zainspirował mnie wzmacniacz, co do szczegółów w sprawie tego modelu ogólnie trudno się mi wypowiedzieć bo nie mój pokój, nie moje kolumny, nie ja robiłem ustawienia.

Co do sceny puki nie siadłem w środku to jej nie czułem, co jest całkowicie normalne, ale potem miałem tą okazję siąść dokładnie w środku i powiem że było ok. U mnie co prawda jest w domu lepiej, ale długo pracowałem nad ustawiemniem ponadto to chyba bardziej zależy od kolumn a pod tym wzlędem Audio Physyki które mam są naprawde dobre. Więc co tu się czepiać wzmacniacza, akurat ten element to ma stosunkowo mały wpływ na scenę.

 

Co mnie zainspirowało w szczególności to możliwość modelownia sobie tego wzmacniacza przez bardzo łatwą zmianę lamp, najbardziej (o ile to mogłem ocenić w takich warunkach) podobały mi się brzmieniow te ruskie całe czarne, niepodobały natomiast mi się grane drugie w kolejności podczas sesji wymiany lamp. Różnice w dzwięku są całkiem spore, koszty zmian niskie, generalnie może być fajna zabawa, bo wymiana jest trywialnie prosta. Jeśli chodzi o samplera chesky (to ja go puszczałem) faktycznie jeden w szczególności kawałek, ten z kontrabasem na początku dawał nieprzyjemne rezonanse, aczkolwiek jest to trudny kawałek, dobry do wyłapywania takich właśnie ~100Hz rezonansów, u siebie musiałem też trochę popracowć aby je usunąć zminiając ustawienia kolumn i miejsca odsłuchu. I też te rezonanse to raczej wynik pracy bardziej kolumn, a nie wzmacniacza. Proszę zwrócić uwagę że były to małe kolumny z wysilonym bas refleksem i to mogła być przyczyna, takim rozwiązaniom kompromisowym osobiście nie ufam.

 

Generalnie to głównie kolumny i pomieszczenie gra i to przedwszystkim na odsłuchu słuchaliśmy, sensowe porównanie (jak pewnie się zgodzicie) można byłoby zrobić porównując ze swoim sprzętem w swoim pokoju.

Wzmacniacz na pewno jest interesujący ze względu na postotę modelowania dzwięku i to wyraźnego modelowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wzmacniacz na pewno jest interesujący ze względu na postotę modelowania dzwięku i to wyraźnego

>modelowania.

 

Ta cecha czyni chyba kazdy wzmacniacz interesujacym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałeś chyba powiedzieć, "....każdy wzmacniacz lampowy interesującym", owszem,

nie jestem puki co zbyt obeznany w tych lampowcach, ale co słyszałem to trzeba tam jakieś prądy regulować, nie wiem czy byłeś tu na odsłuchu, ale to było na żywca robione. Podobno wynika z konstukcji. O ile się orientuję to nie były lampy mocy tylko jakieś wysterowujące Muszę się poduczyć w tym zakresie, w sumie w dyplomie mam inżynier elektronik he he, ale tej nowszej daty. Za dużo balowałem jak było o lampach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.