Skocz do zawartości
IGNORED

WZMACNIACZ: integra czy dzielony


rafi

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie - jesli dajmy na to dysponujemy ok. 5 k zl - to lepiej szukac integry (np. Arcam A85), czy tez poszukac rozwiazania z przed- i wzmacniaczem mocy. Sluchalem ostatnio jakiegos dzielonego QUADA sprzed chyba 15 lat, na totalnie syfnych kolumnach (jakies goodmansy) i bylem bardzo milo zaskoczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość merle

(Konto usunięte)

Tanie kombinacje pre-power byly modne dosc krotko - byl taki moment kiedy bylo juz mozliwe zrobienie czegos takiego, a firmy hi-endowe jeszcze nie wystartowaly z superintegrami. To cos jak oddzielne przetworniki d/a w sprzecie budzetowym. Robil takie rzeczy Arcam, robilo Cambridge Audio. Ale z drugiej reki na pewno mozna dostac cos fajnego. Mozna tez poszukac czegos w kuchni chinskiej - a la Vincent albo TAC Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Wniosek stad jeden - nie oplaca sie kupowac dajmy na to dzielonego rotela, czy creeka za 5-6 tys. zlotych, skoro mozna miec integre o duzo wyzszej klasie tak? Domyslam sie wiec, ze spora czesc z pieniedzy potrzebnej na zrobienie oddzielnego przedwzmacniacza i koncowki mocy idzie na czesci, ktore sie dubluja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wybrałbym integrę. Dodatkowo odpada koszt porządnego interkonektu między przedwzmacniaczem i końcówką - co najmniej z 500zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość merle

(Konto usunięte)

Za te pieniadze moze byc klopot ze skompletowaniem zestawu pre-power Creeka. Oczywiscie mozna sie spodziewac, ze pre-power z serii 50 zagra lepiej, niz integra z tej samej serii. A jeszcze potem mozna dodac druga koncowke mocy, i zasilac dwa kanaly oddzielnie, albo (ostatnio modne) wysokie i niskie tony oddzielnie. Ale wtedy wychodzimy juz z zadanego poziomu cenowego. Jesli rozpatrujemy sprzet w tej samej cenie, to zwykle wybor bedzie pomiedzy pre-power tanszego producenta, a integra drozszego. Teoretycznie oznacza to ze integra bedzie wyzszej klasy niz kombinacja. Ale na swiecie roznie bywa, mozna np. miec pecha i trafic na drogie byleco. Se la wi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze klocki z serii 43 mozna skompletowac za sporo ponizej 5000 zl - i to nowe. Ale jesli podzielony Creek 43 kosztuje tyle, co zintegrowany Arcam A85, to chyba wybor jest dosc prosty - to przeciez zupelnie inny przedzial cenowy. Integra 4330 jest o polowe tansza od Divy A85. W zwiazku z tym wartoscia naddana jest tutaj druga obudowa itd. Bo przeciez jakosc zastosowanych elementow pochodzi z modelu o szczebelek nizej. Wynika z tego, ze podzielone klocki oplaca sie kupowac tylko wtedy, jesli sa z najwyzszehj polki cenowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość merle

(Konto usunięte)

Niby wszystko proste, ale... Ale niektore firmy sa naprawde dobre, i niektorzy twierdza, ze Creek do nich nalezy. Mysle ze jezeli masz tak bezposrednio sformulowany problem, i wybor pomiedzy dwoma urzadzeniami, mozesz spokojnie siasc i posluchac obu, i wybrac co ci lepiej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się , że jedne z najlepszych dzielonych wzmacniaczy "budżetowych" robi firma ROTEL w budżetowych seriach np Creek czy CA z reguły to co w integrze przechodzi automatem do dzielonych klocków tylko jest inne zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość merle

(Konto usunięte)

Coz, jeli ktos zdecydowal sie na jakis sprzet, kupil go i slucha, to raczej dlatego, ze mu sie podoba. A nie wrecz przeciwnie. Tylko nienormalny w takim razie by pisal: mam rotela, uzywam go, ale tak w ogole to jest do dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chej żeby była jasność , kupiłem Rotel bo mi odpowiada ten dźwięk , który prezentuje ta marka , słuchałem kilka klocków w różnych konfiguracjach i uważam że można ten dźwięk określić " jako dostojny" ale bez przesady jak każdy kolcek do 5-7 tys ma on również pewne wady.

Np nigdy bym go nie kupił , jeśli słuchałbym rocka, metalu czy hard-rocka. albo gdybym lubił ostry , drapieżny dźwięk ( dużo wysokich tonów ) do tego on się nie nadaje.

Co do Rotela - jako wytwórcy wzmacniaczy dzielonych to chętnie posłucham jakie macie propozycje innych firm , które wyspecjalizowały się w dzieleniu wzmacniacza na dwoje i oferowaniu po przyzwoitych cenach.

Jeśli do tego dodamy , że ceny Rotela w Polsce niestety są zawyżone o ok 20-25 % w stosunku do np. USA czy choćby Czech , Danii to naprawdę uważam , że solidnie budują swoje klocki.

Inna sprawa czy charakter dźwięku komuś odpowiada.

A co specajalizacji w dzieleniu wzmacniaczy to jeszcze jedna uwaga.

Zobaczcie większość firm zaczynała swoją zabawę z kinem domowym od amplitunerów ( wszystko razem ) Rotel odwrotnie pierwsze klocki to oddzielnie 5,6 kanałowe końcówki mocy + procesor A/V dopiero później zaczął budować amplitunery.

Po drugie Rotel wg mnie należy do tych producentów którzy dość solidnie podają parametry swoich urządzeń co powoduje nasze zdziwienie , że np "tylko 40W a gra tak dynamicznie"

Kończąc jeszcze raz podkreślam Rotel nie jest "The Best" ale podoba mi się filozofia działania tej firmy robimy taki dźwięk - jeśli ci odpowiada to masz gwarancję , że sprzęt jest adekwatny do tego ile zapłaciłeś ( uwaga w Polsce wg tej zasady - 15-20% )

Masz gwarancję , że płacąc 3 tys nie wrzucą ci do środka jakiejś rzeczy , która , którą można znaleźć w klockach za 1 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 34 lat później...

Witam,

 

Chcąc być absolutnie "trendy" przeszukałem forum w temacie który mnie interesuje i generalnie posucha ale oto znalazłem wątek z grudnia 2002 :) Mam pytanie do szanownych forumowiczów - jak w tytule - czy warto pchać się w wzmaki dzielone? Jest problem w ich odsłuchaniu, dzwoniłem do paru sklepów i tego nie ma, są integry a dzielone na zamówienie. No nie kupię w ciemno! Czy w moim przypadku (creek a50) jest opłacalna przesiadka na np. rotela rc/br 03? Czy jak wzmak dzielony to od razu wyższa póła???

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przesiadlem z taniej integry na monobloczki passa z lampowym preampem. Mysle ze wskoczylem o kilka klas wyzej. A ten zestaw ( DIY z preampem kilkuletnim ) kosztowal mnie rozsadne pieniadze ...czyli tyle ile przecietna integra z 2giej reki. Dlatego jestyem zwolennikiem ( i nie tylko ja) takiego zestawienia. Jesli we Wroclawiu jest vicek to posluchaj monobloczkow, kosztuja cos okolo 3000 zeta i dodaj do tego jakis preamp. Jesli to zagra lepiej niz creek to bedziesz wiedzial co robic dalej ;-) A takich kilkuletnich elektrowni jest kilka

i za calkiem przyzwoite pieniadze )

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to wkoncu przynosi to jakies korzysci, a jak to sie ma jesli ma sie np budzetowa integre i do tego dokupic jakiegos preampa ?? tak malo osob na forum uzywa dzielonych sprzetow ??? Mam luxmana lv-113 i zastanawiam sie nad przedwzmacniaczem , na poczatek yamaha c-60 , tak zeby zobaczyc czy cos to da i wrazie czego nie zalowac pozniej wydanego siana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

z uwagi na fakt, iż mój system to właśnie system dzielony, jasne jest, że bede optował za taki rozwiązaniem. nie dlatego, ze jest np. lepsze niż integra tego samego producenta ale dlatego, że daje możliwość doboru elementów wg własnych potrzeb. u mnie grają monobloki marantza do kina domowego, a jako przedwzmacniacz lampowy velleman. cena takiego zestawy jest, nie boję się tego napisać, niska, zwłasza jeśli komuś się uda, jak mi, zakupić np. przedwzmacniacz z drugiej ręki i w miarę tanio. za tą cenę nie kupiłbym na pewno dobrej integry. a tak mam dzwięk, któremu na pewno brakuje wyrafinowania dobrych wzmaków w klasie A, natomiast mam inne zalety: nieskrępowaną dynamikę, "ciszę" w muzyce i swoistą "łatwość grania". dodatkową premią jest możliwość zmiany konfiguracji, co wydaje się być dość przyjemną zabawą.

wydaję mi sie, ze przy kwocie powyżej 5 tys. opłaca się korzystać z takiego rozwiązania. oczywistym jest, że nie jest to recepta na sukces. otrzymuję się pewne cechy kosztem inncyh. ale to chyba normalne w sprzęcie hi-fi.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optuje za dzielonym , bo w takiej konfiguracji udalo mi sie wyciagnac najwiecej , z drobna uwaga preamp byl lampowy , a koncowka mocarny tranzystor. Koszty niestety jak to juz jeden z poprzednikow zauwazyl podraza interkonekt , ale warto .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To calkiem milo, ja tez sproboje z dzielonym, choc narazie bardzo skromnie, a tak nawiasem slyszal ktos cos o firmie "proton" lub moze seri, bo niemam pojecia co to moze byc, a jeden znajomy poleca mi wlasnie taki przedwzmacniacz za bardzo male siano, a jak nie to wezme yamahe c-60

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Proton (lata 80-te) byl czesto identyczny w srodku jak NAD. Proton mozna kupic taniej niz odpowiadajacy mu model NAD. Obecnie na rynku jest sprzet pod nazwa Proton, ale nie wiem jak on brzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego protona moge miec za jakies 300zl, tylko niewiem jak dokladnie co i jak , bo jeszcze dokladnie nie gadalem z kolesiem, mowi ze ma cos takiego bo ma spalona koncowke mocy i niechce mu sie naprawiac, tylko niewiem czy to integra z rozlaczana koncowka czy sam przedwzmacniacz, bo chyba wolalbym jednak ta yamahe c-60, co prawda 400zl sprzedajacy chce ale chyba lepiej jak to jest zaprojektowane jako przedwzmacniacz, a pozatym jest jeszcze yamaha c-4 , ale to starsze i taka sama cena jak tej c-60, a tak pozatym nic innego na oku niemam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra panowie jak nazbieracie okolo 3 tys. pln to sie zgloscie do mnie mam preamp na lampach ecc 82 z oddzielnym zasilaczem dual mono za 2,1pln i koncowke mocy rotela tez dual mono za 0,9klz to razem 3 kola a gra razem lepiej jak wszystkie creeki i itp jak chcecie posluchac to w ta niedziele w olawie kolo wroclawia bedzie to mozliwe patrz watek zaproszenie na audio szolki w olawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za propozycje, ale niestety narazie nie moj przedzial cenowy, no moze jak bym babke sprzedal na czesci i jeszcze rente przez rok odbieral to bysmy sie dogadali, ale rozumiem ze takie czekanie cie nie bawi, a fundacji harytatywnej nigdzie w poblizu niema, wiec nikt mnie nie wspomoze nagla wplata, choc kto wie pieniadze same chodza po ulicach , trzeba umiec je tylko zbiera, nie no tak na powaznie narazie mysle nad czyms wmiare tanim co choc by troche da przedsmak tego co moze dac pozniej wydanie wiekszego siana, od czego trzeba chyba zaczac nie , by nie pozostac pochowany z walkmanem na uszach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o wzmacniaczach dzielonych, to zadam ponownie pytanie o dzielony zestaw NAD 2200 (końcówka mocy) i 1240 (preamp) O sprzęt ten pytałem już w wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jednak może wrócił z wakacji ktoś, kto coś więcej będzie mógł powiedzieć w tym temacie i czy w ogóle warto się tym intersować. Jak pisałem w podanym wyżej wątku jest problem z odsłuchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej więcej wygląda

[obrazekLUKASZ-187123_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowalbym pilnie opini, a raczej rady ktory przedwzmacniacz wybrac, yamahe c-4 czy c-60, cena ta sama, jesli ktos cos wie na ten temat prosilbym pilnie o napisanie ktory bedzie lepszy, c-60 jest nowszy z tego co sie domyslam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sms> gdzie Ty tego preampa do LV-113 podlaczysz? Przeciez on nie ma podejscia pod koncowke - ta para podwojnych cinchow to tor przed regulacja glosnosci, a nie przed koncowka. Bedziesz przerabial? Przeciez nie puscisz tego przez dwa pre...

 

LV-113 to niezly IMHO wzmak, szczegolnie do "francuskich" kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zalamales, poprostu tego dokladnie nie sprawdzalem, sadzilem ze poprostu mozna i juz, ale bylo by fajnie jak bym kupil ten przedwzmacniacz, mialem zamiar narazie pociagnac tak na krotko i pozniej kupic jakas koncowke mocy zamiast tego luxmana, ale jak nie idzie, to sobie narazie daruje, bo ten przedwzmacniacz musialby troche poczekac na ta koncowke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sms - nie rozpaczaj. Pierwsze primo - masz dobry wzmak. Drugie primo - gdyby mial podejscie pod koncowke nie sadze, zebys poprawil jego dzwiek pre Yamahy (nie to zebym do Yamahy jako takiej cos mial :-) Trzecie primo - idzie do mnie serwisowka, moj Genialny Brat na pewno cos wymysli, zeby zamienic mojego w Krella... moze jakowys stopien lampowy zamiast tego wstretnego scalaka? Jak cos wymyslimy, damy Ci znac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.