Skocz do zawartości
IGNORED

CZy Lampa? czy tranzystor?Test Sparka710


nick102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szacownych forumowiczów. Dziś miałem zaszczyt gościć jednego z Was ze Sparkiem 710 i odłuchać go. I cóż się okazałooo. Zagrał pięknie w niektórych partiach - piekny akurat był bas (ukłony do dartmana) czym mój współsłuchacz - sprzedający się zachwycił takżę. Natomiast rozleciało się gdzies stereo i cały środek. Dzwięk wysoki był trochę chropawy. Ja i mój współsłuchacz odłuchaliśmy również mojegoo denona 735 i ten wygrał tą płynnością w środku i przyjemniejszym dźwiękiem. U innych z kolei brakuje basu. więc moje kolumny Esy Vivace 3 mają swoje mocne strony. Co czynić Denona właśnie musiałem sprzedać i jestem bez wzmacniacza, który umilał mi słuchanie. I skoro zabrakło mi wzmacniacza to radźcie kochani co kupić. Może zwrócić się ku tranzystorom. Mam zagwozdkę. Chcę słyszeć scenę w całej krasie i okazałośći z basem ze wszystkim. Dlaczegooo ta lampeczka ładna zresztą tak nie zagrała. Bardzo żałuję bo fajny piecyk-wygląd fantastyczny. A natomiast u sprzedającego gra inaczej. Sami byliśmy zaskoczeni takim obrotem sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> nick102

zgadzam się z tadeo. Ten typ tak ma - lampie po przenosinach trzeba dać od 12 do 24 godzin na rozgrzanie i ustabilizowanie się (nie przewozić z lampami na pokładzie itd...); i dopiero wtedy robić "krytyczne" odsłuchy; znam to z mojego Amplifona - po dołączeniu na kilka godzin od zasilania "wraca do życia" po 24 godzinach ;-D

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale słuchajcie- dlaczego akurat środek nie zagrał. Wzmacniacz był w kartonie z oryg. styropianami. Pograł ok. 1 h bas ładny a środek gdzieś się schował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> nick102

Ta to jest ze wzmacniaczami lampowymi - najlepiej postawić na stoliku, wpiąć w system i do zasilania i... słuchać, słuchać, słuchać... I jeśli nie trzeba - nie wozić, nie przenosić, nie odłączać od zasilania... Wówczas kartony ze styropianami nie pomogą, trzeba swoje odczekać, zanim zagra ;-)

A polaryzację gniazdek/wtyczek i kabli zasilających sprawdzaliście? Niektóre sprzęty są wrażliwe na zmianę polaryzacji - może to objawiać pogorszeniem brzmienia... Może tu był problem?

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

1h na ocenę wzmaka to stanowczo za mało. i to jeszcze po transporcie. jak go słuchałem to była średnica, i to piękna. po 2-3 dniach ocena byłaby bardziej miarodajna. a jakie miał lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niby tak. Ale dlaczego u gościa u którego ten wzmak stał nie grał bas tak ładnie jak u mnie? Dlaczego u dartmana tez nie ma tego basu? ten sam wzmak na kt88/sorry tu gość zmienił lampy z chińskich jakiś kt100 bo jedna mu padła. Stało się coś odwrotnego niż mówią właściciele swojego sprzętu. Bo w sumie nie zagrało dobrze czyli przestrzennie stereo. Reszta czyli bas wysokie bez zarzutu (może lekko chropowate) - super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Maki

No nie przesadzaj, chyba tryb stand-by w tej Jolidzie masz? Czy Amerykanie w kooperacji Chińczykami zapomnieli wstawić? W Amplifonie jest automatyczne opóźnione załączanie napięcia anodowego oraz funkcja stand-by - wówczas podtrzymywane jest żarzenie rdzeni lamp, ale one same nie pracują non-stop... I wszystko działa jak należy ;-D

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś kontakt z AVM EVOLUTION A1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) akurat z Torunia gość jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>maki

napisałem po 2- 3 dniach. Odsłuchu. Oczywiście, codziennie lampę wyłączamy. Gramy 2-3 h na dzień, więc nic nie padnie po 3 miesiącach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hebelkowy włącznik i nic poza tym. I codziennie wzmak gra tak samo, mimo że na noc ( i nie tylko) go wyłączam. Potem chwila rozgrzania i jest to samo co wczoraj. Możesz sobie żarzyć jak masz zamiar za kwadrans wrócić do słuchania, ale nie nonstop. Strata prądu IMHO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nick102

Bas mógł być inny, bo przecież, akustyki pokoju nie da się pominąć. i kwestia ustawienia kolumn też jest istotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Maki

Ja mam tryb stand-by, na którym Amplifon żarzy lampy i pobiera z sieci ok. 50W; nie mam zamiaru nie używać tej funkcji, skoro przewidział ja konstruktor, obok "zwykłego" włącznika "power on/off". A lamp mam kilka kompletów - zmieniam je wedle humoru - słucham na EL34, 6P3S i 6P3S-E, mogę też na 6L6... ;-)

Zdaje mi się jednak, że lampom szkodzi takie permanentne "pstrykanie" - włączanie i wyłączanie wzmaka - szczególnie, gdy wzmacniacz nie ma opóźnionego załączania prądu anodowego; ale tu musiałby się jakiś specjalista wypowiedzieć - ja jestem tylko użytkownikiem wzmacniacza lampowego. Chyba w JoLidzie za mocno przycięli koszty wstawiając tylko hebelkowy "power on/off"... Oszczędzili kosztem użytkownika, oczywiście ;-)

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przycieli, czy nie, faktem jest że jakoś specjalnie to na lampy nie szkodzi, a wpływu na dźwięk następnego poranka nie zauważam żadnego. Poza tym w Jolidzie też są jacyś tam konstruktorzy, i mimo że jest to jeden z niższych modeli tej firmy, o tak daleko idącą ignorancję i lekceważenie klienta bym ich nie podejrzewał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olala ;-)

 

cos bardzo nie halo....

 

po pierwsze 710 nie schodzi nisko na basie, owszem gra przyjemnym basem ale nie masuje zoladka

 

po drugie to wlasnie srodek i gora sa jej najlepszymi atutami

 

po trzecie 1 godzinny odsluch po transporcie to totalne nieporozumienie. to co napisali koledzy wczesniej to prawda.

generalnie zaden sprzet nie lubi transportu. np. kiedy przyjechal do mnie dac to musial sie 2tyg stabilizowac. tak samo mialem kiedys z tranzystorem Struss Chopin. Transport trwal raptem 40min z Pruszkowa i jak go wlaczylem zaraz po to myslalem ze sie zepsulk i chcialem do Strusa wrac!!

 

po ostatnie to nie byl ani odsluch ani test tylko zawracanie dupy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Dartman - pieprzysz jak zawsze- nie można nie zagrać połową -albo w całości nie idzie- albo w ogóle. Jak Ty kupujesz kable w media-markt za 80 zł to ty nie masz pojęcia o konfiguracji sprzętu. a poza tym ładnie zszedł na basie - chyba właściciel sam to stwierdził u niego tego nie było- czyli co ANOAMALIA JAKIEŚ. KIEDY SPRZĘT PIĘKNIE GRA ALE NIE GRA DOBRZE STEREO I NIEMA TEJ PIEKNEJ SCENY MUZYCZNEJ. CHYBA LAMAPA NIE JEST TAK DZIWNIE EFEMERYCZNA - ŻE AKURAT NIE GRA ŚRODKIEM> a po za tym proponowałem właścicielowi na wszelkki wypadek, żeby zostawił mi na 10 dni ale nie chciał. więc co mam zrobić... brzydko bym powiedział w tej chwili..ale tak nie zrobię... bo ADAM MAŁYSZ WYGRAŁ - a to jest jak muzyka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nick102, 17 Mar 2007, 17:25

 

>No w Sparku tez jest hebelkowo. Chyba w końcu pójdę w jakieś monobloki. Ma ktoś coś for sale?

 

ty nie idz w jakies monobloki - ty idz po rozum do glowy ROTFL!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, głosicie jakies herezje!! Moje lampy grają zawsze dobrze, z większością kolumn, nie ważne czy po transporcie czy nie. Nie mają też stand-by, grałem na jeden kwadrze lamp przez rok i brzmienie nic nie straciło. Jedyną przyczyną diametralnych różnic w brzmieniu jest akustyka pomieszczenia, a to na tym forum jest bardzo często pomijane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARTMAN co ty pieprzysz. ostatnio mowiłeś że po 15 min zagra bo lampa tyle potrzebuje. A teraz stajesz się pieprzonym GURU ktory gada bzdury. No człowieku ..bywaj na odsłuchach, albo zamiast uszu masz ruskie pierogi (które akurat lubię bardzo) ale słuzą do jedzenia a nie do słuchania!!! Po za tym nie każdy słyszy scenę tylko może talerz z pierogami.

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Houek masz rację bo tu mnie osacza gość - specjalista od media marktu i kabli za 80 zł. Jeśli sprzęt gra pieknie w basie i wysokich ale brakuje mu środka - to chyba cecha bardziej audiofilska. Może dartman ma środek w brzuchu..i inni obrazoburcy. lampa to lampa powinna zagrać płynnie i ładnie. ale tak się nie stało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak houek masz rację, a przede wszystkim szanujmy się bez względu na to od kiedy tu jesteśmy. Ale trzeba mieć więcej zrozumienia. ja teraz cierpię - nie mam wzmacniacza nie mam muzyki- musze teraz właściwie wybrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na miłość boską - o czym jest ta dyskusja?

Przecież nie można testować lampowca zaraz po transporcie samochodem, tuż po instalacji lamp i włączeniu go pod prąd i do systemu... I co? I siadam i słucham...?! To nie tak, trzeba dać mu czas, żeby zagrał, a tu - jak rozumiem - instalacja i odsłuch trwały mniej więcej tyle samo czasu, co transport wzmaka samochodem w obie strony?? No, to w takich warunkach i nawet porządny wzmak tranzystorowy nie zagra dobrze... To musi mieć czas się rozgrzać, i wtedy zagra ;-) A jak wy używacie wzmacniaczy lampowych, jak... lampek do czytania ;-) to gratuluję pomysłu.

Zróbcie sobie małe doświadczenie, to prawie nic nie będzie kosztowało: przestańcie pstrykać tymi wzmacniaczami i zostawcie w spokoju na np. 3 dni, niech popracują, nocą też... I wtedy posłuchajcie na nich muzyki ;-) Jeśli nie będzie różnicy - pstrykajcie sobie nimi dalej; jeśli będzie różnica - to na plus, tu idę o zakład ;-) Wtedy zrobicie, jak uważacie. I kropka ;-)

Ja mam CD-ka Yamaha CDX-993 z 1998 roku, który - wyobraźcie sobie - w ogóle nie ma trybu stand-by; nie ma, bo jego stopień wyjściowy pracuje w kl. A na 32 tranzystorach i musi być po prostu ciepły, żeby dobrze zagrać... Mogę właśnie tylko pstryknąć "power on/off". I co robię? Trzymam CD cały czas włączony, bo wyraźnie słychać, że źle gra przez jakiś czas po włączeniu...

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TY Dartman nie bądż taki zadufany w swoim sprzęcie - tylko zabierz te sparki przyjedż do mnie i posłuchamy sobie. wtedy ocenimy jak to gra. Bo to jest ważna gra! przynajmniej dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut to rozgrzewka dla sprzętu, który stoi w miejscu. 2-3 h powininen się sprzęt grzać. Na dworze podczas transportu nie było przecież 20 C?

A z czym grał ten spark 710? nie bardzo wierzę w te braki w średnicy i górze.

Po drugie, KT88 to nie to samo co oryginalne KT100, a lampy sterujące, jakie były?

Na czym wcześniej grałeś?

Jak właściciel się zdziwił, to się nie dziwię. Gra znacznie lepiej, niż tu piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.