Skocz do zawartości
IGNORED

12AX7, 7025, ECC83 - zamienniki i opinie


PiMi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś mnie może oświecić o co tu chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pedros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem odpowiedzieć, że ktoś zaczyna prowadzić sklep internetowy a nagle znalazłem to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Nie wiem może już to było ale mam pod nośnikiem więc zamieszczam - może się komuś przyda.

Jeżeli było to proszę wybaczyć.

 

Elegancko i na temat :

 

 

https://www.amplifiedparts.com/tech_corner/12ax7_comparison_of_current_made_tubes

 

 

 

Jak wybierałem lampy pod siebie korzystałem też z tego (chyba że też było to znowu przepraszam) skoro o wszystkim to jedziemy aby kasy w brunetkę nie pakować skoro lubimy blondynkę a co gorsze rudą .

 

 

cytat:

 

Uwagi opinii

 

 

Recenzje wzmacniacz gitarowy lampowy napisane przez Johna Templetona.

Rury stosowane w tej oceny zostały wybrane losowo z zapasów thetubestore.com 's nieprzebadanych rur. Do każdej probówki stosowanego w teście, dwa były wykonane ze względu na brak wstępnego przeszukiwania zaangażowane. Celem było pobrać próbkę, która byłaby praktyczna pracować, ale pozwalają na zmiany w rurach lub uniemożliwić zbieranie tylko dud w partii.

 

Wzmacniacze stosowane testów były bardzo różne. Jedną z nich była 100-watowy Trace Elliot Speed ​​King z 4 x 12 szafki, a drugi był Fender Blues amp combo Junior. Umożliwia to duża moc, wysoki zysk i tłum bardziej konserwatywni gracze dostać najpiękniejszy oceny możliwe. Niektóre rury były wyraźnie lepiej nadaje się w jednej aplikacji lub nadające się do obu. Wszystkie lampy zostały wykorzystane na etapie wzmacniacza wejściowego wzmacniacza, ponieważ to wydaje się być tam, gdzie większość ludzi rozwijać swoje postrzeganie, jak dobry pre-amp tube jest.

Powrót do góry

 

Czym wyróżnia się dobry Tube?

 

Musical szczegółowo lub zdolność do reprodukcji dźwięku z instrumentu jest kluczowym czynnikiem w ocenie rurkę do wzmacniaczy gitarowych. Nie ma doskonałego tube dostępne. Każdy z nich ma mocne i słabe strony i niektóre czynniki, które przyczyniają się do jego ogólnych ocen. Zazwyczaj jest kompromis, przybył w poszukiwaniu dźwięku najwyższej jakości.

 

Wszystkie lampy będą wykazywać pewien stopień mikrofonowanie. Microphonics nie oznacza, że ​​rura jest niezdatny do użytku. Musisz tylko do wyświetlania ich trochę bliżej i określić, gdzie są najlepiej przystosowane do użycia. Wejście pre-wzmacniacze są najbardziej wrażliwe części wzmacniacza. Użyte w niniejszym wniosku większość rury wygeneruje trochę hałasu jeśli naciśniesz na nich ołówkiem podczas pracy. Należy pamiętać, że może to spowodować uszkodzenie rury i uczynić go bardziej microphonic lub spowodować, że nie, jeśli trafisz to naprawdę trudne. Chociaż są one sprawdzane przed wysyłką rura jest elektromechaniczne urządzenie i może ulec uszkodzeniu podczas transportu. Microphonic tube zadzwoni, wycie lub produkować ogólnych problemów opinii. Będzie to bardziej widoczne w głośnych wielkości lub, gdy stosuje się w bliskiej odległości od głośnika, zazwyczaj w A kombi. Jeśli rura ma dobry dźwięk w mniejszej ilości i jest wolny od niepożądanych szumów, należy użyć go w mniej wrażliwych części obwodu, takich jak odzyskiwanie dźwięku lub aplikacji przetwornic fazowych.

 

Hałas jest większy problem niż mikrofonowanie. Hałaśliwy rura będzie przypadkowe odgłosy trzasków, trzeszczeć sporadycznie lub tylko szum. Wszystkie rury mają określony poziom szumów, to jest nieodłączne szum tła, który sprawia, że ​​rura w eksploatacji. Zazwyczaj można to zauważyć jako miękki syk lub "biały szum". Rury przeznaczone do dużego wzmocnienia mogą wykazywać więcej szumów. Inne składniki mogą powodować problemy związane z hałasem, które mogą być obwiniane o złym rury. Rezystory płytowe są notorycznie powodując syk i skwierczące w ich wieku i zaczynają się niepowodzeniem. Nowa rura może lepiej wzmacniać te wady, więc spróbuj zastępując inną nową rurkę, aby upewnić się od źródła hałasu.

Powrót do góry

 

 

Porównanie 12AX7 w skrócie

Rated 0 - 5, gdzie 0 jest nie do przyjęcia, a 5 Doskonały

Wiersze na szarym tle są rury wykorzystywane do odniesienia

 

 

Northern Electric 12AX7 - To nie jest często, że coś naprawdę specjalnego przychodzi. Northern Electric 12AX7 jest nowy i ekskluzywny do thetubestore. To nie jest coś, że przyszedł na noc jest. Zostaliśmy rozwój i testowanie tego produktu przez prawie 2 lata, aby zapewnić, że będzie zakup produktu, który wyróżnia się przed wszystkim na rynku, nowy czy stary. Aby to zrobić mamy wyjazd do producenta, aby obserwować metody produkcji i kontroli jakości oraz uzyskanie pre-release próbki, które zostały w tej dziedzinie od ponad roku. Nasza ciężka praca i bliskie stosunki z producentami opłaciły się.

 

Próbki zostały przetestowane w naszym sprzętu audio odniesienia iw wzmacniaczy muzyków pracujących, którzy zalogowali się wiele godzin i wiele mil. To sprzężenie zwrotne z tych testerów, które opowiadają historię. Brak wszelkiego rodzaju awarie występowały pod najbardziej wymagających warunkach, w dyskusji okrągłego stołu oraz badania ślepej próby w studio, gracze konsekwentnie korzystne Northern Electric nad każdym pre-amp rurki Obecnie oferujemy.

 

Northern Electric 12AX7 jest wykonany z najwyższej jakości materiałów. Od szklanej butelce do złoconymi pinami, wszystko jest zaprojektowane, aby zapewnić niezrównaną jakość dźwięku. Rura ta ma bardzo duże gładkie płyty. Ten projekt jest bardzo podobny do sprawnego Telefunken płyty, ale nieco krótszy. Konstrukcja ta zapewnia wiele korzyści przy jednoczesnym zachowaniu bardzo niski poziom szumów. Podobnie jak każdy dużej rury płyty, naciskając na butelki o objętości okazało się generuje pewien hałas mechaniczny, ale Północnej elektryczny nie jest w żaden sposób ze skłonnością do mikrofonowanie. Został on tortur testowany w JTM 45, o Deluxe Reverb, pomarańczowy 50 combo wata i kapelmistrz pogłos, bez awarii lub problemów związanych z hałasem po setkach godzin w klubach lub w studiu. To nie ma znaczenia, jeśli używasz amerykański lub brytyjski projekt, ta rura działa.

 

W naszych testach odsłuchowych łatwo było usłyszeć, że rura nie zmieniła głos wzmacniacza jak niektóre pre-amps zrobić. Northern Electric wzmacnia dźwięk w całym spektrum. Nasi testerzy zgłaszali żadnych zauważalnych kolce lub osłabienie tonów niskich, średnich lub High End. Wysokie tony są bardzo gładkie z wyważoną odpowiedzią średniotonowego i ciepłym, pełnym końcu dolnym. Jeśli zauważysz jakieś nieprawidłowości częstotliwości należy spojrzeć na głośnika wyboru, jak może, gdzie jest problem. Jak jeździć wzmacniacz gitarowy trudniej można zauważyć, że ta rura przechodzi zarówno podstawowe wiadomości i piękne spektrum harmonicznych do wzmacniacza. Otrzymany sygnał przesterowany jest ciepły i złożone, ale nigdy się nie myli i bzdurny brzmiący. To jest absolutnie najlepszy 12AX7, że możemy Państwu zaoferować.

 

Na 59,95 dolarów to nie jest tanie, ale jeśli chcesz, bezkompromisową dźwięk to jest dla ciebie.

 

 

 

Preferowane Series 7025 / 12AX7 - Rurka świetnie brzmiący typ 12AX7, że przypomina mi trochę więcej z ECC83, że EI wykonane w dawnych czasach. To bardzo miły komplement. Porównałem tę rurę przed starym EI i Telefunken gładką płytą i był bardzo mała różnica. Wiele korzyści z raczej niskim poziomie szumów. Brak problemów mikrofonowanie w ogóle. Bardzo dobry, biorąc pod uwagę duże rozmiary płytek. Zgrzewanie punktowe mogą być lepsze dla mikrofonowanie niż krępowane płyt. Próbowałem go w wszystkich obowiązków standardowych wzmacniaczy gitarowych i było w porządku. Fantastyczny w wzmacniaczy Fender Blackface. Próbowaliśmy to 7025 w 66 pogłosu Vibrolux combo 2x10 i dźwięki były tam. Światło i połyskujące lub bardzo agresywny, to wszystko jest dobre.

Powrót do góry

 

Tung-Sol 12AX7 - Jest tylko tak wiele sposobów, aby opisać lampowe brzmienie i najbardziej stały banały. Tung-Sol 12AX7 ma wzmocnienie i jechać z chińskiej 12AX7 i czysty dźwięk o Mullarda lub Brimar z UK Miałem dwa ludzie przychodzą do mnie niedawno z wzmacniaczy myśleli byli w potrzebie remontów. W obu przypadkach, dokładne badanie nie ujawniło żadnych poważnych problemów, a wszystkie rury "testowany" jako dobry. Na koniec dnia, Wymieniłem Mullard NOS i wyjścia RCA pre-A (po jednym w każdym wzmacniaczu) z reedycji Tung-Sol 12AX7. W obu przypadkach właściciele byli bardzo zadowoleni i myślę, że ich wzmacniacze został przywrócony do pełni zdrowia. Wierzcie lub nie.

Powrót do góry

 

Złoty Lew ECC83 / B759 - Kolejna wielka rura z Rosji i innym w linii dużych podwójne triody plate. Według moich obliczeń mamy Sovtek 5751, Sovtek 12AX7 LPS Mullard i teraz Gold Lion Brand. Szybki rzut oka, a może uważasz, że wszystkie były takie same, ale uważaj kontrola wykaże fizyczne różnice w budowie i powłok płytowych. Słuchając tych rur ujawnia jeszcze większe różnice.

 

To jest bardzo gładka i przyjemna dla ucha. I przypisują to szerokim odpowiedzi średniotonowego. W sprzęt audio lub gitara, tony wysokie kraty i szybko rozwijających się upadki da Słuchasz zmęczenie lub zrobić uważasz, że wzmacniacz po prostu do bani. Złoty Lew tych dźwięczności jest taka, że ​​odpowiedź średniotonowy wydaje pełna, a zalety i wady są dobrze kontrolowane. Rura ta będzie wielki, jeśli retubing jeden z tych klasycznych konsol starych radiowych. Byłoby to również świetny w Marshall JCM800 serii amp oswoić jasny kanał i wyciąć niektóre szalony końcu duży.

 

Najlepszą wiadomością z Gold Lion ECC83/B759 jest to, że nie mogłem się jeden do zasilania z powrotem w dużych poziomach ciśnienia w wzmacniacza gitarowego combo. Wreszcie.

 

Rurka ta w pierwszym stopniu wzmocnienia dostarczy najbardziej przyjemny odwzorowanie źródła audio lub dokonać dźwięk wzmacniacza gitarowego ciepły kremowy z prawdziwym napędem kiedy pchnął z cieplejszych pickupów.

 

UWAGA: Dla tych z Was, które lubią brać ołówka i walnięcie gorących rur, zostanie nagrodzony satysfakcjonujące, głośno, "ping". To jest natura bestii z każdym dużym talerzu triody podwójnego stosowanego w V1. Jeśli masz niekontrolowane piszczy przy wyższych poziomach głośności lub dotykając wzmacniacza powoduje dźwięk hałas zapewne masz poważny problem mikrofonowanie. Jeśli chcesz wykorzystać swoje rury przez cały czas, aby zobaczyć, czy są one microphonic, będzie prawdopodobnie przyczyną prawdziwego problemu mikrofonowanie.

Powrót do góry

 

Mullard 12AX7 / ECC83 wznowienie - To miłe tube ale moim zdaniem bardziej odpowiadający domowego audio niż wzmacniaczy gitarowych. Rury mają dobrze zbilansowane par triody i bardzo nawet płaską charakterystykę. W porównaniu do Tung Sol to brzmi nieco płaskie, ale tak nie Mullard NOS. Microphonics nie jest problemem, pomimo większej tej struktury przeciętnej płyty. Transkonduktancyjne w moim próbki był taki sam jak dwa numery próbek i mierzona. Nie bardzo wysoki zysk na wszystkich, ale naprawdę dobry poziom szumów i ładne gładkie tonu, że nie zachęca zmęczenie uszu sposób niektóre przedwzmacniacza można. Tung-Sol 12AX7 jest moim ulubionym preamp dla gitary, ponieważ akcentuje wzloty i upadki. Mullard dodaje praktycznie żadnego zabarwienia tonu i gładsze brzmiące do ucha niż ECC83S JJ. W hi-fi biegu Mullard prawdopodobnie będzie zwycięzcą, ale są lepsze możliwości dla wzmacniaczy gitarowych za mniejsze pieniądze.

Powrót do góry

 

Electro-Harmonix 12AX7 - To nie są zmienione oznakowanie Sovtek 12AX7-LPS rur. Istnieje wyraźna różnica w budowie i wydajności. 12AX7 EH ma ładny wyważony dźwięk, dość niski poziom szumów i doskonałą wydajność w zakresie mikrofonowanie. Brak mikrofonowanie może być w części z powrotem krótszej konstrukcji płyty lub materiałów.

Miałem kilka próbek, które zostały wypróbowane w różnych etapach wzmacniaczy. Pre-wzmacniacze, kominy tonu i przetwornice fazowe, zwycięzca w każdym miejscu, chociaż chciałbym użyć 12AT7 dla kierowców pogłosu obwodu ze względu na ich mniejszego wzmocnienia (tylko z moich osobistych preferencji).

Użyłem EH skutecznie poskromić amperów, że przeciwstawił wszystkie inne próby zabicia mikrofonowanie i niechcianych informacji zwrotnych. Rurka ta jest zwycięzca, kupić 'em i spróbuj' em, mogą być po prostu kawałek byłeś szukasz.

Powrót do góry

 

Sovtek 12AX7-WA, 12AX7-WB - Mam pogrupowane te dwa razem, ponieważ mają ten sam dźwięk. Jedyną zauważalną różnicą między nimi była nieco bardziej zysk z modelu WB. Rury te są wytrzymałe małe bestie, a to pewnie dlatego, że są elementy OEM dla wielu głównych producentów wzmacniaczy. Obie rury mogłyby być walnął kijem na cały regulator i nie wykazują dużo w drodze mikrofonowanie - ale nie rób tego w domu, jak to często destrukcyjny test dla rur. Nie mają one najlepszą jakość dźwięku w tego typu, jest podatne na okazjonalne pop lub kleszczy. Jakość dźwięku brakowało prawdziwy charakter, ale do zaakceptowania. Jeśli budżet jest napięty, ich przystępna cena będzie atrakcyjna. Ponadto, należy pamiętać, że wielu projektantów wzmacniaczy projektowania sprzętu na dźwięk najlepiej z rur będą stosowały w produkcji. Mam przyjaciela, który twierdzi, że jego amp tylko brzmi prawo za pomocą chińskich lamp przedwzmacniacza, ale może się wahać w tej kwestii. Jeśli lubisz Sovteks to idź do niego, szczególnie, jeśli używasz ich w wysokich zysku z mnóstwem efektów.

Powrót do góry

 

Sovtek 12AX7-LPS - Jest to całkowicie nowa konstrukcja z Sovteka i wielki krok w górę w jakości dźwięku. Mają bardzo duże karbowane talerze i wielką reprodukcję dźwięku. Uważam, że ich bardzo gładka i dobrze wyważona pod względem basu, średnich i odpowiedź wysokich. Duże płyty stały się one bardziej podatne na mikrofonowanie i wzmacniaczy combo, więc mogą być problem, jeśli chcesz uruchomić rzeczy szeroko otwarte. Jest to nadal najlepiej Sovtek wyprodukował w 12AX7, z bardzo dobrym zyskiem i niski poziom hałasu. Radzę przed ich użyciem w kompaktowych o dużej mocy wzmacniaczy combo, gdzie będą narażone na wiele wibracji. Jedna uwaga o budowę tych rur jest to, że mają włókna, które są prawie całkowicie zamknięta w strukturze płyty. Często nie "świecić", gdy działa poprawnie. To nie jest problem, to jest normalne dla LPS.

Powrót do góry

 

JAN-GE 5751 - Chociaż nie bardzo 12AX7, że akcje tego samego pin-out układ i jest przeznaczony dla mniej zysku na rzecz niższego hałasu i mikrofonowanie. To działa dobrze w obu wzmacniaczy testowych i mogą być wykorzystane na korzyść, czy wzmacniacz jest za dużo szlifować. Jeden z nich powinien uspokoić sytuację trochę. 5751 jest przystępną cenowo alternatywą dla 12AY7 stosowanych w oryginalnych wzmacniaczy Fendera tweed i mogą być subbed dla 12AT7 jak rury pogłosu kierowcy. W tej aplikacji, można uzyskać dobry zysk z cieplejszym dźwiękiem niż 12AT7. Nawet równoważenie czyni je piękny inwerter fazy i pozwala przesunąć przednią końcówkę wzmacniacza trochę trudniej.

Powrót do góry

 

Sovtek 5751 - Sovtek 5751 jest przystępną cenowo alternatywą dla 12AY7 stosowanych w oryginalnych wzmacniaczy Fendera tweed i mogą być subbed dla 12AT7 rury kierowcy pogłosu. W tej aplikacji, można uzyskać dobry zysk z cieplejszym dźwiękiem niż 12AT7. Nawet równoważenie czyni je piękny inwerter fazy i pozwala przesunąć przednią końcówkę wzmacniacza trochę trudniej. Jeśli chcesz korzystać z 5751 w stanie 12AX7 zmniejszenie zysku zalecamy używać JAN-Philips 5751 rurkę.

Powrót do góry

 

JAN-Philips 12AX7WA - Jeśli naprawdę chcesz, NOS (New Old Stock) rury, jest to jeden z najlepszych kupuje tam. Tube Philips jest dobrze zbudowany i powinien być długotrwały. Rury I testowany miał wiele korzyści przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiego poziomu hałasu i dobrą tolerancję dla mikrofonowanie. Ton był solidny na średnicy z bardzo szerokiej odpowiedzi dynamicznej. Jeśli nie jesteś ostrożny z ustawień, można dostać te rury być boomy w dolnym końcu i ostry w wysokiej klasy. I okazało się, że był świetny dźwięk steruje ustawić płaski. Świetne w obu wzmacniaczy combo i stosy potwora.

Powrót do góry

 

JAN-Philips 5751 - Teraz tutaj jest niespodzianka i dobry w tym. 5751 jest zwykle dalej zmniejszając przyrost 12AX7. Faktem jest, że są tylko podwójne triody z samego pin-out, jak inni w rodzinie 12AX7. Ta konkretna partia NOS 5751 nie wykonuje, jak większość 5751 rur. To nie jest niższy zysk, to nie jest ciemniejszy. Te JAN-Philips 5751 rury są jednym z najlepszych rur podwójne triody jakie słyszałem. Mają prawie wzmocnienie 12AX7, bardzo niski poziom hałasu, jak i pasmo przenoszenia, które obejmuje wszelkie aplikacji audio. Brzmią dobrze wszystko próbowałem ich, ale szczególnie błyszczeć w Single Ended, układów prostych wzmacniaczy. Dobrym przykładem będzie Champ Fender, tweed Princeton, Gibson GA-5 lub wzmacniacz, który ma przedwzmacniacz, rury zasilania i prostownika. Jeden z najlepszych ofert dostępnych w NOS 12AX7, jest w rzeczywistości 5751!

Powrót do góry

 

Svetlana 12AX7 - Od kilku lat przy Svetlana tube 12AX7 z Petersburga (Winged "C" / SED) starał się rozwijać dobre 12AX7 i przeważnie nie. Obecna produkcja Svetlana Produkt jest Nowy czujnik i jest członkiem 12AX7-EH i Tung-Sol family 12AX7. Wszystkie te trzy rury jest praktycznie identyczne. Największą różnicą wydaje się być w powłoki, płyty zysku i jakość dźwięku. Uważam tube brzmieć nieco gładsza niż EH i ma mniej korzyści niż Tung Sol. Jeśli nie są inspirowane przez Electro Harmonix, a także znaleźć Tungsol zbyt ziarnisty to jest rura chcesz dać szansę. Ma wszystko, co chcesz w dobrym pre-amp. Niski poziom hałasu, bez problemów mikrofonowanie i bardzo jasny i otwarty, nie jest zbyt jasne. Konstrukcja jest na równi z Tungsol droższe. Cena punkt na tej rurze 12AX7 jest wielki, ponieważ będzie posiadać własny z opcji droższych. Próbki wydaje się bardzo wiarygodne. Jeśli lubisz ECC83S JJ, ale chcą coś z miotu więcej przebłysk to gdzie należy umieścić swoje pieniądze.

Powrót do góry

 

JJ ECC83-S / 12AX7 - Ta rura sport inny projekt płytki niż znajdujący się w najbardziej 12AX7 tych. Kiedy patrzysz na nich nie można pomóc, ale myślę, że muszą być wytrzymałe i dobre dla muzyków na drodze. Zwarta konstrukcja płyta nie robi nic, aby złagodzić ich dźwięk lub dynamicznego reagowania. Uważam je za wyważone. Choć nie tak bogaty harmonicznie jak inni I badanych, nie zapewniają wysoki zysk bez zwykłego hałasu i mikrofoniczny problemy, których można oczekiwać. To wspaniały dźwięk za dolara. Jeśli używasz wzmacniacza combo i znaleźć PHILIPS trochę bogaty brzmiące ECC83 JJ może być rozwiązanie.

Powrót do góry

 

Ei 12AX7 - Rurka ta powinna wygrać nagrodę za najlepszy i najgorszy w klasie. Pierwszy próbowałem piszczy w amp kombi i produkowane dzwonienie w pół-stack. (Pamiętaj, nie były to z pre-ekranowanych lamp thetubestore.com sprzedaje.) Drugi próbowałem było fantastyczne. Nie było problemów z tym mikrofonowanie drugiej rury. Wyniki dla mikrofonowanie (2 i 4) są w każdej rurze, który był badany. Kilka telefonów do innej technologii potwierdził moje podejrzenia: jest wysoka awaryjność, gdy początkowo ekranizować te probówki do mikrofonowanie. Te, które robią badania przejścia są wspaniałe, są bardzo muzyczny brzmiący z partii zysku i bardzo niskiego poziomu szumu. Podczas gry na gitarze można naprawdę uzyskać korzyści z ich zakresem dynamicznym. Można je odtworzyć miękkie fragmenty pogłębia ostrym ciosem i nie trzeba iść w pobliżu regulacji głośności. Trzymam probówkę z jakiegoś długiego testowania określony. Byłyby to rury do zastosowań Home Audio. Ze względu na problem mikrofonowanie, jestem pewien co do ich przydatności do ruchu. W domu lub w studiu, wydadzą wspaniałe rezultaty. Jedyne zastrzeżenia to, upewnić się, że są starannie sprawdzane i nie myśleć o użyciu ich w wysokiej combo wzmocnienia znajduje się, o ile nie są testowane w podobny amp pierwszy.

 

 

 

A to już naprawdę dla mocnych i wytrwałych masochistów...

 

cytat:

 

TELEFUNKEN, SIEMENS, Valvo, LORENZ i inne niemieckie wykonane NOS: Rury te charakteryzują się zwykle imponujący otwartym "powietrza" w górnym końcu. Scena dźwiękowa jest duża, nawet w trybie monochromatycznym rurki te mają wielkie 3-D obrazu. Średnica jest władcą mieszkanie, a bas jest szczelne i dokładne. Rury te mają doskonałą poczucie dynamiki, a większość z nich jest wyjątkowo spokojne. To nie są "ciepłe" rury, oraz do niektórych uszu ich brak ciepła średniotonowego może być przesłuchany jako jasne. Staram się myśleć o nich tak dokładne, a ich czysty, skupiony obraz dźwiękowy jest zadziwiająca. Moich ulubionych. Sprawdź Siemens longplates, Telefunken smoothplates lub Siemens E83CC do krytycznego przedwzmacniacza gramofonowego lub przedwzmacniacza mikrofonowego pracy. To samo dotyczy Telefunken "rurki wybranego" i rurami z niebieskimi końcówkami, które zostały przeznaczone do krytycznego sprzętu medycznego. Rury te są martwe ciche, władca mieszkania, piękno laboratoryjne klasy, który powali cię na kolana! Siemens, Valvo i Lorenz są często o połowę tańsza niż Telefunken bardziej znanego, a może być świetna okazja, ponieważ ich sonics są podobne do cenionego Telefunken. O, i tu jest mały sekret: Płyty żebrowane się Telefunken brzmi niemal tak samo jak smoothplates! Pomimo "strzelaniny" i "jakiś facet w Lore rura", i inne nale Przeciwnie, sonic różnice między tymi dwoma rurkami (wykonane w tej samej epoki w tej samej fabryce) są małe (płytki żebra są nieco cieplej na średnicy) i bardzo subiektywne. Nie pozwól nikomu powiedzieć, co rury należy i czego nie powinno się podoba!

 

AMPEREX, PHILIPS, MAZDA i inne Holandia / Francja / Belgia wykonane NOS: Rury te są doskonałym bilans czystej, przestronnej końcu górę, ładny ciepło midrange i dokładne bass. Są bardzo przyjemne, czyste, i muzyczne do słuchania w zastosowaniach hi-fi. W przeciwieństwie do innych czystych rur europejskich, to break-up imponująco gdy przesterowane w wzmacniacza gitarowego. Sprawdź talerze Mazda 12AX7S srebrna do krytycznego przedwzmacniacza gramofonowego lub obowiązków Przedwzmacniacz mikrofonu. Rury te są martwe ciche, z dużym poczuciem powietrza i dynamiki, z niewiarygodną prędkością i wpływu. Philips MINIWATT serii, zazwyczaj w tym samym Heerlen, fabryki Holland, który sporządził dane Amperex rur Bugleboy, są świetną alternatywą dla Bugleboy coraz rzadsze.Są one identyczne wewnętrznie, mają te same oznaczenia kodowe fabryczne, i brzmi tak samo. Rury te Holland często można znaleźć czasami wykonane dla innych marek lub OEM oznakowanych dla wzmacniaczy, gdy Bugleboys nie może. Rzadkie wersje longplate są identyczne brzmieniowo, ale z jeszcze większą przestrzeń sceny dźwiękowej i szczegółów. Rzadko francuski Mazda ma powietrze i blask z Telefunken, dotykowym z ciepłem Amperex i dodaje piękny kawałek dynamicznego stempla do dźwięku.

 

Mullard, GENALEX, Brimar i innych brytyjskich wykonane NOS: Jak ciepłą kurtkę brytyjskiej z najlepszych tweed, te wspaniałe lampy mają atrakcyjną słodkie ciepło w ich średnicy i regionów niższych. Górny koniec jest jedwabista i przyjemna, bez walcowane-off. Najlepsze z tych rur zachowują znakomitą poczucie "powietrzu" na górze, a górna średnica jest gładkie i płynne. Rury te odtworzyć głos ludzki, szczególnie głosy żeńskie, z nawiedzonego realizmu. Rzadkie longplates i Genalex wersje mają oszałamiającą ogromną scenę, ostry ostrość i szczegółowość, oraz bezbarwne górnym końcu, zachowując ciepło niższych wersjach cenach.

 

RCA, RAYTHEON, GE, SYLVANIA, i inne USA wykonane NOS: Ta grupa jest bardzo zróżnicowana. RCA, Raytheon i Sylvania blackplates są jednymi z najlepszych tutaj. Są to bardzo muzyczne rury z powietrzem i blask w górnym końcu, ciepła w urządzeniach MID i Bass wielkiego. RCA to drop dead beautiful w wzmacniaczy gitarowych, nawet tańszych greyplate i wersje longplate. Mają też wspaniałe "phat" piaszczysty dźwięk podczas przesterowane w tych wzmacniaczy. W blackplates i większość rurki wykonane dla narządów są bardzo ciche. Greyplate GE jest wszystko wokół nice-guy rury do słuchania, w longplate tutaj prawdopodobnie się zielone światło dla hi-fi użytku. Sylvania greyplate i wojskowe wersje są czyste i nieco jasne, ale Sylvania 5751 warianty są bardzo wyważone i przyjemne słuchać godzinami. GE blachy czarna 5751 miki potrójne jest również duże zapotrzebowanie jako bardzo muzyczne rury rocznika. RCA 5751 jest bardziej jak Mullarda, z bogatym ciepła i pasma szerokiego. Obecnie USA wykonane rury są miłym zaskoczeniem z ich niskich cenach w porównaniu do europejskich typów.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pytanie do praktyków lampowców - chcę kupić parę lamp 12 Ax7 RCA lub Raytheon z czarnymi płytkami, przeznaczenie odtwarzacz lampowy CD z lampowym wyjściem / Jolida JD 100/

Czy lampy muszą być idealnie sparowane , czy jest jakiś poziom tolerancji pomiędzy parametrami lamp ? Najczęściej podawane są dla lamp parametry np. 1,2 / 1,25 mA . Czy ważne jest aby parametry dla jednej lampy były jak najbardziej zbliżone do siebie, czy ważniejsze jest oby obydwie lampy miały bardzo zbliżone parametry ?

Lampy kupie pewnie używane, o nowe w dobrej cenie trudno i chciałbym wybrać jak najlepiej.

 

Wszystkim życzę spokojnych, rodzinnych świat Wielkiej Nocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że im bardziej lampki lub ich połówki są do siebie podobne, tym lepiej.

Uważaj na oszustów, którzy sprzedają wyżarzone strucle i nawet święta im e tym nie przeszkodzą.

Życzę Ci na święta wesołego zająca, który ma duże słuchy i może pomóc w doborze lampek, udanych zakupów i miłego słuchania przez całą Wielkanoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechały 2 lampy RCA 12ax7 long black plate z D getterem w wersji militarnej. Rozstrzał parametrów pomiędzy połówkami jest poniżej 5%, a między lampami trochę powyżej 10%. Przez dwa dni nie zauważyłem żadnych problemów z szumami, z mikrofonowaniem, grają b.dobrze. Jak długo pograją, zobaczymy, cena była okazyjna, więc nie żałuję. Na ocenę ich przewagi na Psvane troche poczekam, jednak już teraz mogę śmiało powiedzieć, że w CD Jolida Psvane obroniły się znakomicie. Różnice na pewno są, ale nie zgodzę się z opinią, że są zdecydowanie gorsze od RCA z 55 roku. Być może pewien wpływ na ocenę może mieć także interkonekt Furukawa Vivaldi, którego po dłuższym poszukiwaniu także wyszperałem i podłączyłem do systemu razem z lapami RCA.

Zakończyłem tym samym poszukiwania, analizowanie, skoro wszystko pięknie gra, w taki sposób, że jest mi przyjemnie słuchać, to nie widzę potrzeby dalszego kombinowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA 12ax7 long black plate

bardzo fajne NOSy. cieple i mile w odbiorze. ladny bas - moze ciut zbyt obfity ale za to bardzo przyjemny. calkiem spora dostepnosc powoduje ze nie kosztuja fortuny. co ciekawe w bardziej rozdzielczych systemow nie gubia rozdzielczosci gory jak to maja w zwyczaju robic lampy z wieksza iloscia basu przy tym gora jest ladnie nasycona co czyni je fajnymi w odbiorze. scena, przestrzen, 3d, raczej bez fajerwerkow ale cos za cos. ja osobiscie oceniam w moim prywatnym rankingu te stare rca dosc wysoko a jeszcze lepiej wypadaja w relacji cena - jakosc. ladnie pasuja do suchych tranow ale jak system ma duzo basu to potrafia ostro zmulic i spowolnic przekaz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladny bas - moze ciut zbyt obfity ale za to bardzo przyjemny

Wybierałem właśnie ze względu na obfitość basu - moje AP Tempo 3 nie miały go w nadmiarze, teraz jest dla mnie w sam raz. Kombinacje z interkonektami nie dały takiego rezultatu, jak lampy RCA

scena, przestrzen, 3d, raczej bez fajerwerkow

Prawda, trochę im brakuje do Telefunkena, jednak wersja JRC ma zdaniem użytkowników na tyle dobrą / lepszą / rozdzielczość, że nie odczuwam braków na tyle, aby chcieć kombinować z innymi 12ax7.

Nie pokuszę się robić analizy porównawczej z Psvane, różnice są oczywiście do wychwycenia, jednak nie na zasadzie, że napiszę, że RCA bija je zdecydowanie, ,,zjadają na śniadanie'' , itp. Mi RCA dołożyły więcej basu, takiego, jaki mi odpowiada, fortepian, kontrabas wybrzmiewają z jeszcze większą masą, wokale są super i co najważniejsze, wysokie tony nadal są wyraźnie obecne, rozdzielcze, bez ostrości. Może wpływ na te odczucia maja też interkonekty Furukawa , podłączone w tym samym czasie .

Słucha się z wielką przyjemnością, mi taki zestaw odpowiada, a że jestem tego wieczorku sam, przy piwku, dołożyłem na potencjometrze tak, jak lubię i jest super !

Zostają na długo, idę przełożyć płytkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Co to za wynalazek... Natrafiłem na to przypadkiem i się zdziwiłem...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przy okazji modyfikacji Jolidy JD 100a został sprawdzony stan lamp 12ax7 / RCA black plates wersja militarna / i wynosi to około 85% sprawności. Jak długo, waszym zdaniem, jeszcze posłużą na wyjściu CDP ? Rozglądać się powoli za nową parą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji modyfikacji Jolidy JD 100a został sprawdzony stan lamp 12ax7 / RCA black plates wersja militarna / i wynosi to około 85% sprawności. Jak długo, waszym zdaniem, jeszcze posłużą na wyjściu CDP ? Rozglądać się powoli za nową parą ?

To zalezy od pkt pracy , u mnie od 6lat Penta w pre i jeszcze 90% (Ia = 1,6mA) mam miernik to czasami sprawdzam.

A sprzet cieszy ucho codziennie,

Pozdrawiam,

Tad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę - konkretnie chodzi mi o zastosowanie lamp na wyjściu w CDP / Jolida JD 100/ . Powoli zacznę szukać rezerwy i waham się pomiędzy lampami 12ax7 :

1. RCA 12ax7 long blacke plate z D getterem / taką mam aktualnie i jestem zadowolony, ale mają już swój przebieg i pewnie za 2 lata się skończą /

2. Raytheon 12ax7 long blacke plate z ,,O'' getterem

Czy te lampy są do siebie zbliżone , czy są między nimi wyraźne różnice w sposobie reprodukcji dźwięku ? Mam na myśli lampy z okresu lat pięćdziesiątych, początek sześćdziesiątych.

Dzięki za sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Używał ktoś lamp 5751 GE JAN USA? Zamierzam zastąpić czymś ECC83 RFT bo brakuje mi trochę "mięsa" i się zastanawiam czy znacząco polepszą dzwięk czy to będzie raczej skok w bok... Pod uwagę biorę jeszcze ECC83 Gold Lion / Genalex. Pierwszy raz posiadam wzmacniacz lampowy także pojecie o lampach raczej znikome, tyle co wyczytałem z forum. Będę wdzięczny za radę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś lamp 5751 GE JAN USA? Zamierzam zastąpić czymś ECC83 RFT bo brakuje mi trochę "mięsa" i się zastanawiam czy znacząco polepszą dzwięk czy to będzie raczej skok w bok... Pod uwagę biorę jeszcze ECC83 Gold Lion / Genalex. Pierwszy raz posiadam wzmacniacz lampowy także pojecie o lampach raczej znikome, tyle co wyczytałem z forum. Będę wdzięczny za radę

 

Stosując lampy 5751 (wzmocnienie 70) spadnie nieco czułość wzmacniacza, to znaczy, że do pełnego wysterowania będzie potrzebny silniejszy sygnał, co w praktyce przełoży się na większe rozkręcenie gałki volume.

Może chcesz spróbować lamp CV4035? Mają wzmocnienie 95 (ECC83 ma 100) Jeśli nie razi cię adapter, to wystawiam obecnie takie -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując lampy 5751 (wzmocnienie 70) spadnie nieco czułość wzmacniacza, to znaczy, że do pełnego wysterowania będzie potrzebny silniejszy sygnał, co w praktyce przełoży się na większe rozkręcenie gałki volume.

Może chcesz spróbować lamp CV4035? Mają wzmocnienie 95 (ECC83 ma 100) Jeśli nie razi cię adapter, to wystawiam obecnie takie -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To moze cos dla mnie? Mam jedna ecc83 na wejsciu przedwzmacniacza. Poprzednio w przetworniku mialem ustawiony silniejszy sygnal a poniewaæ sygnal najpierw idze na lampe a dopiero potem na potencjometr to dostawalem przesterowany sygnal. Czy przy zastosowaniu 5751 lub cv 4035? problem mial by szanse zniknac? No i jakie z tych lampek zastosowa æeby nie byly gorsze od mullarda czy psvane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugalu - dobrze kombinujesz, po przesiadce z ECC83 RFT właśnie przybędzie mięsa, wypełnienia, może nieco kosztem detaliczności, ale to takie uogólnienie, ja od dłuższego czasu mam wpięte 5751 GE JAN USA i jestem zadowolony, miałem wpięte m.in. ECC83 RFT, ECC83 Philips Miniwat, ECC83 Tungsol i parę innych i ostatecznie wybrałem 5751

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz ale zdecydowałem się na te Brimary CV4035 z linku wyżej ponieważ mam je po sąsiecku i jutro je zaaplikuje do systemu. W razie jak mi nie podpasują to spróbuje z 5751 GE JAN USA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

<p>Witam.

Panowie, podpowie, ktoś co to za lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-41982-67462_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gregorypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być Amperex BB, na drugiej bańce jest nadruk Valvo :D

 

A tak naprawdę obie są Philipsa -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę obie są Philipsa -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no jest dokładnie taka jak ta w środku. Czyli to jest to samo co Amperex BB ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest dokładnie taka jak ta w środku. Czyli to jest to samo co Amperex BB ?

 

Odczytaj kody u dołu bańki i wszystko będzie wiadomo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,myślę, że tu otrzymam odpowiednią poradę. Robiąc porządki po moim zmarłym dziadku znalazłem w szafie wiele lamp, (sam ich trochę posiadam) wśród nich dwie lampy E83CC Philips Miniwatt SQ Triple Mica zawinięte w papier z napisem nowe. Lampy wizualnie ok napisy czytelne, oczywiście nie wytrzymałem i wypróbowałem je w wzmacniaczu i kopara mi opadła. Grają rewelacyjnie i tu mam pytanie czy je zatrzymać czy sprzedać, a jak sprzedać to ile mogą być warte? Wiem, że są coś warte tylko nie wiem ile. Ciekawy też jestem jakiś informacji o tych lampach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają rewelacyjnie i tu mam pytanie czy je zatrzymać czy sprzedać, a jak sprzedać to ile mogą być warte?

Bez obrazy ale pytanie raczej w stylu jeść czy nie jeść. Masz dobre lampy, z Twojego opisu wynika że 100% NOS. Czego chcieć więcej? Spróbuj coś podobnego kupić choćby za 200-300 pln. Jednak nie czaruj się i nie miej płonnych nadziei, domu za parkę tych lamp nie wybudujesz ani nawet roweru nie kupisz.

Czasem ludzie naczytają się bez zrozumienia i wydaje im się że kupon totka za skreśloną szóstką znaleźli.

Wnioski wyciągnij sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Panowie jak wychodzi porównanie lamp Full Music 12au7 kontra Genalex. Różnica w cenie na korzyść Genalexów. A brzmieniowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Tube Amp Doctor w skrocie TAD.Czy uzywal ktokolwiek tych lamp?W szczegolnosci interesuje mnie 12ax7.dobre to czy dac spokoj i szukac starych?Kolejne pytanie:kto produkowal lampy dla Bentley Accoustics?Przeczytalem tylko ze nie robili swoich a kupowali i stemplowali cudze,ktos cos wie na temat?Z gory dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Witam wszystkich.Tube Amp Doctor w skrocie TAD.Czy uzywal ktokolwiek tych lamp?W szczegolnosci interesuje mnie 12ax7.dobre to czy dac spokoj i szukac starych?Kolejne pytanie:kto produkowal lampy dla Bentley Accoustics?Przeczytalem tylko ze nie robili swoich a kupowali i stemplowali cudze,ktos cos wie na temat?Z gory dziekuje

 

Tube Amp Doctor jest to firma sprawdzająca , dobierająca , selekcjonująca lampy różnych producentów.

Rebranduje własnym logo i sprzedaje.

12ax7 w firmie TAD występują od firm JJ , Sovtek , Shuguang / różnią się wzmocnieniem i brzmieniem / w danej aplikacji potrafią się zachowywać różnie pod względem brzmienia .

Wszystko zależy od ustalonego na stałe biasu dla tych lamp w konkretnym wzmacniaczu.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo robil Bentley Accoustic(mam dwie lampy,brzmia duzo lepiej od rosyjskich ale co do innych to jeszcze nie osluchalem sie az tak duzo).Wnioskuje wiec ze mozna probowac TAD,skoro robia selekcje.Dziekuje za odpowiedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.