Jump to content
PiMi

12AX7, 7025, ECC83 - zamienniki i opinie

Recommended Posts

wiem ze to nie NOS - w aukcji to pisze - tylko ze mozna je kupic po jakies 15 $ - ale myslalem ze produkuja je wedlug starych specyfikacji i ze maja podobny dzwiek jak orginaly

pozdrawiam

sorka przeoczyłem, że cena jest za 3 szt.

jeśli całość 150 zł to można spróbować.

Mogą grać jak Tungsole golpdin - czyli nieźle.

pzdr

>piter z

>wiem ze to nie NOS - w aukcji to pisze - tylko ze mozna je kupic po jakies 15 $ - ale myslalem ze

>produkuja je wedlug starych specyfikacji i ze maja podobny dzwiek jak orginaly

na pewno nie są produkowane wg starych recept. obecne przepisy nie pozwalają stosować niektórych materiałów (uważanych za szkodliwe dla środowiska / zdrowia) które stosowano kiedyś. i nawet jeśli precyzja wykonania może być obecnie nawet lepsza od starej produkcji to nigdy nie będą to takie same lampy.

zildjian, 20 Paź 2007, 17:56

>Ltj jak tungsole po wygrzaniu?

Ups, zapomniałem się podzielić wrażeniami, a już mam kolejne lampki "na warsztacie".

Tym razem to Philipsy używane ale trzymają standardy nowych.

Czekam jeszcze na 2 przesyłki: RCA Black Plates NIB NOS oraz VALVO Holland NOS.

Kiedy znajdę lampki najbardziej mi pasujące obiecuję napisać szczegółowo coś dla Szanownych Lampowiczów.

Apropos Tungsoli goldpin to brzmią łagodniej i mają precyzyjniejszy bas w porównaniu do Electo Harmonix goldpin, całe pasmo jest wyrównane.

>zildjian

Zrobiłem szybkie porównanie philipsów i tungsoli:

- wysokie tony - philips (ph) łagodnie, tungsol (tg) zadziornie troszkę ostro

- średnica - ph genialnie, tg zapomniał

- bas - ph dobrze kontrolowany, wielobarwny, niezbyt obszerny, tg niższy ale rozlazły, jedno barwny

Porównuję parami bo jest to czasochłonne (20 min na zagrzanie lampki) i daje możliwość lepszego zapamiętania brzmienia poprzedniak.

Przez chwilę po ph wrzuciłem mullardy - masakryczna ilość basu, bardzo dobrego, średnie średnie, wysokie ledwie akcentowane.

LTJ, Dzięki serdeczne. Wobec powyższego pozostaję przy Mesa Boogie i polecam.Wczoraj EHG dałem koledze mającego studio - będzie kombinował z nimi w mikrofonach.

nb- Myślę nad zakupem kombajniku Shanling MC 30. Tam do kombinacji są lampeczki ze stajni "6....".I nowa zabawa :-))

czy ktoś się orientuje jaka jest różnica w ECC83 telefunkena między tą z anodą żebrowaną a tą z gładką (ribbed - smoth)? która z tych lamp jest bardziej ceniona?

Dziś zaprzęgam kolegę Fadovera do posłuchania kilku lampek w moim zestawie.

Badanie będzie bardziej wiarygodne.

Co 4 uszy to nie 2 ;-)))

Jak zauwazylem te lampy z rodziny ecc83 co maja duze (dlugie) anody graja barzo przestrzennie. Ale i miękko. te z krotkimi, z rodzaju e83cc, z malymi anodami graja bardziej szklisie i maja wiecej czarnego tla. Prawdopodobnie wynika to z drgan anod pod wplywem pradu/strumienia elektronow uderzajacych w anode. Zreszta sila "brzeczeia lamp wyczuwana stetoskopem mowi wszytsko o brzmieniu. Sprobujcie sami ze to dzial. Mozna wybrac lampy super grajace stetoskopem.

Zrobiłem sobie wzmacniacz zintegrowany na ecc83 LPS Sovteka oraz el84 Sovteka. Grało fajnie ale nie na tyle dobrze aby to był wzmacniacz wart zrobienia dobrej obudowy . Potem zastąpiłem lampy mocy Simensami QS i było lepiej ale nadal nie TO.

Dzisiaj włozyłem ecc83 Telefunkena i chyba zrobię te obudowy .

...there is no spoon...

witam

potrzebuje porady odnosnie

pre garmofonowego

Pro-Ject Tube Box SE , chcialbym wymienic ecc83 na cos lepszego

co polecacie?

LTJ Sonic, 20 Paź 2007, 22:07

>Kiedy znajdę lampki najbardziej mi pasujące obiecuję napisać szczegółowo coś dla Szanownych

>Lampowiczów.

Jest coś nowego ?

>Apropos Tungsoli goldpin to brzmią łagodniej i mają precyzyjniejszy bas w porównaniu do Electo

>Harmonix goldpin, całe pasmo jest wyrównane.

Właśnie Tung Sol mnie zainteresował. Chyba Ty napisałeś wcześniej,że EH Gold są jaśniejsze od EH "zwykłych". Jak się ma porównanie w przypadku Tung Sol gold i zwykły?

zildjian,

>Jest coś nowego ?

oczywiście, że jest:

- Valvo "big grey smooth plates" - obecnie moje ulubione - cieplejsze niż Valvo z krótkim plates, ale równie szczegółowe wysokie i fantastyczna średnica

- Amperex Bugle Boy - leciutko zamglone wysokie, dobra średnica, dobry bas

jak kupię cyfrówkę to postaram się zamieścić opisy z fotkami - może się komuś przydać.

Tungsol.po 7miu godzinach grania nie stwierdzono NIC! Gruby koc z nowozelandzkiej welny. Mesa boogie pali ten koc momentalnie.wywalone poltorej stowy.dno!

zildjian

Wyprobuj Telefunkena - az sie nie chce wierzyc ze to ecc83....