Skocz do zawartości
IGNORED

12AX7, 7025, ECC83 - zamienniki i opinie


PiMi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

troche o roznych typach Ecc83

ECC83/12AX7, ECC83 and 12AX7 are exactly the same, 12AX7 is the USA name and ECC83 is the name used in Europe. The ECC83 can be found in 14mm (normal) and 17 mm plate versions. The 17 mm are preferred by Audiophiles. The 14 mm version made by Mullard sometime have the box-plates. The 17 mm versions can have ribbed and smooth plates. The ECC83/12AX7 can only be used in parallel heater applications.

The CV492 is a special version of the ECC83 made by many manufacturers. This tube is often referred to as the best sounding tube.

12AX7A is the same as the ECC83/12AX7, except they can also be used in series heater applications

The 7025 is the low noise industrial version. It has spiral wounded heater wires to reduce hum and noise. These can be used very well in high-demanding audio applications.

The E83CC or 12AX7WA, 6681 and the English special versions CV4004, M8137, 6932, 7242 and 6057 are premium military and industrial versions of the ECC83/12AX7. These tubes are made for long life and can withstand a lot of on/off cycles. They also are extra ruggidised and sometime have triple mica.

The B759 is a ultra-low noise version of the 12AX7, with matched triode elements. These types were only made in England by Genalex (Marconi-Osram Valve Co.)

The 5751 is the "milspec" version of the 12AX7. It has sligthly lower gain than the ECC83 (70 against 100), but this also reduces hum and noise. The 5751 comes in many versions. There are black plates, double and triple mica version and some have extra support rods. The triple mica version have three mica support layers and this reduces microphonics.

7729 is the premium instrument grade tube made only by CBS/Hytron. This tube has heavily plated gold pins.

CV4035 is a flying leads very special quality version of the ECC83. Most problems arise in the pin/socket connection, so this tube is made to be soldered directly into the circuit. Also internal it is made to highest low noise and microphonics specifications, very special tube!

ECC803(S) is the premium version of the European ECC83. These tubes were made and tested for low microphonics and low noise. The "S"-version is specially selected for low noise.

The E283CC is a very special quality ECC83/12AX7. As good sound as the famous ECC803S made by Telefunken, it also hase a frame grid. It has different pinout (shielding between both sections), but is electrically equal. It is easy and worthwile to make the modification!

The ECC808/6KX8 is a very low noise ECC83/12AX7 replacement. It has different pinout (symmetrical build up and shielding between both sections), and has lower maximum platedissipation (0.5W against 1W). When you need very low noise and high channel rejection, this type is the best choice.

6H2pi, Russian near equivalent of the 12AX7 / ECC83. It has almost the same pinout, but has 6.3 V heating on pins 4 and 5. Pin 9 is connected to a shield between both triodes. The 6H2n has slightly higher gm then the 12AX7 / ECC83, giving it more power and authority than the 12AX7 / ECC83. Great tube for replacements.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ysy ns, 24 Gru 2007, 11:35

 

>moze ktos ma doswiadczenie z RCA i amerykanami ( Philips , GE)?

 

RCA - próbowałem - poszukaj opisu w tym wątku

 

GE - jw.

 

Jak się skończy świąteczno-noworoczna zawierucha wrzucę jeszcze raz przesiane lampki do posłuchania.

 

Podzielam Twoje zdanie o EH i innych RFT, JJ etc. -

 

A tak na uboczu ciekaw jestem jak brzmiałyby prasowe recenzje lampowych urządzeń gdyby robiono je na wskazanych przez nas lampach, a nie "firmowych" jarzeniówkach? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Jeżeli to china, to cokolwiek ze starej produkcji wstawisz - będzie lepsze. Ćwiczyłem temat na lampowcu Yaqin, nawet taniutkie NRD-owskie RFT dały wyraźny postęp w stosunku do chińskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ha,ale gdzie go zdobyć?! a co powiecie o sylvaniach, z lat 60-tych?

 

mam militarne Sylvanie JHS 12AX7- grają bardzo przejrzyście, może trochę zbyt jasno- być może to kwestia systemu... góra bardzo ładna. Na mój gust grają bardzo podobnie (tylko trochę jaśniej) do brimarów 12ax7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Pracowałem na Nimisie firmy Synthesis z 12AX7EH Electic Harmonix oraz na pentodach EL84 Sovteka i było tak sobie. Dzisiaj zamówiłem 12AX7 Tung-Sol oraz sparowane EL84 EH PL Electric Harmonix. Tung-Sol dają więcej szczegółów a EL84 Electric Harmonix mają ponoć mniejsze zniekształcenia i lepiej kontrolują bas...tak słyszałem.

Jednak coś będę mógł powiedzieć pod koniec tygodnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz...

Mogę powiedzieć, że zamiana lamp przyniosła rezultaty pozytywne. Poszerzyła się przestrzeń, więcej słychać szczegółów oraz bas jest mniej ordynarny. Polecam taki zestaw, dostajecie lampy sparowane z metryką pomiarową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

123stefan, 2 Maj 2008, 19:13

 

>a jak ci sie spisywala sylvania w farelce, bo widze ze mamy podobny zestaw. basu dobrego bylo dosc?

 

opisywałem już kiedyś moje próby z sylvaniami; wtedy było słabo - wysokie strasznie wyostrzone. może teraz gdy zmieniłem sieciówkę i interkonekt oraz lampę w DACu (na telefunkena) może być lepiej.

 

Chociaż podobne spostrzeżenia mam odnośnie ecc88 Sylvanii- bas duży ale rozlazły, góra ostra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> LTJ Sonic

 

$1000 za parę lamp to zdecydowanie za dużo. Nie lepiej poszukać jakiegoś Siemensa, Lorenza lub Valvo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

National to jest "niewiadomoco". Oni nie produkowali lamp, tylko zamawiali u innych producentów i stemplowali swoim logo. Czasem się spotyka pod tą marką nawet sowieckie lampy. Zatem jak kupować Nationala, to tylko tanio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

National to jest "niewiadomoco". Oni nie produkowali lamp, tylko zamawiali u innych producentów i stemplowali swoim logo. Czasem się spotyka pod tą marką nawet sowieckie lampy. Zatem jak kupować Nationala, to tylko tanio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można trafić na dobre Nationale, ale to nie będą nationale, tylko rebrandowane Philipsy, Tesle, lub inne lampy. Tylko specjalista rozpozna co to naprawdę jest. Czemu się uparłeś na Nationale akurat? Nie prościej polować na coś naprawdę markowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Nationale od goscia, ktory od lat 'siedzi w lampach'. On uwaza, ze lampa jako taka nie jest do konca dobra lub zla bo wazna jest konfiguracja, gdzie ja wtykamy itd. Jego zdaniem ta sama lampa gdzies sie sprawdza w gdzie indziej nie. Doradzal mi osobiscie pod moj sprzet (Pathos Classic mkIII) i szczerze mowiac nie jest zle. Po wymianie okazalo sie, ze lampy graja o niebo lepiej niz poprzednie a byly to badziewiaste JJ. Dzwiek jest znacznie bardziej detaliczny, zdecydowanie lepsza przestrzen, silniejszy bas ale sa i wady - nie ma ciepelka, ktore lubie, gora lekko osuszona. W sumie jestem zadowolony ze zmiany ale zastanawiam sie na co wydalem pieniadze i czy moze byc lepiej.

Generalnie przed kupowaniem lamp powstrzymuja mnie spore ilosci na rynku falsyfikatow. To co kupilem wyglada jak NOS-y (brak kodow paskowych, tekturkowe opakowanie w stylu lat 60-tych) aczkolwiek nie wiem dokladnie co to takiego.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

dzis dostalem od tube amp doctor z niemiec philips jan usa 5751 selected nos. Po probach z mesa boogie,eh,tungsol,tungsram konstatuje z przyjemnoscia,iz sa to najlepsze lampy z calej wataszki.z przesylka ciut ponad 2 paczki.nb-jak swietnie je zapakowali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.