Skocz do zawartości
IGNORED

White chicks


piotr_lass

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w poznańskim gronie audiofilskim, postanowiliśmy obejrzeć bardziej ambitny film, który mówiłby coś o życiu i zachęcał do reflekcji. Jako że audiofile w Poznanu mają generalnie szczególne potrzeby i specyficzne opinie w temacie nie tylkso przetworników C/A, wybór padł na White Chicks. Jest to twór niezwykły. Nawiązuję on do problemów integracji świata białego i czarnego, jak również integracji pierwiastka męskiego i żeńskiego. Jest tu np problem taki, jaka wielkość świata czarnego może zmieścić się w świecie białym bez narażania tego ostatniego na ból istnienia fizycznego (wózek inwalidzki). W rezultacie jeden z białych bohaterów kończy na wózku - bo czarne zawsze wygrywa z białym. Czyż nie zachęca to do refleksji? W popularnych horrorach, czarny zawsze przegrywa z białym - jest, na przykład, pierwszy zjedzony przez potowora, pierwszy wpada w otchłań, pierwszy spotyka żarłocznego aligatora-ludojada. No i gdzie tu sprawiedliwość? czy ktoś widział White chicks? Zapraszam do dyskusji i zachęcam do dystansu i oglądania filmów off-stream. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, świetny film. Bardzo życiowy. Poetycka opowieść o amerykańskich stróżach prawa, ludzkich namiętnosciach i wazkich problemach amerykańskiej młodzieży.

Dla socjoogów pozycja obowiązkowa.

Prawde mówiac film jest na tyle wielowatkowy, że aby go w pelni docenić obejrzę go jeszcze kilka razy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

White Chicks to produkcja imperialistyczna. Kiedyś przywiozłem z Moskwy kastetę z dziełem pt. Russian Sex. Rok produkcji 1992. Akcja odbywała się w typowym mieszkaniu w bloku. Stolik pokryty ceratą, na szafie kilkanaście puszek, chyba z szynką. Za seksodrom robił tapczan pamiętający czasy wczesnego Chruszczowa, który w trakcie używania niemiłosiernie trzeszczał. Aktorzy także nie wyglądali konwencjonalnie, szczególnie pewien jegomość pokryty więziennymi tatuażami. Film kręcony był /z ręki/, a ręka rezysera czasem pojawiała się w kadrze, żeby coś pooprawić, np. odgiąć czyjeś kolano, które zasłaniało akcję. Muzyka wydobywała się z boomboksa, w których co rusz trzega było zmnieniać kasetę. Aktorzy nie byli także zbyt doświadczeni. Po dobrych 10 minutach desperackich starań panienki, jej partner spojrzał w kamerę i z rozbrajającą szczerością wyznał: Nu, nie połuczaietsa. W innym momencie, gdy jedna z gwiazd zaczęła całować swego amanta w ucho, on też odwrócił się do kamery i głosem preleganta oznajmił: Ucho to jedna z najbardziej erogennych części ciała. Trwało to wszystko 3 godziny, ale na szybkim podglądzie możny było wyławiać co lepsze kąski. Kandydat do Oskara murowany!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

hmm...

 

po parunastu minutach oglądania wyłączyłem - zdał mi się ten film "anazer tin muwi"... może nie doczekałem do jakiegoś momentu? podajcie mi czas w którym ten film nabiera głębi to sobię przewinę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camle, trzeba obejrzec cały. Z pozoru wydaje sie żo to takie bezsensowne amerykańskie joł-men, ale jako całosć po prostu majstersztyk.

Jeszcze raz polecam i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach - któzby nie chciał poznać Mandigo (35 cm), Lexigtona (27 cm) czy samego Mr 18 Inches (największy k*tas w branży - całe 42 cm).

Polecam zakompleksionym serie Black on blondes czy Blackzilla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiliście taką reklamę "white chics" że ściągnąłem żeby obejrzeć.

komedia jak komedia, żebym wiedział że to zwykła komedia to bym nie ciągnął i nie oglądał.

nic tam super nie ma, trochę się nabijają ze swojej głupoty, przecież każdy wie, że amerykanie to głupki, no nie?

żadnej głębi ani socjologii to ja tam nie widziałem, żebym tak do kina poszedł to piotr_lass musiał by mi kasę oddać.

ale w dobie rewolucji informatycznej ogląda się tylko za opłatą łącza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.