Skocz do zawartości
IGNORED

Gryphon Callisto 2200... i co dalej?


pepe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Arkadix, 28 Kwi 2007, 09:55

 

>Naprawdę jestem ciekaw co ostatecznie wybierzesz :-))))

>Przed ostateczną decyzją postaraj się jednak posłuchac kolumn u siebie w domu - bo wpływ

>pomieszczenia na reprodukcję basu może być bardzo znaczący.

 

Zanim podejmę decyzję muszę przesłuchac jeszcze kilka konstrukcji. Z przesłuchaniem większości u siebie będzie problem. Jak będę już na coś zdecydowany to zamierzam nawet zapłacić sprzedającemu za możliwość ostatecznego odsłuchu u siebie w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF Cremona nie beda dobrze graly w malym pomieszczeniu. Te kolumny powinny byc przynajmniej 1 m od tylnej sciany i po 1.5 m od scian bocznych. Wieksze odleglosci poprawia przestrzen. W pomieszczeniach wiekszych sprawdzaja sie doskonale - bas robi sie czysty, a scena dzwiekowa po prostu znakomita. Mysle rowniez, ze trzeba ustalic, czy kolumny, ktorych odsluchujemy sa juz "wygrzane" czy tez nie. Nie dziwie sie, ze VA po trzech latach brzmialy zupelnie inaczej. Moje Sonusy "wygrzewaly" sie okolo 6 miesiecy (okolo 1-2 godz dziennie). Podczas tego czasu dzwiek zmienial sie dramatycznie - gora lagodniesza, a bas coraz nizszy i bardziej kontrolowany. Sluchalem wielu Sonusow z Tabu i Callisto i w tym polaczeniu jest wyjatkowa synergia, zwlaszcza w muzyce klasycznej i jazzowej (ktorej sam slucham).

VA sa rowniez dobre, ale w ich kazdym modelu gora jest bardzo specyficzna, ktora pozbawia VA pewnej roznorodnosci brzmienia w tym zakresie. Mam na mysli tutaj to, ze nawet na bardzo kiepso brzmieniowo zrealizowanym nagraniu VA troche wszystko "wygladzi", podczas gdy SF to obnazy. Poniewaz poszukujesz cieplejszego brzmienia, uwazam ze B&W odpadaja - 803 bardziej nadaja sie do warunkow studyjnych, dla realizatorow dziwieku w przygotowaniu ostatecznego brzmienia plyty.

Pozdrawiam,

Z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hej, pepe ........ brakuje w Twoim wątku szczęśliwego zakończenia z morałem :-)

A może akcja jeszcze trwa ?

 

pozdr.Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadix, 22 Maj 2007, 00:56

 

>Hej, pepe ...... brakuje w Twoim wątku szczęśliwego zakończenia z morałem :-)

>A może akcja jeszcze trwa ?

>

>pozdr.Arkadix

 

Nie lubię się śpieszyć. Mam świadomość, że to będzie zakup na całe lata. Powoli oswajam się nawet z myślą, że mogą to być ostatnie kolumny jakie kupię w życiu (proszę się nie śmiać!). W "wakacje" będę miał więcej czasu a muszę posłuchać obowiązkowo jeszcze Focali Elektra (najchętniej 1037Be, na których test w najbliższym Audio czekam z niecierpliwością). Po dotychczasowych odsłuchach wiem jedno - wcale nie potrzebuje ciepełka w średnicy! To było dla mnie zaskakujące spostrzeżenie, ale dobre neutralnie brzmiące kolumny zagrały z Callisto niezwykle komunikatywnym, namacalnym dźwiękiem w którym kompletnie nie brakowało mi "czaru" średnicy. Po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu (o czym nieco zapomniałem), że słuchając lepszego komponentu lepsze staje się wszystko (każdy zakres) i walory tej poprawy redefiniują priorytety. W słabszym sprzęcie najwiekszą bolączką jest agresja, mechaniczność brzmienia. Przechodząc "wyżej" brzmienie może być jaśniejsze, bardziej szczegółowe, ale okazuje się wszystko jest tak podane, że może się to wręcz przerodzić w najwiekszy atut tego urządzenia. Takim zaskoczeniem był dla mnie odłuch Vienna Acoustics Beethoven'ów. Było jaśniej, bardziej szczegółowo, troszkę agresywnie ale komunikatywność i nieskrepowana niczym dynamika oraz lekkość z jaką kolumny generowały dźwięki pozwoliły wydobyć cały potencjał Gryphona, który w tych aspektach jest spektakularny (nie wiedziałem sam, że ma on tutaj jeszcze takie rezerwy!). 803D zagrały z kolei wyraźnie drobniejszą średnicą od Cremon, ale to również mi w ogóle nie przeszkadzało. Ba! Filigranowe, misterenie cyzelowane szczegóły wydały mi się ciekawsze niż nasycona i spójna średnica Sonusów! MOże wynikać to jednak z fascynacji nowym. Brzmienie moich dotychczasowych kolumn najbardziej z tej trójki przypomina bowiem Cremony. Ideałem było by połączenie mikro-dynamiki Beethovenów (i ta doskonała kontrola i szybkość basu), zwiewnej, szczegółowej i delikatnej zarazem góry 803D (no i ta melodyjność i barwa basu) przy zachowaniu chomogeniczności i spójności Cremon (nie wspominając o ich urodzie). Jak widać sztuka konstruowania kolumn jest pewnie sztuką kompromisów i trudno będzie znaleźć taki zestaw, który będzie miał wszystko... Nie zaszkodzi jednak dalej szukać. Gdybym znalazł coś takiego to... cena nie gra roli (są przecież kredyty, a ja nadal mogę jeździć starym Fiatem Uno). W myślach już nawet wyobrażałem sobie jak by wyglądały u mnie B&W 801D lub Utopie Alto Be... Pomarzyć można. Zresztą kto wie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe - niedawno miałem wielką przyjemnośc słuchac u swojego znajomego SF Cremona i Gryphona 2100. cd to był dzielony meridian. pokój ok. 35 metrów. muzyka jazz lata 50-70 głownie. grało nawet ze starych nagrań ZNAKOMICIE. był to jeden z najlepszych dźwieków jaki słyszałem u ludzi w domach. Ty masz lepszy wzmacniacz, więc sądzę, że bedzie jeszcze lepiej. jednak na tym pułapie cenowym ważne są preferencje, bo oczywiście WSZYSTKIE słuchane przez Ciebie kolumny spełniałą wszystkie warunki znakomitego hifi. Gratuluję i daj znać co wybrałeś.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pepe

mam nadzieje, ze sprobujesz rowniez posluchac w swoim systemie CRQ3, jestes juz na tym etapie, ze nie powinienes sie obawiac takiego dzwieku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abs -> "mam nadzieje, ze sprobujesz rowniez posluchac w swoim systemie CRQ3, jestes juz na tym etapie, ze nie powinienes sie obawiac takiego dzwieku..."

 

No nie wiem czy to dobry pomysł do Callisto. Accutony potrzebują IMO "wzmacniacza kłamcy":) Gryphon będzie chyba jednak za "prawdziwy":)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cloudior

uwazasz ze Krell KSA150 jest klamca?? slyszalem i czytalem, ze razem z wiekszym bratem 250 jest to jeden z lepszych i bardzo szanowanych na swiecie wzmakow tego producenta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę dodać coś n/t Cremon...

 

słuchalem ich u Twonka z monoblokami Pana Maćka na lampie GM70.. już to kiedyś pisałem ale był to dźwięk marzenie, przebarwny, spokojny, spójny, aksamitny, wybrzmiewający.. natomiast z BAT'em VK-500 już nie jest tak klarownie, trzeba uważać jakie wzmaki do tych kolumn się podłącza, "suche" mogą bardzo zepsuć przekaz, niemniej jednak po tych odsłuchach zrobiłem kolumny takie jakie zrobiłem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem kiedys Olewicza w czasie testow Gryphona z jakimis kolumnami. Chyba Be? i on uzywal tego wzm do sluchania koncertow kapel rokowych. Jak twierdzil cechy brzmieniowe idealne do takiej muzyki. Z moich obserwacji nausznych podobne brzmienie - moze ciut subtelniejsze - ma hybrydek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 lat później...
  • 6 miesięcy temu...

Dzieki uprzejmosci Hi Fi Reference, mialem mozliwosc przeprowadzenia testu organoleptycznego Avalonow Indra.

W pewnym rodzaju muzyki (Phil Collins, Zaz, Barry White) sprawdzily sie znakomicie. Scena 3D, wrecz holograficzna, cieplo, magia, muzykalnosc - to glowne atrybuty zestawu.

Po drugiej stronie (Sade, Kult, Metallica) byla swietna kontrola basu, ale ... no wlasnie, ale nie bylo "tego czegos". Tej wciagajacej sluchacza magii, aksamitnosci...

 

Wyglad - kazdy widzi. Mi sie ogolnie w tym kolorze kolumna wogole nie podoba. Zdecydowanie wole bardziej nowoczesne ksztalty np. Vivid Giya, no ale o gustach jak mawia klasyk sie nie rozmawia.

 

Reasumujac, pomimo atrakcyjnej ceny (list price 120.000 PLN; wyprzedaz 45.000 PLN) uwazam, ze nie jest to kolumna idealna. Osobiscie poszukuje czegos co starczy mi na dekade albo dwie, a w przypadku Avalona wciaz poszukiwalbym idealu. Na chwile obecna zostaje wiec przy wysluzonych Ostinato i cierpliwie czekam na wyprzedaz Giya ;-P

 

Marnej jakosci zdjecie w zalaczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bast3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avalony to Time lub Isis. Tam nie ma kompromisów. Co do Vivid audio to podziwiam odważny gust. Dla mnie ohyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT - omylkowo post trafil w to miejsce. Czy ktorys z adminkow moglby przeniesc powyzsza recenzje do mojego watku o Callisto?

 

podaje link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzieki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac, pomimo atrakcyjnej ceny (list price 120.000 PLN; wyprzedaz 45.000 PLN)

 

A czy te kolumny nie mają czasem uszkodzonej obudowy i stąd ta promocyjna cena?Zdaje się ,że były wystawiane na audiomarkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ira - jest to sprzet powystawowy oraz demo, takze nie jest to pupka niemowlaka;-) proba ich sprzedazy jest juz bardzo dlugotrwala, coz taki rynek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ira - jest to sprzet powystawowy oraz demo, takze nie jest to pupka niemowlaka;-) proba ich sprzedazy jest juz bardzo dlugotrwala, coz taki rynek...

 

Różnie to bywa. Ex-demo w idealnym stanie Focal Electra 907 Be kupiłem kiedyś w Niemczech za 1345 euro. Wracając do Indry to nikt raczej nie chce tej klasy głośnika z felerem.

 

Pamiętam ,kiedyś będac w Holandii wszedłem do salonu audio. Mieli tam sporo głośników ex -demo. Kefy Reference,Dynaudio Contour,Focale Electra Be,Audio Physiki. Przyjrzałem się im i okazało się ,że wszystkie miały podstawy pouszkadzane lub porysowane. Barbarzyńcy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.